Skocz do zawartości

Grafa dla <zapalonego> gracza.


Recommended Posts

Ok już mi się odechciało dawno 470 dlatego wezmę 5870 tanio wyrwę na dodatek za 1215zł. + sprzedam stare części czyli prawie za darmolca :D

Ale jest jedno ale np: GTA 4 chodzi lepiej na Nvidi.

Oraz jaki wybrać W7? Professional ? oraz jaką wersję OEM czy BOX?

Coś w miarę taniego.

Link to post
Share on other sites

Ok już mi się odechciało dawno 470 dlatego wezmę 5870 tanio wyrwę na dodatek za 1215zł. + sprzedam stare części czyli prawie za darmolca :)

Dobry wybór - będziesz zadowolony i nie będziesz musiał sprawdzać czy ci kable w obudowie się nie topią po 4h grania w metro :D

Link to post
Share on other sites

reenstix - nie będziesz musiał sprawdzać czy ci kable w obudowie się nie topią po 4h grania w metro:rotfl:

 

Mocne :D:) prawie z krzesła spadłem.

@

Ale jest jedno ale np: Czy to prawda że GTA 4 chodzi lepiej na Nvidi.

Oraz jaki wybrać W7? Professional ? oraz jaką wersję OEM czy BOX?

Coś w miarę taniego.

Link to post
Share on other sites

Dla GTA 4 bardziej ważny jest procesor niż GPU. Jedna gra lepiej chodzi na nvidii druga na ati i tak w kółko. Akurat gta ma kiepską optymalizacje, ale przy twoim sprzęcie będzie śmigała na fulla. Windowsa weź najtańszego jakiego mają :D tylko pamiętaj o wersji 64bit.

Link to post
Share on other sites

A no 64bit nie zapomnę.

O i mam następny problem tego radka to jaką brać wersję 1gb czy 2gb? bo z zieloniałem jak mi brat powiedział że mają 2 wersje :) ceny mi nie tknie zapłacę tyle samo tylko mam dylemat bo która lepiej czy więcej prądu pociagnie ?

GTA 4 owszem ma tak zwaloną optymalizację że h :D

Link to post
Share on other sites

Czy grafa dobrze się kręci?

@

Czy będę mógł jeszcze kręcić tego radka oczywiście nie za dużo tak odrobinkę?

Wiecie LOW OC

Każda karta ma jakiś potencjał OC. W przypadku serii HD5000 wszystkie proszą się o kręcenie :>

Link to post
Share on other sites

A to dobrze bo się już martwiłem. Że mi się zasilacz na oczach rozpłynie.

 

 

Ok grafika już przyszła dokładna nazwa to: Sapphire HD 5870 Toxic 2 GB. Bezpieczna w domu ale długa i gruba jest strzasznie : :P

i kilka pytań oczywiście

1. Jakie sterowniki instalować te na płycie czy z internetu?

2. Zachować opakowanie i resztę?

3. Czy karta lubi wilgoć?

4. Czym testować moc karty?

5. Jakim programem temp sprawdzić?

/ sory za post pod postem edytnąć tego wyżej nie mogłem

Link to post
Share on other sites

hmm z tego co zrozumiałem, to masz 2x 4890 i zamieniasz na 5870.... dyskusyjna decyzja :P Przecież 4890 w Crossfire to prawdziwy killer. (jeśli zapewnisz mu odpowiedni procesor)

 

No chyba, ze zależy ci na cichej pracy to wtedy tylko 5870.

 

Nie mniej dalej postępujesz bardzo nie ekonomicznie. Pewnie dużo kasy dałeś za dwie 4890 i powinieneś je sprzedać, dopiero gdy staną się za słabe. A to prędko nie nastąpi

Link to post
Share on other sites

No ja myślę tak:

Jesli chodzi o kasę to się wygłupiłem kiedyś i jak pc składałem to odrazu je kupiłem i dałem trochę jak za zboże całe oszczędności poszły się je.. i + kasa od rodziców.

2x 4890 w gta 4 nie działają bo GTA 4 nie czyta jednej a one wpieprzały dużo prądu pracowały jak by mi po domu churagan przeszedł :D i były na dodatek podkręcone fabrycznie dokładnie to 4890 HIS 1GB (dwie takie same).

Już nawet za puźno w domu już mam nowego 5870 więc teraz sprzedam te obie 4890 tak zrobię te obie 4890 ogromne ilości pobierały i się grzały do 90 stopni czasami ale to rzadko. Zresztą trzeba iść z duchem czasu starego DX10 zastąpić nowym itp. Tylko mam pytanie czy tego teraz nowego radka wkładać do starego zestawu żeby się przekonać jak działa czy lepiej nie? ( muszę najpierw zobaczyć czy mi do obudowy wejdzie :P)

Link to post
Share on other sites

Proc: nie zaspecjalny AMD Athlnon X2 2.6GHz

Nie chcę cię dołować, ale jak na tym procesorze odpalałeś Crossfire z 4890 to równie dobrze mogłeś jedną wyjąć. Wydajność praktycznie taka sama, a ile mniej prądu :P

Moim zdaniem nawet dla jednej 4890 ten procek to wąskie gardło.

Dla porównania jak odpaliłem Crossfire z 4850 (nieporównywalnie słabsza) na Athlonie x2 3.1 Ghz (nieporównywalnie mocniejszy) to przyrost względem jednej karty był w granicach 15%. Dopiero na obecnym procesorze wszystko działa jak powinno.

No ale będziesz wiedział na przyszłosć :D Człowiek się uczy na błędach

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...