Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie, jaki modem 3g mozna kupic do 11pro? tylko chodzi mi o najtanszy... i jeszcze pytanle, co oznacza znaczek na tylnej obudowie, takie dwie prostokatne strzalki? Dzieki.

te strzałki z tyłu obudowy to NFC czujnik zbliżeniowy nie wiem czy akurat jest w tym miejscu ale na pewno jest w tym tablecie jak się mylę niech ktoś poprawi

Link to post
Share on other sites

Wentylator jest sterowany automatycznie - w środku mamy radiatory, ciepłowody - one mają pojemność cieplną - dopiero jak przestana chłodzić pasywnie to wentylator się uruchomi. Jest to normlane.

 

Kazdy modem na USB ruszy - proponuję jakiegoś Huawei'a - są dobre i nie drogie.

 

Te ukladające sie w dwa prostokaty "kwardary" pokazują gdzie mamy Czujnik NFC - każda wersja Venue 11 Pro posiada NFC, proponuję przesunąć przy właczonym tablecie np. Kartę Płatniczą zbliżeniową :) - i uslyszycie dźwięk odczytu.

Link to post
Share on other sites

Dzieki za odpowiedzi, wcześniej zle się wyraziłem, bo chodzi mi o tą kartę 3G którą wkłada się do komputera. Widziałem na allegro po 250 - 300 zł, ale zastanawiam się czy taka karta ze starszego della do 100 zł by ruszyła. Wiem że będzie wolniejsza, ale nia zależy mi na maksymalnej prędkości. Teraz mam modem na USB, ale nie jest to wygodne.

Link to post
Share on other sites

Modem w Venue 11 Pro podłączamy po : Mini PCIe - tylko dwa modela są 100% pewne (jeden w USA, drugi w Europie / Polsce) - co więcej - nie wiadomo czy Twój tablet posiada komplet łączy.

 

Są wersje które mają komplet i wystarczy włożyć modem - a są takie, które nie maja aktywnego łącza PCIe i modem działać nie będzie.

 

Popatrz w tym wątku na poprzednie moje posty - tam Masz dokładne oznaczenie pasującego modemu, jeśli wielkość, łącze Twojego się zgadza, to możesz próbować - ALE - nikt nie da Ci gwarancji. Najlepiej się umówić ze sprzedającym na zwrot.

Link to post
Share on other sites

Wersję z Intel Core i3 - nie dopada  Throttling :) - sam ją mam i po 10 miesiącach używania nigdy nie mialem  Throttling'u.

 

Niestety wersje z Core i5 / Core i7 - owszem - te mają problremy, nie są one straszne, ale są - dodam, że dotyczy to kazdego tabletu z Core i5 / Core j7 - jak Sony Tap, Surface Pro - Venue nie jest tu wyjątkiem. Dodać nalezy, ze nastepuje to przy bardzo dużym obciążeniu, jak przegladamy strony, ogladamy filmy i tym podobne -  throttling nie występiuje.

 

Polecam kupić wersję z Core i3 - Bedziesz miał wydajnośc i spokój. Miedzy innymi dlatego jak wybralem Core i3.

Link to post
Share on other sites

Można tablet rozkręcić :) - są nawet filmy pokazujące jak wymieniać ekran czy Płytę Główną.

 

Na jednym widac jak się zdejmuje chłodzenie :) - nie jest to trudne i kazdy serwis sobie poradzi.

 

Co do łapania brudu - ja po 10 miesiącach nie widze róznicy, wentylator włącza się bardzo rzadko - ja mam wersję z Core i3 - i nie zauwazyłem by wydmuchiwal zanieczyszczenia czy by spadła wydajnośc chłodzenia. 

 

Wersje z Atomeme są chlodzone pasywnie więc nic nie lapią :)

 

Obejżyj ten filmik :

http://www.dell.com/learn/us/en/04/videos~en/documents~venue-11-pro-7130-system-board-disassembly-video.aspx

Link to post
Share on other sites

Widzę widzę, faktycznie da się go rozebrać. Widziałem kiedyś jak to bywa z surface, w którym też jest chłodzenie aktywne i bałem się, że tu będzie podobnie. 

Mógłbyś mi jeszcze powiedzieć jak to jest z wydajnością i3 w grach/cięższych programach? Gry powiedzmy nie nowsze niż Skyrim. 

I jeszcze czy próbowałeś rysika używać w Gimpie/photoshopie? Zdania są podzielone odnośnie tego czy takie rozwiązanie w ogóle działa.

 

Dzięki :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Używa ktoś na swoim DV11P Windows 10 TP?

Dzisiaj odebrałem swój sprzęt i nie wiem czy instalować Win 10.

 

Chciałem przywrócić tablet do ustawień fabrycznych przez: ,,Usuń wszystkie dane i ponownie zainstaluj system Windows" ale pojawia się:  " Włóż nośnik . Brakuje niektórych plików. Można je otworzyć z nośnika instalacyjnego lub nośnika odzyskiwania systemu windows ."

