Skocz do zawartości

Mini dzida mst


Recommended Posts

A więc buda złożona, system postawiony (nie było problemów z AHCI) i wszystko działa jak należy. Pierwsze pierdoły zainstalowane i powoli się przyzwyczajam.

 

dodo, aktywny już jestem w miarę możliwości czasowych. EVGA Precision pokazuje 33C w IDLE, a komp chodzi w zamkniętej budzie już 3h, przy czym jeszcze nie podłączyłem dwóch fabrycznych wentyli bitfenixa. Tempy procka w IDLE 26-32C w zależności od rdzenia. Jutro spodziewaj się szybkiej PW z pytaniami o OC :>

 

EDIT:

 

Aaa i w co się teraz gra chłopaki? Odkopałem swoje konto na Originie, więc ściągam już BF3. Do tego do karty dostałem AC4:BF - też się już ściąga. Jutro kupię też Starcrafta, bo obiecałem kiedyś Biafrze, że na pewno pykniemy ;) BF4 jest na topie?

Edytowane przez mst
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Teraz z Biafrą klikamy na zmianę w Starcrafta i Dote2. Niektórzy strzelają w CS:GO, inni w BF4, BF3 powoli wypada z obiegu, jest jeszcze grupa graczy Diablo3 (wnet dodatek). 

Starcraft 2 starter edition masz za darmo (ja z tego korzystam). 

 

Z singeplayerowych tytułów... nie wiem w co tam pykałeś na konsoli, ale imho konieczne do ogrania TR2013, Bioshock Infinite, The Wolf Among Us, Rayman Legends i Hotline Miami. Wielu zachwala Metro Last Light, godne uwagi jest też Company of Heroes 2 i Total War: Rome 2. No i gry z promo nvidii: AC4, Batman Origins, SC Blacklist.
Natomiast na horyzoncie, wspominany dodatek do diablo, Thief, Titanfall i kilka innych.

To tak z pamięci, więc pewnie coś ominąłem - grania aż nadto ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Saints Row IV - jedna z najlepszych pozycji minionego roku, a z pewnością jedna z bardziej niedocenionych (poprzednie części nie przypadły mi do gustu, czwórkę pokochałem od pierwszych minut).

 

Ostatniego NFS'a obczaić warto, bo to najładniejsze wyścigi na PC, ale z grywalnością już gorzej.

 

Wszystko, co wymienił Sid.

 

Dead Space 3, ale to jedynie, jeśli grałeś w poprzednie części i to fakultatywnie - najsłabsza część serii, ale nadal ma fajne momenty.

 

XCOM !!! (Tu obiektywny nie będę, dla mnie pozycja obowiązkowa)

 

The Incredible Adventures of Van Helsing - j.w.

 

Sniper Ghost Warrior 2 - nie poznasz cierpienia dopóki nie zagrasz w tę grę. Gniot jakich mało, ale warto przekonać się samemu, jak tragiczna jest to gra.

 

FarCry 3. Chyba nie trzeba reklamować.

 

Alien Colonial Marines - patrz SGW2

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Polecam obczaić jeszcze Metro Last Light, o ile nie grałeś, może to oczywista propozycja - FIFA 14 :)? Jeszcze chyba Tomb Raider 2013 nie był wymieniony.

Crysisy?

Skyrim na modach - to jest MIAZGA, a bez modów to takie byle co, ale trzeba się z tym pobawić trochę, także jak chcesz :)

Batman Arkham Origins może,

Shadow Warrior 2013,

Splinter Cell Blacklist
Call of Juarez Gunsliger

Grid 2

Bioshock Infinite

Dishonored

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

TR2013

Był.

 

Jak już skończysz obgrywać wszystko co wymienili Ci Sid i Nowaj to pamiętaj żeby zrobić młodej kanapki na pierwszy dzień szkoły :D 
 

A tak serio to zassij darmową dotę 2 i darmowy starter starcrafta i zagrajmy sobie w niedzielę po partyjce jednego i drugiego. Sid uczy mnie Doty a ja mu próbuję wykładać podstawy starcrafta (mistrz ze mnie przeciętny ale nawet już coś przez przypadek wygraliśmy). 

Link to post
Share on other sites

Grałem w DOTę 1 i 2, jakoś mnie nie przekonały, League of legends foreva! :D (już 4 lata  ;))

Tyle że do tego nie potrzeba wygórowanej karty graficznej :P

 

 

Swoją drogą, nic nie przebije dobrej strategii na LANie z kolegami, w jednym pokoju!  Tutaj polecam bitwa o Śródziemie II Król Nazguli, wymiata :D

Edytowane przez BumCykCyk
Link to post
Share on other sites

Gotowy do gry:

 

http://q3.kn.pl/bench/Clipboard02.jpg

 

Doty i innych Lolow nigdy w życiu nie ruszałem, bo odrzucała mnie ta cukierkowa oprawa. No ale jeżeli koledzy sid i Biafra zapraszają, to trzeba spróbować :>

Edytowane przez mst
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio biegając na forum, natrafiłem na post Nowaja w którym wyśmiewał zestawy za kilka tysięcy z topowymi GPU/CPU, a działającymi na zintegrowanej karcie dzwiękowej. Przyznałem mu racje i dlatego zacząłem szukać czegoś dla siebie. Z racji tego, że miejsca w obudowie już nie mam, musiałem szukać czegoś zewnętrznego. Po kilku dniach czytania wybór padł na Xonara U7:

 

http://q3.kn.pl/xonar/IMG_0856.JPG

 

http://q3.kn.pl/xonar/IMG_0857.JPG

 

Do moich zastosowań (Quake Live i ew. inne gierki) w 100% wystarczjący. Przy okazji kupiłem na szybko słuchawki Sennheiser HD202 (promocyjna cena). Oczywiście po podłączeniu i konfiguracji dzwięk to poezja w porównaniu do integry.

