Skocz do zawartości

Mini dzida mst


Recommended Posts

Sam miałem Sabertootha i byłem bardzo zadowolony, akutrat z moją sztuką nic się nie działo. We wcześniejszym poście napisałem, że Asus dla mnie ma obecnie najlepszą ofertę. Ja mam jednak te czerwone pamięci (nie mam mocy z nimi kombinować) i całość LC marzy mi się w czerwieni, więc odrzuciłem Asusa. EVGA jest odpowiednia.

 

Biafra mam Xonara od Asusa, wystarczy ;)

 

Ty może w wolnej chwili mógłbyś mi podesłać na PW, mocno wstępny kosztorys gratów do LC. Chciałbym wiedzieć co mnie czeka ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

o złotych kondensatorach nie wspomnę.

 

Cygańskie kondensatory to główny powód odrzucenia przeze mnie na starcie Asrock'a Z87 Extreme 6, kiedy przesiadałem się na Haswell'a. Z97 Extreme są IMO jednymi z ładniejszych płyt pod Refresh'e, ale nadal wyglądają, jakby za ostateczny design odpowiadała Lady Gaga :/

Link to post
Share on other sites

 

 

Cygańskie
 

Hehe, pamiętam.

Te cygańskie kondensatory tak utkwiły mi w pamięci, że na przekór ;)  nawet kiedyś delikatnie sugerowałem, żebyś Magdzie pokazał swe oddanie :P .

 

 

 

Pozostaje wybór koloru, z czym również mam spory problem.

 

Magdzie podoba się złoty

 

Pokaż, że ją kochasz. :->

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na początku szukałem czarnej MOBO, ta Eva była prawie idealna, kilka naklejek na kondensatory i byłoby super.

Jakoś nie mogłem się przełamać patrząc na czerwień Maximusa. Sprawę przesądził "blok" na sekcji, łanie wkomponowany w resztę płyty. Na Sabertooth Z77, Z87 temperatury sekcji zasilania po OC były OK (przy wyłączonym wyjcu, mały wentylatorek)

Na Sabertooth Z97 po OC był dramat z temperaturami sekcji a wyjec doprowadzał mnie do szału :wariat:

Teraz mam święty spokój z temperaturami na sekcji i hałasem :)

 
Link to post
Share on other sites

ciężko by Dali rzeźbił cokolwiek dla asusa skoro umarł w 89 roku ubiegłego wieku :)

 

Cygańskie kondensatory to główny powód odrzucenia przeze mnie na starcie Asrock'a Z87 Extreme 6, kiedy przesiadałem się na Haswell'a. Z97 Extreme są IMO jednymi z ładniejszych płyt pod Refresh'e

 

złoto w moim asrocku też mnie irytuje... ale coverek na mobaska przykryje to wszystko

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

A więc wczoraj po cholernie długiej walce udało mi się wszystko poskładać do kupy. Muszę przyznać, że jestem (delikatnie pisząc) zły na mój obecny zestaw. Nie wiem tylko czy bardziej na obudowę czy na EVGA...

 

Po pierwsze, moja karta zdecydowanie nie jest przeznaczona tej obudowie, lub odwrotnie:

 

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/vl/7l/ru/ll8wyt.jpg

 

Musiałem odkręcić plastik, a nawet blachę widoczną na zdjęciu, bo karta nie mogła wejść (jest za długa). Obecnie środek obudowy wygląda jak kupa.

 

http://q3.kn.pl/ftw.jpg

 

Kolejna sprawa to super-duper blaszka zaznaczona na zdjęciu, która wygląda pięknie, ale niestety jeżeli GPU ma być w pierwszym slocie PCI-E to niestety trzeba z niej zrezygnować! GPU nie chce wejść, nie mieści się. Więc pozostaje kolejny slot lub demontaż blaszki. Panowie z EVGA się nie popisali. 

 

I ostatnia sprawa to walka z Fan Hubem od EP, który działa jedynie jeżeli wepnie się go w CPU_FAN (W CPU_FAN2 i innych już nie działa). Głupota.