Muszę pobrać Windows 8.1 i zgrać na pendrive aby przywrócić ustawienia fabryczne? 

Link to post
Share on other sites

Powienieneś mieć Partycję Recovery - i z niej przywracać.

 

Jeśli nie Masz jej lub jest uszkodzona to możesz zainstalować Windows normalnie - Klucz powienien pobrać z UEFI - a na stronie support.dell.com znajdziesz sterowniki - są chyba w "paczce" - razem.

Link to post
Share on other sites

Ja ze swoim dostałem pendrive'a z OS, swoją drogą ciekawa sprawa z tym UEFI, nie słyszałem wcześniej - czyli klucz jest na stałe wmontowany w tablet?

 

Ale piszę z innym zapytaniem: korzystaliście z modułu NFC w tablecie? Udało mi się przesłać parę "pierdół" na telefon, natomiast za nic nie mogę przesłać czegokolwiek w drogą stronę :/ Jak to wygląda u Was?

Edytowane przez Rorschach
Link to post
Share on other sites

Rorschach - UEFI zastąpił nam BIOS, i w nim jest "zaszyty" klucz do Windows.

 

NFC - działa, jak mamy oprogramowanie, ja non-stop programuję "tagi" NFC, co więcej mogę płacić tabletem :) - mam kartę SIM Orange MBank Casch :) - nie aktywowałem jej - bo mam drugą aktywną z "przypiętym" kontem w telefonie - po przełożeniu do tabletu płatności działają. Ogólnie jak Masz soft - a tego jest dużo - to możesz prawie wszystko z NFC zrobić. :)

 

Pietrz44 - Dowiedz się ile kosztuje przedłużenie Gwarancji o 12 miesięcy :) - jak mniej 491 zł - to Masz sprawę jasną. :)

Link to post
Share on other sites

Znajomy naprawiał Venue 11 Pro - poszło jak po maśle :) - przyjechał kurier, zabrał sprzęt, miał nawet własne pudelko :) - po tygodniu przywiózł mu naprawiony.

Mi też raz naprawili. Ale teraz maja mnie w d.... . Ostatnio napisałem jakie mam problemy i że chcę oddać. Dowiedziałem się że za późno na zwrot i postarają się pomóc lecz nic nie obiecują!!! Od kilku miesięcy proszę o właściwą dla miejsca zamieszkania wtyczkę do ładowarki (muszę używać przejściówki). Dźwięk nagrywa się cicho. Maksymalny poziom nagrywania nie rozwiązuje problemu. Suwak boost pomaga lecz dźwięk jest wtedy nieczysty. Bluetooth nie działa (code 10). Na to wszystko otrzymałem po kilku dniach odpowiedź że postarają się lecz k.... nie obiecują!!!

 

Przed zakupem czytałem opinię użytkownika z podobnie nieprawdopodobnymi problemami lecz pomyślałem że to ściema. Że konkurencja oczernia Della na forach.

Link to post
Share on other sites

NFC - działa, jak mamy oprogramowanie, ja non-stop programuję "tagi" NFC, co więcej mogę płacić tabletem :)

"Tagowanie" działa ok, ale czy udało się Tobie przesłać np. zdjęcie lub jakiś inny niewielki plik z tabletu na smartfona albo odwrotnie?

 

Odnośnie obsługi serwisowej również jestem zadowolony, zaraz po zakupie zestawu Venue 11 bezproblemowo wymienili mi rysik, a całkiem niedawno otrzymałem nową klawiaturę do laptopa Inspiron...

Link to post
Share on other sites

"Tagowanie" działa ok, ale czy udało się Tobie przesłać np. zdjęcie lub jakiś inny niewielki plik z tabletu na smartfona albo odwrotnie?

 

Odnośnie obsługi serwisowej również jestem zadowolony, zaraz po zakupie zestawu Venue 11 bezproblemowo wymienili mi rysik, a całkiem niedawno otrzymałem nową klawiaturę do laptopa Inspiron...

 

Tak - bez problemu. Wystarczy mieć wlączony BlueTooth - bo tak to działa. NFC przesyła bardzo mało danych - więc przesłanie tylko "przez" NFC było by bardzo długie. Jak masz włączony BT to po "zetknięciu" urządzeń pojawia się pytanie o przyjęciu / wysłaniu pliku i już. Działa testowałem.

Link to post
Share on other sites

Odpowiedź jest chyba prosta. Jeżeli bedziesz kładł tablet na płaskim podłożu to może być Slim. Jeżeli bedziesz kładł na kolanach, na łóżku, często przenosił (np. do toalety) to zdecydowanie Mobile. Ja mam Mobile. Łatwo się przenosi, składa/rozkłada jednym ruchem ręki. Oczywiscie jest cięższa więc gdy trzeba nosić w plecaku lub torbie trzeba to wziąć od uwage.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...