 

Niestety nie byłbym sobą, gdybym nie zaczął szukać lepszych słuchawek. Po szybkiej wymianie wiadomości z kolegą adivxv5, wybór padł na Sennheiser PC320. Słuchawki już zamówionie, mają dotrzeć w poniedziałek/wtorek.

Edytowane przez mst
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Kurcze chyba też się skuszę na zakup Xonara. Nigdy jakoś nie mogłem się przekonać do zakupu "a bo po co" ; "a bo nie potrzebuje" ; "a bo może różnica jest mała".

 

Zmieniło się to 2 tygodnie temu jak właśnie na tym U7 u znajomego odpaliłem playlistę na Spotify. Coś w stylu nowego odkrycia dźwięku, jak przejście ze słuchawek  za 20 zł na Senki :)

 

 

Swoją drogą Sennheisery to dla mnie JEDYNE słuchawki, w których nie zależnie od modelu nie ukręca się kabel po jakimś czasie. W przeciwieństwie do moich 7H do których SS słało mi kabelek z USA już 3 razy  :D

Link to post
Share on other sites

Niezły projekcik - sam się zastanawiałem nad budą z MiniITX. Mam kilka pytanek:

  1. Jak głośny jest komputer w idle i stresie??
  2. Zmieściłoby się tam customowe LC dla procka i grafy?(myślałem nad czymś takim ale we FD Node 304)
  3. Rozumiem, że napędu DVD już tam nijak nie włożysz?
Edytowane przez Pitirus
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Ok, z racji tego, że zrobiłem sobie krzywdę i jestem na przymusowym urlopie, postanowiłem pobawić się budą. Pisząc pobawić, mam na myśli zbić temperatury na GPU, bo te niestety latają w okolicach 75-80C, a przy niektórych tytułach (Crysis 3 czy Rome 2) utrzymują się na poziomie 90C...

 

A więc jak zwykle przepraszam za jakość zdjęć, ale ajfon czteryes się kłania. Buda wygląda tak:

 

http://q3.kn.pl/bit/IMG_1010.JPG

 

http://q3.kn.pl/bit/IMG_1011.JPG

 

http://q3.kn.pl/bit/IMG_1012.JPG

 

Pierwszym krokiem było wyrzucenie ścianki z oknem i wstawienie fabrycznej:

 

http://q3.kn.pl/bit/IMG_1014.JPG

 

Kolejnym krokiem jest wymiana fabrycznych wentyli Bitfenixa na coś lepszego, maksymalnie wydajnego. I tutaj już czekam na opinie i jakieś pomysły, bo na wentylach się nie znam... Budżet raczej nieistotny. Do tego poszukuję jakiegoś zew. kontrolera obrotów (to już raczej dla szpanu/sportu), który mógłby u mnie działać. Zatoka odpada (h220), dlatego musi być coś zew. z jakimś fajnym rozwiązaniem, bo jak widać na zdjęciach, w środku dużo miejsca nie ma.

 

Do tego zastanawiam się nad takimi matami dedykowanymi do prodigy:

 

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=CA-169-OP

 

Moje h220 od samego początku "trochę" pierdzi i zastanawiam się czy jest sens montować takie maty. Co o tym sądzicie?

 

Na sam koniec musicie wiedzieć w jakim miejscu stoi buda. Niestety chociaż mieszkanie mamy spore, obecnie nie mam możliwośći wstawić większego biurka, dlatego miejsce jest jakie jest:

 

http://q3.kn.pl/bit/IMG_1015.JPG

 

Na pewno nie ułatwia to wentylacji, ale uważam że koszt wentyli nie jest jakiś kosmiczny, a może uda się zbić kilka stopni...

 

Z góry dzięki o/

Link to post
Share on other sites

Miałem takie maty w poprzednim PC i muszę przyznać, że niesamowicie nagrzewa to kompa. Fakt, że tamta buda nie miała dobrej wentylacji, więc opatulenie jej kożuchem tylko spotęgowało problem, choć z drugiej strony Fractalowe maty w R3 temperatur mi nie dodają (porównując z innymi rigami często nawet miewam niższe), no ale teraz mam z kolei wypchaną po brzegi śmigłami.

Jednakże, żeby motać dalej - te do prodigy to dość gruba gąbka (jak moje stare), więc obstawiam temp. na plus. Ponadto, w "dziurawej obudowie" maty mało dają. Olałbym pomysł, zwłaszcza, że chcesz montować bardzo wydajne wentylatory. 

Chyba musisz żyć z tym szumem ;)

 

I zerknij do worklogu Dodo, tam chłopaki podrzucali jakieś cieniutkie (szerokościowo) wentyle do Prodigy.

 

Link to post
Share on other sites
zew. kontrolera obrotów

 

Sa ale ciągle potrzebują PCI 

 

 

 

 

Pierwszym krokiem było wyrzucenie ścianki z oknem

 

O ile temperatury się zmieniły ? 

 

 

Co do wentylatorów, zacznij od frontu, wymień na 2x120mm (coś z dużym ciśnieniem) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...