Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

 

 

Ta karta ledwo ogarnia 4gb a ty piszesz o 5-6? Nowy r9 290 od MSI kosztuje 300zl mniej niż jego rebrand.
 Polecanie słabszej karty pod pretekstem ze to rebrand powinno być karane. Tak jest na podbudowie starego rdzenia ale wprowadzono o tyle doskonaleń że o kotlecie nie ma tutaj mowy. Temperatury niższe pobór też a i wydajność w grach skoczyła zauważalnie, teraz po nowych sterach i na W10 mogę śmiało pisać że R9 390 jest wydajniejszy od 970tki nawet po OC do 1530mhz. W wieśka jeszcze tak dobrze to mi się nie grało jak teraz.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 Polecanie słabszej karty pod pretekstem ze to rebrand powinno być karane. Tak jest na podbudowie starego rdzenia ale wprowadzono o tyle doskonaleń że o kotlecie nie ma tutaj mowy. Temperatury niższe pobór też a i wydajność w grach skoczyła zauważalnie, teraz po nowych sterach i na W10 mogę śmiało pisać że R9 390 jest wydajniejszy od 970tki nawet po OC do 1530mhz. W wieśka jeszcze tak dobrze to mi się nie grało jak teraz.

No właśnie oglądam testy 390 vs 290 i jest różnica 10-12 fps,w bf4 nawet więcej(nie wiem na ile są one wiarygodne)+niższe temperatury.testy przed win10 i nowymi sterownikami,jak wrócę to coś wkleję.

Karta by pracowała z i5 2500k jeszcze nie kręcony bo nie było potrzeby,zasilacz OCZ 650W bronze+.

Link to post
Share on other sites

Wytłumacz dlaczego "ledwo" ogarnia te 4gb. :D Pewnie lepiej jak by miała np. 3,5gb. ;)

Na chwilą obecna aby zapchac powyżej 4gb vramu, to trzeba włączyć mnóstwo bajerow które skutecznie zabijają wydajność tej karty.

 

Poza tym GTX 970 ma 4gb łącznej pamięci, a spadków wydajności po przekroczeniu 3,5gb vramu jakoś nie zauwazylem.

 

Czesiu, polecenie karty która jest tańsza o prawie 300zl i ma tylko mniej vramu, powinno być nagradzane a nie karane.

Ją wiem Czesiu że kupiles ten model z myślą że to będzie przełomowa nowość na rynku. Jednak w momencie kiedy napisales że r9 390 to nie rebrand, utwierdziles mnie w przekonaniu że jesteś zwykłym forumowym trolem...

 

R9 3xx ma przebudowane chłodzenie które pozwala na większe fabryczne OC. Dzięki temu w testach karta wypada lepiej. Sterowniki zrobiły swoje. To że nazwales się ragnar, nie zmienia faktu że pozostales Czesławem. Rozumiesz zależność?

Link to post
Share on other sites

Nitro według testów też wypada bardzo dobrze. Niestety nie znalazłem porównania bezpośrednio MSI vs Sapphire. Co wybierzesz będziesz zadowolony.

Spójrz jeszcze na 2 posty od użytkownika 

SoundsGreat
http://forum.benchmark.pl/topic/183786-czy-i5-4440-b%C4%99dzie-za-s%C5%82aby-do-msi-r9-390/page-4?do=findComment&comment=1906821
Link to post
Share on other sites

Jak czytam niektóre posty, to leże i kwiczę :rotfl:

 

Panowie/Panie, proszę tylko o dużą rozwagę podczas oglądania testów r9-390 i zwrócenie szczególnej uwagi na sterowniki zastosowane podczas testów, ponieważ 90% portali testowało 290ki na starych sterownikach a 390ki na nowych, które to dały niezłego kopa (stąd 390ki mocniejsze od 290x). Aktualnie wszystkie modele mają te same sterowniki, na których w 1080p i w 1440p wydajność zegar w zergar modeli z tym samym rdzeniem jest praktycznie identyczna (przy pomiarach fps, różnice wielkości błędu pomiarowego).

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nie tylko nowe stery Windows 10 też robi swoje szczena mi opadła po zainstalowaniu na X6 1045T + R9 270 nowych sterów AMD + Windowsa 10 klatki w WOT podskoczyły z 30-40 do 50-60kl/s wzrost jest ogromny, nowy Windows jak i stery dały nowe życie w ten zestaw.

 

Śmiem twierdzić że teraz i3 jest niepłacalne w porównaniu z FXami , chciałbym zobaczyć teraz testy na nowych sterach i W10 - i5 Vs FX ciekaw jestem. Zresztą nowy DX12 to będzie duża pomoc dla AMD i o to chodziło NV też dostałą boosta ale nie aż takiego jak AMD :)

Link to post
Share on other sites

 

Nitro według testów też wypada bardzo dobrze. Niestety nie znalazłem porównania bezpośrednio MSI vs Sapphire. Co wybierzesz będziesz zadowolony.

