Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Z góry przepraszam za OT - sprawa dotyczy innego modelu niż ten z tytułu, ale liczę na pomoc...

Chciałem się poradzić w jednej sprawie.

Jakiś czas temu zakupiłem na Allegro tablet Dell Venue 8 Pro.

Sprzedawca w opisie zawarł informację, że tablet posiada modem LTE.

 

Po przeczytaniu tego wątku zacząłem się zastanawiać - skoro jak wspomniano w wątku - na rynek europejski nie wypuszczono modelu LTE, to czy ktoś tu próbuje zrobić przekręt, czy może coś się zmieniło.

 

Wycinek z oferty:

Tablet Dell Venue 8 Pro .... wbudowaną siecią WI-Fi Dell 1538 a/g/n & Bluetooth oraz wbudowanym wewnętrznym modemem LTE Dell 5570e !!!

 

Czy oznacza to, że treść oferty jest nieprawdą i jest to zwykły modem 3G?

Jeszcze z niego nie korzystałem, leży praktycznie nierozpakowany.

Miałem zamówić kartę Sim od Play'a, ale w takim razie nie wiem, czy nie odesłać urządzenia powołując się na niezgodność towaru z opisem.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

Dell Wireless 5570e HSPA+ (42Mbps) Mobile Broadband Card - to Modem HSPA+ - nie LTE - jest to dokładnie ten sam modem co w Veue 11 Pro czy serii Vostro. 

 

Modem : Dell Wireless 5808e LTE Mobile Broadband - dziala tylko w USA :)

 

Skoro sprzedawca podaje Dell 5570 to na 100% sprzedaje Europejka wersję - która będzie działać - ALE - nie jest to LTE.

 

Niestety duża liczba sprzedawców MYLI - technologię HSPA+ (42Mbps) z technologia LTE.

 

Na pocieszenie dodam, że HSPA+ jest więcej niz wystarczająca - sam jej używam i nie mam na dziś "ciśnienia" na LTE. :)

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wyjaśnienie.

Nie wiem czy sprzedawca celowo czy nie podał bledną informacje, ja jednak nie lubię być robiony w .... .

Tym bardziej, że w tej sytuacji cena przestaje być tak atrakcyjna
ze względu na brak office'a.

Edytowane przez mini21
Link to post
Share on other sites

Jaką serię sprzedaje ? Jełsi tą "starszą" z procesorem Intel Atom Z3740D - to ma licencję na MS Office 2013 Home & Student. 

 

Seria "nowa" czyli Dell Venue 8 Pro 3000 - z Atomem Z3735G - faktycznie nie ma MS Office 2013 tylko roczny abonament na Office 365.

 

ALE - z tego co się orientuję to jej jeszcze nie ma w oficjalnej sprzedaży w Polsce.

 

Sprzedający POWINIEN dostarczyć klucz MS Office 2013 - jelsi tego nie robi to znaczy, ze najnormalniej w świecie oszukuje. Wyciągnąl klucz i sprzedał osobno.

 

Faktycznie nalezy unikac takiej oferty :) - no chyba, ze sprzedaje nówkę za 400 zł :)

Link to post
Share on other sites

z tego co widzę, jest to seria 3740.

Jak kupowałem w xkomie to faktycznie był Office 365 (klucz).

 

Ale nie chodzi tak naprawdę o tego office'a, bo roczną subskrypcję 365 można kupić za ok. 100 zł na allegro.

 

Napisałem maila z informacją, że chcę zwrócić towar niezgodny z opisem i czekam...

Link to post
Share on other sites

DZIWNE - chyba że się cos zmieniło - X-Kom to duża firma i nie podejżewam ich o "orydynarny" przekręt.

 

Zobacz - przykładowo w Euro czy Komputroniku za 1299 zł Masz Dell Venue 8 Pro w wersji z 64 GB Pamięci i pełnym MS Office 2013 - 

 

http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/dell-venue-8-pro-64gb-czarny.bhtml#opis

 

ILE zapłaciłeś w X-Kom ? Jeśli 1190 zł za wersję z 32 GB Pamięci i roczną subskrycją Office 365 - to - jestto BARDZO KIEPSKA cena. Za 100 zł więcej Masz 64 GB Pamięci wwewnętrznej i pełna wersję MS Office 2013 H&S.

 

Na pocieszenie dodam, że kupując przez internet Masz 14 dni na zwrot :) - 25 Grudnia 2014 roku weszła nowa Ustawa o Prawach Konsumenta i wydłużyła termin zwrotu do 14 dni. :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

No nie, ja kupiłem z klawiaturą wersję 64 gb 3g.

 

Link: http://allegro.pl/dell-venue-8-pro-intel-4x1-33ghz-64gb-3g-w8-250zl-i4832631119.html

 

O nowej ustawie doskonale wiem i cieszę się że takie coś wyszło.

Myślałem z początku, że może w jakieś nowszej partii zaczęli dodawać 365 zamiast 2013, stąd różnica.

Edytowane przez mini21
Link to post
Share on other sites

Panowie , mam drugą klawiaturę i problem z zasilaniem tabletu  z klawiatury dalej pojawia się . Aktualizacja/poprawka  od błędu klawiatury oczywiście wgrana . 

Dell , twierdził do tej pory , że problem po stronie klawiatury , zobaczymy co teraz odpiszą ...Nie wieżę , że drugą też mam trefną .

 

Witam,

 

Mam identyczny problem. To już druga klawiatura mobilna, tablet jej nie ładuje, a w dodatku wyłącza się po rozładowaniu baterii w tablecie. Wskaźnik naładowania drugiej baterii niezmiennie na poziomie 77%, nawet po całonocnym ładowaniu bezpośrednio do w gnieździe klawiatury. Poprawka Venue 11 Pro Keyboard Update z 31 marca 2014 nic nie wniosła.

