Skocz do zawartości

[MULTI] Fallout - seria


Gość usunięty

Recommended Posts

Czyli jak zacznę zadania dla jednej frakcji to dla innej już lipa?

 

nie, możesz swobodnie grać na trzy fronty do pewnego momentu, natomiast afaik (nie pociągnąłem głównego dalej) ostatecznie musisz się opowiedzieć za jedną z frakcji

umiejętna nawigacja pomiędzy questami daje sporo możliwości dla "podwójnego agenta" nie chcę spoilować, ale są misje, które tylko niby cię alienują, ale można je wykonać bez strat w reputacji frakcji, której dokopiesz

Link to post
Share on other sites

Ja nie nie biorę kompana, bo nigdy mi to nie odpowiadało. Zawsze psują mi skradanie i nawalają jak tylko coś widzą, a na survivalu bez power armora i gaussa życzę powodzenia. Latasz z power armorem, masz gaussa? Bierz kompana i lej co się da na survivalu, problem jest w tym, że zadaję 2x mniej obrażeń normalnie niż dostaję i tu moim zdaniem jest to skopane, bo nawet na głupich gunnerów trzeba wywalić wóz amunicji i jeszcze padam po drodze parę razy dlatego wolę skradanie. Staram się osiągnąć jak najwyższy poziom w ogóle bez robienia questów, ale level 45 się zbliża, więc muszę zrobić silver shrouda, żeby zyskać przy awansie na 45 maksymalną modyfikację tego stroju. Lokacje też mi się kończą i parę miejsc muszę omijać, bo inaczej zbuguje się quest dla BoS, który jest nadawany przez Danse'a. Expić na exploicie mi się nie chce, po prostu mi się nie chce, wolę odkryć mapę i znosić scrap i z tym mam najgorzej, bo mój ekwipunek zabiera 140 lb, a maksymalnie mogę nieść 290. Można bić na zamku w Hubris Comics(gablota z Grognak's Axe), ale leci tylko 12 expa. Można bić na prydwenie, ale trzeba awansować z fabułą. Można stawiać posągi miedziane, ale też trzeba awansować w fabule żeby dorwać dostawę miedzi i ją zduplikować. Nie ma to sensu, podejrzewam że z questami pobocznymi i głównym wątkiem poziom 70 jest osiągalny. Zobaczymy ile dobiję normalnie, bo chcę grać na czysto. Zdecydowałem się też na robienie "Mysterious Strangera", magnum jest całkiem pokaźną bronią w tej grze z pierwszym poziomem perka mam więcej dmg niż na karabinach. No to będzie ciekawie, zrobię questy dla railroadu poboczne to będę mógł wpychać włókno balistyczne do wszystkiego, robisz fedorę i garnitur i latasz z DMG res ~300 na balistykę i dzidy laserowe. Ewentualnie klasyczny charyzmatyczny czołg X-01 z .44 magnum + gauss. I podejrzewam, że na survivalu to będzie lepsza opcja, ale zrobię obie wersje. Raczej niedługo będę musiał odkryć diamond city...

 

Fallout 3 trochę lepiej nagradzał trudy na very hard więc wgrałem to:

 

http://www.nexusmods.com/fallout4/mods/1959/?tab=1&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Ffallout4%2Fajax%2Fmoddescription%2F%3Fid%3D1959%26preview%3D&pUp=1

 

Zrobiłem też oczywiście zapis przed "zepsuciem" gry. Jak ktoś gra na survivalu i chce sobie poexpić odpowiednio to polecam wgranie.

Edytowane przez Gadget
Link to post
Share on other sites

ta gra nie ma IMO sensownego poziomu trudności innego niż normalny, zwiększenie wyzwania nie powinno polegać na idiotycznym przemianowaniu obrażeń, ale na razie jestem spokojny, wyjdzie edytor, będzie zabawa

 

PS odkryłem wcześniej niedocenioną prze zemnie (z u wagi na ogólną niechęć do energetyków) spluwę, laser musket, piękna broń, dużo mniej uniwersalna od gaussa, ale za to dostępna od poziomu 1 i po zmodowaniu potrafi na jeden strzał usmażyć szarżującego wściekłego psychopatę w pancerzu wspomaganym, także efekt podobny

Link to post
Share on other sites

@drachenfeles

Zmiana poziomu trudności w grach bethesda tak działa od dawna, więc... 

