Skocz do zawartości

Grafa dla <zapalonego> gracza.


Recommended Posts

Więc składam już PC i potrzebuję rady co do grafiki. Karta będzie na pokładzie płyty MSI X58 Pro-E i nie może ograniczać proca grafa musi być dobra do takich gier jak Crysis czy GTA 4 oraz do Metro2033.

Średnio się znam na grafach dlatego proszę o pomoc w doborze takowej sam coś zaproponuje radek 5750(przy słaby chyba nie wiem) czy coś od zielonych? czas to 2tyg

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Ja mam i sobie chwalę. Ale ja nie jestem graczem, no może takim maleńkim.

Zresztą zaraz zobaczysz głosy innych o tym, to sam wywnioskujesz.

 

Dla gracza lepiej będzie jednaj zainwestować w hd5850. Chyba, że zależy Ci na efektach PhysX (takich jak w Batmanie, czy mirrors edge - po więcej info odsyłem do zasobów benchmark.pl i sieci).

pozdrawiam

 

E:

Słuchaj reenstix - dobrze mówi, a o PhysX poczytaj sobie dla przyjemności. (był kiedyś teścik na benchmarku, tylko już nie pamiętam tytułów, poszukaj w dziale recenzje).

Link to post
Share on other sites

Może nawet za niższą cenę jak się uda spuścić :D Jedyne co może być problemem to czy DX11 będzie grał z Win XP czy będe musiał koniecznie Win7?

Oraz jakie ta karta musi mieć warunki do pracy żeby mi nie padła i ile wcina prądu?

Czy brać model z większą ilością pamięci niż 1280mb?

Oraz czy taka karta poradzi sobie na full w metro 2033?

Link to post
Share on other sites

Możesz spokojnie jej używać na Windows XP, ale będziesz miał do wyboru tylko DX9 - przykładowo Just Cause 2 wymaga DX10 i raczej jakaś część nowych gier też nie będzie obsługiwać DX9. Metro 2033 na DX9 pójdzie ci na fulla, na dx11 z teselacją nawet na 5970 się tnie, a różnica w grafice marginalna :D

Link to post
Share on other sites

GTX 480 będzie najwydajniejsza, ale warto zastanowić się nad 5870. GTX ma gorszą kulturę pracy - grzeje się do 100C i pobiera około 300W w stresie !!!! W porównaniu 5870 jest troszkę wolniejszy, ale za to grzeje się do około 75C i pobiera prawie 120W mniej.

 

Tutaj masz test: http://nvision.pl/Oto-oficjalne-wyniki- ... tails.html

 

Czyli koniecznie muszę Win7?

Tak. Jeżeli chcesz się cieszyć wszystkimi efektami. Najlepiej wersja 64bit, bo wątpie żebyś miał w zestawie mniej niż 4GB RAMu

Link to post
Share on other sites

Strasznie ogromne grzanie :D

Jak bym tak zdjął chłodzenie orginalne ASUSA i zainstalował jakieś wydajniejsze można by tak? (wiem że była by to profanacja dla karty ale zawsze dla mniejszej temp. trzeba coś zrobić)

Jak tak to można by podać linka do takiego chłodzenia dla karty?

A i czy zasiłka starczy na moje oko tak to aż 700W BQ (brat cioteczny mi oddał sprawny zasilacz pracował również na całkiem pokażnym sprzęcie)

Link to post
Share on other sites

Zasilacz spokojnie starczy, a z tym chłodzeniem to wątpię żeby to coś dało - może być jeszcze gorzej i możesz stracić gwarancję. Mimo troszkę lepszej wydajności u GTX 480 to i tak najlepszym wyborem będzie 5870.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...