Centrum wsparcia przysłało serwisanta, który wymienił połowę laptopa, przyjęli też tablet wraz z klawiaturą do serwisu i odesłali z notatką, że wymieniono jakiś kontroler. Problem jednak nie zniknął.

Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Wygląda, że od pewnego czasu dodają Office 365 zamiast MS Office 2013. Pytanie czy to roczna subskrypcja czy na zawsze :)

 

Mini 21i Maatiw - reklamować do skutku. Szczerze mówiąc to dziwna awaria, sam używam Mobile od ponad roku i nie miałem kłopotów, kilku przedstawicieli handlowych w firmie też. Podobnie znajomi. Parę razy  klawiatura była uszkodzona, ale po odesłaniu naprawili i jest OK.

 

Spróbuj wysłać całość i naciskaj - jak nie naprawią to zażądaj wymiany na nowy sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Tablet pojechał do serwisu - nie chcieli klawiatury , mam info , że będzie wymiana płyty głównej i kontrolera .Zobaczymy jak wróci z serwisu , czy ktoś jest z lubuskiego , dolnośląskiego ? Może podjechał bym na test - mam dwie klawiatury do sprawdzenia.

Link to post
Share on other sites

Ja zauważyłem, że ważna jest kolejność wgrywania poprawek.

 

Druga sprawa to wyłączenie oszczędzania energii dla dysku SSD - Intel spier... totalnie ta funkcję - znajomi mający Surface Pro 2, Vaio Tap i parę innych tabletów na Core mają dokładnie te same problemy.

 

Zaczął bym od nowa :) - przywrócić wszystko i zacząć od wgrania poprawek w odpowiedniej kolejności - sporo osób na forum Dell'a twierdzi, że wszystkie problemy zniknęły jak ręką odjął. Forum "niestety" angielsko-języczne.

Link to post
Share on other sites

Można tablet rozkręcić :) - są nawet filmy pokazujące jak wymieniać ekran czy Płytę Główną.

 

Na jednym widac jak się zdejmuje chłodzenie :) - nie jest to trudne i kazdy serwis sobie poradzi.

 

Co do łapania brudu - ja po 10 miesiącach nie widze róznicy, wentylator włącza się bardzo rzadko - ja mam wersję z Core i3 - i nie zauwazyłem by wydmuchiwal zanieczyszczenia czy by spadła wydajnośc chłodzenia. 

 

Wersje z Atomeme są chlodzone pasywnie więc nic nie lapią :)

 

Obejżyj ten filmik :

http://www.dell.com/learn/us/en/04/videos~en/documents~venue-11-pro-7130-system-board-disassembly-video.aspx

hej podał byś linka do tego filmiku jak zdjąć chłodzenie

Link to post
Share on other sites

Witam, to mój pierwszy post na tym forum :) Posiadam della venue 11, niestety nie mam do niego klawiatury, tylko korzystam z dotykowej. Mam pytanie takie, czy da radę ustawić w taki sposób, żeby klawiaturę wywoływać automatycznie (podobnie jak na androidzie), a nie po przez klikanie w ikonkę w prawym dolnym rogu? czy do tej klawiatury są dostępne jakieś ustawienia, np zmiany układu klawiszy? pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zmienialiście coś w systemie aby przyspieszyć dysk ssd w naszym v11p? Chodzi mi o wyłączenie takich funkcji jak: Prefetcher, Superfetch, defragmentacja już jest automatycznie wyłączona w win 8.1. Pamięć wirtualną(pliki stronnicowe) należy wyłączyć? Automatycznie mam ustawione 1408mb, a zalecane 3536mb. Od zakupu nie posiadałem partycji recovery więc nie wiem jakie są domyślne ustawienia dla ssd w naszym tablecie. Coś powinienem zmienić od standardowych ustawień systemu?

Link to post
Share on other sites

Po za wymienionymi rzeczami nie wiele się da zrobić. Pytanie czy Masz Dysk SSD czy Pamięć eMMC ?

 

Wersje z Core mają SSD - który można wymienić, wersja na Atomie mają Pamięć eMMC, nie wymienną i wolniejszą.

 

Generalnie dysk jest całkiem niezły mam zapis między 350 - 400 Mega a Odczyt między 400 - 500 Mega.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Chciałem się jeszcze poradzić w sprawie rysika.

Czy ktoś z niego korzysta i jak się sprawuje?

Pod tym względem chyba nie ma różnicy czy to wersja 8 czy 11 cali, a dość mocno się nad nim zastanawiam.

Po pierwsze do notatek, a po drugie (ale to okazjonalnie) do szybkiej edycji zdjęć w ps.

Na kilku zagranicznych forach trochę na niego narzekano i nie mogę się zdecydować.

A może istnieje jakaś lepsza/tańsza alternatywa?

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Rysik w V11 i V8 jest ten sam.

 

Notatki to średnio - jeśli chodzi o obsługę programów to jest dobrze. Jako zastępstwo myszy sprawdza sie bardzo dobrze.

 

Ogólnie to stylus się Dell'owi średnio udal, pierwsze dwie wersje sprawiały klopoty, trzecia jest dobra, ale trochę za twarda.

Link to post
Share on other sites

Bo jest "całkiem" :) - po za problemami z dwoma pierwszymi wersjami - ludzie oczekiwali za dużo od niego - ten rysik miał być zastępstwem myszy i ułatwiać pracę. Wielu zaś oczekiwało jakości jak w rysikach dla grafików. Stąd rozczarowanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...