Skocz do zawartości

Nasze retro zestawy


Recommended Posts

Mam kilka starych kart TV,  opartych na BT878A (2x Prolink PixelView PlayTV Pro PV-BT878P+ rev. 9D i 1 x LifeView FlyVideo 98)

Karty te można jeszcze wykorzystać do słuchania radia , oraz jako grabber TV.  Każda ma wejście SVHS (768x576x25fps)

Pomyślałem że zobaczę jak się sprawdzą jako grabber więc podłączyłem jeden stary PC z Prolinkiem do drugiego PC z Radkiem 9800 pro kablem SVHS i zacząłem nagrywać ;)

 

bez-tytu-u.jpg

 

Bardzo szybko okazało się że najlepszy obraz uzyskam korzystając z programu DScaler zamiast z fabrycznej aplikacji Prolinka.. Niestety obraz zgrywany jest z przeplotem. Użyłem więc darmowego programu Avidemux z filtrem DGBob do usunięcia przeplotu , zwiększenia fps. Podbiłem też rozdzielczość aby Youtube kompresował filmik w lepszej jakości. Wyszło to tak..

 

https://youtu.be/XJG5KmkviQ4

 

https://youtu.be/xjXK9QSjuN0

 

 

P.S. Jak tu teraz wstawia się filmiki ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Edytowane przez tomek11
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, buszi napisał:

1GHz nie chcę tam dawać, a 866 czy 933 nie chce mi się szukać, a siedzą już gdzieś w kartonach :P  

Wiadomo im szybszy tym lepiej ale lenistwo bierze górę.

866 i 933 to bez sensu. Tak do 700.

3 godziny temu, tomek11 napisał:

 

Pomyślałem że zobaczę jak się sprawdzą jako grabber

Daj znać jak ogarniesz tryb znakowy  ;)

Link to post
Share on other sites

Buda dzisiaj dojechała, w stanie średnim w sumie ale nie przeszkadza mi to. Ważne, że jest w takim stylu jakiego szukałem :P

Oczywiście trzeba ciutkę odkurzyć i przemyć ale widać, że chociaż przed sprzedaniem coś tam już było robione.

 

dsc07745afks5.jpg

 

dsc077465tkpf.jpg

 

dsc07747zbk77.jpg

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Przyjechał jako zaślepka.

 

W planach mam taki konfig:

Abit BE6-II

PIII 450

1x 512MB, bo nie mam równych ani 3x256 ani 2x512

Diamond TNT2

Samsung 80 + wolna kieszeń

jakiś napęd, pewnie CDRW

FDD

Sparq

jakiś bieda SB

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Uratowany Sapphire Radeon 9550 256 MB z rozbitka wyrzuconego przez kogoś na śmieci.. Żal było mi nie sprawdzić czy żyje jeszcze..

Nie miał radiatora/wiatraczka, musiałem coś skombinować. Radiator założyłem z GF2 GTS , wiatraczek z Asusa 3450 ;)

 

SAM-4004.jpg

 

Rdzeń nawet się podkręca z 250@477 MHz . Pamięci natomiast padaka kręcą się o 10 MHz ;)  Ale ważne że żyje i działa ..

Edytowane przez tomek11
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pamiętam składaliśmy zestaw dla wujka to przy tnt2 ultra wsadziliśmy athlona 1400 z tego co pamiętam . Pierwsze GeForce też już były . Więc takie p3 650 to chyba nie do pary za bardzo . Potem ja odkupiłem proca i dokupiłem GeForce 2 GTS na chwilę . Ale wtedy to już były tanie karty . Nowa niecałe 300 zł . 

Link to post
Share on other sites

Na razie tylko fotka wnętrza. Jak wszystko poskładam i zainstaluję system to wrzucę zdjęcie frontu. Co w środku: GA-7VX, Athlon 1000 (Orion, Thunderbirda giguś nie lubi), 512 MB RAM, Hercules 3d Prophet 4500 (Kyro 2), Diamond Monster Sound MX300 (Vortex 2). Karty graficzne pewnie przetedtuję i inne (Savage 4, Voodoo3 3000). Obudowa big tower (stary, pancerny inWin Q500). 0c71ef27eb63202c1484b55aab8eae1d.jpg

  • Lubię to 2
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
@Navier to kyro by czymś zastąpił bo bieda w porównaniu do reszty.. Sroooogi setup
No nie wiem czy taka bieda. W zasadzie wszystko z 2000 roku, tylko Kyro z 2002, IMO trochę za nowa. Poszukam jakiegoś Savage4, może TNT2, zobaczę co mam zachomikowane.
Ha, mam Voodoo3 3000, będzie jak znalazł.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...