Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Tylko po co? Wyslesz i kase dostaniesz po 2 tygodniach :) Kilka rzeczy zwracałem i nigdy nie trwało to krócej. A wyslesz na gwarancję to dostaniesz nową kartę :) Jeśli w morele i weźmiesz wymioane 3-dniową to szybko to pójdzie a jak w innym sklepie to nie wiem :)

Kupiłem już nową kartę to ta mi jest zbędna. Poza tym co to za argument: "wyślesz na gwarancje i dostaniesz nową kartę" jak mam nową kartę....

Link to post
Share on other sites

GTX 1060 kosztuje tyle samo, albo nawet mniej, oferuje (zazwyczaj) wyższą wydajność, lepszą kulturę pracy i można ją bez problemu dostać. Czekam jeszcze na Deus Ex i wyniki wydajności, ale na chwilę obecną, do 1300zł, GTX wydaje się bezkonkurencyjny.

Link to post
Share on other sites

Możliwe, ale jak nie patrzę jako ewentualny przyszły posiadacz, tylko posiadacz od pewnego już czasu. No i jak widzę, że karta taktowana nisko z mniejszą ilością rop jest w stanie sobie fajnie radzić, to robi mi się cieplej.

 

aaa, no i bardzo fajna gierka, właśnie się delektuję (choć pierwszej części jakoś nie lubiłem).

Link to post
Share on other sites

 

He he, nv ma ponad 700MHz wyższy zegar, więcej rop - a framerate podobny. Jest dobrze :)

 

Hehe ładnie.

Co ciekawe GPU power dla 480 jest niskie. Z moich testów wynika że przy 75Wattach karta bierze z gniazdka 120 wattow za zasilaczem o sprawności 93%.

Jeżeli GPU power dla 1060 jest prawdziwy oznacza to, że bierze ona więcej pradu niż 480 LOL.

 

Swoją drogą trochę niesprawiedliwe to porównanie bo niby 1060 to referent FE. Tyle że nie zgadza się parę rzeczy ;). Referent opuszcza taktowanie poniżej 1850mhz. Dodatkowo trzyma się kurczowo power limita i nie przekracza 120wattow. Wniosek 1060 w tym teście został podkręcony edit: To wersja Gibabyte G1 i wydajnościowo jest na tym samym poziomie co obniżający zegary referencyjny 480 :P

Stockowo 1060 founders ma wiatraki w grach do 55%. tutaj przekraczają 65% w teście. Więc śmiało można dodać 10% do wyników rx 480 który obniża takty poniżej 1200mhz, a czasami do 1150mhz

A nie, ten 1060 to gigabyte G1 vs reference downlocking 480. Haha

Edytowane przez erenhardt
Link to post
Share on other sites

GTX 1060 kosztuje tyle samo, albo nawet mniej, oferuje (zazwyczaj) wyższą wydajność, lepszą kulturę pracy i można ją bez problemu dostać. Czekam jeszcze na Deus Ex i wyniki wydajności, ale na chwilę obecną, do 1300zł, GTX wydaje się bezkonkurencyjny.

Nie kosztuje tyle samo..

Rx 480 w wersji 8GB można kupić za 1260zł w wersji  nitro od sapphire. Za 1270 zł chodzą referenty gtx 1060

Zaś jakby komuś wystarczało 4gb to może dostać rx 480 za 1060zł. Mówię cały czas o wersjach niereferencyjnych.

Coraz więcej gier pod dx12 więc z tą bezkonkurencyjnością trochę kiepsko jak karta za prawie 400zł mniej jest wydajniejsza w niektórych gra pod dx12 o vulkanie już nie wspominając.

Link to post
Share on other sites

Porozmawiajmy o stanie rzeczywistym. Planuję w przeciągu kilku tygodni kupić kartę. Wszedłem przed chwilą na Allegro i mogę mieć GTX-a 1060 za 1260-1330zł (niereferent). Gdzie mogę kupić od ręki (rzeczywiście, a nie wirtualnie) niereferencyjnego RX-a 480 za 1300zł? W Niemczech?

 

Edytowane przez blaven
Link to post
Share on other sites
Porozmawiajmy o stanie rzeczywistym. Planuję w przeciągu kilku tygodni kupić kartę. Wszedłem przed chwilą na Allegro i mogę mieć GTX-a 1060 za 1260-1330zł (niereferent). Gdzie mogę kupić od ręki (rzeczywiście, a nie wirtualnie) niereferencyjnego RX-a 480 za 1300zł? W Niemczech?

 

Parę postów temu napisałem o ofertach z rx 480. Teraz są niedostępne bo pewnie szybko się rozeszły.

 

 

 

Co prawda pewnie czeka się długo na towar, ale cena wreszcie nie odstrasza. http://techplanet.pl...midp,69802.html http://techplanet.pl...midp,69800.html

Gtx 1060 w wersji niereferencyjnej za 1270zł? Tak są takie oferty, ale wersje mini z jednym wentylatorem. Pewnie gorsze temperatury od referentów. Nawet między najtańszym gtx 1060 a rx 480 z 4gb ma 250-300zł różnicy a to jest dużo.

Edytowane przez twisster storm
Link to post
Share on other sites

Z gwarancją? Jak tak, to bym raczej bliżej 1100, do 1200zł (przy dobrych wiatrach) celował.


 

 

Gtx 1060 w wersji niereferencyjnej za 1270zł? Tak są takie oferty, ale wersje mini z jednym wentylatorem. Pewnie gorsze temperatury od referentów.

A propos, trafił ktoś na testy kart jedno wentylatorowych? 120W? Powinno być dobrze.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...