 

Spójrz jeszcze na 2 posty od użytkownika 

SoundsGreat

http://forum.benchmark.pl/topic/183786-czy-i5-4440-b%C4%99dzie-za-s%C5%82aby-do-msi-r9-390/page-4?do=findComment&comment=1906821

 

Śledziłem temat na bieżąco,nawet miałem zamówioną  http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-970-gaming-100me-4gb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-dp-gtx-970-gaming-100me-719129/ ,ale dopadły mnie wątpliwości,na następny rok wg. pogłosek nowa seria kart NV i co będzie jak odstawią taki sam numer jak z serią 7xx?,gdzie w dniu premiery 780-tka była zbliżona wydajnościowo do 970-tki a teraz ledwo dogania 960 a w niektórych testach 960-tka jest nawet wydajniejsza.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja w BF4 na M290X'ach w CF czuję niestety tylko 10fps więcej, ale jednak w końcu stałe 60fps :)

 

Zapewne masz mocny procek, Ci co mają dużo dostają mniej a Ci co mają mało dostają więcej.... ciekawe to jest czyżby W10 miał większe wsparcie dla procków z więcej jak 4 rdzeniami / wątkami ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Wow, skoro już nawet na pclabie r9-390 jest ~= gtx 970 to na prawdę te nowe sterowniki są ekstra :D

 

A niech mnie, rzeczywiście stery bardzo dużooo dały.

 

Nie no, wiara w AMD przywrócona. :) Jeszcze niech tylko TDP ogarną <3 I nie będzie nad czym płakać.

 

No i jeszcze komentarz redakcji na temat tych cudownych rebrandów nad którymi tak wielu się zachwyca:

 

Czy 8 GB w takim trybie przydaje się Radeonowi R9 390? Po testach widać, że nie. W grach, w których brakowało 4 GB VRAM w rozdzielczości 3840 × 2160 i ustawieniach „ultra”, zmiana szczegółowości oprawy graficznej na niższą eliminuje ten problem i 4 GB w zupełności wystarcza. Dlatego warto rozważyć zakup Radeona R9 290 4 GB (R9 390 to odświeżony R9 290 z większą dawką pamięci) i mocno go podkręcić. Można w ten sposób zaoszczędzić 200–300 zł, a wydajność będzie zbliżona.

Link to post
Share on other sites

 Polecanie słabszej karty pod pretekstem ze to rebrand powinno być karane. Tak jest na podbudowie starego rdzenia ale wprowadzono o tyle doskonaleń że o kotlecie nie ma tutaj mowy.

  :mlotek: :mlotek: :mlotek:

 

390 względem 290 różni się:

-ilością pamięci

-taktowaniem rdzenia graficznego i pamięci

-bardziej rozbudowanym chłodzeniem.

-zmianami w biosie

 

Pobór prądu w 390 jest większy (minimalne różnice) niż w 290 ze względu na większe taktowanie! Wystarczy wgrać bios od 390 do 290 i prócz mniejszej ilości pamięci mamy to samo czyli taktowanie, pobór prądu i wydajność. Temperatury będą większe na 290 ze względu na gorsze chłodzenia.

Gdzie zatem są te udoskonalenia? :evil: No tak, nie każdy jest bystry by ominąć sidła "marketingowca" :menda:

(Polecam wgrać BIOS od Sapphire Nitro 390 do Sapphire Tri-X 290)

 

 teraz po nowych sterach i na W10 mogę śmiało pisać że R9 390 jest wydajniejszy od 970tki nawet po OC do 1530mhz.

Na jakiej podstawie to stwierdzasz skoro 970 pozbyłeś się przed premierą Win10 ? :evil:

Wydajesz opinie przez pryzmat porównania tych kart w zupełnie innych warunkach?  (Win8 vs win10) Opanuj się  "Czerwony Trollu" :>

To z tymi sterami to ponoć prawda, 290 była testowana na starych, a 390 na nowych które dały też  później niezłego kopa i serii R9 290.

Bo to prawda. Stare karty 290/290x były przetestowane na starszych driverach a 390/390x na premierę dostały nowe drivery.

Pomimo tego, że sa to te same karty AMD zablokowało możliwość instalacji premierowych sterowników na 290/290X aby w testach ukazać większą przewagę "odgrzewanych kotletów". Nowe drivery prócz stopniowego zmniejszania narzutu w znacznym stopniu podniosły wydajność tesselacji.

Nawet sam PClab (rzekomo największy wróg AMD) w premierowym teście napisał, że na nowych driverach zanotowali bardzo duży skok wydajności dlatego serię 290/290X przetestowali na zmodowanych driverach.

 

Widziałem, powinien dostać z rozpędu bana za fanboystwo.

Raczej tobie by się przydał za brak logicznego rozumowania 8-)

 

Trzeba się cieszyć z tego, że AMD ruszyło leniwą d... i w końcu zaczęło naprawiać swój największy problem czyli narzut sterownika.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...