Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

 

 

wiele producentów ma umowę z nvidią, tylko jestem ciekaw ile nvidia płaci za dodawanie ich dodatkowych ficzerów, albo ile oni płacą nvidii.

 

Roznie to mowia. Producenci gier mowia ze z AMD nie ma z kim sie kontaktowac i kiepska z nimi jest wspolpraca. AMD sie skarzy ze gre dostaja w momencie premiery i dopiero pracuja nad sterownikami bo im wczesniej nikt nie udostepnil. Gdzies kiedys czytalem taki artykul.

Fakt jest taki ze Nvidia czesciej wypuszcza nowe sterowniki. Do tej pory miem w wiekszosci karty AMD i czekalem na sterowniki do jakiejs gry. Z Nvidia odwrotnie , juz mi sie nie chce instalowac nowych bo za czesto wychodza, moze to ostatnio tylko.


 

 

Czasy GameNotWorks...

GameWorks to bardzo wazny dodatek, tylko na chwile obecna niedopracowany i za ciezki dla GPU. Ale cos z tymi grami trzeba robic zeby lepiej, realistyczniej wygladaly.

PhysX tez wydawal sie niepotrzebny i kilka lat temu tez tak myslalem, ale treaz mam pare starych gier i wygladaja duzo korzystniej z PhysX. 

Link to post
Share on other sites

No gry wyglądają korzystniej, ale w wielu grach nie da się grać w normalnych klatkach na super sprzęcie, bo jest zbugowany physx w tej grze, np borderlands pre sequel. 

 

i7 5960x z titan x i w ful hd dropy do 20-30 klatek, można poczytać o tym na forum steam.

 

Jedyna gra , w której mi się podobał physx to batman arkham asylum i city.

 

To samo hair works. W porównaniu z amd tress fx to niebo. a ziemia wg mnie.

 

Hairworks witcher 3

 

http://static-6.nexusmods.com/15/mods/952/images/602-1-1441149494.jpg

 

Tylko w wieśku działa nawet na futerka zwierzaków, a w Tomb raider tylko na włosy Lary.

 

AMD tressfx z tombraidera

 

http://icdn4.digitaltrends.com/image/rise-of-the-tomb-raider-press-image-header-1266x844.jpg

 

 

IMHO od nvidii to kupa, a nie włosy. Od lary włosy wyglądają o wiele lepiej i działa o wiele lepiej.

 

Tylko nie myśl, że tu jakąś wojenkę chcę zacząć.

Tylko napisałem co myślę i nie jestem ani za zielonymi, ani za czerwonymi.

Oczywiście można sobie filmiki znaleźć na youtube. Mi się bardzo włosy Lary podobały, ale niestety nie mogę tego sprawdzić osobiście na wieśku 3, bo nie mam tej gry.

Edytowane przez BuryZenek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Weź zenek nie rób wstydu z tym Wiedźminem :D Hairworks nawet w 0,5% nie jest tak zaawansowany jak TressFX, zresztą zobacz filmiki te włosy reagują z otoczeniem, z samą larą, z grawitacją i ciałem lary a wieśku to kilka kłaków które mają imitować włosy w dodatku źre to zasobów jak głupie :D

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

 

 

Swoją drogą szkoda ze TressFX jest tylko w TR, kilka gier mogło by mieć ficzery od AMD.

 

No i dlaczego nie ma? Fakt ze jesli chodzi o wlosy w grze to wyglada lepiej, ale GameWorks to nie tylko wlosy. Zaraz ktos powie ze Nvidia daje w lape producentom gier, a moze ciezko sie im dogagac z AMD. Niedawno dopiero oglosili ze stworza dzial odpowiedzialny tylko za gry itp.

AMD nie jest zle. Jest tylko zle zarzadzane. GPU sa nawet teoretycznie lepsze niz Nvidia, ale nikt nie potrafi napisac porzadnych sterownikow na czas. 

