Skocz do zawartości

[MULTI] Fallout - seria


Gość usunięty

Recommended Posts

Ja widzę, że działa to jak chce. Mija "w grze" tydzień łażenia gdzie się da, poza moją wiochą - wody nie ma. Dopiero się pojawiła jak wyciągnąłem wszystko z sekcji "aid". No ale dobra, mam już z 1000 puszek więc nie jest źle w międzyczasie robię spam roślin do spoiwa i będzie można zrobić spam levelu, bez exploitów, legalnie. Ja na amunicję wymieniam przedwojenne pieniądze i papierosy. Dobiłem poziom 59 w zasadzie na samym budowaniu, zacznę się bawić z red rocket. W sanktuarium raczej nie muszę się już o nic martwić, mam tego złomu tyle, że nawet jak mi turrety rozwalą po części to i tak się odbuduję. Ktoś pytał jak wygląda moja wiocha, ja oczywiście zaraz tutaj wrzucę screeny, ale od razu mówię, że to jest budowane na "polskiego majstra" czyli jak to pan wiesio w blok ekipie mawia... Po prostu z cyklu "jak nie budować obrony".

 

http://s19.postimg.org/3ue0uiq77/Fallout4_2015_12_22_23_38_55_18.png

http://s19.postimg.org/7s1ajxd0j/Fallout4_2015_12_22_23_39_03_87.png

http://s19.postimg.org/h1827sbab/Fallout4_2015_12_22_23_39_18_28.png

http://s19.postimg.org/loe49jyn7/Fallout4_2015_12_22_23_39_22_03.png

http://s19.postimg.org/5eny6nnz7/Fallout4_2015_12_22_23_39_55_34.png

 

System budowania to fajna sprawa, ale jego sterowanie jest tak zrobione, że mi się po prostu odechciewa. Ja nie mam do tego cierpliwości jak 5 minut próbuję postawić jedną ścianę, pomijam już fakt że większość konstrukcji wisi w powietrzu, nawet tego nie dorobili...

Link to post
Share on other sites

Wybrałeś już frakcje? Ja nie mam żadnych nalotów BoS... P.s. Wybudowałem sobie sporo oczyszczalni wody i teraz mam codziennie jakieś 200+ butelek, które wymieniam na amunicję :D

 

Jestem przed:

 

Morze blasku

 

 

Nie wiem ile mi zostało do wyboru frakcji i jaki to będzie miało wpływ i w ogóle :P

Przypuszczam, że ostateczny wybór będzie i tak pod sam koniec gry.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

nie, wcześniej,

 

 

 

najpierw antagonizujesz frakcje, potem musisz z tym żyć, a dopiero potem kończysz zarówno główny wątek, jak i frakcje

 

 

 

ale jak i kiedy zależy od frakcji, możesz spokojnie popływać w promieniowaniu, dopiero ciekawie się zrobi

Link to post
Share on other sites
nie, wcześniej,

 

 

 

najpierw antagonizujesz frakcje, potem musisz z tym żyć, a dopiero potem kończysz zarówno główny wątek, jak i frakcje

 

 

 

ale jak i kiedy zależy od frakcji, możesz spokojnie popływać w promieniowaniu, dopiero ciekawie się zrobi

Gdzie popływać w promieniowaniu? Chodzi o Morze?

Link to post
Share on other sites

Czaje, czaje. Pytałem o Morze Blasku, a nie o morze ;) Myślałem, że masz jakąś inną lokacje. Na Morzu Blasku expie sobie regularnie :D Odkryłem wszystkie lokacje tam zanim były misję z tym związane. Potem tylko zrobiłem szybką podróż w dane miejsce :)

 

Edytowane przez lycone
Link to post
Share on other sites

Z wodą to rzeczywiście dobry pomysł, sam teraz też zacząłem wykupować sprzedawców głównie z 2mm do gaussa i plazmy. Opcjonalnie jeszcze zbieram do cryolatora, mam też ochotę na "Ice Lady". Plazmę zacząłem wykupować odkąd pobawiłem się automatyczną plazmą szybszą o 25% z maksymalnym perkiem na automaty. Chcęęęęęęę więęęęęceeeeej. Moar rounds, Moar rounds, thousands of em.

 

Coś czuję, że będzie dobry build i pobawię się wszystkim, mi akurat nie podpasowało bez broni i broń ręczna, to nie to nie dla mnie. Mam jeszcze specjalnego fat mana i zapas jakichś... ~100 mini nuke'ów. Do tego jakieś z tysiąc rakiet i poczwórna, zamrażająca, namierzająca wyrzutnia rakiet. Brakuje mi tylko gatlinga - to już będzie kosmos.

