Skocz do zawartości

Mini dzida mst


Recommended Posts

  • 6 miesięcy temu...

Taki mały teaser:

 

Your Scan Computers order is due for delivery on Wednesday 10th December

 

Więcej info i zdjęć jutro wieczorem.

 

EDIT:

 

Co do zepsutego H220. Swiftech z przedstawicielem we Francji spuścił mnie w kibel, nawet nie potrafili rozmawiać po angielsku. Jednak po 2 minutach rozmowy z amazonem:

 

Amazon:In this case If you wish I will send you a return label for a full refund.

Link to post
Share on other sites

 

 

moje największe marzenie czyli woda
 

Wiedziałem, że coś knujesz. ;)

 

 

 

Teraz możecie się ze mnie śmiać, bo co za debil kupuje Enthoo Primo do mITX
O ile byłoby to dość rzadko spotykane połączenie, to mała płyta w tej budzie wcale nie musi źle wyglądać. Oploty oraz dobrze rozplanowane elementy układu LC bardzo ładnie mogą wypełnić wolną przestrzeń. Przyglądając się większości płytom ATX, to poniżej GPU i tak nic nie ma, gołe sloty i kondensatory.
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim zmień nazwę tematu, niebawem Twój PC, nie będzie taki "mini" :D

Dobrze rozplanuj LC! Twoja obecna GPU nie zmieści się w budzie jeśli będziesz w niej miał zamontowany uchwyt* na reza, nawet po zdjęciu maskownicy, brakuje dosłownie 2mm (musiałem ciąć) :/  Nie wiem jak będzie z 980 (koniecznie sprawdź).

Następna sprawa, to odpowiedni dobór reza, jego średnicy zewnętrznej. Jeśli już jakimś cudem GPU Ci się zmieści, to wciśniesz tam maksymalnie rez o średnicy 60mm. Wbrew pozorom, ta buda nie jest taka duża i wymaga dobrego planowania ;)


*Zdjęcie poglądowe

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/vl/7l/ru/ll8wyt.jpg

Link to post
Share on other sites

Kolejny złapany w sidła :D Zapowiada się kolejny mega układ. Będziesz wodował sam CPU czy dorzucisz do tego GPU/MOSFET/RAM?

 

 

 

Wbrew pozorom, ta buda nie jest taka duża

Sad, but true.

 

 

 

to mała płyta w tej budzie wcale nie musi źle wyglądać

Skeep zobacz sobie na 900D vertivera. Mała płyta wygląda śmiesznie w wielkiej budzie.

Link to post
Share on other sites

To wszystko nie zmienia faktu, że EP jest świetna, mam ją prawie rok i nie mam zamiaru się z nią rozstawać :D

Co do MOBO, przed zakupem swojej obecnej (Maximus Formula VII), miałem na oku Evga z97 classified, ale ma ona format -

Extended ATX, więc jeśli planujesz rez w miejscu gdzie mam ja i Biafra, to możesz o niej zapomnieć.

 

Alternatywnym miejscem na rez, jest przestrzeń przed GPU po prawej stronie, ale tam też może być problem ponieważ wymiary karty (jej "głębokość") uniemożliwia wciśnięcie tam czegokolwiek.

Link to post
Share on other sites

 

 

Mała płyta wygląda śmiesznie w wielkiej budzie.

Mst wtrącił tak mocno krytyczne zdanie, które chciałem delikatnie sprostować, ponieważ uważam, że trzymanie się jakiś standardów typu :"duża buda, to musi być duża płyta", jest takie ograniczające (nie ubliżając nikomu). Przykładem mogą być biurka z przeszklonym blatem, pod którym są podzespoły. Biurko jest wielkie, a motywem przewodnim nie jest mobo, tylko zyliard złączek, rezerwuarów i kilometry węży oraz innych pierdół. Mst planuje LC, a w tym temacie możliwości aranżacji są wręcz nieograniczone. Wyznacznikiem są tylko upodobania i fundusze.

Link to post
Share on other sites

Z obecną kartą i grubaśnym rezem faktycznie będzie problem ale to tylko coś o czym trzeba pamiętać przy projektowaniu układu. Ja to u siebie wymierzyłem i referent 780ti wszedł razem z photonem bez problemu. Ja bym się tu po prostu ruszył do rozmów ze Skeepem i zaprojektował rez który zostawia tam odpowiednio dużo miejsca. 


Oczywiście jest to minus tej obudowy i te 5 cm więcej rozwiązałoby wszelkie dylematy ale taka jest cena którą płacimy za to że ta buda rzadko wygląda na pustą. 

Link to post
Share on other sites
Ja bym się tu po prostu ruszył do rozmów ze Skeepem i zaprojektował rez który zostawia tam odpowiednio dużo miejsca.

 

Pod warunkiem, że całkowicie zrezygnuje z uchwytu na rez, lub dotnie go o te 2-3mm, żeby w ogóle karciocha wlazła (obecna 780 classified)

Nie wiem jakie ma wymiary 980 class.

Sprawdziłem, 980 class ma identyczną długość jak 780 class.

Link to post
Share on other sites

Podaję mu dokładne wymiary kart żeby miał to już tutaj i nie musiał szukać ;)

Czyli tak:

 

Referencyjna 780: 267 mm

Classified 780: 280 mm

Moja 780ti: 265mm

Referencyjna 980: 267mm

 

A z tą Evą dziwna sprawa. Znalazłem takie wymiary:

 

980 class: 267mm ----> link

I takie: 280mm----> link

Link to post
Share on other sites

Kubbak na własnej skórze przekonał się o niektórych urokach tej budy ;)


 

 

A z tą Evą dziwna sprawa. Znalazłem takie wymiary: 980 class: 267mm ----> link I takie: 280mm----> link

 

Jeszcze takie - 11in - 279.4mm - http://www.evga.com/products/Product.aspx?pn=04G-P4-2988-KR

 

Strona producenta wydaje się być najbardziej wiarygodna.

Jak planowałem LC, to również znalazłem kilka wymiarów swojej GPU, te na stronie producenta były prawidłowe.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...