Skocz do zawartości

GTX780 VS GTX970


Recommended Posts

Napiszę tak

Długo wahałem się, którą kartę sobie zostawić a z którą się rozstać. Za 970 przemawiał mniejszy pobór i wydajność lepsza o 5-15% niestety w kwestii komfortu pracy zdecydowanie lepiej wypadała 780 z chłodzeniem Inno3D szczególnie w idlle gdzie na Windforce X3 wentylatory kręciły się cały czas z prędkością 1500rpm.

Po dzisiejszej zabawie z BIOSEM karta zyskała to czego jej brakowało a więc ciszę w idlle i dzięki temu karta u mnie zostaje a na sprzedaż leci 780 ;)

 

Co do temperatur osiąganych po edycji biosu to karta łapie maksymalnie 73-75C (1580/2000Mhz) przy 2200rpm ale trzeba zaznaczyć, że chłodzenie ma tylko 2 rurki heatpipe. Generalnie bez edycji karta osiągała 70-72C (1541/2000)  przy 2000rpm.

Głośność w stresie nie jest dla mnie zbyt uciążliwa ponieważ gram w słuchawkach. 

Do smarków 1618/200 ustawiłem wentylatory na 100% i temperatura nie przekraczała 58C.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy tak wyzylowany GTX 970 jest dalej chlodny, cichy i oszczedny.  

Jak na słabej jakości chłodzenie (2 rurki hp) 75C jest bardzo dobrym wynikiem.

Co do poboru prądu to cała platforma (i7 3770k@4.7Ghz 1.37V + 970@1618/2000 1.275V) w Smarku11 wciągała maksymalnie 318W

Muszę zaznaczyć, że są osoby, które twierdzą, że na kartach Gigabyte ustawione napięcie 1.275V jest podbijane do 1.30V ale tego nie sprawdzałem.

Nie mam w domu miernika bo bym sprawdził ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Gigabyte GTX 970 G1 to najlepsza karta do OC ze wszystkich producentów.

Po edycji BIOSU trafiają się sztuki, które robią 1650-1720Mhz z temperaturami poniżej 70C ;)

 

Zapomniałem dodać, że temperatura w idlle przy obrotach 1000-1050rpm stabilizuje się na 28C w pomieszczeniu o temperaturze 22-23C. ;)

Można? Można! Ale Gigabyte dał ciała!

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Bios zmieniasz w bardzo podobny sposób jak na 780,

Przed wgraniem BIOSU musisz odinstalować sterowniki i zrobić restart.

Po restarcie robisz tak jak na tym filmie z tym, że po wpisaniu:

chdir C:/nvflash

 

wpisujesz

 

nvflash -6 file.rom gdzie file.rom to nazwa Twojego BIOSU. 

 

 

 

 

Tutaj masz nvflash obsługujący Maxwelle

http://www46.zippyshare.com/v/60897995/file.html

Link to post
Share on other sites

Gigabyte GTX 970 G1 to najlepsza karta do OC ze wszystkich producentów.

Po edycji BIOSU trafiają się sztuki, które robią 1650-1720Mhz z temperaturami poniżej 70C ;)

 

Zapomniałem dodać, że temperatura w idlle przy obrotach 1000-1050rpm stabilizuje się na 28C w pomieszczeniu o temperaturze 22-23C. ;)

Można? Można! Ale Gigabyte dał ciała!

 

A masz jakieś potwierdzenie o tych podniesionych taktowaniach ? 

Link to post
Share on other sites

Najbardziej by mnie interesowało bf4 tryb multi 64 graczy maksymalne ustawienia  ful hd  np mapa  Sztorm na Paracelach   chodzi  mi o wykorzystanie karty gpu usage  i fps minimalny jakie są spadki  ja mam  chyba największe  na tej mapie nawet do 36 klatek  podczas ostrzejszych starć  a gpu usage ledwo 75-80% tak przynajmniej wykres pokazuje w msi afterburner

Link to post
Share on other sites

Z BF4 będzie problem ponieważ nie działa mi tam MSI Afterrburner ani inne programy do wyświetlania parametrów.

Jak uruchamiam grę z takim programem to BF4 się zawiesza a jak włączę program podczas działania gry to całkowicie spada wydajność po 1 minucie.

 

Odpal zwykłego BF4, a nie x64 i wszystko bęzie śmigać. Jeśli to nie zadziała, to masz komendę na wyśwetlanie fps perfoverlay_drawfps 1 albo jakoś tak.

Link to post
Share on other sites
Fraps działa prawidłowo ale programy do wyświetlania parametrów pracy karty i procesora zawieszają program bądź powodują spadek wydajności.

 

Mało stabline coś te vgpu lub TPD sie załacza lub i karta przekrecona ze zawiesza  . Do poprawki ta edycje biosu

 

http://images67.fotosik.pl/321/37f906fbdf07b70d.jpg

 

1583 /8100 MHZ @1.25V , boost off  . TPD 70% . Wentylatory zwolnione o 15% ;)

Edytowane przez Niuniek7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...