Skocz do zawartości

Kącik emeryta i rencisty ;) 30+ only.


Recommended Posts

5 godzin temu, BlackCoffe napisał:

Panowie, mam jutro drugą dawkę Pfizera, spodziewać się jakiś atrakcji czy poza bóle w miejscu iniekcji nie będzie mi nic dolegać?

Ja po drugiej dawce Moderny byłem osłabiony, na szczęście miałem pracę zdalną, w pracy by mi było ciężko coś zrobić. Jak możesz, to od niczego weź sobie dzień wolnego. Koleżance po 1 dawce Pfizera nic nie było, ale po drugiej zjeżdżała z krzesła w pracy i trzeba ją było odwieźć do domu, ale w sumie dzięki niej dyrektor zarządził, że każdy po drugiej dawce na następny dzień ma mieć pracę zdalną :D

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Mnie nie ruszyła ani pierwsza ani druga fizera. Poza dyskomfortem na ramieniu przez jakiś dzień nic. Żonie po pierwszej szprycy spadło ciśnienie, po drugiej nic.

Jak widać to bardzo indywidualna sprawa i pewnie trochę samej szczepionki.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
8 minut temu, BlackCoffe napisał:

I jak myślisz się szczepić?

 

Jak na razie nie jest mi to do szczęścia potrzebne ale niektórzy politycy mówią, że należy wprowadzić obowiązkowe szczepienia więc kto to wie co tam nawymyślają. Tak samo z testami, do wczoraj do Chorwacji dla ludzi z zielonych krajów nie trzeba było testów - dzisiaj już się to zmieniło, zielone strefy są już nie ważne, trzeba robić testy... 

Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, Pawel7 napisał:

dyrektor zarządził, że każdy po drugiej dawce na następny dzień ma mieć pracę zdalną

łaskawiec.... :->

 

Teraz, BlackCoffe napisał:

jeżeli myślisz jednak się kiedyś szczepić to zrób to teraz bo potem jak naprawdę wprowadzą te opłaty od jesieni to mogą się ludzie rzucić.

Czarna nie daj się propagandzie. ;)

 

Link to post
Share on other sites

Podobno jakiś rząd dogadał się z producentem foteli komputerowych, że montują w siedzisku szczepionkę.
Siadając, automatycznie nieświadomie przynajmniej tą jedną dawkę się przyjmuje. :D żarcik oczywiście

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, pendzel_3 napisał:

Ta cała akcja Niedzielskiego i spółki jest tylko po to aby jak najwięcej ludzi się zaszczepiło do jesieni , zamiast rzetelnej edukacji prowadzą cebulackie podchody w stylu swojej partii.

Problem w tym, że większość ich wyborców nie umie logicznie myśleć i trzeba ich zastraszać by coś zrobili. 

3 minuty temu, worm napisał:

Podobno jakiś rząd dogadał się z producentem foteli komputerowych, że montują w siedzisku szczepionkę.

A ja myślałam, że będą ludzi atakować dronami ze szczepionkami :P 

Link to post
Share on other sites
26 minut temu, Krzysko napisał:

Chorwacji dla ludzi z zielonych krajów nie trzeba było testów - dzisiaj już się to zmieniło, zielone strefy są już nie ważne, trzeba robić testy.

Dlatego zbieram wszystkie papiery jakie się da , szczepie się czym się da i nawet odchorowałem . Za tydzień tam jadę mam nadzieję .

 

No i zabieram wapniaków ze sobą (rodziców :D) , pierwszy raz jadą na wakacje za granicę . 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites
13 minut temu, BlackCoffe napisał:

Problem w tym, że większość ich wyborców nie umie logicznie myśleć i trzeba ich zastraszać by coś zrobili. 

Każdy kij jak widać ma dwa końce.

 

Jeżeli już coś w ogóle zrobią, to cofną dofinansowanie (w całości lub części) do szczepień w chwili kiedy NFZ będzie im płakać w rękaw  - to znaczy że trzeba będzie te ~60zł za "usługę" zaszczepienia zapłacić w przychodni czy innej placówce medycznej. Szampionki i tak za naszą kasę kupują, żaden z nich sobie tego z kieszeni nie wyjął.

 

U mnie jutro druga dawka Pfizera, a szczepie się bo chce a nie dlatego, że Niedzielski mnie straszy, że za to zapłacę.

 

PS. z reszką jaką oni mi łaskę robią, jak sobie zobaczyłem ile ja płacę rocznie zdrowotnych to by na prywatne ubezpieczenie @inclisive wystarczyło.

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...