Link to post
Share on other sites

Ja tam wybredny nie jestem , mialem HD7990 , super zadowolony bylem. Kupowalem nowa gre i zwykle nie dzialala jak trzeba. Odkladalem na miesiac i bylo OK,czasem  bardzo OK bo kupilem ta karte nowa za 375£!. Co tu narzekac za takie pieniadze dwurdzeniowy potwor. To moim zdaniem byl najwiekszy atut AMD , cena. Teraz jakos i to zgubili. Karty AMD te z wyzszych segmentow sa za drogie na to czym sa i co oferuja. 

Link to post
Share on other sites

Gdyby AMD miało 40% rynku albo co najmniej solidne 35% to Producenci gier, nie brali by już tak chętniej technologi Zielonych.

8gb Vram to nieporozumienie pamiętam max mi zjadało GTA 5 4340 Vram  ale gra już łapała po 30-35 fps więc  procesor gpu nie dawał rady powoli.  

Edytowane przez Adek221
Link to post
Share on other sites
Swoją drogą szkoda ze TressFX jest tylko w TR, kilka gier mogło by mieć ficzery od AMD.

 

 

Jest jeszcze w Lichdom: Battlemage

 

3.0 ma być w nowym deus ex.

Niby do fury dodają battlefronta, ale tylko w komputroniku, a tam wszystko o 10% droższe. Trochę żenada.

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Premiera R9 380X

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/premierowy_test_radeon_r9_380x_vs_geforce_gtx_960_4gb

 

Dalej czekamy a źródło z którego czerpiesz wiedzie. Tonga XT w wersji mobilnej z zegarem 800mhz jest 10% wydajniejsza od tongi Pro trolliku.

 

Wiecej jednostek a ty tu wyjeżdżasz z tym ze różnica wezmie się z taktow. Weź ty p... Barana w ścianę.

Specjalnie dla trollika :>


 

Napisałem, że 380X takt w takt będzie wydajniejszy od 380 o ~6% i tyle właśnie jest,

Napisałem, że cena będzie w granicach ~1200zł i tyle właśnie jest

 

heh....

 

R9 380X z taką wydajnością i ceną z góry skazana jest na porażkę o czym od samego początku wiedziałem jak tylko dostałem info o sugerowanej cenie.

Karta jest szybsza zaledwie o kilka % od 380 a trzeba za to dopłacić ~200zł. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie zwykła R9 380.

Z kolei jak ktoś będzie myślał nad zakupem R9 380X za te ~1200zł to dopłacając 220zł mamy GTX970 czyli ~30% większą wydajność

 

Tak powinny być wycenione te karty aby odniosły sukces.

R9 380   - 170$

R9 380X - 200$

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Cena premierowa 1110 która będzie spadać i to za nie referenta, więc się nie napalaj na premierę r9 380 był za min 1000 wydajność 8-10 % wyższa więc cena nie zaskakuje .  Problemem jest raczej że zbyt późno wydali a na 1 q ma być Pascal.

Edytowane przez macf2
Link to post
Share on other sites

Cena premierowa 1110 która będzie spadać i to za nie referental.

Za XFX, który od zawsze wrzuca najtańsze karty.

Asus StriX, MSI Gaming, EVGA, Gigabyte kosztują ~1200zł i więcej. Cena zapewne spadnie ale do jakiej wartości skoro 380 4GB tych producentów kosztuje ~1000zł.

 

wydajność 8-10 % wyższa

takt w takt jest 6% i nie więcej.

8-10% może wynikać tylko z większych taktowań.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

MSI to chyba już pożegnało się z współpracą z AMD :)

Z R9 380X nie ma szaleństwa, ale jeżeli Sapphire Nitro będzie w cenie 1100 PLN to i tak sporo osób kupi tę kartę.

 

Wystarczy spojrzeć, co robi ona z GTX 960 w Wieśku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...