Skocz do zawartości

[MULTI] The Elder Scrolls - seria


Recommended Posts

A ja na i5 2500k + 8GB RAM + Gtx 560 Ti Hawk mam straszny problem. Co jakiś czas - średnio co minute jest straszny spadek fpsow i po prostu chwilowa ścina. Podczas walki dzieje sie tak nawet co 3 sekundy!

Ustawienia to wszystko na ultra w 1280x1024. Sprzet jest dobry, wiec wszystko powinno byc OK. We wszystkich innych sytuacjach jest 50-70 fpsów...

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

A ja na i5 2500k + 8GB RAM + Gtx 560 Ti Hawk mam straszny problem. Co jakiś czas - średnio co minute jest straszny spadek fpsow i po prostu chwilowa ścina. Podczas walki dzieje sie tak nawet co 3 sekundy! Ustawienia to wszystko na ultra w 1280x1024. Sprzet jest dobry, wiec wszystko powinno byc OK. We wszystkich innych sytuacjach jest 50-70 fpsów...

Zmniejsz cieniowanie do medium ;)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jednak graficznie ta gra to padaka.: D

okulista wskazany

 

http://img507.imageshack.us/img507/4223/tesv2011111119582949.jpg

 

http://img194.imageshack.us/img194/5760/tesv2011111119554536.jpg

 

Z tego co było widać na filmikach to Wiedźmin 2 ma duuużo lepszą grafę

No tylko pokasz mi kompa na którym wiedźmin 2 lata w stałych 60 klatkach. Panowie polscyprogramiści tak się "postarali", że chyba jedynie maszyna z SR2 i dwoma xenonami na pokładzie @5GHz by to osiągnęła.

Link to post
Share on other sites

Tak jak Bethesda ogłaszała jest to port z konsoli i nic więcej.

 

Grafika....

Największe wrażenie robi wszystko to co oglądane z pewnej odległości, czyli krajobrazy na otwartym terenie zapierają dech. Dzięki nim świat jest bardzo klimatyczny, te szczyty górskie spowite mgłą trzeba zobaczyć.

 

Prawie wszystko co jest blisko jest brzydkie niestety. Niektóre textury to już naprawdę poziom dna. Cienie są tragiczne, chyba tak złych nie widziałem dawno. Naprawdę nie wiem czy są gdzieś gorsze. Bawiłem się z nimi pół dnia wykorzystując sugestie na różnych forach, niestety nic się z nimi nie da zrobić. Roślinność jest kiepska też. Wyjątkiem jest główny bohater i NPC. To jest poprawne i OK, nic specjalnego ale nie ma powodów do marudzenia.. W końcu też "uroda" postaci jest taka jak powinna być. Mimika kiepska jak cholera.

 

Menu....

Słabe i dostosowane do konsoli. Wybieranie broni, przełączanie między nimi nawet z Q (quick inventory) jest niewygodne jak cholera. Menu ekwipunku słabe, czemu nie zrobią czegoś na kształt Morrowind lub Neverwinter Nights 2? (zapomniałe, nie zrobią bo to port i takie menu byłoby niewygodne na konsoli). Menu perków za bardzo rozlazłe, rozmiar parkietu od boiska, za duże zdecydowanie przez co niewygodne.

 

Dźwięk....

Boski, na systemie 5.1 po prostu ....boski ;)

 

System walki....

To samo co Oblivion. Tragedia pod tym względem, że ktoś mógłby się w końcu pokusić o zrobienie czegoś realistycznego typu: strzała w głowę = zgon, a nie latania z kilkoma strzałami w głowie. Strzała w rękę = brak możliwości walki tą ręką. Strzała w nogę = brak możliwości biegu. Niestety nic z tego nie ma. Stare, nudne rozwiązania z Oblivion.

 

Zadania....

Raczej nic specjalnego chociaż jest chyba więcej zadań po których można zdobyć coś nietuzinkowego.

 

Fizyka...

Kiepska i są z nią problemy. Spotykałem już ciała, łyżki, jakieś narzędzia do uprawy lewitujące w powietrzu. Jeśli spróbujemy wbiec w lecącego motyla to zauważymy, że zatrzyma nas swoim ...ciężarem :D

 

Ogólnie chyba lepiej pograć w to na konsoli lub na pc z padem w ręku. Gra nie jest zła i po patchach i modach będzie pewnie jeszcze lepiej ale oprócz latających smoków nie ma w niej absolutnie nic nowego. Gdyby dzisiaj była premiera SKYRIM i F3 to zdecydowanie wybrałbym F3.

Edytowane przez kbrbabzbtb
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

System walki.... To samo co Oblivion. Tragedia pod tym względem, że ktoś mógłby się w końcu pokusić o zrobienie czegoś realistycznego typu: strzała w głowę = zgon, a nie latania z kilkoma strzałami w głowie. Strzała w rękę = brak możliwości walki tą ręką. Strzała w nogę = brak możliwości biegu. Niestety nic z tego nie ma. Stare, nudne rozwiązania z Oblivion.

Specjalnie mi nie przeszkadza ale gdybym widział tu sys walki z Dark Messiah albo lepiej - z Dead Island - to byłbym w niebo wzięty!

Link to post
Share on other sites

Dla mnie w Dark Messiah był niezły. Także w Severance Blade of Darkness bo trudny i jednocześnie wyzwalający adrenalinę jak prawdziwa walka na topory ;) I w Gothic 1, pod tym względem, że mobilizował do treningu i zdobywania doświadczenia, z kolei trening naprawdę dawał WIDOCZNE efekty (nie tylko zmiany w statystykach) i dużą frajdę ;)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Pograłem sobie dzisiaj troche. Optymalizacja kiepska jak to z portu konsolowym. Graficznie jest dobrze, ale jeszcze daleka droga do wieśka drugiego.

Jak ty wyskakujesz z prockiem sprzed 3 lat do gry w 2011 roku to sorry ale nie pierdziel, że optymalizacja jest kiepska. Mi tam jakoś chodzi w stałych 60 :D

Link to post
Share on other sites

Jak ty wyskakujesz z prockiem sprzed 3 lat do gry w 2011 roku to sorry ale nie pierdziel, że optymalizacja jest kiepska. Mi tam jakoś chodzi w stałych 60 :D

Ale prawda jest taka ze mogłaby być lepsza bo niestety według mnie ma za wysokie wymagania jak na taką grafikę co oferuje.

 

Graficznie to nie jest poziom Wieśka 2 bo przecież tu mamy otwarty świat a w wiedźminie był podzielony na rozdziały wiec tak naprawdę był oszukany. Wiedźmin 2 raczej nie ma co liczyć na najlepszą grę rpg bo skyrim jest znacznie lepszym produktem oferuje więcej możliwości i starczy na dłużej. Sama średnia ma metacritic pokazuje jaki to dobry produkt 94 (pc) a Wiesiek 2 88.

Edytowane przez wrobellito
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...