Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

 

 

Nikt nie uwierzyłby przed premierą, że Palit będzie miał jedne z najlepszych wersji pascali.

 

Bardzo mnie zaskoczyłeś, bo ja od dawna już mam słabą opinię o produktach tej firmy. Jeszcze jak królowały karty na agp kupiłem od nich jakiegoś o ile pamiętam geforce 4 (chyba z tych budżetowych - mx czy coś podobnego), tego samego dnia oddałem do sklepu ze względu na tragiczną jakość obrazu na wyjściu analogowym dsub (no, ale to stare czasy i rzeczywiście mogło się zmienić).

Jednak uraz został do dziś :|


 

 

"adaptive vsync" dla radeona? Brak tak elementarnej funkcji w sterownikach zaprzecza jakiejkolwiek racjonalności w kupnie czegokolwiek od AMD.

 

ee tam, da się żyć.

Link to post
Share on other sites

Jakiś odpowiednik "adaptive vsync" dla radeona? Brak tak elementarnej funkcji w sterownikach zaprzecza jakiejkolwiek racjonalności w kupnie czegokolwiek od AMD. 

Jo radeonpro pomimo braku aktualizacji nadal dziala chyba znalazlem tez jakis nowy program ale to jak bede w domu dam ci znac bo teraz jestem w robocie.

Link to post
Share on other sites

Amd ma duzą lepszą funkcję od adaptive vsync.

 

Masz framerate target i możesz sobie ustawić np 30fps i karta obniży taktowanie (i pobór prądu) tak, żeby wyświetlać 30 fpsów

Tyle, że na NV nie musisz tego ustawiać bo karty same zbijają taktowanie/napięcie jeżeli nie są w pełni obciążone a masz włączony v-sync.

Nikt nie uwierzyłby przed premierą, że Palit będzie miał jedne z najlepszych wersji pascali.

Dodał bym jeszcze Gainwarda, który zrobił również świetne chłodzenie ;)

Ale po co ci v-sync jak masz framerate target?

 

no właśnie znikną (na 60Hz monitorze).

Adaptive v-sync masz w radeon-pro

Framerate target ogranicza tylko liczbę wyświetlanych klatek i dostosowuje taktowanie/napięci tak aby utrzymać te klatki.

Nie działa w nim v-sync chyba, że ustawisz Framerate target taki sam jak odświeżanie monitora 60Hz - 60fps,

Jak ustawisz poniżej 60Hz to nie będzie działać v-sync więc są rozdarcia obrazu!

 

U NV masz tryb Adaptive V-Sync (częstotliwość odświeżania o połowę mniejsza) gdzie mając monitor 60Hz możesz ustawisz sobie odświeżanie na 30Hz.

Na NV nie musisz ustawiać Framerate Target aby karta zrzucała taktowanie/napięcie - jeżeli ma zapas mocy to zrzuca je sama z siebie bez konieczności ustawiania jakichś limitów.

 

 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

@UP

Jeżeli masz włączony V-sync i właczysz Framerate target na taką samą wartość jak odświeżanie monitora to v-sync działa normalnie i karta zbija taktowanie/napięcie trzymają 60kl/s.

Co innego jak masz włączony V-sync 60Hz a ustawisz Framerate target na 50kl/s. W takim wypadku v-sync nie działa

Link to post
Share on other sites

A testował ktoś już może framerate_target=30 w MSI Afterburner + włączone VSync (nie-adaptive) w panelu nVidii? ;)
 

 

Dodał bym jeszcze Gainwarda, który zrobił również świetne chłodzenie ;)

Napisałeś to trochę tak, jakby Gainward nie był własnością Palita ;)
Wydaje się że wsadzili do kart brandowanych nazwą Gainward to samo chłodzenie co na firmowanych swoich kartach, tyle że w innym kolorze, z innymi wiatrakami jedynie (bardziej prostymi), które nie kręcą się w przeciwne strony, ale w tą samą.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Na to by wyglądało, że Asus wszędzie ładuje te swoje badziewne chłodzenia, nawet na topowe karty. Tutaj fotka z GTX 1080 Strix:
https://www.computerbase.de/bildstrecke/72474/6/

No i odpowiedź: nie, to nie ma sensu. Ale dla Asusa najwidoczniej ma, bo ciągle to robią ;)

Ludzie itak kupują, bo jedni nie wiedzą, że karty różnych producentów różnią się między sobą czymkolwiek, inni patrzą z kolei tylko na "bo ładne i metalowe", a jeszcze inni są wierni marce.

 

Ja sam swojego Strixa kupowałem jak jeszcze nie interesowałem się tak bardzo kartami.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Kupiłem tego XFX 480 8GB w wersji GTR, skręcę trochę napięcie i zobaczę jak kultura pracy tego RX'a. Mam nadzieję, że będzie stosunkowo cicho, jeśli nie spełni moich oczekiwań to zwrócę ;).

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Kupiłem tego XFX 480 8GB w wersji GTR, skręcę trochę napięcie i zobaczę jak kultura pracy tego RX'a. Mam nadzieję, że będzie stosunkowo cicho, jeśli nie spełni moich oczekiwań to zwrócę ;).

Czekam na opinie. Sam przymierzam się do tego modelu. Niektórzy skarżyli się wentylatory które bez powodu dobijały do 2300RPM w mało wymagających grach. Pewnie wina biosu, ale może to naprawili.

Edytowane przez twisster storm
Link to post
Share on other sites

Szkoda, że wersji 4GB od XFX nie ma w wersji GTR, jest tylko w tej uboższej(i brzydszej) RS.

 

GTR:

 

 

http://cdn.agilitycms.com/xfx/MediaGroupings/615/480_GTR_Card_Bracket_Angle.jpg

 

 

RS:

 

 

http://cdn.agilitycms.com/xfx/MediaGroupings/608/480_RS_Card_Bracket_Angle.jpg

 

 

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...