Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Witam. Zamierzam kupić rx470 4gb tylko nie wiem jaki model.

Asus strix, msi gaming x czy sapphire nitro+. 

Ktoś zna kulturę pracy oraz wydajność powyższych modeli?

 Dokładając ~50zł masz rx 480 4gb od sapphire w wersji nitro. Oczywiście musiałbyś czekać aż jakieś resztki z zachodu przywędrują.

Link to post
Share on other sites

 Dokładając ~50zł masz rx 480 4gb od sapphire w wersji nitro. Oczywiście musiałbyś czekać aż jakieś resztki z zachodu przywędrują.

Gdzie widziałeś taką ofertę?

Chciałem kupić na ceseking.de.

Jakiś komentarz do chłodzeń msi i asusa w rx 470?

Link to post
Share on other sites

Msi i asus rx 470 to golasy bez chłodzenia pamięci oraz sekecji zasilania. IMO lepsza, chłodniejsza i cichsza będzie na pewno karta od msi. Jeśli bym kupował rx 470 zastanawiałbym się nad wersjami od sapphire(nitro), power color(devil), msi i może jeszcze xfx, ale on ma zasilanie 6pin więc może być ograniczone oc.

Link to post
Share on other sites
A przy referencie jak wyglądała temperatura na sekcji

 

Przy ref 480 jest co ciekawe nawet do kilku (5) stopni chłodniej! Przypuszczam, że ma to związek z konstrukcją samego chłodzenia - turbinka wypycha gorące z obudowy akceleratora na zewnątrz. Tutaj to gorące powietrze jednak gdzieś trochę zalega zanim je wentyle z obudowy wydmuchają.

 

 

Skąd wiesz że sekcja ma ok 90 stopni?

 

Mam dość dobry termometr na podczerwień.

 

Ale FurMark to katowanie karty i jej sekcji zasilania!

 

O to chodziło, oraz o to, aby w miarę szybko karta pokazała "co potrafi".

Edytowane przez lojewuti
Link to post
Share on other sites

 

 

Są gdzieś testy nierefa RX 480 od XFX?

Szukam od dobrych 2 tygodni i nic. Znalazłem tylko opinie użytkowników.

 

"As for overclocking, I was able to hold 1400mhz on the Core at 1150mv and 9000mhz on the Memory at 1100mv, all with the card topping out at 72c. (Stress Testing) I know it could go further as well if it wasn't for the voltage cap in Wattman.

As for undervolting, I was able to hold 1340mhz on the Core at 1075mv and 8000mhz on the Memory at 950mv, temps now topping out at 65c".

Link to post
Share on other sites

Jakiś odpowiednik "adaptive vsync" dla radeona? Brak tak elementarnej funkcji w sterownikach zaprzecza jakiejkolwiek racjonalności w kupnie czegokolwiek od AMD. 

Amd ma duzą lepszą funkcję od adaptive vsync.

 

Masz framerate target i możesz sobie ustawić np 30fps i karta obniży taktowanie (i pobór prądu) tak, żeby wyświetlać 30 fpsów.

Bardziej by mi zależało na pomiarze głośności karty. Bo tego to nigdzie.

Jest takie coś. Co prawda 470 ale różnicy chyba nie ma:

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2016/08/gfx_radeon_rx470/charts/sound_idle.png

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2016/08/gfx_radeon_rx470/charts/sound_load.png

http://pclab.pl/art70773-50.html

Edytowane przez erenhardt
Link to post
Share on other sites

 

 

Masz framerate target i możesz sobie ustawić np 30fps i karta obniży taktowanie (i pobór prądu) tak, żeby wyświetlać 30 fpsów.

 

Nie wiem czy wiesz ale to dwie różne opcje. Jedna ogranicza klatki do ustawionej wartości (framerate target) i to tylko przy braku synchronizacji pionowej. A druga (adaptive vsync) wyłącza synchronizację przy spadkach poniżej 60 lub 30 FPS w zależności od opcji, niwelując tym samym zacięcia. 

 

Jedyne co je łączy, to że AV też ogranicza FPS do odświeżania monitora lub jego połowy. 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy wiesz ale to dwie różne opcje. Jedna ogranicza klatki do ustawionej wartości (framerate target) i to tylko przy braku synchronizacji pionowej. A druga (adaptive vsync) wyłącza synchronizację przy spadkach poniżej 60 lub 30 FPS w zależności od opcji, niwelując tym samym zacięcia. 

 

Jedyne co je łączy, to że AV też ogranicza FPS do odświeżania monitora lub jego połowy. 

 

Ale po co ci v-sync jak masz framerate target?

Link to post
Share on other sites

Czemu? Bo 30FPS to połowa 60Hz monitora? I wszystko ładnie się ułoży, czyli po równo? A wiesz, że to trzeba jeszcze zsynchronizować bo inaczej może zajść przesunięcie fazowe? 

 

Właśnie dlatego jest synchronizacja. Aby każda klatka wpadła równo w odświeżenie monitora, przy założeniu, że mamy stałe 30 lub 60 klatek. A gdy ta wartość spadnie powiedzmy do 50 lub 25 klatek to AV wyłącza synchronizację aby zapobiec "młynowi" gdzie nie ma wystarczającej ilości klatek do zapełnienia odświeżania monitora. Przez co mamy niby rozdarcia ale brak lagów i ścinek. 

 

http://international.download.nvidia.com/webassets/en_US/shared/images/articles/introducing-the-geforce-gtx-680-gpu/AdaptiveVSync-2-650.png

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Bo jakby to miało być 300w na każdy slot przez płytę to te płyty będą drogie i pancerne :P

No i tak właśnie myślałem, że coś tu jest nie tak. Bo przecież te płyty musiałyby być zupełnie przeprojektowane, zresztą nawet niewiem czy to byłoby możliwe.

http://www.techspot.com/news/66108-pcie-4-wont-support-300-watts-slot-power.html

Limit 75W wciąż zostaje taki sam, zwiększa się tylko maksymalny możliwy pobór prądu z wtyczek PCI-E.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...