Skocz do zawartości

lc i7 3930k oraz gtx680sli


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Przecież można rozgałęźniki zastosować i jednym kanałem sterować 2 wentyle. Siedzę w domu i czekam na przesyłkę

Odebrałem rezerwuar i akcesoria od darka. wszystko ok. Przełożyłem już wszystkie bebechy do nowej obudowy bo haf-x -a chcę sprzedać , na razie bez lc oczywiście. Jutro jakieś foty wrzucę. Ta buda to marzenie co widać już podczas montażu elementów. Skręciłem już uchwyty do chłodnicy w piwnicy, zamontowałem zasilacz, a tam jeszcze miejsca tyle, że spokojnie pompa się zmieści i inne akcesoria.  Pomiędzy piwnicą, a główną częścią obudowy przydałaby się jakaś pozioma półka , miałbym możliwość top do pompy zainstalować . Może ktoś ma jakieś pomysły?  

Wrzuciłem już zdjęcia . dostępne w linkach na początku tematu. zamontowałem już bebechy do nowej budy można zobaczyć jak wyszło

Przykręciłem już rezerwuar do klatek na dyski ale wydaje mi się że wyżej  trzeba go umocować, jak myślicie?

sprzedałem dzisiaj mojego HAF-X . Zamówiłem już pompę d5 swiftecha, pod koniec tygodnia powinna być

Dobry wieczór po dłuższej przerwie. Przyjechała dzisiaj pompa . Zamontowałem ją już do topu , zdjęcia dostępne pod linkami na początku tematu. Pomału kasa mi się zaczyna  kończyć, nie przewidywałem wymiany obudowy, ale jednak wyszło inaczej. Dzieciaki też na jakieś kolonie muszę wysłać . I tutaj nasuwa mi się nowy pomysł, i chciałbym go z Wami przedyskutować, Ponieważ mam już wszystkie części oprócz drugiej chłodnicy, to zastanawiam się czy nie zwodować na razie jedynie samego CPU, lub ewentualnie samych GPU ,  na jednej chłodnicy ( 360 mm ) , jeśli okazałoby się ze da radę schłodzić podzespoły to  może warto zacząć coś działać. Jak myślicie czy jest sens się w to bawić? Nie bardzo wiem kiedy zakupię tą 480 mm  do piwnicy no i koszt kolejnych wentylatorów i kontrolera dojdzie jeszcze. Co o tym myślicie?

Co do samej rozbudowy to nieco zmodyfikowałem położenie rezerwuary w obudowie , teraz jego krawędź górna jest na równi z płytą główną i dużo ładniej się prezentuje.

Dzisiaj w sklepie komputerowym w którym robię zakupy widziałem na własne oczy mayhems aurora. Facet ma na wystawie w szklanych fiolkach kilka kolorów, można sobie zobaczyć jak wygląda. Płyn wygląda obłędnie, mi szczęka po prostu opadła. Na filmach na yt nie wygląda to tak dobrze jak w rzeczywistości. Powiedzcie mi ile płynu mam sobie kupić docelowo 2 chłodnice 360 i 480 mm grube oraz 2 gpu i cpu , dodam że rezerwuar ma 390 ml pojemności.

Link to post
Share on other sites

Potrzebuję pomocy. Może ktoś powie mi w jaki sposób zdjąć z topu obudowy siatkę i filtr pyłowy bo chcę chłodnicę na top zamontować. Próbowałem już w różny sposób. Nawet jak boki obudowy zdjąłem to nie daje rady. Zapinki wyglądają tak jakby siatka zsuwała się na jeden z boków ale nie mogę zdjąć. Niestety nie mogę dać zdjęć bo z telefonu piszę (uszkodził mi się przewód od monitora) i nie mam obrazu.

Link to post
Share on other sites

odsuwasz na stronę okna :) , też za pierwszym razem miałem problem z tym :D

zdejmij najpierw boczki obudowy , zarówno szybę jak i druga stronę. Daj znać czy Ci się udało jak coś nagram film ze zdejmowania i podeślę :)

 


DSC_0358.JPG

 

DSC_0359.JPG

 

Może zdjęcia Ci pomogą zrozumieć jak ściągnąć ten top :)

Edytowane przez merlin89
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja tam mam swiftecha h220. Ale podepnę się pod temat bo chce wsadzić tam grubą 480 na top do chłodzenia procka. A później rozbudować to o chłodzenie karty. Tylko tu poczekam już na nowego gtx 880. Ps. Kamerzysta nie dał rady, jutro z rana nagram ten filmik.

Edytowane przez merlin89
Link to post
Share on other sites

dzięki za filmik na pw . Poszukuje dobrych i cichych wentylatorów do chłodnic . Tak jak wcześniej pisałem cały mój zestaw ma być  w kolorystyce czarno- czerwonej. Mój wybór padł na 

http://www.darmacz.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=15&products_id=1133

lub 

http://www.darmacz.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=15&products_id=4417

jak myślicie czy to dobre wentylatory? 

Obydwa modele wytwarzają chałas na poziomie 20 db przy max obrotach tj 1400 i 1600. ale myślałem aby sterować je za pomocą kontrolera co pozwoliłoby jeszcze obniżyć hałas. Nie chcę wentylatorów 900 obr/min gdyż w razie zwiększenia temperatury nie będę mógł zwiększyć przepływu powietrza przez chłodnicę 

Link to post
Share on other sites

Na pierwszej stronie umieściłem linki. Klikając w którykolwiek można obejrzeć wszystkie jakie zamieściłem. Zdjęcia są na imageshack i nie mogę wrzucić bo muszę płacić. Oglądać spokojnie można, są też foty w starym coolermaster haf-x Ale w obsidianie też już zamieściłem

Jej wejdziesz na stronęto kliknij w zdjęcie aby powiększyć, wtedy po bokach zdjęcia pokażą się strzałki klikając przemieszczasz się po kolejnych fotach

Jeśli ktoś używa darmowego programu do hostingu zdjęć prostego w obsłudze to dajcie znać to zamieszczę nowe fotografie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...