Link to post
Share on other sites

Wbiłem 80 lvl :D Obrażenia Gaussa to 480 + 50% obrażeń zadawanych ludziom. Ogólnie praktycznie każdego ściągam na 1-2 strzały. Poziom gry - trudny. Ruszam w końcu głównym wątkiem. Jestem przed pierwszym wyborem frakcji.

 

Jaka u Was broń na największe obrażenia? Nie liczę atomówek i wyrzutni rakiet.

 

Edytowane przez lycone
Link to post
Share on other sites

Gauss ma chyba najwięcej ze "zwykłych" na jednym strzale.

 

Osobiście zrobiłem sobie gościa, który stara się załatwić wszystko po cichaczu o ile się da.

 

1) Pistolet - 9mm niby przerobiony na 10mm z tłumikiem.

2) Snajperka - Karabin bojowy z lunetą noktowizyjną + tłumik i  bonusem do 2x dmg jeśli cel ma pełne hp.

3) Karabin auto. - Karabin bojowy z wszystkim na maks, lecz krótka lufa + kolimator. Wystrzeliwuje dodatkowy drugi pocisk, więc takie 2x dmg. Oczywiście tłumik.

4) Strzelba - strzelba bojowa ponownie z bonusem dzięki któremu wystrzeliwuje drugi pocisk. Głownie na ghule, ale odkąd nie było co robić z kasą to skupowałem wszystkie dostępne ammo 45mm do karabinu i jej już właściwie nie używałem.

 

Ogólnie behemot na headshot. Szpony śmierci w większości przypadków też.

Jakiś szpon albinos coś tam, na 4-5 strzałów ze zwykłego pistoletu  :roll:

 

Dodam, że gram na przetrwaniu :P

 

Jakoś od połowy gry to biegałem po lokacjach na kucaka z pistoletem czy karabinem zabijając wszystko momentalnie... nawet się nie zatrzymując. 

 

Pancerza w ogóle nie używałem, bo i po co. Latałem jedyne w płaszczu "detektywistycznym", który sobie  ulepszyłem. Pancerz zbędny właściwie, a gdy miało się dziać coś oporowego to wskakiwałem do PA, lecz mało co tego wymagało.

 

Fabuła tych frakcji jak dla mnie w większości denna. Jak doszedłem do zakończenia to było coś na zasadzie: "Aha... to był właśnie koniec??? No spoko... "

 

Ogólnie miałem fun do czasu gdy nie tknąłem wątku dalej niż Diamond City czy ogólnie frakcji.  Zajęło mi to łącznie jakoś ~130h na save gdzie zrobiłem właściwie większość tego co się dało. Dodam, że  wykonywałem też misje różnych frakcji jednocześnie.

Link to post
Share on other sites
3) Karabin auto. - Karabin bojowy z wszystkim na maks, lecz krótka lufa + kolimator. Wystrzeliwuje dodatkowy drugi pocisk, więc takie 2x dmg. Oczywiście tłumik.

Two-shot ma spartolone skalowanie. To nie jest zwykłe 2x DMG. Jak mnie pamięć nie myli, na drugi pocisk nie wpływają mody zainstalowane na danej broni (tylko perki choć i tutaj nie jestem pewien). Większość pukawek się skaluje do ilu, 3x bazowe DMG z najlepszymi dodatkami? To jest jakieś 1.33x.

 

Dodatkowo, two-shot na strzelbach to raptem +1 zamiast x2, więc jego użyteczność jest znikoma.

 

Two-shot nie jest zwyczajnie warty +100% rozrzutu.

 

Jak dostaniemy GECKa to spróbuję coś samodzielnie zrobić z balansem broni i legendarnych efektów (nie chce mi się bawić z FO4Edit w którym połowa wartości jest zwyczajnie nieznana).

 

Dodatkowo, jak ktoś chce mieć łatwy dostęp do informacji o osadach z radyjka bez upierdliwej muzyki, przygotowałem moda:

 

Alerts - only Minutemen Radio

Edytowane przez Mofixil
Link to post
Share on other sites

Ktoś szuka dobrej broni? Jest taki pistolet plazmowy, nie wnikam już ile razy wczytywałem grę z legendarnym ghoulem żeby wyleciał. Jest 25% szybszy i 15% szybciej się go przeładowuje. Na pełnych perkach zadaje 72 dmg x2 bo balistyczny i energetyczny. Tak więc w połączeniu z maksymalnym modem, perkiem jest to kosmos, nie wiem czy w zakresie automatów jest coś lepszego niż ta plazma bądź gatling. Ja gram na survivalu i jak "usłyszałem" ten automatyczny karabin plazmowy to mi banan nie schodził z twarzy póki nie skończyłem strzelać. Generalnie ze szponem nie mam z tym problemu.

