Skocz do zawartości

"Nowy" komputer do grania. i5/i7 1Gen/2Gen?


Recommended Posts

Cześć.

Właśnie dołączyłem do forum aby zadać to nurtujące mnie pytanie. Naczytałem się mnóstwa testów, benchmarków itd. ale wolę zasięgnąć drugiej opinii jeśli łaska.

Mam zamiar złożyć sobie platforme do grania.

Wiem, że ten temat jest tutaj wałkowany na porządku dziennym ale ostatnimi czasy, po pojawieniu się IB i Haswelli, nikt chyba sie nie zastanawiał czy nie warto byłoby zainwestować pieniądze w i5/i7 1Gen.
Stąd moje pytanie: Czy przy obecnych cenach procesorów i małym wzroście wydajności nie opłaca się kupić np. i7-930 czy i5-860 do gier?
Dobre MoBo powinno załatwić sprawę podkręcenia i ożywić proc na jakiś czas. Za około 400 zł można wyrwać zestaw CPU+MoBo w internecie, jakby nie było jest to połowa ceny zwykłej i5, np. 3350p + płyta. Może zamiast 1Gen zaopatrzyć się w 2500K (choć wolałbym nie dopłacać bez potrzeby-to kolejne 200-300zł którę mogę zaoszczędzić)?

Wiem na pewno, że na i5 3/4Gen w wersji K mnie nie stać a inne prawie sie nie kręcą.
Nie zależy mi na zestawie drogim - wolę pójść po kosztach jak komp wystarczy na 2 lata. Swoja drogą wolę dołożyć kasę do grafiki.
Może zabrzmi to niedorzecznie ale potrzebuję komputer do ARMY3 i DAYZ-SA.

Mój obecny laptop od ASUSa (C2D 2,53Ghz/6GBram/9800mGT) nie wyrabia już niestety.

Co myślicie?

Link to post
Share on other sites

Mam zamiar złożyć sobie platforme do grania.

 

Stąd moje pytanie: Czy przy obecnych cenach procesorów i małym wzroście wydajności nie opłaca się kupić np. i7-930 czy i5-860 do gier?

 

Mój obecny laptop od ASUSa (C2D 2,53Ghz/6GBram/9800mGT) nie wyrabia już niestety.

 

Co myślicie?

 

jezeli uwazasz ze miedzy core i5 1st gen a core i5 4th gen jest maly wzrost wydajnosci, no to pozdrawiam i zapraszam do dalszej literatury na temat procesorow ;)

 

jednak znam sytuacje typu - nie mam kasy a chce z miernego lapka przesiasc sie na nawet ogarniety komp stacjonarny. do gier - tylko i5. i7 sa do du*y i nie nadaja sie do tegotypu rozwiazan, doplacasz wiecej kasy a nic z tego nie masz ;)

 

co do i5 1 generacji sam caly czas takiej uzywam, od pierwszych dni wprowadzenia ich na rynek wiec naprawde dlugo. ja osobiscie mam i5 750 2.66GHz @ 4GHz i mi to w zupelnosci wystarcza, oczywiscie jak chce krecic to musisz zainwestowac tez w chlodzenie ;)

 

czy jest sens kupowac kupowac i7 pod s1156? chyba raczej nie, nawet do innych rozwiazan jak gry.

 

jak chcesz kupic i5 1 generacji to masz 2 mozliwosci wyboru - mowa o 4 rdzeniach - i5 750 lub raczej sporo drozszego a minimalnie szybszego i5 760 ;) 

 

pozdro, mysle ze troche pomoglem :)

Link to post
Share on other sites

jednak znam sytuacje typu - nie mam kasy a chce z miernego lapka przesiasc sie na nawet ogarniety komp stacjonarny. do gier - tylko i5. i7 sa do du*y i nie nadaja sie do tegotypu rozwiazan, doplacasz wiecej kasy a nic z tego nie masz ;)

Aż mi się przykro robi jak tak piszesz. Kiedyś to był naprawdę świetny sprzęt. Kupiopny w grudniu 2008 za niebagatela 5000zł (za dolary). Byłem za wielką wodą i mając przed sobą wizję powrotu do PL buda by mi się nie przydała.

 

Ale masz rację. Nie mam kasy...albo inaczej...mam ale wolę wydać na coś innego...

 

Czy będzie duża różnica w wydajności między i5-750 a i7-920(930) ? Bardziej niewykorzystaniem mocy martwiłbym się ceną. Widziałem, że można kupić i7 i mobo za 350 zł. Oczywiście 920 biorą więcej prądu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale nad czym się tutaj pany zastanawiają. Intel ma politykę, że z każdą generacją o 10% wydajności do przodu a więc od 1 do 2 jest 10%, od 2 do 3 jest 20%, od 3 do 4 jest 30% wydajności. Teraz weźmy pod lupę takiego i5 gen 1 po OC i SB/IB bez OC które w grach i wszystkich zasosowaniach nie profesjonalnych też dają radę bez większego problemu, a wiedząc ,że po OC ten starszy procesor jest podobny wydajnościowo jak ten nowszy lecz bez OC to chyba sytuacja jest prosta, ale jeżeli ta sytuacja nie jest prosta to niestety ale bez tego (0,5) to nic z tego nie będzie.

Pozdrawiam ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

Chyba miałeś na myśli "od 1 do 2 jest 10%, od 1 do 3 jest 20%, od 1 do 4 jest 30% wydajności".

 

A może jeszcze inaczej...kupić i3-3240 z HT nową za 400zł z wizją przesiadki na coś mocniejszego jak cena spadnie?

Edytowane przez mykail
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ten procek pociągnie Bf4 Crysis 3 na max detalach

jak ktos chce grac w Crysis 3 na max detalach to raczej nie mysli o kupnie i5/i7 pierwszej generacji, nie ten segment

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...