Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć! ;)

Mam pytanie do właścicieli Dell Venue 11 Pro (najlepiej 7130). Próbował ktoś grać w League of Legends albo jakieś inne bardziej wymagające gry? Po włączeniu LoLa na najniższych wymaganiach nie chodzi on płynnie... Pani z Dell Support poradziła zaaktualizować BIOS do wersji A12, jednak to nic nie zmieniło. Czy ktoś może sprawdzić ile jego model ma przydzielonej dedykowanej pamięci dla karty graficznej? (PPM -> Screen Resolution -> Advnced Settings) Niestety w dedicated memory jest napisane 0B... Może tablet przydziela dynamicznie wartość? Wydaje mi się to dziwne, moim zdaniem powinien mieć ok. 512MB przydzielonych.

 

 

Link to post
Share on other sites

Na moim Venue 7130 Testowałem starsze gry, generalnie nie gram na tablecie, wyjatkiem są gry HOPA oraz Point & Click - a te nie wymagają mocy.

 

Grafika w Venue 7130 jest porównywalna z nVidia GT330M, więc szaleństwa nie ma :)

 

W StarCraft 2 zagramy w wysokich detalach, Deus Ex Human Revolution w niskich zagramy, World of Warcraft w wysokich, Crisis 3 :) nawet w najniższych klatkuje. :)

 

Venue 11 Pro 5130 ma Bay Trail, który jest porównywalny z Radeonem Radeon HD 6310.

 

Ogólnie możesz sobie poszukać jaka wydajnosc ma Radeon HD 6310 i czy pociągnie LoL.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pani w Support Chacie powiedziała że ta wartość przydzielana jest automatycznie w zależności ile tablet aktualnie potrzebuje pamięci, jednak sama chyba za bardzo nie wiedziała o co chodzi, bo przysłała mi link jakiegoś bloga gościa z Bułgarii żebym sobie przeczytała. :P W każdym razie problem rozwiązany.

Link to post
Share on other sites

 

 

Podobno, też trafiały się stylusy - które się szybko rozładowywały - jeśli Masz taki to reklamuj. Dell wymienia je od ręki.
 No i "wykrakałeś" :/ , nowa bateria wytrzymała 2 dni i zdechła, założyłem nową i...działa. napisałem do Dell'a , czekam na odpowiedź.
Link to post
Share on other sites

Witam, kupiłem tablet Dell 11 pro I5 4300Y, 8GB, 256GM. Mam problem z internetem, bo go nie mam :)

 

Zajrzałem mu do środka, jest jakaś karta Sierra Wireless AirProme Qualcoom 4G EM7355. W necie wyczytałem, że ta karta to rzeczywiście 4g LTE ale tylko w USA.

 

Jaki moduł 4G LTE siedzi w tabletach w PL w których internet LTE działa??

 

Dzięki za odpowiedź

Link to post
Share on other sites

Kupiłem swojego pena na ebay'u w Anglii . Dell Polska może ze mną gadać o wymianie jeśli podam im nr zamówienia , który znajduje się na odwrocie opakowania pena a opakowanie wywaliłem, bo nie spodziewałem się ,że takie coś nie będzie działać . Opakowań nie zatrzymuję , gdyż minął już idiotyczny warunek trzymania przez okres gwarancji pudeł i pudełek.

Napisałem do sprzedawcy - zobaczymy czy odpisze.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Przepraszam, że się podepnę, mam pytania do użytkowników tabletu.

 

Czy warto kupić ten tablet?

Tablet DELL Venue 11 Pro i5 128GB Win8Pro 3G NBD

 

Czy na tym tablecie działa bez problemu Aero2?

Jakiej jakości są zdjęcia z aparatu, czy można wykonywać filmy, jeśli tak to w jakiej jakości?

 

Trochę zniechęcają do zakupu opisywane problemy.

Od tak porządnego sprzętu, dość kosztownego wypadałoby oczekiwać trochę wiecej ale jak zauważyliście praktycznie z każdym sprzętem są problemy.

