Skocz do zawartości

Retro wspomnienia, retro problemy, retro dziś.


Gość DANNY_79

Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...

Jak podkręcić radeona 7200 DDR?

- riva nie działa

- radeon tweaker instaluje i wyskakuje monit że chce pobrać jakieś biblioteki gtk+, zainstalowałem i nic to nie daje

- zainstalowałem radlinker/radclocker i.. nic nie mam po tej instalacji w systemie, żadnego nowego programu, żadnej ikonki

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

 

Zainstalowałem dla testu te YAMAHA XGstudio na Pentium 166 mmx z kartą dźwiękową SB Live! Value. Odpala się i działa, muzyka gra..

Dołączonych sterowników nie instalowałem, nie chciałem rozwalić systemu..

Stary komputerek się sypie. Bateria wlutowana na stałe do wymiany oraz problem z kontrolerem stacji dyskietek. Tak informuje mnie bios..

Mogłem nie wyciągać gratka , nie wiedziałbym o tych problemach hahaah

 

bez-nazwy.png

 

Problem ze stacją dyskietek zdiagnozowany , podmiana na inną stację dyskietek rozwiązała problem, pozostał problem z baterią 

 

Wymieniał już ktoś taki układ (zegar czasu rzeczywistego + bateria) ? Zastąpić można ją zwykłą baterią CR2032?

 

Jest jednak podstawka..SAM-004d.jpgSAM-0043.jpg

 

SAM-0042.jpgSAM-0041.jpg

 

Znalazłem na youtube filmiki pokazujące jak zrobić moda aby można było użyć baterii cr2032..

 

SAM-0051.jpg

 

Zrobiłem na szybko jak dotąd działa..

 

edycja ponowna ..

 

Efekt końcowy naprawy, skończyło się na dodaniu gniazda baterii..

 

Clipboard01.jpg

Edytowane przez tomek11
  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Sie dzieje w Poznaniu. Jeszcze jutro leci festiwal retro: https://lifestylepoznan.pl/artykul/2022-09-17/mozna-zagrac-w-kultowe-gry-na-sprzecie-sprzed-30-lat-rusza-festiwal-dawnych-komputerow-i-gier/

 

I wiecie co tam znalazłem? Pośród tych wszystkich nudnych Nintendo, Sega, Sony, Amiga CD32 stało to cudo:

 

42ecddb2c38646c4med.jpg

 

Bralbym na pniu. Tylko czemu to takie drogie?!

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites
27 minut temu, dulu1 napisał:

Ciężko powiedzieć. Układy Conexanta to dekodery sygnałów i kolorów używane w urządzeniach do przechwytywania obrazu, układ Xilinx to FPGA, natomiast mały układzik ADI po lewej zgodnie z danymi katalogowymi odpowiadać ma za kompresje i dekompresje (i/lub również enkodowanie/dekodowanie) wideo w czasie rzeczywistym bez utrary jakości.

Link to post
Share on other sites
W dniu 4.09.2022 o 08:47, tomek11 napisał:

Zrobiłem na szybko jak dotąd działa..

 

edycja ponowna ..

 

Efekt końcowy naprawy, skończyło się na dodaniu gniazda baterii..

Jak to jest podłączone? Równolegle że stara bateria? Jeśli tak to pomysł kiepski, IMO stara powinna być odcięta. 

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Słuchajcie. Jest sprawa. Jest retro do uratowania. Może nie takie jak myślicie, ale jest to miejsce w którymś kiedyś można by prowadzić inicjatywę związaną z kompami retro. Myślę o retro muzeum i spocie na spotkania retro (moim marzeniem jest wóz z arcade'ami, tak jak to było u nas w latach 90tych). To oczywiście śpiew przyszłości. Bo najpierw, najpierw potrzebujemy waszej pomocy. Nie takiej dużej, przepalcie tylko proszę wasze kilkanaście minut czasu na obejrzenie tego filmu(bez przewijania!), wszystko wyjaśni się w trakcie.

 

 

 

Dzięki z góry!

 

P.S. Ostatni trzy dni spędziłem nad tymi filmami więc Kamil, przepraszam nie dałem rady skończyć płyty. Jutro biorę wolne z budowy i wracam do niej!

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Teraz, worm napisał:

Oj ciekawe pola musza być wokół ;)

 

Niestety w samych Wirach jest dużo zmian w krajobrazie, nie znam większych znalezisk z tego obszaru. Mam pomysł na obie te drogi, żeby wystąpić o pozwolenia do WKZ, ale to masa roboty i teraz nie mam czasu. Takie przejście Żabikowo-Grodzisk i znalezienie XIII-XIVw karczm to projekt życia. Dzięki temu, że droga w XIXw straciła na znaczeniu temat jest całkiem realny. Jest iskierka na mniejszy projekt w Puszczykowie, ale od tygodnia mam się zdzwonić z radnym i coś słabo mi idzie :/

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...