Skocz do zawartości

Nasze retro zestawy


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.06.2021 o 10:36, Krzysko napisał:

Gigabyte GA-780T-D3L Rev. 3.1 - brak uszkodzeń mechanicznych, nie mam aktualnie procesora żeby sprawdzić czy działa, włączać się włącza ale żadne dźwięki się nie wydobywają z głośniczka.

 

Dojechał procesor - płyta działa ale pełne testy jak mi przyjedzie koszyk na chłodzenie od majfriendów bo nie ma... No i chłodzenie od @cooger sie przyda :P 

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

Czas trochę pospamować odnośnie tej aukcji.

https://allegro.pl/oferta/zlom-komputerowy-karty-ramy-i-inne-10810989498

Pierdoły pokroju ti4200, ramy i chłodzenia odpuszczę. Napiszę tylko że niebieskie ti4200 ma 128mb a procesory "kamionki" są sprawne i niewiele trzeba było prostować (jakiś duron i athlon 1000).

 

Zacznę od tego co sprawiło najmniej problemów. Mam na myśli "podłączam, instaluję sprawdzam".

 

20210701_180244i0jff.jpg

 

Oryginalna nazwa to "All-In-Wonder Radeon", pierwsze w historii AIW. Technicznie to ta "lepsza" wersja radeona 7200 z pamięciami  DDR, ale tylko 32MB. zwykłe 7200 DDR miało też wersję 64. Wyżej GTS, zostawiam go chyba tylko ze względu na "metkę"

 

 

20210701_180337hhkj2.jpg

 

Tutaj już nie było tak przyjemnie. Myślałem że Kyro jest uszkodzone bo nie chciało przyjąć sterowników. Okazało się że karta ruszyła prawidłowo na abicie z PIII, z chipsetem nForce2 najwidoczniej się gryzie. Stan wzorowy, włącznie z wentylatorem.

 

Vortex... tutaj się nie przyznam ile spędziłem czasu żeby odpalić tę dźwiękówkę. Próbowałem kilkunastu(!) sterowników pod w98 i win2k i cały czas miałem monit że żaden z nich nie pasuję. Już miała iść do wora ze złomem, ale coś mnie tknęło żeby sprawdzić oznaczenie układu. Bo cały czas myślałem że to voerex 2. Otóż nie, to Vortex 1 :sciana:

 

20210701_180407ynke7.jpg

 

 

Tutaj główny powód dla którego licytowałem ten złom - Creative/MSI Ti500. Naklejkę przekleiłem z ti4200 bo była taka sama tylko troszkę w lepszym stanie. Do tego muszę zakroplić olejem wentylator. Karta oczywiście sprawna, natomiast temperatury laminatu jakie osiąga pod obciążeniem mnie trochę przeraża.

 

Na koniec coś co w pewnym momencie ciekawiło mnie chyba bardziej niż Ti500. Bo dopiero po przyjściu mogłem sprawdzić, czy karta będzie posiadała naklejkę "-H". Posiada, więc jest to Gigabyte Maya AP Radeon 8500 Deluxe. Dopisek "-H" oznacza wersję deluxe, więc jest to pełnoprawny radeon 8500 (nie LE) z 275MHz na rdzeniu. W tragicznym stanie, ale chyba udało mi się go zreanimować.

 

20210701_0150435xkz7.jpg

 

20210701_1849207ak8j.jpg

 

Najpierw brak obrazu. Wybrzuszone kondensatory to 6,3V 1200uF - nigdzie w gratach takich nie znalazłem, więc spróbowałem odpalić na 6,3 1000. Coś ruszyło bo zapalił się ekran na biało. Zmieniłem na 6,3 1500 - to samo. Wtedy zrobiłem kąpiel w izopropanolu i karta wstała. Na razie przyjęła sterownik, więc rokowania są dobre. Pozostaje jeszcze szukać "grilla" na wentylator.

 

Myślę że to mega ciekawy model, już samo znalezienie pełnego 8500 jest trudnawe, a tutaj jeszcze jest prawie pół kilo żelastwa (jak na ten chip to w sumie kuriozalny rozmiar). No i jak przeglądałem testy, to podobno robi 320MHz na rdzeniu :o

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites

8500 Maya dobry fant!

 

U mnie dzisiaj prócz kompa na 5x86-133 (spekulacyjnie), matroxa mystique pci,  kontrolera adapteca to wpadło coś takiego. I jak powiecie, że zdurnialem na starość to przyznaje rację.  Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to że kosztował tyle co flaszka lepszej whisky...

 

1db33772309eaca5gen.jpg

 

Aaaa i jest w pełni sprawny, odpalony u przemilego sprzedawcy na miejscu, co prawda z Debianem ale to nie istotne. Ma jeszcze dwa jakby co  ;D 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
41 minut temu, buszi napisał:

@dulu1 Dobre graty i patrząc na cenę dobra okazja. Tego Gainwarda sprawdzałeś? Jak trup i nie potrzebujesz to chętnie odkupię dla chłodzenia czy nawet samo chłodzenie.+

 

:menda:

 

img_000122k50.jpg

 

Tylko muszę sprawdzić czy się jeszcze do czegoś nadaje, bo kąpiel w ipie jest konieczna

Edytowane przez dulu1
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, dulu1 napisał:

@cooger a ja inaczej zapytam - co na tym odpalisz? :menda:

Solarisa  :D

10 godzin temu, BlackCoffe napisał:

To jak żyje to gdzie problem? :P Tylko on musi leżeć na boku? 

Jest mega ciężki, zdjęcie z bagażnika.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...