 

Generalnie zrobiłem dzisiaj wejściowe questy do railroadu, jest włókno balistyczne. Zrobiłem małe porównanie i zestaw "żołnierski" niestety wypadaj gorzej od zestawu Fedora + garnitur(206/196 vs 220/220), ale za to można nosić więcej. Jednak mimo wszystko chyba zostanę przy PA, bo mam już tego wszystkiego tyle, że nie wiem co z tym robić, a nawet nie tknąłem wątku głównego.

 

Mam:

~8000 amunicji do dzidy laserowej

~4000 amunicji do plazmy

~8000 naboju 5.56

~8000 naboju .45

~3000 naboju .44 magnum

~4500 naboju .308

~3500 ammo do cryolatora

~200 rdzeni do PA

 

Do tego perki na automaty, pistolety, karabiny, czas na rdzeniach, skradanie itp itd.

 

Ja już nie wiem co robić xD. Nie wiem co zbudować, już chyba jestem panią śmierć(wróć, nie mam perka na gatlinga).

 

Tak się prezentuje "służbistka", chociaż chyba najpierw zrobię linię BoS i pobawię się PA:

 

http://s19.postimg.org/dp6jmv8yr/Fallout4_2015_12_28_01_48_35_41.png

 

Gdzie zdobędę gatlinga przed linią BoS? Ktoś ma jakieś info?

Link to post
Share on other sites

 

Gdzie zdobędę gatlinga przed linią BoS? Ktoś ma jakieś info?

 

Osobiście mi wypadł z ghula z bonusem +50 do dmg od rad. Szczerze mówiąc nigdy go i tak nie używałem  %-)

Było to na budynku fabryką narkotyków. Skoro tak bardzo eksplorujesz to pewnie będziesz wiedział gdzie to :P

 

Tak czy inaczej wydaje mi się, że jest to totalnie randomowe.

Link to post
Share on other sites

5 godzin farmienia legendarnych i mam już serdecznie tej gry dosyć. Nie potrzebuję złomu z dziwnymi efektami tylko gatling laser. Nie, oczywiście sam szmelc. Mam ashmakera i będę musiał się tym zadowolić, bo widzę że bez zaczynania BoS nie mam żadnych szans na zdobycie czegoś takiego. Mam poziom 70 i nie mogę mieć gatlinga?!

 

Okej, skoro gra nie chce mi w legalny sposób dać tej broni, to ja na to odpowiadam:

 

USUNĄŁEM(Może nikt nie zoabczył...)

 

Nie zamykam tego w spojler, jak ktoś użyje to na własne zepsucie gry. Wezmę sobie co będę chciał. To nie jest tak, że się poddaję tylko po prostu mam mało czasu na granie i straciłem właśnie 5 godzin swojego życia na zdobycie broni, która leci z pewnego NPC, ale oczywiście przychodzę i gościa nie ma, a w tym miejscu nigdy nie byłem. Wpisuję referencyjne ID i teleport do siebie - NIC, gość się zapadł czy co? Ten bug już mnie razi jak brakuje NPC. System legendarnych przedmiotów, to jest absurd. To jest po prostu absurd, mam 3-4 sztuki tego samego po eksploracjach, a nie dostaję nic wartościowego. Na początku byłem dobrej wiary, ale coraz bardziej mam po prostu ochotę odpalić konsolę, bo nie ma sensu tracić życia by w tą grę grać legalnie. Chciałem unikalnego gatlinga w trójce? Do sanktuarium szponów i miałem to praktycznie na samym początku gry.

 

A jak to wygląda w fallout 4? Chcę bazową wersję, byłem wszędzie gdzie się da, zabite tysiące tworów, nie ma nawet podstawowej wersji. I to jest logika broni, wieczny bullet sponge i beznadziejny spawn unikalnych broni.

 

Mam dosyć, na razie to odstawiam ale mnie już po prostu trafia. Chcę JEDEN POJEDYNCZY EGZEMPLARZ... Może być nawet w wersji podstawowej.

 

EDIT po szlugu:

 

Po męce z konsolą naprawiłem tego "zepsutego" npc no i jest....

 

http://s19.postimg.org/n6a4ypwyr/Fallout4_2015_12_29_00_28_01_84.png

Edytowane przez Gadget
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...