Skocz do zawartości

"Nowy" komputer do grania. i5/i7 1Gen/2Gen?


Recommended Posts

U mnie wygląda to tak:

4.2Ghz 1.37V

Internet, muzyka, office 38-45C - 350rpm

gry 60-78C - 1050rpm

OCCT - 85C - testu nie dokończyłem ponieważ nie chciałem przekraczać granicy 85C dla rdzeni.

 

EDIT:

Mam włączone oszczędzanie energii dlatego taktowanie spada do 2.4Ghz a napięcie do 0.95V

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Ja tego nie rozumiem.

Mam lepsze chłodzenie od DjXbeat a przy 3.6 GHZ mam tylko 10 stopni mniej?!? :P

Samo chłodzenie to nie wszystko! Bardzo ważny jest obieg powietrza w obudowie ;)

U mnie to wygląda tak: w środku jeszcze stara karta R9 280X

http://imageshack.com/a/img585/4553/duvr.jpg

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

A może chłodzenie wodne np;

Corsair Cooling Hydro Series H60

 

hej, mam Corsair H 75 i jest ok, temperatury trzyma bardzo niskie, na niskich i srednich obrotach jest cichy, na maksymalnych to juz niestety glosny. Niestety, podobno w tych AIO uszczelki pekaja (u mnie na chwile obecna nie ma tego problemu), wiec Ci nie polece takiego rozwiazania, sam mam go tylko dlatego, ze kupilem po mocno okazyjnej cenie.

Link to post
Share on other sites

@DjXbeat

 

Więcej dałby wciągający od dołu koło zasilacza. Dmuchałby bezpośrednio na kartę.

Dałby więcej ale hałasu. ;)

Nie wiem czy wiesz ale wentylator zaciągając powietrze przez kratkę wydziela spory hałas a takie rozwiązanie nie koniecznie musi być wydajne ponieważ połowę powierzchni wentylatora i tak jest zasłonięta przez kratkę. Gdyby wyciąć otwór bez kratek na wentylator wtedy takie rozwiązanie było by wydajne w dodatku ciche.

W mojej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest tak jak na zdjęciu + wentylator kierujący powietrze do GTX 780 tak jak miał Blackwhite  w tym filmie.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Wg mnie platforma na 1366 jest aktualnie jedna z najbardziej opłacalnych opcji i często jedną z najwydajniejszych wyłączając lga2011...

 

Sam korzystam z konfiguracji:

xeon e5645 czyli 6 redzeni 32nm oc na 3.6ghz temp nie przekraczają 60C kupiony za 470zł

MBO gigabyte x58 ud5 kupione za 260zł

6gb ram 1600mhz triplechanel kupiony za 120zł

zasilacz tagan 880wat kupiony za 160zł

chłodzenie CPU fortis kupiony za 7dych

buda aerocoll PGS V  5 wentli kupiona za 6dych 

 

wszystko to kupione na licytacjach jako używane praktycznie w przeciągu tygodnia ponad rok temu niedawno dokupiłem xeona 6 rdzeniowego zamiast xeona 4 rdzeniowego (coś ala i7 940)

 

Do miałem nową kartę kupiona wcześniej radeona 7870 ,SSD 120gb OCZ, 1tb HDD segate

 

Ogólnie szukał bym tylko 1366 i pod to xeona bo zwykłego 4 rdzeniowa kupi bez problemu za max 250zł. Te procesory przez 45nm są dobre do ogrzewania w zimę jednak wydajność w pełni wystarczająca do wszystkiego radek nie obrabiał, a teraz z xeonem 6 rdzeniowym jest chłodniej i wydajność piekielna coś ala i7 980x. Żadna i5 nie ma szans xeon 6redzeni 4ghz vs i5 haswell  stock... 1366 ma dwie zalety zawsze można znaleźć jak ja na licytacji  za jakiś czas xeona 6 rdzeniowego i pyzatym ma obsługę triple chanel czyli ram ma przepustowość niczego nie blokująca...

Link to post
Share on other sites

Wg mnie platforma na 1366 jest aktualnie jedna z najbardziej opłacalnych opcji i często jedną z najwydajniejszych wyłączając lga2011...

 

Sam korzystam z konfiguracji:

xeon e5645 czyli 6 redzeni 32nm oc na 3.6ghz temp nie przekraczają 60C kupiony za 470zł

MBO gigabyte x58 ud5 kupione za 260zł

6gb ram 1600mhz triplechanel kupiony za 120zł

zasilacz tagan 880wat kupiony za 160zł

chłodzenie CPU fortis kupiony za 7dych

buda aerocoll PGS V  5 wentli kupiona za 6dych 

 

wszystko to kupione na licytacjach jako używane praktycznie w przeciągu tygodnia ponad rok temu niedawno dokupiłem xeona 6 rdzeniowego zamiast xeona 4 rdzeniowego (coś ala i7 940)

 

Do miałem nową kartę kupiona wcześniej radeona 7870 ,SSD 120gb OCZ, 1tb HDD segate

 

Ogólnie szukał bym tylko 1366 i pod to xeona bo zwykłego 4 rdzeniowa kupi bez problemu za max 250zł. Te procesory przez 45nm są dobre do ogrzewania w zimę jednak wydajność w pełni wystarczająca do wszystkiego radek nie obrabiał, a teraz z xeonem 6 rdzeniowym jest chłodniej i wydajność piekielna coś ala i7 980x. Żadna i5 nie ma szans xeon 6redzeni 4ghz vs i5 haswell  stock... 1366 ma dwie zalety zawsze można znaleźć jak ja na licytacji  za jakiś czas xeona 6 rdzeniowego i pyzatym ma obsługę triple chanel czyli ram ma przepustowość niczego nie blokująca...

Bardzo mocno zachwalasz swój sprzęt ale w grach nie ma w ogóle startu do i5 2500k  nie mówiąc już o haswellu.

W dodatku podajesz argument obsługi triple chanel.

Wiesz w ogóle ile daje Ci ten trójkanałowy kontroler?  Daje Ci 3-5% większą wydajność podczas odczytu/zapisu w stosunku do DualChanel ale znacznie podnosi opóźnienie pamięci przez co tak na prawdę zysku nie ma żadnego a jedynie problemy ze zdobycie 3 kości pamięci.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...