Skocz do zawartości

GTX780 VS GTX970


Recommended Posts

Chyba 780ti/290x>780/290>970>280x itd

 

AMD-BOY ?? 780/290>970>280x ?? lol raczej tak jest 970>780/290

 

a komplenie wydajnościowo

980>780Ti>290x>970>780/290

 

 

Ja tam czytalem ze DX 12 bedzie kompatabilny wstecz, nawet do GTX 4... A widze juz kolejny raz ktos to podaje jako zalete i nowosc tylko dla Maxwella.

 

A słyszałeś o takim czymś jak różnica między SPRZĘTOWYM DX12 a PROGRAMOWYM DX12 ? jak nie to w skrócie szybkim mogę Ci powiedzieć że dla 4xx/5xx/6xx/7xx będą pewne funkcje DX12 zablokowane...

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

 

 

A słyszałeś o takim czymś jak różnica między SPRZĘTOWYM DX12 a PROGRAMOWYM DX12 ? jak nie to w skrócie szybkim mogę Ci powiedzieć że dla 4xx/5xx/6xx/7xx będą pewne funkcje DX12 zablokowane...

 

A powiem ci ze nie ma nic konkretnego na ten temat. Nie jest napisane czego brakuje poprzednim generacjom i w jakim stopniu odbije sie to na pelnym wykorzystaniu dobrodziejstw DX12. W wiekszosci przypadkow nikt nie wspomina nic na ten temat bo na razie nie ma po co.

Jesli DX 12 bedzie sie rozkrecal jak "Mantle" to juz bedziemy sie zastanawiali lub kupowali nastepna generacje kart. Poza tym w konsolach nie siedzi Maxwell wiec nie wiem ile ponad konsole dostanie "bajerow" z DX 12. 

Osobiscie jak zobaczylem liste "zalet" GTX 970/980 czyli pasywne chlodzenie tak zeby moja karta w spoczynku miala ponad 50 stopni (karta w spoczynku nigdy nie byla najglosniejszym komponentem), skalowanie w dol starych gier z 4k do 1080p , tak zeby moja karta pocila sie na wiekowych tytulach (po co lepsza rozmyta rozdzielczosc jak reszta efektow w grze jest stara)  i jakies nowe "MSAA" ktorego jeszcze nie ma to podarowalem sobie i za cene 970 tki kupilem nowa 780ti. Mam to co chcialem , wieksza wydajnosc. Ale rozumiem ze ceny w polsce sa inne. Z reszta wystarczy popatrzec na rosnace ceny GTX 970. To tylko moja opinia. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

AMD-BOY ?? 780/290>970>280x ?? lol raczej tak jest 970>780/290

 

a komplenie wydajnościowo

980>780Ti>290x>970>780/290

 

 

Fantastycznie. Nazwany po imieniu.

Nie dotarło ze 780ka jest wydajniejsza od 970ki?

Może kolega brał tez pod uwagę gry dzialajace pod mantle?

 

Żałuje ze ludzie tracą swoje pieniądze w oparciu o wypowiedzi osób takich jak ty.

Biorąc pod uwagę cenę/wydajność to ta 970ka jest jeszcze bardziej z tyłu w tym zestawieniu.

Link to post
Share on other sites
skalowanie w dol starych gier z 4k do 1080p , tak zeby moja karta pocila sie na wiekowych tytulach

Z dzisiejszymi sterownikami Keplery i Fermi też to dostały. :)

Tylko uprzedzam - po zminimalizowaniu gry i ponownym otwarciu, rozdzielczość się przestawia na natywną (chyba że tylko ja tak mam...).

Link to post
Share on other sites

Nie dotarło ze 780ka jest wydajniejsza od 970ki?

Z całym szacunkiem ale jeżeli rzucasz hasło na wiatr to poprzyj je argumentem ;)

Wracając do tego co napisałeś według moich testów, które nadal trwają zwykła 780 o taktowaniu 1006/1502Mhz jest słabsza od 970 z taktowaniem 1329/1750Mhz i taka sama sytuacja jest po OC tych kart.

Generalnie różnica % w zależności od tytułu jest dość rozpięta. Na koniec testów przedstawie na wykresie jak wygląda różnica % w każdym tytule i zsumuje wynik co dam na średni % wyższej wydajności.

 

Niebawem dodam testy:

Battlefield 4,Far Cry 3, Max Payne 3, Hitman Absolution, Ryse: Son of Rome, Śródziemie:Cień Mordoru

 

EDIT

Czy jest możliwość edytowania 1-ego posta?

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

Z całym szacunkiem ale jeżeli rzucasz hasło na wiatr to poprzyj je argumentem ;)

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r9-290-review-benchmark,3659-11.html

 

 

Tutaj mamy porównanie 780 i r9 290.

