Skocz do zawartości

lc i7 3930k oraz gtx680sli


Recommended Posts

 

 

Super, że Darmacz Ci coś wysłał. Ja dopiero teraz dostałem info od niego, że panel który figuruje na stronie jako dostępny i zgodnie z regulaminem mogę kupić za pobraniem, jest tak naprawdę niedostępny (tak jakby 3 sztuki sprzedał w ciągu 12 godzin). PO pierwsze odmówił wysłania za pobraniem a po drugie stwierdził, że panele dostępne będą pod koniec lipca. Ciekawe bo nawet na stronie NZXT ich nie ma oraz nie wiadomo kiedy i czy się pojawią. Facet jest całkowicie niepoważny i zalatuje mi cwaniakiem.

 

Przykro to czytać, a myślałem, że wszystko będzie ok. i uda się zrealizować to zamówienie... 

Link to post
Share on other sites

Gratuluję obudowy. 900D daje masę możliwości konfigurowania LC. Poza tym jest w stanie przyjąć chłodnice 2x480x60 oraz MOBO pokroju SR-X.

http://i.imgur.com/eog5BFG.jpg

http://cdn.overclock.net/c/c1/900x900px-LL-c10c5820_corsair_900D.jpeg


Tak w 900D wygląda płyta xl-atx. Monstrum.

http://i.imgur.com/3HF6udx.jpg

Edytowane przez mulator
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jak na razie moja współpraca z darmaczem jest ok. Ale chyba zakończę zakupy zanim stracę pieniądze. Każdy zachwala angela. Może czas zmienić dostawcę. Dziś już fotek nie wrzucę gości mam . Jutro z rana coś puszczę.

Link to post
Share on other sites

@Natsu

 

Wiesz, biedny to ja nie jestem ale jestem z Krakowa i jak zapewnie wiesz, krakusy to centusie. Jak kupowałem budę to naprawdę poważnie zastanawiałem się nad 900D bo jest po prostu piękna i na pewno starczyłaby na więcej niż jeden zestaw klamotów. Doszedłem jednak do wniosku, że w moim wypadku lepiej te pieniądze przeznaczyć na komponenty, które sprawią, że moja maszyna będzie jeszcze szybsza.

 

Tak czy siak zazdroszczę, ale w taki pozytywny sposób. Jeśli mowa o marzeniach to nie dalej jak 2 miesiące temu kupiłem auto typu hatchback z silnikiem 3.2 litra, co przy dzisiejszych cenach paliwa może być szalone ale marzenia nie znają ograniczeń :P.

 

@policeman

 

Nikt bardziej nie żałuje faktu olewania przez Darmacza niż ja. Chciałem zapłacić niemałe pieniądze (towar plus wysyłka do Japonii) a facet najpierw pier..., że towar ma a już po 12 godzinach, że będzie pod koniec lipca. To jest podejście niepoważne. Sam jestem sprzedawcą (choć traktuje to raczej jako dodatkowe zajęcie) i nie mieści mi się w głowie aby klientowi robić taką wodę z mózgu. Takie potknięcia właśnie skutkuje odchodzeniem od niego starych i zrażaniem nowych klientów. Całe szczęście, że nie zapłaciłem z góry bo teraz bym sobie d... z nim urywał. Co ciekawe. W regulaminie stoi jak byk, że towary które są na magazynie mogą być wysłane za pobraniem (chciałem żeby poszło do kolegi który później by wysłał do JP) a Darmacz mi piszę, że tylko kasa z góry. Fajny sklep, który nawet nie zna i nie przestrzega własnego regulaminu. Nie da się dodzwonić a na maile odpowiada z refleksem szachisty.

 

Angela jest droższa, ale ma świetną obsługę klienta, odbiera telefony, odpisuje na maile. Nigdy nie miałem z nimi problemów. Darmacz piszę, że jego sklep jest odpowiedzią na "żenujący poziom niski poziom wyboru akcesoriom w Polsce(...)". To co oni odwalają już jest żenujące i nie wiem do kogo oni się przyrównują.

Sorry za OT, ale Darmacz w porównaniu do Angeli, która również może wszystko ściągnąć, nie jest niczym nadzwyczajnym. O tych modach które się u darmacza robi już krążą na pclabie takie historie, że aż się włos na głowie jeży.

 

@seba680

Zmień, wierz mi. Raz Ci się udało więc lepiej nie kusić losu w wypadku tak nierzetelnego sklepu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wrzuciłem już zdjęcia obsidiana, są dostępne pod linkami na początku tematu. Tam gdzie bloki. Nie potrafię uporać się z zamieszczaniem zdjęć , jakoś mi nie wychodzi. Wcześniej jakoś udało się to zrobić ,ale teraz mam problem. Co do przesyłki od darmacza, to gls nadał już nr przesyłki, ale podczas śledzenia na ich stronie i podaniu numeru widnieje wpis, że nie została jeszcze przekazana do realizacji więc trochę się niepokoję. Czyżby oznaczało to że nic jeszcze od niego nie pobrali? Z kolei darmacz wysłał mi na e-mail wiadomość że przesyłka  została wysłana. Mam nadzieję że mnie nie oszukał.

