Skocz do zawartości

"Nowy" komputer do grania. i5/i7 1Gen/2Gen?


Recommended Posts

Update wykresu. Pomyliłem sie wcześniej.


O proszę czyli radzi sobie świetnie jak za procka w tej cenie wielkie dzięki bardzo mi to pomoże

i5-750 radzi sobie niemal identycznie i kosztuje mniej i ma mniejsze TDP

Link to post
Share on other sites

jak ktos chce grac w Crysis 3 na max detalach to raczej nie mysli o kupnie i5/i7 pierwszej generacji, nie ten segment

Jak ktoś chce grać w Crysis 3 to w ogóle nie myśli o żadnej generacji i5 tylko i wyłącznie o i7 8-)

Dla Twojej wiadomości na mapie "Welcome To The Jungle" i7 920@4.0Ghz rozkłada na łopatki i5 4670k@4.5Ghz :menda:

Tak wygląda wydajność z HT i bez HT na tej mapie.

4.0Ghz HT Off

http://i61.tinypic.com/2a92xlf.jpg

 

4.0Ghz HT ON

http://i57.tinypic.com/atngap.jpg

 

 

Do autora tematu:

Po 10 marca najprawdopodniej będę sprzedawał platformę:

i7 920@ 4.0Ghz 1.325V / 4.2Ghz 1.37V

Asrock X58 Extreme

SPC Fortis HE1225

 

cena: 550zł

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

i5 750 / i760 lub i7 to nadal aktualne jeśli chodzi o wydajność procesory tyle że na starszej podstawce 1156, sam posiadam i5 750 i daje radę bez kłopotu po podkreceniu można ładnie zwiększyć wydajność na taktowanie 3.6, 3,8 4,0ghz obecnie mam oryginalne 3.2 jakoś nie widzę potrzeby podkrecania i działa do tego gigabyte gtx 760 2gb i 8 gb RAM 1600mhz oc geil zasilacz deus 600w. beta Titanfall chodziła w około 50 - 60 fps tak samo jest z innymi grami ac black flag minimalnie widziałem 30 fps batman nowy cod czy bf 4, thief nie schodzą po niżej 50 fps a co do crysisa czy metro tam by już pasowało nawet mieć dwie karty bo te gry naprawę męczą gpu. gram na 24 calowym ekranie lub na tv 40 cali na tv są spadk bo wiadome większa rozdziałka ale do 1200 x 1080 wystarcza. nie długo przesiadam się na podstawke 1150 i wtedy zobaczę o ile wzrośnie wydajność. sory za błędy z tel pisze w pracy.

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś chce grać w Crysis 3 to w ogóle nie myśli o żadnej generacji i5 tylko i wyłącznie o i7 8-)

Dla Twojej wiadomości na mapie "Welcome To The Jungle" i7 920@4.0Ghz rozkłada na łopatki i5 4670k@4.5Ghz :menda:

 

Masz może Arma3 lub DayZ Standalone żeby sprawdizć jak hula w MP?

Edytowane przez mykail
Link to post
Share on other sites

To ostatecznie kupywać tego procka da on rade w przyszłości grać na nim w nowe gry

Na to pytanie Ci nikt nie odpowie dokładnie, zależy jak posunie się technika  działąć napewno będą (moze nie na max detalach)w tym przedziale cenowym co ty szukasz nic lepszego nie wymyślisz ja osobiscie radził bym Ci dozbierać pieniędzy i kupić coś mocniejszego bardziej przyszłościowego.

Edytowane przez bonnydirt
Link to post
Share on other sites

Zauważyłem że tanio dobrej płyty do OC pod i7-9xx sie nie dostanie jeśli chce sie wycisnąć siódme poty z CPU.

na tym samym poziomie cenowym jak i performance wyjdzie i5-2400 (!tak, bez K) i płyta na Z68. W sumie mniejsze ciepło w budzie.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...