 

W związku z tym już wczoraj chciałem wystawić GPU na ebayu, ale akurat znalazłem identyczną sztukę, której dzisiaj kończyła się licytacja. Sprzedała się za 205 funtów, czyli jak za darmo. Liczyłem chociaż na 250-280 funtów. Cały dzień o tym myślałem i chyba nic nie poradzę. Wystawię na sprzedaż 780 po świętach i będę polował na referenta 980 w dobrej cenie.

 

Zdjęć nie mam, bo nie było mocy na zabawę z aparatem. Będę demontował GPU, to porobię zdjęcia, chociaż obecnie nie ma co oglądać...

Link to post
Share on other sites

Trzeba zdjąć osłonę portów żeby wpiąć kartę w pierwszy PCIe?! Absurd... Nie wspominam nawet że hub działa u mnie na każdym złączu PWM... To jest kontroler PWM więc jak wepniesz go w złącze FAN 4 pin to MUSI działać. Może w biosie ustawić musisz kontrolę na danym porcie na PWM zamiast napięciową. Motyw z pierwszym slotem PCI to jakaś masakra...

Link to post
Share on other sites

aż z ciekawości zobaczyłem, co piszą na forum evga i przy sli ten pierwszy slot i tak nie robi żadnej różnicy bo staje się nieużywany bo do 16x/16x trzeba użyć slotów 2 i 4... tak czy siak, nikt nie wspominał o braku możliwości wsadzenia karty w 1 slot, lecz wszystkie te opinie opiewały na podstawie referentów od evga... co raczej nie powinno niczego zmieniać, hmm

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

@mst

:cry:


 

 

Musiałem odkręcić plastik, a nawet blachę widoczną na zdjęciu, bo karta nie mogła wejść (jest za długa). Obecnie środek obudowy wygląda jak kupa.

Ja ciąłem tą blachę żeby kartę tam upchać :/  Na szczęście dostałem od producenta drugą, więc w razie sprzedaży mam nowy zapas.

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie może i się da wepchnąć kartę w pierwszy slot. Jednak jest to rozwiązanie siłowe i na pewno karta i osłonka portów będą porysowane po takiej operacji, a już pomijam fakt że obydwa elementy będą się mocno stykać. Ciekawe co w wypadku gdy karta ma backplate...

Link to post
Share on other sites

skoro na forum evga pisali, że im weszła (też się zastanawiałem czy mieli na myśli z backplate) to może masz jakąś trefną sztukę? to znaczy może niektóre mają większy odstęp o te 1-2mm? ale to nadal nie rozwiązuje problemu dla backplate.. masakra.. dobrze, że wziąłem jednak asrocka 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

A więc Panowie kochani! Pierwszy etap modernizacji już nie takiej "mini dzidy" uważam za zakończony. Dla przypomnienia, co zostało zrobione/kupione:

 

- Phanteks Enthoo Primo w miejsce Bitfenix Prodigy

- EVGA Z97 FTW w miejsce EVGA Z87 Stinger

- EVGA GTX 980 SC w miejsce EVGA GTX 780 Classified

 

Wymiana karty graficznej była mocno nieopłacalna, ale biorąc pod uwagę kolejny etap - było warto (ale o tym zaraz).

 

Obecnie z zestawu jestem niesamowicie zadowolony. Pamiętacie problem z zaślepką portów w MOBO? Przy obecnej karcie bez problemu wszystko się mieści. Dopiero dzisiaj podłączyłem kartę i po pierwszej próbie OC wynik jest bardzo dobry (raczej jak w każdej 980). Procesora nie ruszam, bo działa na boxie - http://www.3dmark.com/3dm/5772231?

 

Teraz szybko i krótko o drugim etapie, czyli o wodowaniu. Jestem po pierwszej telekonferencji z Biafrą, więc już wiem co będzie, jak będzie i ile będzie mnie to kosztować. Biafra obiecał mi szatański zestaw, zbudowany na bardzo dobrych elementach. Jedyne co mogę zdradzić to:

 

http://www.evga.com/products/images/gallery/400-CU-G799-B1_XL_4.jpg

 

Oczywiście approved by Biafra. Resztą elementów będę się chwalić przed samym kupnem. Kiedy? Do końca marca powinno być wszystko na miejscu.

