Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

DjXbeat, mam kilka pytań.

Zwykły tri-x czy tri-x oc ?

Na sztywno ustawione 2k rpm podczas tych testów ?

Jakaś dłuższa rozgrywka ?

Jakie ustawienia i czy był vsync ?

Tak pytam, bo chcę sobie kupić obudowę i między innymi patrzałem też za tym gelidem, a chcę mieć jakieś porównanie do stanu aktualnego, by nie wydać kasy na marne ;)

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

@Masterbarti

ad.1 Sapphire R9 290 TriX z taktowaniem 1000Mhz na GPU

ad.2 Tak, obroty ustawione na sztywno. Pomiar robiłem w te wakacje w czasie upałów - temperatura w pomieszczeniu 27.5C

ad.3 Czas pomiaru 30min z tym, że to nie była rozgrywka. Po prostu wczytałem lokacje testową i mierzyłem 30min bez ruchu ;)

ad.4 Ustawienia Uber + HW bez v-sync - karta generowała ~45kl/s

 

Obudowa ma bardzo duże znaczenie dla osiąganych temperatur!

Gelid Darkforce to świetna obudowa i w tej cenie nie ma nic lepszego!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

DjXbeat, dzięki. W sumie utwierdziło mnie to w przekonaniu, że chyba lepiej będzie poszukać obudowy dobrze wygłuszonej. Bez szału w porównaniu do tego co mam aktualnie. Liczyłem na większą różnicę a chyba wyjdzie na to samo.

Od twojego postu, do teraz grałem normalnie w wieśka na ww. ustawieniach i zanotowałem 73°C przy temperaturze w pokoju 22,3°C. Chyba nie zyskałbym zbyt dużo w tej obudowie. 

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

 

 

neo mam na najniższych obrotach, bez panelu sprawdzę jak będę miał czas.

 

- przesłuchałem twój filmik i jakoś karta wg. mnie bardziej syczy niż piszczy ogranicz fps do 60

- twoja obudowa ma ewidentną wadę brak wentylatora na dole obudowy z powodu tej blachy(cover, piwnica), wentylator na dole bardzo dużo daje w kwestii temp gpu

- mogę się domyślić że tylko dwa wentylatory na froncie wtłaczają powietrze do obudowy na 5v a to za mało. 

Link to post
Share on other sites

Cześć, nie wiem czy w dobrym miejscu ale mam wysoką temp na r9 390 od msi. Zrobiłem test 3d markiem (sky diver), temp sprawdzałem CPUID hardware monitor maks wyszło mi 90 stopni, w idlu jest około 60. Wcześniej miałem obudowę zalmana z3 to temp była w idlu z 15 stopni wyższa - teraz specjalnie zmieniłem obudowę (żeby spróbować zmniejszyć temperaturę bo zalman jest do bani) na Corsair air 540. Mam w niej 3 x 140mm wiatraki (2 przód, 1 tył) enermaxa ( ustawione na około 70% mocy). Musiałem zmienić też chłodzenie procka bo przez kartę temperatura szła na nim strasznie wysoko (teraz maks była 52 stopnie przy tym benchmarku) 

Edit: przy wentylatorach na karcie ustawionych na 50% w afterburnerze i 30-40% w obudowie w idlu ma ~45 stopni
Edit2: odinstalowałem afterburnera i gaming app - temp max gpu w bf 3 wszystko na max 82 stopni więc chyba już jest ok ? (procek około 52 )

Edytowane przez radek_sie
Link to post
Share on other sites

Witam Wczoraj się przesiadłem ze stereo dobrego HD 6850 SAPPPHIRE

 

http://s5.ifotos.pl/mini/test-hd-6_srransx.jpg

 

Na R9 380 4GB GIGABITE

 

http://s5.ifotos.pl/mini/r9-380-te_srransq.png

 

Wiedźmin 3 na steraj karcie w rozdzielczości 1080p ustawienia low max 30fps a średnio 25, a teraz ustawienia high i 65/39 fps

Armored Warfare na starej karcie 1080p high 25/31 fps a na nowej ustawienia ultra 73/51 fps

Ogólnie karta godna polecenia tym bardziej ze kosztowała tylko 870 zł

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...