 

 

Ciągle wstrzymuje się z graniem czekając na oficjalnego patcha. Mija zaraz miesiąc, a do tej pory jedynie wersje beta.

 

Osobiście jestem zdecydowanie zwolennikiem faszerowania wszystkiego ołowiem :P Bronie energetyczne jakoś nigdy do mnie nie przemawiały. 

Link to post
Share on other sites

IMO nie ma sensu się wstrzymać. Mam 31 lvl i nie spotkałem jakichś specjalnie denerwujacych bugów. Tykko raz musiałem przywrócić save sprzed 2h, bo nie mogłem przejść jednej misji z wyczyszczeniem wrogów. Za drugim razem od razu wyskoczylo wykonane zadanie.

Link to post
Share on other sites

No właśnie... 2 godziny wracać...

 

Inni znów nie mogli pchnąć fabuły, bo mieli problem z otworzeniem drzwi do krypty przez bug itp.

 

Ostatni beta patch to 1.2.37, lecz poczekam na oficjalny i można grać. Pewnie w ciągu tygodnia jakoś powinien do nas trafić. 1.3 jak nic początek 2016, więc tutaj można już śmiało olać czekanie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zmiana poziomu trudności w grach bethesda tak działa od dawna, więc...

 

... jej nie tykam, tylko moduję

 

 

 

Osobiście jestem zdecydowanie zwolennikiem faszerowania wszystkiego ołowiem :P Bronie energetyczne jakoś nigdy do mnie nie przemawiały.

 

dzida laserowa właśnie zmieniła trochę moje podejście, może przez to, że poza kopem jest takim pięknym oksymoronem

 

 

 

Ciągle wstrzymuje się z graniem

 

moja czwarta postać/build w toku i jak dotąd nic gamebreaking, owszem kilka rzeczy odbiło się czkawką, ale nic czego wyłącz-włącz-wczytaj by nie naprawiło, na prawdę nie ma się czego obawiać

Link to post
Share on other sites

Ja chyba próbuję zrobić coś podobnego jak zrobiłem w NV czyli postać uniwersalną z minimalnymi wykluczeniami specjalizacji. Cały problem polega w tym jak zdobyć poziom 80 normalnie nie robiąc questów. Wgrałem moda na expa, żeby działało to nieco tak jak w FO3, bo brak premii expa za zwiększony poziom trudności to śmiech. I nie chodzi mi tu, że będzie łatwiej tylko mam już postać, która małego poziomu nie ma i jest dobra ale chcę więcej, a dostaję śmiesznego expa za bicie mobów i gra staje się po prostu nudna, a questy też nie są nieskończone. Np. ja chcę zrobić postać koksa i nie tykać wątku fabularnego ani pobocznego, ale będę musiał bo exp jest śmieszny. Za mistrzowski zamek 24 expa, w trójce dostawałem 48 jak pamięć mnie nie myli.

 

Dorzuce chyba moda na zamki też, bo 6 expa za zwykły zamek to też mało. Po prostu, gdzie się podział system levela z trójki? Chodzi mi tutaj o nadawany exp. Spróbowałem też idiot servanta i mam 3% szans na dodatkowy exp... chyba zepsuję to już modami +100000% expa.

 

Chodzi mi po prostu o to, że przerobiłem prawie całą mapę dosłownie, wagon od pociągu narkotyków itp itd i zostałem z poziomem 43, gdzie już mam problem osiągnąć coś więcej. A perki też dali bardzo wysoko i to mi się nie podoba. Zrobili to inaczej, ale żeby mieć postać jaką chcę to musiałbym mieć z 70 poziomów. W trójce się dało zrobić postać idealną i nie tykać nawet questa, bo dodatkowy poziom trudności wynagradzał to expem, wywalisz więcej ammo na radscorpiona ale będzie więcej expa. A tutaj można dać very easy i survival - jest tyle samo.