 

Jeśli chodzi o ceny angeli , to rzeczywiście sprawdzając  te podzespoły które do tej pory kupowałem,  są  o kilka złotych większe 5 -7 złotych na sztuce.

Link to post
Share on other sites

No to trochę mnie uspokoiłeś . Ale założyłem już sobie konto na Angela.pl i tam będę zakupy robił.  Przeczytałem cały artykuł o darku na pc-labie. Aż włosy dęba stają co facet wyprawia. Jak rezerwuar przyjedzie to foty wrzucę.

Link to post
Share on other sites

Ja swoje LC składałem od samego początku w Angela. Wydałem już tam chyba ponad 10k przez kilka lat i mam już max zniżkę 8%.

Od samego początku wszystko co do wody, zasilacz, obudowa, tony kabli i przejściówek oraz pierdoły typu śrubki.

Kontakt jest dobry - czasami nawet dzwonili lub wysyłali mi mailem że są jakieś nowe sprzęty lub promocje. Czasami miałem telefon, że czegoś nie mają tyle sztuk co chciałem to proponowali zamiennik lub pytali czy wezmę mniejszą ilość. Można się nawet było dogadać o wysyłkę, aby dotarła do mnie w sobotę. Niekiedy na sprzęty trzeba poczekać - miałem takie 2 przypadki - bloki do GTX670 (był jeden a drugi jechał z zagranicy) i obudowa XSPC (też rarytas z zagranicy). Na szczęście można zadzwonić i pytać lub wysłać maile z zapytaniem jak tam sprawa się toczy i nigdy nie miałem problemów. Czasami nawet za kłopoty typu oczekiwanie dostawałem jakiś gift (śrubki/pasty) lub zniżkę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Potwierdzam post kolegi wyżej .Szanują klijenta.

W moim przypadku zamiawiałem zestaw OCOOLa,nie było go na stanie w całej europie ,czekałem 4 tyg. aż producent poskłada wszystko w karton.Kontakt telefoniczny i mailowy jak w cywilizowanym kraju.Jednym słowem dbają o markę .

Edytowane przez zulugula11
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zgodnie z Waszymi sugestiami do mojego zestawu muszę dokupić jeszcze jedną chłodnicę. Do tej obudowy wchodzą nawet 480 mm , jak radzicie jest sens kupować aż tak dużą, czy 240 wystarczy? Czy będą jakieś znaczne różnice przy 240 a 360 ,lub 360 a 480 przypominam że już jedną 360 mam

Link to post
Share on other sites

Ja nie wiem ale moje dwa GTX680 po OC na cienkiej 360mm +140mm (ostatni nabytek)+240mm lecą na maks 800 obr/min i ledwo co przekraczają 52 stopni ( a dziś w domu miałem prawie 30stopni ciepła). Wszystko zależy od ilości, ale powiem Ci jedno - nie wiem czy jest sens pakować 12 wentylatorów daj na początek 6 i zobaczysz jak kształtują się temperatury. Lecisz na takiej samej konfiguracji jak ja, ale za to będziesz miał większe (grubsze) radiatory plus budę masz na pewno bardziej przewiewną. Swoją drogą jeśli kolega ma ustawione 1850 obrotów to musi mieć nie szum ale istny odrzutowiec. Ja jakby rozkręcił moje wentyle do tego stopnia to pewnie bym nawet zjechał poniżej 50 stopni.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@ Lord-nikkon

 

A może 480mm założyć teraz miejsca mam aż nadto, może lepsze to niż dokładanie później 3 chłodnicy np. 120 lub 240mm byłoby to bardziej przyszłościowe rozwiązanie (nie wtlykluczam wymiany kart na mocniejsze) w pszyszłości

Link to post
Share on other sites

Na pewno lepiej jest teraz dać 2x480mm i dać na nie 6 wentylów które będą się kręcić powiedzmy koło 700-800obr/min. Wierz mi lub nie ale taka powierzchnia wymiany starczy na naprawdę potężną maszynę. Skoro mi wystarcza (pi razy oko) 2x 360 to tobie nie tylko musi ale nawet będziesz miał zapas na dosłownie wszystko a jak sam się przekonasz dokładanie sprzętu do LC nie jest takie łatwe.

Link to post
Share on other sites

Przed chwilą dostałem  potwierdzenie od gls że paczka od Darka jutro przed południem będzie. Powiem szczerze że mi ulżyło na duszy.

 

Oglądałem zdjęcia i filmy na yt takiego obsidiana z chłodnicami 2x 480 mm ale nie dostrzegłem czy tak rozbudowane układy zasila 1 pompa d5 czy kilka. Chodzi mi o to czy jedna mi wystarczy na 2x gpu +cpu=2x480mm chłodnice.

Link to post
Share on other sites

heheh

d5 ma taką moc, że spokojnie będzie pracować na góra trzeciej pozycji. Teraz rady i bloki mają małe opory a D5 to istny potwór. Dodatkowe pompy się daje przy bardzo restrykcyjnych blokach albo dla pewności jakby walnęła jedna z nich.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dzięki za odp. jutro rez dojedzie pozostaje mi poszukać dobrej grubej 480 mm chłodnicy i wentyli.. Czy można zdobyć gdzieś panele do sterowania wentylatorami 8 kanałowe ( koniecznie musi być dotykowy i szczotkowany aluminium)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...