 

 

Link to post
Share on other sites

Po kolei :) :

 

Esechiel - w Dell Venue 8 Pro i Venue 11 Pro na Europę siedzi : Dell Wireless 5570 czyli brandowana Sierra Wireless MC8805. Są to DWA różne modemy - Twój z USA jest LTE, zaś te na Europę s "tylko" 3G HSPA+ Niestety Twój za cholerę   :) nie ruszy w Polsce. Masz dwa wyjścia : spróbować dodagać się ze sprzedawcą - moze Ci wymieni moduł. Lub kupic model Dell Wireless 5570 i wymienić samemu.

 

 

Qlvin - NIE możesz mieć Dell Venue 11 Pro na Androidzie - bo takiego nie ma  :) Venue 11 Pro jest TYLKO na Windows 8.1  :) Napisz DOKŁADNIE jaki Masz model - a Moderator załozy odpowiedni watek i przeniesie Twoje posty - i będziemy mogli ci pomóc.

 

Sylwekb - jest to sprzęt z Dell Outlet, tak przynajmniej twierdzą. Najprawdopodobniej, jest to sprzęt pokazowy, testowy a byc może miał awarię - ktoś dostał nowy a ten naprawiono. Jeśli faktycznie posiada Gwarancję Dell, jest nie uszkodzony, porysowany to warto go kupić. ALE należy się DOKĄLDNIE dowiedzieć co obejmuje Gwarancji i czy na 100% jest to gwarancja Dell.

AREO - podobno działa - ALE - ja nie testowałem, opieram sie na tym co twierdza ludzie - tu też trzeba sie upewnić. Jak niestety nie mam dostepu do Areo więc nie moge wyprubować.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Sylwekb - jeżeli będziesz miał jakieś problemy z tabletem zaraz po odpaleniu, pierwsze co to wykonaj wszelkie dostępne aktualizacje. :) Znajomy zamówił wersję refurbished z eBay i nie ma z nią problemów, myślę, że i w tym wypadku wszystko powinno być OK.

 

Ja swój tablet mimo wszystko polecam. Ma parę mankamentów m.in. przy większym użytkowaniu robi się dosyć głośny (chłodzenie) i jest trochę ciężki, jednak Windows 8.1 wynagradza swoją 100 razy większą funkcjonalnością od Androida i iOS. :) Co do zdjęć to mogę wrzucić parę przykładowych.

Link to post
Share on other sites

Dell Venue 11 Pro z Core i3 / i5 - ma chłodzenie aktywne - niestety te procesory są zbyt mocne by pasywne chłodzenie zadziałało.

 

Wersja jak moja - z Core i3 jest bardzo cicha - w 90% chłodzenie nie działa lub działa bardzo cicho - jedynie od czasu do czasu się troszkę rozkręci. NIESTETY - wersje z Core i5 są głośniejsze - po prostu Core i5 jest wydajniejszy i bardziej się grzeje.

 

Ja między innymi dla tego kupiłem Core i3 :) całkowicie wystarcza a mniej się grzeje :) i jest cichy.

Link to post
Share on other sites

Ten wątek dotyczy Dell Venue 11 Pro. Wprawdzie niektóre podzespoły jak Modem - Dell Venue 11 Pro i Venue 8 Pro mają takie same :)  - ALE -  Twoj to Venue 8 BEZ Pro :) czyli z Androidem. A Nasze z PRO są PeCetami z jedynym słusznym Windows 8.1  :) :)

 

Na szybko - udzielę Ci standardowej odpowiedzi kazdego Androidowca :) - zrób WIPE. Venue 7 i 8 generalnie nie sprawiały problemów.

