Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Siemanko,

 

Jestem posiadaczem monitora 30'' - jedyna rozdzielczość, która mnie interesuje to jego pasywa 2560x1600.

 

Przymusowa przesiadkę na nowa kartę musiałem zrobić ponieważ start R9 280x zaczął mi padać ( przy graniu na wysokich (nie max ) detalach zawieszał kompa - szary ekran/pionowe paski - pomagał tylko restart - dramat ).

Lubie grac na max płynności 60 FPS -  r9 280x dawał rade ale po redukcji detali gry.

Moje tytuły to CS GO, HoTS, BF4, Project Cars, World of warships/tanks.

 

W pierwszym podejściu postawiłem na r9 390x... jest decyzja jadę po kartę - cel komputronik maja sztukę ( cena kolo 2k) ... wracam na chatę instaluje stery etc...

 

Odpalam Project Cars... zobaczymy co potrafi karta... i tu zonk... jestem zmuszony do redukcji ustawień graficznych ponieważ gra zaczyna na full detalach od 28fps... wtf pomyślałem... co ja kupiłem ?#!....!!!! 2k i nie ma szału... jestem zły.

 

Jednak... jak inwestować to inwestować... a mogłem sobie pozwolić na dodatkowego tysiaka...

Jest decyzja... jadę po GTX 980Ti... i znowu komputronik maja sztukę, dzień wcześniej kupiłem u nich 390x, po 10 minutach od zgłoszonej reklamacji, jest decyzja mogę wymienić kartę na 980Ti... cieszę się :D

 

Wracam na chate instaluje stery odpalam Project Cars... i szok ! masakra cud miód ! 60FPS przy załączonej sync pionowej SUPER!

 

Dzis Fallout 4... SZOK 60 FPS full details max ! sync pionowa załączona !

 

JESTEM bardzo zadowolony Z GTXa, jak możecie sobie na niego pozwolić to bez zastanowienia !

Fury od AMD tez będzie kuleć w porównaniu z 980Ti !

 

Aha, mój konfig to:

 

i5 4670k + 8GBram + 256 SSD

 

Pozdro Gamerzy :D

Edytowane przez vonorlik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@BuryZenek, zawsze sugeruje się benchmark.pl i kilkoma innymi portalami pc, toms i gpuboss etc...

 

Wybrałem w pierwszej kolejności r9 390x ( rozsądna cena za całkiem niezła wydajność ) - w momencie zakupu nie myślałem o 980Ti... ( o R9 390x pisali na forach różniastych , ze lepiej chodzi w wyższych rozdzielczościach... ale jak sam doświadczyłem WCALE NIE ! ).

 

Po instalacji R9 zobaczyłem co potrafi karta za 2k ( sorki rozdzielczość monitora nie wybacza ) to się mocno rozczarowałem i zacząłem szukać czegoś mocniejszego... i wypadło na 980Ti cóż...

 

Mogę tylko powiedzieć, ze jestem b. zadowolony !

Edytowane przez vonorlik
Link to post
Share on other sites

BuryZenek doradził mi instynkt, i mnie zawiódł

Miałem spora nadzieje że AMD będzie chciało odbudować markę złapać trochę rynku, na papierze R9 390 to mocniejsza karta niż GTX 970 i żywiłem spora nadzieje że popracują nad wykorzystywaniem jej potencjału poprzez pisanie dobrych sterowników, czytałem już że udostępniają swoją technologie deweloperom którzy mieli pisać gry, noo i tak jak widać puste obietnice.

Chociaż DX12 ma być spory wzrost czuje że karty zielonych nowa seria Pascala zmiecie AMD na DX12 zieloni nie lubią dostawać pstryczka w nos. 

Dlatego kupie coś pokroju GTX 970 albo 980 w zależności jaka będzie różnica wydajnościowa jak 5% nie warto 10% mógłbym zakupić :)

 

Szczerze wolałbym aby stare plotki były prawda że Intel przejąłby AMD chociaż dział GPU 

albo niech zaczną produkować swoje układy graficzne bardziej awansowane niż zintegrowane, wydaje mi się że nowy gracz byłby bardzo ciekawą perspektywą, bo jak na razie w takiej metaforze mamy konkurencje dwóch braci  jeden dojrzały dobrze zbudowany i zwinny, drugi duży krępy i bez polotu, w większości konkrecji kiepsko nadąża nad bratem, a w nielicznych tylko dominuje.

Edytowane przez Adek221
Link to post
Share on other sites
Siemanko,

 

Jestem posiadaczem monitora 30'' - jedyna rozdzielczość, która mnie interesuje to jego pasywa 2560x1600.

 

Przymusowa przesiadkę na nowa kartę musiałem zrobić ponieważ start R9 280x zaczął mi padać ( przy graniu na wysokich (nie max ) detalach zawieszał kompa - szary ekran/pionowe paski - pomagał tylko restart - dramat ).

Lubie grac na max płynności 60 FPS - r9 280x dawał rade ale po redukcji detali gry.

Moje tytuły to CS GO, HoTS, BF4, Project Cars, World of warships/tanks.

 

W pierwszym podejściu postawiłem na r9 390x... jest decyzja jadę po kartę - cel komputronik maja sztukę ( cena kolo 2k) ... wracam na chatę instaluje stery etc...

 

Odpalam Project Cars... zobaczymy co potrafi karta... i tu zonk... jestem zmuszony do redukcji ustawień graficznych ponieważ gra zaczyna na full detalach od 28fps... wtf pomyślałem... co ja kupiłem ?#!....!!!! 2k i nie ma szału... jestem zły.

 

Jednak... jak inwestować to inwestować... a mogłem sobie pozwolić na dodatkowego tysiaka...

Jest decyzja... jadę po GTX 980Ti... i znowu komputronik maja sztukę, dzień wcześniej kupiłem u nich 390x, po 10 minutach od zgłoszonej reklamacji, jest decyzja mogę wymienić kartę na 980Ti... cieszę się :D

 

Wracam na chate instaluje stery odpalam Project Cars... i szok ! masakra cud miód ! 60FPS przy załączonej sync pionowej SUPER!

 

Dzis Fallout 4... SZOK 60 FPS full details max ! sync pionowa załączona !

 

JESTEM bardzo zadowolony Z GTXa, jak możecie sobie na niego pozwolić to bez zastanowienia !

Fury od AMD tez będzie kuleć w porównaniu z 980Ti !

 

Aha, mój konfig to:

 

i5 4670k + 8GBram + 256 SSD

 

Pozdro Gamerzy :D

Kiedy byłeś po tego radeona??

Link to post
Share on other sites

Panowie mam problem... podczas przeglądania Netu wzrasta obciążenie grafy do 80-90% i ni choroby nie wiem z jakiego powodu.Temperatura i decybele drastycznie wzrastają.System Win 10 i Microsoft Edge. Co to może być świrus czy co? Sterowniki zainstalowałem najnowsze.. dalej to samo. W menadżerze zadań włącza się plik..Microsoft Windows Operating System. to on powoduje obciążenie karty. Gdy go wyłączę jest ok. Potem znów się włącza i dalej to samo czy ktoś wie co to jest?Może to jakiś dziwny update systemu?

Edytowane przez basurek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...