Skocz do zawartości

Kącik emeryta i rencisty ;) 30+ only.


Recommended Posts

14 minut temu, leto87 napisał:

Moją córkę, 5 lat, zabrałem na zastrzyk parę dni temu. Krzyczała że się boi, płakała, 4 osoby musiały ją trzymać,za ręce, za nogi, za głowę, tak się wyrywała. Serce jej biło tak szybko jak nigdy.
Za parę tyg kolejna dawka..
Powinni znieczulenie jakieś dawać dla dzieci, bo to jest jakiś cyrk i średniowiecze.
 

Ale to nie jest kwestia czy powinni dawać znieczulenie tylko umiejętności pielęgniarki, która powinna zrobić tak zastrzyk, żeby dziecko nawet nie zauważyło. Wiadomo, że im starsze tym robi się to trudniejsze, ale im starsze tym irracjonalny strach przed zastrzykiem powinien być coraz mniejszy. No chyba, że dziecko ma fobie albo coś. 

I jakie to znieczulenie? Zastrzyk, którego dziecko się boi? Głupiego Jasia? Narkozę? Nie tędy droga
 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale to u dentysty i dotyczy zastrzyku znieczulającego (!) a nie ogólnie zastrzyków. Tak swoją drogą przecież zastrzyk nie boli, twoja córka ma jakiś realny powód do takiej reakcji poza widokiem strzykawki? Przeżyła coś traumatycznego związanego z ukłuciem? Może jednak warto z dzieckiem porozmawiać a nie pakować w nie środki odurzające,zwłaszcza, że w dorosłym życiu nikt nie będzie się tym przejmował.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A może po prostu wychować gówniaka żeby nie robił cyrków?? Wszyscy mają teraz nad wami skakać?? Może 4 psychologów, bechawiorysta i animator będą potrzebni?? :pomocy:Solidne lanie i job done. W naszych czasach nikt się nad dziećmi nie spuszczał i przynajmniej rośli normalni ludzie, nie emo, nieporadne, roszczeniowe pokraki.

  • Że co, proszę? 1
  • Haha 2
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, Szarik napisał:

Nasłuchałem się kiedyś od lekarki co się dzieje od wysokiego kwasu moczowego na dłuższą metę to aż się przestraszyłem.

Kumpel miał jakiś czas temu coś co nazywa się dna moczanowa, nie mógł nawet wstać z łóżka, a facet młodszy ode mnie, zdrowy, wysportowany. Także nie polecam. Właśnie ponoć od zbyt wysokiego poziomu kwasu moczowego. U mnie to był tylko lekko przekroczony, no ale jak ma mnie to uchronić, to trudno łyknę sobie tą tabletkę, zobaczymy jak wyjdą następne wyniki.

Edytowane przez pendzel_3
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
54 minuty temu, joker5513 napisał:

A może po prostu wychować gówniaka żeby nie robił cyrków??

Nie sądzę bym był wychowywany (hmm 'źle' to złe określenie tutaj) na ciepłą kluche i od dzieciaka po dziś dzień na widok igły mam gacie pełne. Przy pobraniu krwi/zastrzyku jestem zlany zimnym potem, pielęgniarki mają problem znaleźć żyłe do pobrania krwi czy kroplówki.

 

Ale żeby znieczulenie brać do zastrzyku to już lekka przesada bo to nie stricte ból tylko nasze urojenie we łbie. Raczej powinieneś zająć czymś bajtla (tak robili ze mną rodzice) niż faszerować go następną chemią.

  • Lubię to 1
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Za łepka nie miałem problemów z wkłuciami, potem jakoś jak miałem z 14-15 lat poszedłem na jakieś badania i zaciągnęli mi zbyt szybko kilka ampułek. 

Wstałem przeszedłem może z 10m zrobiło mi się nagle biało przed oczami i fik. Dobrze że ktoś tam zdążył mnie złapać. Od tamtej pory miałem chroniczną awersję do igieł.

Teraz dopiero jakoś niedawno mi przeszło a miałem to samo...

 

20 minut temu, kubbak napisał:

Przy pobraniu krwi/zastrzyku jestem zlany zimnym potem

 

Link to post
Share on other sites

Proponuję pewien trick, ja chodząc z mim synem na zastrzyki/szczepienia prosiłem aby syn nie widział strzykawki i zawsze kazałem mu obserwować coś za oknem lub jakąś rzecz w pomieszczeniu i opowiadałem mu o tym lub aranżowałem dyskusję/przekomarzanie/zagadkę (np.: patrząc na obrazek lalki wmawiałem mu że tam jest ukryty samochód tylko on go nie widzi) był tak pochłonięty że nawet nie wiedział kiedy dostał szczepionkę lub pobrali mu krew. U mnie to działało do 8-9go roku życia.

Edytowane przez olo163
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, pendzel_3 napisał:

Dobrze że ktoś tam zdążył mnie złapać

 

Ja już chyba kiedyś tu pisałem  ,że mało nie zemdlałem myśląc jak kontrast  wstrzykiwany na mnie działa , a lekarz powiedział . Ale ja dopiero sam wenflon wsadziłem . Po dziś dzień się z tego śmieję .

7 godzin temu, BlackCoffe napisał:

poważna rozmowa by się przydała

z 5 latkiem :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, BlackCoffe napisał:

Tak prawdę mówiąc to się powoli zbliżamy do wieku emerytalnego :D

Od urodzenia się zbliżasz :P 

1 godzinę temu, Kruchy81 napisał:

Jeszcze 25 lat i zamiast emeryta to będzie pracujący emeryt

Z590 Aorus Master, i5 11600K, 32 GB DDR4 3733 MHz, RTX 3070 Aorus Master, Arctic LF 2 240, 980 Pro 500 GB, Fotron Aurum Pro 1000W
 

Nie pracujący tylko tyrający :P 

Z 5 lat temu jak wiozłem tatę (teraz 82L) na kolonoskopię do lekarza śmiał się, ze czemu dziewczyny nie mają często hemoroidów? Bo lubią seks analny i im wepchną na miejsce. :D:D

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...