Skocz do zawartości

lc i7 3930k oraz gtx680sli


Recommended Posts

Dobry wieczór. Zdecydowałem się zwodować swój zestaw . Nie potrafię jeszcze zamieścić fotek całego zestawu,  więc zamiast nich będę zamieszczał linki do fotek . Oto podstawowe dane mojego sprzętu :

cpu i7 3930k

gpu gtx 680 amp editon zotac sli

płyta gł. asus rampage extreme IV

ram skill ripjawzs 1866mhz 16gb red

zasilacz corsair ax 860w

obudowa cm haf-x

foto do opisanej konfiguracji

 

https://imageshack.com/i/0m699wj 

 

 

Ponieważ płyta główna jest w kolorystyce czerwono - czarnej chciałbym aby wszystkie elementy w moim zestawie były właśnie w tych barwach.

Kupiłem już dwa bloki na gpu oraz na cpu

 

https://imageshack.com/i/n11dikj

https://imageshack.com/i/ms66oyj

 

oraz chłodnicę 3 x120mm phobya

 

https://imageshack/com./i/mrhlzzj

 

mam również top do pompy d5

 

https://imageshack/com/i/mrdx5nj

 

 

Tyle podstawowych danych teraz streszczę jakiej pomocy potrzebuję.

 

Podczas przymiarki chłodnicy do obudowy szybko okazało się że sama chłodnica wejdzie do niej spokojnie ale jeśli przykręcę do niej wentylatory to już nie, ponieważ na sekcji zasilanie pł. głównej znajdują się wysokie radiatory oraz dodatkowe zasilanie 8pin które uniemożliwia montaż po prostu od góry obudowy do płyty jest za mało miejsca , sama chłodnica ma 50 mm grubości. czy szukać nowej obudowy ?

 

następne pytanie jakie wentylatory zastosować? czy montować do nich jakieś wyciszenia czy dystanse . Zależy mi przede wszystkim na ciszy i dobrym odprowadzeniu ciepła.

 

Jaką pompę zastosować ? tzn. producenta może być sama bez topu bo już mam.

 

 

Link to post
Share on other sites

Na początek radze dokupić drugą chłodnicę bo ta 360 nie da rady. Nie z takim cpu, nie w rozsądnych temperaturach

Obojętnie jaką d5 kupisz, będzie działać tak samo. Najlepsze wentyle jakie miałem to gentle typhoon. Stosunkowo ciche przy dość mocnym przepływie powietrza

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

marne są  szanse na zamontowanie w tej budzie jeszcze jednej chłodnicy. Oglądałem na youtube jak ludzie jakoś upychali ale to najczęściej  po przeróbkach budy a tego chciałbym uniknąć . Jaką chłodnicę powinienem jeszcze dokupić ?

Link to post
Share on other sites

Jest to jakiś sposób, wentylator z boku można na top wrzucić bo jest jedno miejsce wolne i wyciągałyby powietrze przez chłodnicę, ale nie wiem czy wydajność byłaby ok i jak je uszczelnić aby zaciągały powietrze przez chłodnicę a nie bokami.  

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co robić, chciałbym uniknąć podążania w niewłaściwym kierunku tzn. ponoszenia dodatkowych kosztów w przypadku kiedy efekt końcowy będzie niewystarczający,  może sprzedać haf-a i kupić coś większego?

Link to post
Share on other sites

360 i 240 wystarczy do ogarnięcia SLI co nie znaczy, że w innej budzie (dostosowanej do wody) nie można by tego zrobić lepiej.

Twoja decyzja. Ja miałem hafa i w jego miejsce przyszedł FT02 bo haf kompletnie nie spełniał moich oczekiwań

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc,zastanawiam się nad nową obudową bo jak haf-a bym przerabiał to może się okazać, że pójdę nie w tym kierunku co potrzeba, a tak sprzedam w stanie nienaruszonym, może uda się trochę kasy odzyskać. Myślę nad zakupieniem corsair obsidian 900d , to olbrzym stworzony do wodowania, przynajmniej tak czytałem. Czy to dobry wybór?

