Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Trudno. Przecież nie będę grał w 30 klatkach. 

Gdybym miał teraz wybierać kartę w okolicach ~1.5k to aktualnie wybierał bym po między:

R9 290 za 1359zł http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=59806

GTX970 za 1478zł http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-3xdp-box-gv-n970wf3oc-4gd-649207/

 

Miałem okazję pobawić się kartą, która Cię interesuje (Sapphire R9 390 Nitro) i tak samo jak poprzednik TriiX potrafi ładnie się rozkręcić a temperatury lecą do 80C przy obecnych warunkach pogodowych. Do 2200rpm spokojnie dobija ;)

W kwestii wydajności 390 wypada ~3-5% lepiej od 290 jednak ustawiając takie samo taktowanie pamięci i gpu sprawia, że obydwie karty oferują identyczną wydajność tak samo jak pobór prądu. Pozostaje kwestia większej pamięci na 390, której tak na prawdę w grach nie wykorzystasz chyba, że interesuje Cię rozgrywka w wysokich rozdzielczościach z wydajnością ~25kl/s  ;)

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-638707-GIGAB-Rad-R9-390-8192MB-DDR5-512b-D-H-PCI-E-WF2.html

Bierz tą, nawet jak będzie trochę mniej wydajna to nadrabia ceną. Nie jest to co prawda g1 gaming, ale różni się chyba tylko napisem i delikatnie mniejszym taktowaniem (ale sobie podkręcisz). Sam też wybrałem tą kartę, głównie ze względu na cenę i backplate. W tej cenie nie ma co brać tego r9 290 od asusa.

Link to post
Share on other sites

 

 

Miałem okazję pobawić się kartą
 

Pobawić to się możesz klockami chłopczyku.


 

 

W kwestii wydajności 390 wypada ~3-5% lepiej od 290 jednak ustawiając takie samo taktowanie pamięci i gpu sprawia, że obydwie karty oferują identyczną wydajność tak samo jak pobór prądu.
 

Wiem co powinieneś studiować, Filozofię bo w tym to jesteś dobry.

Link to post
Share on other sites

 

Pobawić to się możesz klockami chłopczyku.

Ciekawi mnie Twój wiek? 8-)

Kogo ty pytasz o zdanie, kogoś kto z tą kartą miał tyle wspólnego ile ja mam z kościołem katolickim. 

W wtorek/środę wrzucę Ci fotki ze specjalną dedykacją - może wtedy w końcu zamkniesz pysk  :>

@DjXbeat

Jak z kulturą pracy? Nitro aż tak głośna?

W te upalne dni karta łapie 80C i wbija ~2200rpm. Podobnie zachowuje się chłodzenie R9 290 TriX.

Przy takich prędkościach jest już dość głośno.

Zresztą chłodzenie Nitro to to samo chłodzenie co w TriX  - jedynie plastikowa obudowa się różni,.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

U mnie r9 290x DCU II wbija prawie 2000rpm przy 31 stopniach w pokoju. Na fabrycznych zegarach 1050/1360 temperatury max 85.

DCU II jest nieco gorszym chłodzeniem od Trixx'a i Nitro dlatego masz większe temperatury ale suma sumarum wszystko się zgadza. 

Nawet moja 980 chłodzona coolerem Inno3D notuje prawie 60C gdzie zazwyczaj mam ~50C.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak niech AMD upadnie wtedy GTX970 będzie po 2500zł. Raj dla fanboy'i nV.  
 

Lepiej się nie udzielać w tym temacie, jak był jeden troll to było w miarę ok, teraz jest ich multum i w dodatku łączą swe trollowskie siły, a ekipa ma to w rzyci. 

Link to post
Share on other sites

@MIK86, Ja pisałem, że to jest dla nas sytuacja, konsumentów fatalna bo NV ma już praktycznie monopol na wydajne karty, AMD zostało zmiecione i my za to płacimy, w 2008 za mega wówczas wydajną kartę jaką była 4870 płaciłem 750 zł, w 2012 za gtx 670 1600 zł, w 2013 za gtx 780 GE 2100 zł, zaś teraz za 980 Ti 3200zł, to się zrobiło chorę i ja kibicuję AMD, żeby robiło dobre karty, żebym mógł w rozsądnej cenie kupić kartę NV, bo co jak co  to jednak te bajery od NV są praktycznie teraz w każdej nowej grze AAA wykorzystywane, dlatego AMD mnie nie interesuje.
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...