Skocz do zawartości

GTX780 VS GTX970


Recommended Posts

 

 

Z tego co pamiętam 6GB dotyczyło rozdzielczości 4K

 

Nie 6Gb to wymagało samo zastosowanie tekstur ultra. Typowo robione pod tytana, bo nic innego nie spełnia tych wymagań. Też sobie tytuł wybrałeś. Shadows ogólnie jest kiepsko zoptymalizowany, więc ja bym go nie brał jako wyznacznik i postępujący trend. Zresztą 780Ti ma szerszą szynę pamięci.

Link to post
Share on other sites

. Też sobie tytuł wybrałeś. Shadows ogólnie jest kiepsko zoptymalizowany,

Akurat ten tytuł ma całkiem dobrą aktualizacje , ja na swoim sprzęcie gram w ustawieniach ultra w 1080p  tylko tekstury na high i fps jest na poziomie 45-70 średnio 50-60  co uważam za bardzo dobry wynik zważywszy że mam już nie najnowszą kartę  i tylko 2gb v ram .

Ja bym wybrał jednak gtxa 970  a nie 780 TI  co mi z tego że gtx 780TI jest wydajniejszy jak coraz więcej  pojawia się gier  które do ustawień ultra w rozdzielczości 1080p  wymagają ponad 3gb V ram na karcie  . podejrzewam że gdyby  ta gra zadowalała się 2gb  V ram karty to spokojnie mógłbym ustawić textury na ultra  i nie było by zacięć ani gigantycznych spadków w fps  

Akurat ten tytuł ma całkiem dobrą aktualizacje , ja na swoim sprzęcie gram w ustawieniach ultra w 1080p  tylko tekstury na high i fps jest na poziomie 45-70 średnio 50-60  co uważam za bardzo dobry wynik zważywszy że mam już nie najnowszą kartę  i tylko 2gb v ram .

Ja bym wybrał jednak gtxa 970  a nie 780 TI  co mi z tego że gtx 780TI jest wydajniejszy jak coraz więcej  pojawia się gier  które do ustawień ultra w rozdzielczości 1080p  wymagają ponad 3gb V ram na karcie  . podejrzewam że gdyby  ta gra zadowalała się 2gb  V ram karty to spokojnie mógłbym ustawić textury na ultra  i nie było by zacięć ani gigantycznych spadków w fps  

Akurat ten tytuł ma całkiem dobrą aktualizacje[ Miałem na myśli optymalizacje ]

Link to post
Share on other sites

"There’s been a lot of buzz around Middle-earth: Shadow of Mordor’s ultra HD textures, mostly because you’ll need a minimum of 6GB of VRAM to use them. The textures are optional to install, only becoming available in-game after downloading a free DLC pack from the Steam store, presumably because the patch is 3.7GB for a feature that will basically only be used by people who have a GTX Titan. Well, we don’t have a GTX Titan."


To dotyczy 1080p.


http://gearnuke.com/middle-earth-shadow-mordor-low-vs-ultra-quality-comparison-confirms-6-gb-vram-requirement/

Link to post
Share on other sites

Gratulacje za test. W końcu jakiś prawdziwy. Bo testy niektórych portali są tak rozbieżne pomimo praktycznie tego samego sprzętu że ręce opadają.

 

Czekam z niecierpliwością za kolejnymi testami. Wraz z testem jeszcze 780/970/780Ti 

 

Sam mierzę pod Gigabyte 970/980 ale martwi mnie ta głośność. Jest ona faktycznie aż taka mocna? W gtx 780 od gigabyte karta w idle była bezgłośna w stresie też jakiś szum nie był mocny.

W nowych gigabyte za to idle to jakieś nieporozumienie 1500obrotów? po kija. 

Link to post
Share on other sites

co mi z tego że gtx 780TI jest wydajniejszy jak coraz więcej  pojawia się gier  które do ustawień ultra w rozdzielczości 1080p  wymagają ponad 3gb V ram na karcie

Jakie gry masz na myśli, możesz podać tytuły? Z tych które teraz są na rynku, bo o przyszłych premierach, to można wywróżyć ze szklanej kuli co najwyżej.  ;)

Link to post
Share on other sites

W nowych gigabyte za to idle to jakieś nieporozumienie 1500obrotów? po kija. 

Gigabyte na chwile obecną wydał 2 wersję GTX970:

GTX970 G1 Gaming

GTX970 OC

Obydwie wersje oparte są o te samo PCB a więc możliwości OC będą podobne choć Gigabyte deklaruje segregację lepszych GPU do G1(hehehehe)

Karty te różnią się głównie chłodzeniem, wersja OC ma tandetną, plastikową obudowę chłodzenie i tylko 2 rurki heatpipe gdzie w wersji G1 Gaming obudowa jest metalowa z podświetlanym logo i 4 rurki heatpipe.

Karty te różnią się również taktowaniem. W wersji OC jest mniejsze o 60Mhz ale wystarczy wgrać BIOS od G1 i mamy to samo ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Gigabyte na chwile obecną wydał 2 wersję GTX970:

GTX970 G1 Gaming

GTX970 OC

Obydwie wersje oparte są o te samo PCB a więc możliwości OC będą podobne choć Gigabyte deklaruje segregację lepszych GPU do G1(hehehehe)

Karty te różnią się głównie chłodzeniem, wersja OC ma tandetną, plastikową obudowę chłodzenie i tylko 2 rurki heatpipe gdzie w wersji G1 Gaming obudowa jest metalowa z podświetlanym logo i 4 rurki heatpipe.