Link to post
Share on other sites

W większej obudowie typu full tower zdecydowanie lepiej prezentują się węże 10/16. Jak juz wspomniał Natsu świetnie w kontekście LC prezentuje się Phanteks Enthoo Pro, w którym wszystko zamieścisz, a nie kosztuje tyle co 900d

 

Edytowane przez policeman
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za sugestie, mam pytanie dotyczące płynu użytego do chłodzenia, bardzo podoba mi się płyn w kolorze czerwonym ale mieniący się, nie pamiętam nazwy teraz, co o nim myślicie podobno potrafi zapychać bloki ponieważ osadza się w przypadku braku przez dłuższy czas obiegu ?

Link to post
Share on other sites

Może chodzi Ci o Aurorę Mayhemsa? Jeżeli tak, to ten płyn nie nadaje się do codziennego użytku, stworzony został na potrzeby pokazów, chociaż z tego co wiem jest na rynku już druga generacja tego płynu i ta może "przebywać" w układzie nawet 2-3 lata, ale jest bardzo ograniczona liczba kolorów

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chodziło mi właśnie o ten płyn. Wygląda bardzo ładnie,ale i kosztuje nie mało prawie 100 za litr. Ile może mieć pojemności taki układ z 2 gpu i 2 chłodnicami 360 oczywiście takimi grubymi jak moja, bo według moich wyliczeń to 2litry to za mało będzie. I co? Faktycznie ten płyn zamula bloki przy braku obiegu?

Panowie policeman i natsu przeglądałem wasze profile i fajne maszynki tam macie, właśnie coś podobnego zamierzam osiągnąć. Powiedzcie mi czy warto inwestować w dystanse pod wentylatory, podobno obniżają hałas i przy zastosowaniu gumowych uszczelek znacznie poprawiają przepływ powietrza,co za tym idzie lepiej omywają chłodnicę

oglądałem tego phantexa pro na youtube i na jednym z filmów dokładnie zmierzona jest odległość górnej krawędzi obudowy do krawędzi płyty głównej i jest to zaledwie 70 mm,  nie zmieści się moja chłodnica z wentylatorami. Jeśli chodzi o primo to nie za bardzo pasuje mi niebieskie podświetlenie.

Link to post
Share on other sites

Teraz masz również aurore 2 w ofercie, która można już bez żadnych obaw stosować w układach dłużej i nie syfi tak jedynka

 

http://www.mayhems.co.uk/shop2/tharsis-red-1ltr.html

 

 

Co do ilości płynu to nie popadajmy w paranoje, też myślałem ze wejdzie sporo a w ostateczności wchodzi jakieś 800-900ml, także nie wiem czy wykorzystasz 1,5 litra

Edytowane przez PatrykT
Link to post
Share on other sites
2litry to za mało

 

Wcale nie za mało :) miałem układ: 2x GPU + CPU + 360 slim + 2x 240 fat. Również obawiałem się czy wystarczy mi płynu, ale zalałem rezerwuar niemal pod korek i zostało mi jeszcze 0,5l.

 

Jeżeli chodzi o wentyle, użyłem u siebie takich gumowych kołków (były dołączone do moich wentylatorów Akasa)

http://www.aab.home.pl/aabcooling/antivibration/rubberscrews/aab_cooling_anti_vibration_rubber_screws_6668.jpg

Edytowane przez policeman
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie wskazówki. Na razie tematu nie zamykam ,zobaczę co z obudową uda mi się załatwić. Jeśli ktoś miałby jakieś dodatkowe propozycje dotyczące samego układu lub jego montażu to proszę pisać będę się starał monitorować temat i uaktualniać na bieżąco postęp prac

Link to post
Share on other sites

Hehe widzę że kolega buduje bliźniaczą maszynę do mojej. Jakbyś miał pytania to wal do mnie.

:P

 

Specyfikację mojej maszyny masz w mojej sygnaturce. Jakby co to pisz, trochę włosów narwałem jak robiłem swoją maszynę więc mogę Ci pomóc w budowie twojej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...