Rozumiem ze nie porównujemy kart pod katem testów z świadomego portalu?

Tutaj bezpośrednie porównanie.

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_970_killer_gtx_780_test_wersji_niereferencyjnych?page=0,15

Link to post
Share on other sites

 

 

 

Co ty linkujesz? Testy z listopada zeszłego roku? Bez przesady, to jest już mocno nieaktualne. Sterowniki zostały zaktualizowane z dziesiąt razy od tego czasu.

 

Generalnie wniosek jest dość prosty. Masz 780/780Ti/290/290X... to się nie ma co przesiadać na maxwelle chyba, że komuś zależy na zużyciu prądu i lepszej kulturze pracy.

Link to post
Share on other sites
Generalnie wniosek jest dość prosty. Masz 780/780Ti/290/290X

 

Tutaj chyba nikt tego nie nieguje przecież to oczywiste sam gdybym miał R9 290 to bym nie zmienił a miałem go kupować teraz bo o GTX 970 słyszałem że miała być cena 399€ ale zaczekałem i wybrałem GTX970 chyba nikt nie powie że R290 jest lepsze jak GTX970.....

Edytowane przez davidoff
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

290-ka ma jeszcze ten plus, że za 900-1000 zł kupujesz używanego niereferenta. Biorąc pod uwagę, że w większości przypadków są to karty półroczne (no maksymalnie z grudnia 2013), które w koparkach pochodziły może z 3-4 miechy, to 970-ka z obecną ceną wypada przy tym blado. Dodatkowo jest nie do dostania na rynku wtórnym, jakby komuś nie zależało na nówce. 500 zł to kupa kasy, a różnica w wydajności nie powala.

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r9-290-review-benchmark,3659-11.html

 

 

 

Tutaj mamy porównanie 780 i r9 290.

Rozumiem ze nie porównujemy kart pod katem testów z świadomego portalu?

Tutaj bezpośrednie porównanie.

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_970_killer_gtx_780_test_wersji_niereferencyjnych?page=0,15

Widzę, że swoją wiedzę opierasz na tym co wyczytasz 8-)

Weź te karty w dłoń i na własnej skórze się przekonasz, że 970 w 90% jest przed 780 ;)

Co do moich testów to są w 100% wierzytelne i obiektywne - testy są przeprowadzone wzorowo dlatego zajmuje mi to sporo czasu!

Z każdej lokacji wykonuje po 3 pomiary gdzie dla danej karty minimalny i maksymalny fps zawsze jest ten sam natomiast różnica średniego fps w 3 pomiarach nie przekracza 0,2 kl/s 8-)

A jeżeli nie wierzysz w uzyskane wyniki to mogę nagrać Ci którąś z lokacji testowych gdzie będziesz widział wydajnośc 780 i 970 razem z taktowaniem i kl/s.

Wybór lokacji nalezy do Ciebie :>

 

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zaczyna się porównywanie półrocznych używek które zapewne bardzo krótko były koparkami do nowych 970tek. Ludzie oddzielmy nowe karty od używek, oddzielmy nieprzecenione 780 od tych przecenionych. Chcecie wybierać wybierajcie - przecenione 780, nowe 970 do 1500zł, czy fajne 290 tri-x za ok 1199zł ale nie zaczynajcie pisać frazesów w stylu - "970>290 ale różnica nie jest powalająca", "nie opłaca się zmieniać 780/290 na 970" bo to są prawdy powszechnie już chyba znane z naciskiem na powszechnie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zaczyna się porównywanie półrocznych używek które zapewne bardzo krótko były koparkami do nowych 970tek.

 

Bo nie ma używanych 970-tek, to do czego mam porównywać. To dość specyficzna sytuacja, gdzie jest taki wysyp bardzo młodych i wydajnych kart z "przemysłowych" zastosowań, więc jak nie brać tego pod uwagę.

Link to post
Share on other sites

poborem i głośnością się nie przejmuje zastanawia mnie to czy nie będzie za rok czy 2 bolało tą karte brak 1GB Vramu bo 970ka ma 4GB a tu jest 3GB + wielka niewiadoma DX12 oraz wiadomo że NV bardziej dopracowuje sterowniki do NOWOŚCI jak do "starych" kart i być może 970ka mocniej się zbliży do 780Ti

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

chyba 3GB do 2 lat powinno wystarczyć ale kto to wie?

Zapewniam Cię, że już teraz 3gb to za mało.

Śródziemie: Cień Mordoru ze wszystkim na maksa w 1920x1080 textury Ultra zapycha 3500-3700Mb vRam,

Na 780 przy szybkich obrotach są zawsze mega spadki wydajności a na 970 nie ma - choć sporadycznie potrafi chrupnąć ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...