Skocz do zawartości

Grafa dla <zapalonego> gracza.


Recommended Posts

Zasilacz to 700W BQ

Good Choice :P choć na moje oko za mocny (przyda się jak cię kiedyś najdzie ochota na CF)

Czyi mogę sprawdzać ( chcę zobaczyć jaki będzie skok wydajności)

Chyba nie warto :) jeszcze się zdołujesz co za szmelc kupiłeś :P (5870 na tym procesorze może cię podłamać )

 

Poczekaj na resztę i ciesz się kartą, bo i7 plus 5870 to idealna parka :D

Link to post
Share on other sites

Ok będę czekał jedyny problem to jak włożę w moją płytę a jest to MSI X58 Pro-E to zakrywa sąsiadujący slot ten czarny. Oraz dalej w prawo na styk wchodzi : :P

Jest jakiś sposób żeby to obejść. Można włożyć np w 2slot graficzny to będzie działać?

Dwuslotowa karta zawsze będzie zakrywać jeden slot :D Nie wiem czym się martwisz...

Link to post
Share on other sites

No wiem że zakrywa 2sloty jedyne czym się martwie to to że na ścisk wchodzi z boku zachodzi na tą jakby chłodnicę płyty głównej gdzie napisane MSI. Perfidnie na scisk nawet szczeliny nie zostaje :P no jak ta chłodnica będzie się grzała to mi kartę rogrzeję albo na odwrót. Wiesz o co chodzi.

Link to post
Share on other sites

OK dzięki za odpowiedź mam kolejne pytanie :

1. Czy w tej mojej MOBO chipset na którym siedzi aluminiowy radiator to czy da się na ten aluminiowy radiator jakiś wentylek mały i cichy dokręcić czy to będzie się sporo grzało?

2. Czy będę mógł pod kartą dokładnie to pod kartą będzie się znajdowała karta dźwiękowa i na tej karcie dźwiękowej zamontuje diodę aby podświetlała grafikę oraz przestrzeń tą między grafiką a dołem obudowy czy to na temp. nie wpłynie?

Link to post
Share on other sites

Diody do tuningu komputerów praktycznie nie wydzielają ciepła wartego odnotowania. Natomiast między kartą grafiki i kartą muzyczną może być momentami gorąco i nie znam odpowiedzi czy to wpłynie negatywnie na działanie podświetlenia. Generalnie nie ma co wpychać tam gratów. Czym więcej wolnej przestrzeni tym lepiej dla obu kart.

 

Najlepiej zamontuj kartę muzyczną w najdalszym możliwym porcie od grafiki.

 

 

EDIT: widzę, że masz tam dwa sloty PCI-Ex1 i dwa PCI. Karta na jakim slocie działa?

Jeżeli na zwykłym PCI to ja bym wsadził na sam dół. Jeżeli n PCI-Ex1 to możesz mieć problem :P

Link to post
Share on other sites

Czyli muzyczną na najniższym porcie np. czy będę mógł od strony chipów czyli jak się montuje kartę to na górze poniewarz tam gdzie jest rdzeń karty jest mała siateczka i chcę tam zamontować wentylator bez użycia śrubek ani modernizacji karty. To taki drobny schładzacz stojący nad chipem i go sładzający. Dobry pomysł? Jak będe miał czas to wykonam projekt i dam linka do screena.

Link to post
Share on other sites

Dobry pomysł?

Tylko po co? ? ? 5870 radzi sobie doskonale z odprowadzaniem ciepła.

 

Postaraj się poświęcić więcej czasu na pisanie postów. Są strasznie chaotyczne i ciężko je zrozumieć czytając za pierwszym, czy nawet trzecim razem.

Link to post
Share on other sites

A no dzięki toniek-94 totalnie o tym zapomniałem:

Zasilacz to 700W BQ nie wmontowany a w kompie mam 400W

Proc: nie zaspecjalny AMD Athlnon X2 2.6GHz

RAM: 1,5GB

Czyi mogę sprawdzać ( chcę zobaczyć jaki będzie skok wydajności)

Dziwie się, że w ogóle ten zasilacz (400W) nie wyskoczył z obudowy przy 2x4890 - może wytrzymał tylko dzięki ograniczaniu tych kart przez procesor.

 

Czyli muzyczną na najniższym porcie np. czy będę mógł od strony chipów czyli jak się montuje kartę to na górze poniewarz tam gdzie jest rdzeń karty jest mała siateczka i chcę tam zamontować wentylator bez użycia śrubek ani modernizacji karty. To taki drobny schładzacz stojący nad chipem i go sładzający. Dobry pomysł? Jak będe miał czas to wykonam projekt i dam linka do screena.

Tak zrób grafika jak najwyżej, a muzyczna na samym dole.
Link to post
Share on other sites

Ok dzięki nie będę kombinował nic tylko diodę zamotuje no postaram też się pisać mniej chaotyczne posty. A zasilacz wymieniłem normalnie miałem 550W przy tych dwóch radkach 4890 ale jak jeden odjołem iż był mi nie potrzebny duże rachunki za prąd oraz słaba wydajność to sprzedałem 550 i kupiłem 400W i tak chodziło na tym starym.

Co do wcześniejszego posta CougarV6 to jeszcze nie testowałem na nowej płycie tego radka 5870 iż jeszcze nie mam procesora ani pamięci. A ta stara płyta nie będę na niej włanczał tego radka bo jeszcze coś z chrzanie. Chaotycznie pisałem iż niedługo zamykają sklep a muszę się pośpieszyć żeby odeprać podzespoły na razie te co jestem 100% pewny ich zakupu.

Pytanka:

1.Czy da się podłonczyć tę kartę do tv przez kabel hdm-i jaka będzie jakość obrazu?

Link to post
Share on other sites

Za durzo mi ten screen nie mówi ale to chyba oznacza że obraz będzie jak igła.

HDMI-HDMI to najlepszy sposób podłączenia do TV - jakość obrazu będzie idealna, nawet na bardzo długim kablu, dodatkowo przez HDMI przesyłany jest też dźwięk.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...