Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

 

 

Pobór prądu w 390 jest większy niż w 290 ze względu na większe taktowanie! Wystarczy wgrać bios od 390 do 290 i prócz mniejszej ilości pamięci mamy to samo czyli taktowanie, pobór prądu i wydajność.

Ale mam nadzieję że wiesz iż taki krok powoduje black screeny? 

Link to post
Share on other sites

Ale mam nadzieję że wiesz iż taki krok powoduje black screeny? 

W głównej mierze zależy to od tego czy pamięci na 290 zrobią 1500Mhz dlatego napisałem aby wgrać BIOS od Sapphire Nitro 390 do Sapphire Tri-X 290.

Większość tych kart robi 1500Mhz choć myślałem, że jest inaczej. Moja 290 robi 1600Mhz na pamięciach i bez problemu działa na biosie od Nitro.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Kilka dni temu testowałem u siebie r9 390 ASUSA DirectCU II, i stwierdzam, że du*y nie urywa.

Wydajność na poziomie r9 290 (może 3-5% wyższa), praktycznie nie zauważalna różnica.

Tu testy 3dmark (obie karty na bez oc na stockowych zegarach:

r9 290 http://www.3dmark.com/3dm/7959942

r9 390 http://www.3dmark.com/3dm/7961455

Do zalet można zaliczyć:

Temperatury niższe o parę stopni.

Głośność przyzwoita.

8GB pamięci.

Panie jak porownujesz karty w benchmarkach to gratuluje. Dostaniesz "kszysz od Bula"...

Link to post
Share on other sites

I zarejestrowałeś się na nowo specjalnie by podgrzewać atmosferę ?

Nie masz odwagi użyć do tego swojego prawdziwego konta trolu ?

 

mbe13, o ile to ta sama karta, a 290 i 390 to poniekąd te samy karty, to nie widzę problemu.

 

 

Biosy 390tek lekko zmodowane pod 290ki

http://www.overclock.net/t/1564219/r9-390x-modified-bios-for-r9-290-290x-now-with-higher-compatibility-for-all

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Testy które wykonałem były na tych samych (najnowszych sterownikach).

Co Ci przeszkadza, że do porównania wydajności użyłem 3dmarka?

 

Grałem również w wiedźmina 3 i nie stwierdziłem większej wydajności jak na r9 290. 

 

Taktowania domyślne kart

r9 290 rdzeń1040; pamięć5000

r9 390 rdzeń1000; pamięć6000

 

Różnica w wydajności tych kart jest niewielka i nie warta kilkuset złotych.

Link to post
Share on other sites

No, zamówiłem r9 390 od gigabyte poniżej 1400zł, więc zobaczymy jak się sprawdzi (w sumie mogłem wybrać r9 290x, ale i tak pewnie będę wymieniał za rok grafę to co za różnica0. Nie dam umrzeć jedynej konkurencji nviddi :D

Gdzie?

Mógłby ktoś sprawdzić 380 na high/win10+nowe stery?

Edytowane przez sting3572
Link to post
Share on other sites

No bo to tak naprawdę marketingowy bubel - 290 przemianowany na 390, AMD strasznie został w tyle za intelem i NV, niestety odbija się to na konsumentach, którzy nie mają wyboru, dzisiaj producenci gier w ogóle już nie patrzą na czerwonych, większość gier robionych jest pod Nvidię.

Link to post
Share on other sites

Teraz to się nie opłaca, ceny skoczyły prawie o 200zł. Jak był za 1450 to było trza brać, teraz to trochę słabo. Chyba że komputronik ma jeszcze tą cenę 1500, ale wątpię.

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...