Link to post
Share on other sites

Qlvin - WIPE - to w skrócie totalne wyczyszczenie i przywrócenie tabletu /telefony do ustawień fabrycznych. Gdzie to się robi w Androidzie to nie pamiętam, a nie mam w pracy pod ręką telefonu / tabletu z Androidem. Chyba jest w Ustawieniach :)

Link to post
Share on other sites

Sylwekb - jeżeli będziesz miał jakieś problemy z tabletem zaraz po odpaleniu, pierwsze co to wykonaj wszelkie dostępne aktualizacje. :) Znajomy zamówił wersję refurbished z eBay i nie ma z nią problemów, myślę, że i w tym wypadku wszystko powinno być OK.

 

Ja swój tablet mimo wszystko polecam. Ma parę mankamentów m.in. przy większym użytkowaniu robi się dosyć głośny (chłodzenie) i jest trochę ciężki, jednak Windows 8.1 wynagradza swoją 100 razy większą funkcjonalnością od Androida i iOS. :) Co do zdjęć to mogę wrzucić parę przykładowych.

 

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi

Już jestem prawie zdecydowany kupić tego DELLa bo raczej tablet z systemem Windows 8.1 i to w wersji PRO będzie najlepszy, proszę emilkadol o przykładowe zdjęcia. Czy można robić także filmiki, wyglądają sensownie czy nie warto o ich jakości pisać?

 

Jeszcze mam pytanie do użytkowników o rysik i klawiaturę. Czy warto kupować i czy działają z tabletem stabilnie?

Jeśli chodzi o modemy, to który jest lepszy do tabletu żeby działał stabilnie w każdej łączności internetowej?

4G Dell 5570 HSPA+ np ten model http://allegro.pl/tablet-dell-venue-11-pro-fhd-i3-4g-128ssd-modem-3g-i4475451873.html

3G Dell Wireless 5570e HSPA+ np ten model http://allegro.pl/tablet-dell-venue-11-pro-i5-128gb-win8pro-3g-nbd-i4453145155.html

Edytowane przez sylwekb
Link to post
Share on other sites

Rysik posiadam, ale rzadko go używam. Może jak ktoś lubi rysować, robić szybkie notatki lub pisać nim to będzie to dla niego przydatne, ja po dłuższym korzystaniu z tabletu stwierdziłam, że nie jest mi on potrzebny ;) Co do klawiatury jest super rozwiązaniem, w wersji mobile posiada dodatkową baterię. Jedyny jej minus- urządzenie staje się cięższe (na oko waży ok. 1.5 kg).

 

Zdjęcia dodam jak złapie trochę lepszy internet, gdyż jestem w podróży.

Link to post
Share on other sites

Sprzedający za przeproszeniem jest "matołkiem" albo się mocno pomylił   :) :)

 

Dell Wireless 5570e HSPA+ - TYLKO ten modem bedzie działał w Polsce - NIE jest to LTE zwane też 4G   :).

Jest to modem firmy Sierra Wireless Air PRIME MC8805 - 3G HSPA+ - "brandowany" dla Dell.

Modemem LTE 4G jest to Dell Wireless 5808e - ALE - niech nikomu do głowy nie przyjdzie szatański plan  :) wymiany :) - ten modem w Polsce NIE DZIAŁA. Dell Wireless 5808e działa USA. Polskie LTE działa na innych częstotliwościach. 

 

Modem jest bardzo szybki, stabilny i niezawodny, ma też bardzo dużą czułość. Mi od pół roku dziala rewelacyjnie. Posiadam też modem Sierra Wireless USB 309 - i też jest rewelacyjny.   :) Sierra to jedne z najlepszych modemów na świecie - w Polsce mało popularne - powód - CENA - są bardzo drogie  :) Przykład modem USB 309 - zwykły, zewnętrzny - kosztował prawie 700 zł. 

 

Jak ktoś ma możliwość kupna taniego sprzętu z modemem Dell Wireless 5808e - to niech kupuje śmiało, można bez kłopotu kupić osobno sam modem Dell Wireless 5570e i go podmienić. Sprowadza się to do odkręcenia śrubki  :) - na tym forum ktoś podmienił tak modem i dziala. Te modemy są stosowane też w serii Vostro i Latitude oraz w Venue 8 Pro.

