Skocz do zawartości

RAIJINTEK TRITON - czy warto ?


Recommended Posts

Mial ktoś na pompce Tritiona 2 chłodnice i dwa bloki? Zastanawiam się czy jak dokupie chłodnice 2x120 to czy pompka da rade.

U mnie jest chłodnica 2x120 blok na cpu i gpu i bloko-pompka Tritiona jako rez i pompa. Pompa działa na 3k rpm ( max obroty to 4.1-4.2k)

 

 

Co o tym myślicie?

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

Moze ja kilka slow.

 

wczesniej pisalem juz o swoich doswiadczeniach z tritonem,po uwaleniu gwinta triton powedrowal do pudla a zastapil go eisberg.

 

Zdarzyla sie przykra sprawa.Nie wiam jak to sie stalo,czy to bylo niedociagniecie fabryczne-ale spod bloku eisberga(jedna srubka ) byla slabo dokrecona,co spowodowalo minimalne wydmuchniecie uszczelki i wyciek,w sumie prosto do socketu(plyte w kompie mam w pozycji poziomej)-czego efektem bylo odejcie mojego maximusa gene VI do innego swiata :/

 

Jako ze musialem zmienic plyte i kupilem msi z87m gaming,ktora ma socket w nieco innym miejscu niz asus,musialbym giac rurki na nowo...na co po prostu juz nie mialem ani czasu ani ochoty-do lask porwocil triton.

 

Mam kolege mechanika,ktory blokiem zajal sie profesjonalnie-uwalony gwint oczyscil,a oryginalna zlaczke wkleil na jakis klej ktory potrafi skleic nawet silnik(nie wiem czy to prawda,tak mi mowil)-czego efektem byl powrot tritona do swiata zywych.

 

Teraz mam porownanie triton vs eisberg.

Mimo ze mialem cichcsza wersje eisberga,czyli 2400-triton i tak jest duzo cichszy niz eisberg.

 

Weze w tritonie skrocilem a ukladzik zalalem plynem EK Blood costamcostam 8-)

 

Napelnianie aio z rurkami akrylowami a aio z wezami to po prostu dwa inne swiaty.Tritona z wezami moglem wyjac i napelnic go poza komputerem=przebieglo to szybko i pozbylem sie prawie calego powietrza-dwoch malych babelkow nie da rady si pozbyc-przynajmniej mi sie nie udalo...

 

Tak wiec moj triton ma sie dobrze i dziala,a eisberg za kare do pudla.

 

Ktos pisal o instalowaniu rurek na tritonie-jak juz pisalem wczesniej,duzo lepszym wyborem do tego typu zabawy jest eisberg solo(choc moj sie zeszcal :cry: )

 

Moj triton w kompie

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/901/0luIT1.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/905/uvS6wy.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/673/y0JSgN.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/661/Ce5HR6.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/661/sJLDHo.jpg

 

a tak bylo z eisbergiem i rurkami

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/911/4k7CDy.jpg
 

nie da sie ukryc,ze rurki wygladaja lepiej :cry:

Edytowane przez Oizo76
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Zdarzyla sie przykra sprawa.Nie wiam jak to sie stalo,czy to bylo niedociagniecie fabryczne-ale spod bloku tritona(jedna srubka ) byla slabo dokrecona,co spowodowalo minimalne wydmuchniecie uszczelki i wyciek,w sumie prosto do socketu(plyte w kompie mam w pozycji poziomej)-czego efektem bylo odejcie mojego maximusa gene VI do innego swiata :/

Tu piszesz że zlał się triton.

 

Ktos pisal o instalowaniu rurek na tritonie-jak juz pisalem wczesniej,duzo lepszym wyborem do tego typu zabawy jest eisberg solo(choc moj sie zeszcal :cry: )

A tu że eisberg.

Więc chyba chodzi o Eisberga ogólnie że dał ciała.

Dlaczego nie reklamowałeś tego u producenta? Strata takiej płyty to nie koszt 2zł..

 

Akryl - marzenie!

Link to post
Share on other sites

Jestem po testach Tritona na i7-5930K. Artykuł powinien pojawić się jeszcze w tym miesiącu na FrazPC.pl.

