Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Fury Nano pozamiatał bo nie ma wydajniejszej karty w takim rozmiarze, więc tu też trochę się odbiją.

Nano pozamiatało tylko i wyłącznie ceną  :> 

Za Nano musisz wyłożyć 3tys zł gdzie GTX970itx kupisz za 1350zł czyli za dodatkowo ~25% większą wydajność musisz dopłacić ponad 120% ceny GTX970itx

 

A jak został przygotowany tfuuu oszukany GTX 970?

1. Afera z vramem

2 Afera z DX 12 

3. Afera z sterownikami

 

???

Tyle, że te całe "afery" jak to nazwałeś najbardziej doskwierają posiadaczom Radeonów a posiadacze maxwelli cieszą się wydajnością.

W Macierewicza się lubisz bawić widzę  8-) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ciekawe, bo mając gtxa uswiadczalem kilka razy dziennie wywalaniem sterownika na przeglądarce. Co na radeonie nigdy nie miało miejsca chyba ze przesadziłem z taktowaniami.

 

W W3 60fps na liczniku a gra tnie, wtf!

 

Z pewnością nie bylem zadowolony z wydajności tej karty.

Edytowane przez neo88
Link to post
Share on other sites

@neo88

Wywalanie sterownika w przeglądarce - tutaj problem leżał w jednym, konkretnym sterowniku i błędzie w nim zawartym. Naprawiono ten problem.

Gram w W3 cały czas i mam stałe 60kl/s +vsync + lock na 60fps i nie ma żadnych spadków, rwań czy braku płynności. Stałe 60kl/s 16.6ms. Tak samo mam 60kl/s 16.6ms na R9 290 tyle, że mam mocniej sciete detale.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe, bo mając gtxa uswiadczalem kilka razy dziennie wywalaniem sterownika na przeglądarce. Co na radeonie nigdy nie miało miejsca chyba ze przesadziłem z taktowaniami.

 

W W3 60fps na liczniku a gra tnie, wtf!

 

Z pewnością nie bylem zadowolony z wydajności tej karty.

No kuźwa, ja nigdy nie miałem tego problemu w przeglądarce fakt, kilka razy w w3 się zdażyło ale to tylko na początku ;)

Edytowane przez worm
Link to post
Share on other sites

https://www.dropbox.com/sh/7ecdacizh54nnj7/AACJDS4oKES5ITZYAwv14LOBa?dl=0
i5 6600K

Fortis3

8gb ram

thermaltake 630w

Msi z170 gaming m3
silentiumpc m35 (5 wentylatorów)

I przyczyna problemu MSI R9 390

Dzisiaj w trybie gaming przy 100% obrotów w wiedźminie 3 osiągnęła 88 stopni i przestałem dalej sprawdzać. Wydaje mi się, że moja sztuka się przegrzewa i w dodatku piszczą cewki (filmik w linku). Ktoś ma jakiś pomysł? Pozostała wymiana? Z góry dziękuje za pomoc.

67 73 60 65 to dobre temperatury dla 6600k i fortisa 3? bez OC. Przy obrotach 660
Zastanawiam się nad RMA i wzięciem gtx970

Edytowane przez human_2010
Link to post
Share on other sites

@human_2010

R9 390 wydziela sporo ciepła więc musisz mieć dużą obudowę lub obudowę z bardzo dobrą cyrkulacją powietrza.

Patrząc przez pryzmat temperatur i5 6600k to masz dość słaby przewiew dlatego osiągasz takie temperatury.

Po prostu gorące powietrze kumuluje się wewnątrz obudowy przez co masz znacznie podniesione temperatury podzespołów : grafika i procesor.

Sprawdź temperatury w Wiedźmina3 po otwarciu obudowy ewentualnie ustaw wentylatory obudowy na maksymalne obroty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...