 

 

RYSIK - wersja druga i trzecia - REV A01, REV A02 - są rewelacyjne  :) pierwsza wersja był tragiczna i Dell ją szybko wycofal, jak Trafisz na nią - bo czasem sprzedawcy ją mają ze starych zapasów - to Dell Ci ją wymieni za darmo na najnowszy model. Stylus dziala znakomicie, jest bardzo precyzyjny, wykrywa 256 stopni nacisku. Ja go dość często używam.

 

KLAWIATURA - która :) - bo mamy DWIE - MOBILE oraz SLIM. :)

 

MOBILE - jets to normalna klawiatura, po zadokowaniu tablet zmienia się w Laptopa. Ma rewalacyjne klawisze, długi skok, odpowiednia "balistyka" pozwalająca na perfekcyjne wyczucie momentu zadziałania, jest to jedna z najlepszych klawiatur na jakich pracowałem, spokojnie konkuruje z dobrymi stacjonarnymi klawiaturami. Dok MOBILE zawiera w sobie dodatkowy akumulator, wydłużajacy nam czas pracy prawie dwa razy.

WADĄ - jest grubość i ciężar - tablet z dokiem razem ważą niecałe 1.5 kilograma.

 

SLIM - cieniutkie, lekkie etui / klawiatura. Tu mamy klawiaturę z minimalnym skokiem, nie jest tak wygodna jak Mobile. ALE jest lekka i cienka - nie zwiększa nam w zasadzie grubości i ciężaru tabletu. Jest też o połowę tańsza, ma "uchwyt" na Stylus  :)

 

STABILNOŚĆ - jak wgramy najnowsze poprawki to jest REWELACJA - do Lutego było, różnie :) ale w Marcu pojawili się kluczowe poprawki, a w Maju tablet był prawie idealny. Obecnie jest stabilny jak skała, szybki, płynny i niezawodny.  Trzeba tylko wgrać wszystkie aktualne porawki, nie ma ich dużo - ale są.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

To coś dziwnego - bo ja wymieniałem rysik w swoim sprzęcie i w 5 innych - Dell Polska mi kazał czekać, po paru dniach przyjechał kurier, przywiózł mi nowe stylusy a stare zabrał.

 

Podejrzewam, ze problem był dla tego, ze sprzęt Kupiłeś w Anglii a chciałeś serwisować w Polsce - pewnie sprawdzali czy nie Masz Gwarancji tylko na jeden kraj - bo czasem takie "kwiatki" się zdarzają.

Link to post
Share on other sites

Obecnie starych(uszkodzonych) nie zabierają , samemu trzeba "zutylizować". Moją reklamację składałem dwutorowo ; poprzez zgłoszenie serwisowe ze strony Dell Polska  i zgłoszenia telefoniczne , które zacząłem , gdy przez tydzień nie odpowiadali na to pierwsze.

Najważniejszym był numer zamówienia dealera angielskiego na rysiki. Podany przez niego numer ciągle był negowany przez DP , "Anglik" napisał do DP, wyjaśnili sobie wszystko , kazali mi zadzwonić , podać uzgodnione dane i Service Tag tabletu , co uczyniłem i...gość z DP stwierdził ,że wprowadzam go w błąd. W tym momencie mój poziom w........a osiągnął zenit. Zostałem  "olany".

Godzinę po tej rozmowie "obudził się " ktoś i odpowiedział na moje zgłoszenie serwisowe - to pierwsze,więc wysłałem mu całą korespondencję z Anglią i ...za godzinę dostałem mailem wiadomość ,że rysik został właśnie do mnie wysłany. Następnego dnia dotarł.

Link to post
Share on other sites

Qurcze - ja musiałem moje oddać :) - choć z drugiej strony na co mi uszkodzony rysik :) - może potrzebowali moich do diagnostyki :) bo moje wymieniałem zaraz na początku roku.

 

Czyli klasyczny przypadek to nie Ja to On :)

 

Ja kupowałem w DP więc nie miałem kłopotów. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...