Pip boy po wypadzie do na pobocznego questa zaroił się spamem questów. Mam poziom 46, gunslingera na 3 i znalazłem ciekawego magnuma, miałem gainera fajnie bo podpala, ale ten .44 jest lepszy. Rifleman na maxa, wywaliłem combat armor to mam mniej lb do noszenia, kostium Silver Shroud po maksymalnym ulepszeniu ma DR 87. Od siebie powiem, że bez prochów nawet nie róbcie questów na survivalu, akurat Silver Shroud był specyficzny i nie mogłem mieć normalnej zbroi bo nie da się bez kostiumu na sobie tego zrobić. Na początku kostium ma DR = 0  :x

 

Zrobiłem tego questa, miałem rozmowę z Hancockiem o jego przeszłości, ale chyba coś zepsułem przez dialog bo nic dalej to nie poszło, ale w sumie na kompanach mi nie zależy bo psują mi zabawę. Zawsze grałem w pojedynkę i tak też będzie. Momentami po prostu mam ochotę wyłączyć survival bo mnie krew zalewa jak próbuję coś ubić i blokują mnie kompani - padam na strzał od legendarnego mirelurka... Bugi już pomijam, bo musiałem gościa teleportować konsolą... Czyli od czasu trójki i Skyrim bez zmian. W skyrimie był quest gdzie bez konsoli nie dało się go zrobić.

 

Czas na SS'y:

http://s19.postimg.org/3lrfe1bfn/Fallout4_2015_12_06_01_45_02_86.png

http://s19.postimg.org/cutlo5kbn/Fallout4_2015_12_06_01_45_09_24.png

 

To wdzianko mi się podoba, ale to chyba dlatego, że zrobiłem rudą :D

 

NEVER ENDING OVERKILL:

http://s19.postimg.org/b4akmo2sj/Fallout4_2015_12_06_01_45_45_25.png

 

No i niedoszły OVERKILL MAGNUM:

 

http://s19.postimg.org/yjshs0mjn/Fallout4_2015_12_06_01_46_04_61.png

 

Zostało mi jeszcze trochę lokacji i widzę, że gra respi przeciwników w kółko mimo znacznika cleared więc posiedzę dalej na expie. Będzie "Naćpana Tajemnicza Nieznajoma".

Edytowane przez Gadget
Link to post
Share on other sites

Fajnie macie , mnie gra strasznie się tnie, szczególnie w pomieszczeniach, wgrałem low ustawienia, jakieś zmiany textur (nie wiem czy to działa szczerze) i nadal szarpie...

Jak spotkamy z ochłapem gnoja co tam uwięził biednego misia to sku#%!! jaja ma urwane !!!

http://i63.tinypic.com/mw8y2d.png

 

http://i65.tinypic.com/dq2kvc.png

 

Link to post
Share on other sites

 

rozumiem pomijać wątek główny, ale w ogóle nie brać questów tylko łazić bez celu... :roll:
Nie no bez przesady. Robię sobie zadania poboczne. Oczyszczanie, zbieranie itemów itd. Chyba najlepszym dontej pory był na okręcie podwodnym Jangcy (mogłem pomylić pisownię). Dostałem znaczniki i w razie czego mogę liczyć na pomoc w postaci bombardowania z tej łodzi :) Old Guns też juz zrobiłem. Nie ruszam dalej głównego wątku póki co.
Link to post
Share on other sites

old guns nie należy do głównego wątku, cała zabawa w minutemen to taki side quest afaik

 

 

 

okręcie podwodnym

 

gdzie to? słyszałem, że jest, ale nie znalazłem, znalazłem za to kapitana inronsides i jego krypę, którą wysłałem w podróż

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...