Skocz do zawartości

GTX780 VS GTX970


Recommended Posts

A powiedz jak z głośnością układów chłodzenia w obu kartach (może być metodą na ucho :))? U mnie jest to ważny element, który może zadecydować o wyborze danego modelu.

Jak ktoś szuka cichego GTX970 to niech omija wersję 970 OC od Gigabyte!

Karta nie schodzi poniżej 1500rpm w dodatku posiada tylko 2 heatpipe.

Link to post
Share on other sites

i tu widać ze testy są dobrze wykonane wyniki podobne do dużych zagranicznych portali ( nie to co w pclolu...)

Wszystko zależy od miejsca testowego i od danej gry raz potrafi wygrać jedna karta raz druga

Tylko te sterowniki "Driver - 344.24 BETA" są takie ?

 

Inne miejsce testowe inne wyniki

6:17 np tutaj wiekszosci wygrywa 780 GTx nawet z autorskimi 970 GTx

 

lub tutaj

 

    3:00 Edytowane przez kyubi13231
Link to post
Share on other sites

ile będzie jeszcze tematów na ten temat przecież z góry wiadomo jak jest obecnie 780>970>780Ti jeżeli chodzi o wydajność jezeli chodzi o TDP to bezapelacyjnie 970 wygra + do jego zalet na przyszłośc DX12 + 4GB Vram

 

Być może w przyszłości nowe sterowniki przyśpieszą 970 i może zbliżyć się do 780Ti ale jakby nie patrzeć miedzy tymi TRZEMA kartami jest raptem +-5% różnicy patrząc na ogół wydajności..... więc...

Edytowane przez davidoff
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Obecnie, w budżecie 1500 zł to są całkiem ciekawe alternatywy. Nówka 970, nówka R9 290X, używka 780 Ti i używka 2xR9 290 CF. Ja się zdecydowałem na to ostatnie rozwiązanie, ale głównym czynnikiem bylo to, że jestem przygotowany do zwodowania kart.

 

Podajcie ceny w dniu premiery 780 i 970

 

A jakie to ma znaczenie obecnie? Żyjemy tu i teraz. 980 kosztuje ponad 2500 zł. Po nowym roku wyjdzie 980Ti pewnie z taką samą ceną, a 980 spadnie w okolicę 2k.

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

Za 1500 to mam używkę. Najtańsze 780Ti kosztują w okolicy 1800 zł. To samo będzie z 980-ką, więc na jedno wychodzi.

 

Winą można obarczyć głównie (tak mi się wydaje) AMD, bo okazało się, że seria tahiti jest w porównaniu do kepplerów mniej wydajna. GK 104 miał już być w GTX 660, a GK 110 w GTX 680. A tak Nvidia na 780/780Ti i tytanie zarobiła krocie. Teraz masz to samo z 980-ką. Do czasu wyjścia R ileśtam w przyszłym roku będziemy krojeni.

Edytowane przez jorginto
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ile będzie jeszcze tematów na ten temat przecież z góry wiadomo jak jest obecnie 780>970>780Ti jeżeli chodzi o wydajność jezeli chodzi o TDP to bezapelacyjnie 970 wygra + do jego zalet na przyszłośc DX12 + 4GB Vram

 

Być może w przyszłości nowe sterowniki przyśpieszą 970 i może zbliżyć się do 780Ti ale jakby nie patrzeć miedzy tymi TRZEMA kartami jest raptem +-5% różnicy patrząc na ogół wydajności..... więc...

 

 

Jeśli chodzi o TDP to bezapelacyjnie GTX 970 wygrywa,zresztą ten cel przyświecał NV przy nowych Maxwellach.Co do wydajności w dniu premiery większość portali internetowych porównywało nowego GTX 970 do GTX 780 taktowanego 863Mhz na GPU kiedy to od dawna istnieją wersje Ghz Edition ? Celowe działanie by pokazać wyższość nowego produktu-być może.Większa ilość pamięci ram na pewno jest na + z tym że węższa szyna 256bit może negatywnie wpłynąć na wydajność niektórych gier tak jak ma to miejsce np w  Hitman Absolution.Co do DX12 to rozwiązanie na przyszłość,które ma zmniejszyć narzut na procesor, co w ogólnym rozrachunku ma wpłynąć na polepszenie wydajności także starszych kart graficznych między innymi tych opartych o architekturę fermi.

Link to post
Share on other sites

 

 

z góry wiadomo jak jest obecnie 780>970>780Ti jeżeli chodzi o wydajność

Chyba 780ti/290x>780/290>970>280x itd

 

 

Podajcie ceny w dniu premiery 780 i 970, wtedy można rozmawiać o wydajności.

 

Co ma piernik do wiatraka?

Najgorsze że układ który ukazał się dużo wcześniej ma wydajność wyższą niż nowy maxwell a kosztuje mniej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
jeżeli chodzi o wydajność jezeli chodzi o TDP to bezapelacyjnie 970 wygra + do jego zalet na przyszłośc DX12

Ja tam czytalem ze DX 12 bedzie kompatabilny wstecz, nawet do GTX 4... A widze juz kolejny raz ktos to podaje jako zalete i nowosc  tylko dla Maxwella.  

Edytowane przez keczu
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...