Karty te różnią się również taktowaniem. W wersji OC jest mniejsze o 60Mhz ale wystarczy wgrać BIOS od G1 i mamy to samo ;)

 

Więc warto dopłacić naprawdę niewiele by mieć G1. Tylko ta głośność mnie strasznie martwi. Nie idzie to jakoś biosem obejść by chodziły jak zwykłe WF3 np jak w gtx 780 na 17% i cisza całkowita. 

Link to post
Share on other sites

Albo ja głuchy jestem albo zaczynam coś słyszeć dopiero od 65% (~2080 obr), na moim GTX 970  od Gigabyte. Poprzednia karta HD7970 Ghz Sapphire Varpor-X pod obciążeniem, była 3x głośniejsza niż obecna przy 80% którą już słychać ale nigdy się nie rozkręciła podczas grania.

 

Czy jak zatrzymam na 1 min palcem wentylator to go spale?

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Nemesis do najcichszych nie należy, ale i też głośny nie jest. 

 

Ja właśnie wydajnością kieruje się pod Gigabyte, ale właśnie ta głośność mnie przeraża jak mogą zrobić wentyle na 1500 w idle:D jak kiedyś chodziły na połowę mniej i temperatury w idle praktycznie te same. 

Link to post
Share on other sites

Ale co z tego że chodzą 1500 obr jak są nie słyszalne, odpowiednie łożyska i wyprofilowane łopatki robią swoje. W testach podają ok 22 db w spoczynku na tle konkurencji może to i dużo , teraz zastanówmy się ile to tak naprawdę jest te 22 db bo samo 1500 ob nic nam nie mówi.

 

Przykłady[edytuj | edytuj kod]

Wartości tu podane należy traktować jako orientacyjne i przybliżone. Ponadto w otwartym obszarze natężenie głosu ze źródła punktowego spada z kwadratem odległości, dlatego podane wartości dotyczą poziomu natężenia niedaleko źródła głosu w standardowej odległości, czyli charakterystycznej dla odbioru danego dźwięku.

  • 10 dB – szelest liści przy łagodnym wietrze
  • 20 dB – szept
  • 30 dB – bardzo spokojna ulica bez ruchu
  • 40 dB – szmery w domu
  • 50 dB – szum w biurach
  • 60 dB – odkurzacz
  • 70 dB – wnętrze głośnej restauracji, darcie papieru, wnętrze auta
  • 80 dB – głośna muzyka w pomieszczeniach, trąbienie,
  • 90 dB - ruch uliczny
  • 100 dB – motocykl bez tłumika
  • 110 dB - piła łańcuchowa
  • 120 dB – wirnik helikoptera w odległości 5 metrów
  • 140 dB – start myśliwca
  • 160 dB – eksplozja petardy
  • 190 dB – start statku kosmicznego
  • 220 dB – eksplozja bomby atomowej
  • 300 - 350 dB (huk był słyszalny z odległości 3200 kilometrów) – wybuch wulkanu Krakatau w Indonezji – prawdopodobnie najgłośniejszy w historii wyemitowany dźwięk na Ziemi
Edytowane przez kosmita
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Że niby 22 db to głośno? Chyba coś ci się pomyliło.  :P

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_geforce_gtx_970_strix_review,10.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_970_gaming_review,10.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_970_g1_gaming_review,10.html

 

Porównaj sobie. Poza tym możesz sobie ustawić to manualnie i już nie będą leciały na 1500 obrotów w idle.

Link to post
Share on other sites

Że niby 22 db to głośno? Chyba coś ci się pomyliło.  :P

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_geforce_gtx_970_strix_review,10.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_970_gaming_review,10.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_970_g1_gaming_review,10.html

 

Porównaj sobie. Poza tym możesz sobie ustawić to manualnie i już nie będą leciały na 1500 obrotów w idle.

 

 

A idzie ustawić na mneijsze obroty? Z tego co słyszałem nie idzie i 1500obrotów w idle to standard. Się mylę to proszę mnei poprawić. 

na Guru właśnei mnei to dziwi że okazuje się że w stresie najcichszy jest Asus gdzie w realu widziałem MSI a ASUS okazało się że MSI jest cichsze. 

Link to post
Share on other sites

Z wykresów widać, że cała platforma sprzętowa (a komputer to nie tylko karta graficzna), jest tak samo głośna niezależnie od producenta. MSI ze swoim "0 db" wypada praktycznie tak samo jak Gigabyte.

 

With WindoForce cooling we can’t complain, period. It is way more cooling compared to what this GPU really needs. Expect sound pressure values in the 39 to 40 dBA range at max under load and warm circumstances. That's measured 75 CM away from the PC. At best you can slightly hear the card while using it heavily. For those that require sheer silence like yours truly, this is the way to go. And in IDLE or normal desktop PC usage, you will not be able to hear this card.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...