Przytoczę wyniki, które zanotowałem podczas testów wydajności:

 

100% pompka, 1300 RPM FAN 74/74/74/72/77/69 (73,3C)  

100% pompka, 1000 RPM FAN 81/82/81/78/83/74 (79,8C)

 

vs:

 

100% pompka, 1300 RPM 71/68/70/65/72/63 (68,1C) 

100% pompka, 1000 RPM 76/73/76/70/77/68 (73,3C) 

100% pompka, 700 RPM 82/79/83/76/83/74 (79,5C) 

 

vs:

 

100% pompka, 1300 RPM 76/73/76/71/78/68 (73,6C) 

100% pompka, 1000 RPM 79/77/80/74/81/72 (77,1C) 

100% pompka, 700 RPM 86/84/88/82/88/79 (84,5C) 

 

 

Triton

Thermaltake Water 3.0 Extreme

Enermax LIQMAX II 240

 

Spodziewałem się lepszych wyników po Tritonie (POKONUJE GO ASETEK :o). Procedura identyczna, żadnych błędów w metodologii nie widzę. Temperatura otoczenia: ~ 23,5-24C. Pasta Noctua nakładana w sposób krzyżowy. Obudowa - X90: standardowe cztery śmigła po 700 RPM. 

 

Triton jest cieniutki na niskim RPM. Większość redakcji testuje go na low i high, ale na high przy tym chłodzeniu nie da się wysiedzieć...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przepraszam Panowie,namieszalem-zlal sie eisberg,a tritona(gwint) uszkodzilem jeszcze przed zakupem eisberga.

 

Dlaczego nie reklamowalem?Szalenie trudno byloby to udowodnic.Dodatkow musialbym reklemowac w sklepie w niemczech(tam byl dostepny),jja mieszkam w uk...pisanie,odsylanie itd Po prostu nie mialem na to ani czasu,ani checi(nie znam niemieckiego).

 

Tak czy inaczej plyn (EK Blood costamcostam ;))dostal sie bezposrednio do socketu-az powypalaly sie piny

 

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/911/C6E3mp.jpg

 

a tak wyglada procesor-i7 4770K...myslalem ze tez po nim,a on sobie w najlepsze dziala jak gdyby nigdy nic :o

 

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/540/4WFOcn.jpg

 

 

Lipton,fajny tescik. :!:

Edytowane przez Oizo76
Link to post
Share on other sites

Mam problemik, mój triton jakieś 30 min temu zaczął pluć płynem, na szczęście szybko zareagowałem i chyba ze sprzętem wszystko w porządku, powiedźcie mi co mam teraz czynić ? pompka pęknięta...

Edytowane przez adam9871
Link to post
Share on other sites

@Oizo76

Ależ czary! :o "Pięknie" wyżarło gniazdo. Cud, że ten procek działa. Już "lepiej" jak zaleje kartę niż płytę z prockiem.

Szkoda płyty... :/

 

Jak wyjalem proca z socketu-to spisalem go na straty,serducho zabolalo-bo jednak proc nieco kosztuje....ale mimo widocznych sladow przypalania procek dziala idealnie-wyslalem go jeszcze do jednej osoby na testy-i tam tez wszystko zaliczyl idealnie.Kamien z serca.

 

Plyta byla kupiona za pol ceny,ale oczywiscie szkoda-to byl moj pierwszy ROG-coz,zycie...

 

Co ciekawe,zakupilem nowa plyte msi z87 m gaming...i ta padla po jakis trzech tygodniach :o Masakra,zwrocili mi kase i ...ponownie kupilem msi z87m gaming bo byla w swietnej cenie a ja juz w ta platforme nie chce pakowac kasy.

 

Po prostu jakis niesamowity pech...

 

U mnie plyta jest poziomo,wiec karty nie zaleje...chyba jednak taniej by wyszlo gdyby zalalo plyte z procem niz 980...heh,ale wybor heheh ;):roll:

 

adam-to masz szczescie w nieszczesciu ze reszta nie jest uwalona.Pozostaje Ci reklamowac tritona,muszisz opisac co dokladnie sie stalo i tyle.Ciekaw jestem jak rozpatruja tego rodzaju usterki,czy nie robia problemow.

Link to post
Share on other sites

Mam problemik, mój triton jakieś 30 min temu zaczął pluć płynem, na szczęście szybko zareagowałem i chyba ze sprzętem wszystko w porządku, powiedźcie mi co mam teraz czynić ? pompka pęknięta...

Którą wersję bloko-pompki masz ? Najnowszą v3?

Link to post
Share on other sites

a ja nadal używam v1 uszczelnionego i bez działającej informacji o obrotach pompki- pomimo tego płyta reguluje jej pracę prawidłowo :) V3 nadal w pogotowiu :P ....widać najlepsze wyjście oddzielić blok od rezo-pompki bo drgania swoje robią

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...