 

/ Co do zdjęć obecnej formy zestawu - będą, ale jutro, bo dzisiaj już nie mam siły. Dziękuję o/

  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

jutro to dziś, więc czekamy na zdjęcia.. a co do bloczku to on też mi się podobał dopóki nie zobaczyłem (wczoraj) swiftech komodo dla gtx980... więcej matu, zero napisu + jakieś podświetlenie wyglądające jak te świecące półeczki na dyski - więc można zrobić zestaw sobie w obudowie... no i ciekawe co tam wymyślił Biafra.. może jakieś czarno-czerwone lub czerwono-czarne monsoony? ;)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

no właśnie te zdjęcia adriana widziałem w inspiracjach... nie wiedziałem, że swiftech ma takie ładne duże czarne bloki... mam pomysł obkleić je miejscami czerwoną szczotką aluminiową.. ale co ja będę myślał, woduję dopiero w 2016 a do tego czasu zmienię pewnie zdanie 100x a Skeep zacznie robić bloki cpu i gpu... :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

W końcu mam luźniejszy wieczór, więc opowiem Wam piękną historię. 

 

Jakieś trzy tygodnie temu, późnym wieczorem włączyłem komputer i natychmiast moje uszy zaniepokoił pierdzący dźwięk. Szybki rzut okiem do obudowy i już wiedziałem, że to GPU. Jeden z wentyli oszalał, a przy stresie karty, dźwięk był nie do zniesienia. Była to świetna okazja to przetestowania serwisu EVGA. Puściłem im RMA i 3 dni później kurier odebrał ode mnie kartę. Po tygodniu (w zasadzie po 5 dniach roboczych) dostałem informację, że wysyłają mi nową kartę. Super sprawa, ale to nie koniec. Przy okazji zapytałem miłego Pana czy jak zamówię u nich Backplate, to czy wyślą mi go razem z kartą. Pan sprawdził i niestety okazało się, że nie mają obecnie na stanie blaszek i polecił mi sprawdzanie dostępności na ich stronie. No szkoda - pomyślałem - i temat odpuściłem. Kilka dni minęło i przyszła do mnie nowa karta:

 

http://q3.kn.pl/back/1.jpg

 

Dwa dni temu gdy byłem w pracy dzwoni do mnie Iza i pyta co za głupoty znowu zamówiłem, bo przyszła do mnie jakaś paczka. Odpowiadam, że na pewno nie do mnie, bo nic nie zamawiałem. Wróciłem do domu, rozrywam folię z tajemniczej folii i cyk:

 

http://q3.kn.pl/back/2.jpg

 

W środku Backplate od EVGA, a żadnego formalnego zamówienia nie składałem i za nic nie płaciłem. I teraz albo zaszła pomyłka i jakimś cudem wysłali mi Backplate, albo dostałem go w prezencie. Prezent do mnie bardziej przemawia, biorąc pod uwagę, że na swoim koncie EVGA mam już zarejestrowane 9 produktów od nich, więc jestem całkiem niezłym klientem. Może któregoś dnia napiszę do nich i zapytam, a póki co nie odzywam ryja ;).

 

Jedyny minus całej sytuacji to fakt, że nowa sztuka kręci się gorzej o jakieś 3%. Biorąc pod uwagę, że i tak będzie wodowana, nie przeszkadza mi to w ogóle...

 

Niedawno też kupiłem nowego procka - 4790k. Gość miał w fantastycznej cenie i dzięki temu zarobiłem jeszcze na sprzedaży 4770k.

 

Wodowanie muszę odłożyć w czasie, bo obecnie pracuję po 12-15h dziennie i nie mam czasu na zabawę i do połowy maja się to niestety nie zmieni :/. Do tego po głowie chodzi mi jakiś SSD ~500GB, żeby gry uruchamiały się 5s szybciej no i myślę o dodatkowych 16GB ramu, bo podobno GTA V potrzebuje 25 do samego uruchomienia.

 

Pożyjemy, zobaczymy. Póki co to tyle i przez najbliższy miesiąc niewiele się zmieni. o/

 

EDIT:

 

Zapomniałem dodać, że do karty dostałem jeszcze kod na Wiedźmina 3!

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...