Skocz do zawartości

[MULTI] Fallout - seria


Gość usunięty

Recommended Posts

To ja nie wiem co Ty w tej grze robisz   %-)

Stawiam miedziane posągi. A tak bardziej na poważnie to sobie zwiedzam lokacja po lokacji, terminal za terminalem, zamek za zamkiem. I tak się exp robi. Do tego przerabiam narkotyki, gotuję żarcie i poluję na szpony. Na poziomie survival gra lubi dostarczyć twardych przeciwników więc przy INT 10 exp nie powinien dziwić. Po prostu co poziom idzie dłużej, ale myślę ze 70-ke spokojnie dobiję.

Link to post
Share on other sites

Ja podobnie, póki co mam 50 lvl i sporo lokacji odkrytych. Kupiłem sobie gablotke na figurki ostatnio. Mam już kilkanaście :) Najszybciej się robi exp na tych śmiesznych zadaniach typu oczyść miejsce, uratuj kogoś i tak w kółko :D Do tego mam mało punktów inteligencji i maksymalny poziom Savant, więc czasami wpadają duże bonusy :D

 

Edit:

Nie wiem czy szczęście pomaga, ale mam aż 12 punktów szczęścia :D

Edytowane przez lycone
Link to post
Share on other sites

No u mnie obecnie 36 lvl, lecz z diamond city zrobiłem jedynie te poboczne przynieś, podaj, pozamiataj od handlarzy. Głównego wątku po wbiciu do miasta nie ruszałem.

 

Tak w ogóle... można śmiało robić misje różnych frakcji jednocześnie? Czy to się bardzie jakoś mocno gryzło? 

 

Pytam, bo tak w new vegas się mocno to gryzło, gdzie w F4 na start możemy jechać "mientymenów" nie będąc totalnie świadomym tego co robimy  %-)

 

 

 

 

 

 Na poziomie survival gra lubi dostarczyć twardych przeciwników więc przy INT 10 exp nie powinien dziwić. 

 

10 int... Nigga pls...  %-)

 

 

JVIkUEU.png

 

 

Jak ktoś jeszcze kantuje grę co finał misji wczytując grę do skutku... to już ogóle  :wariat:

Osobiście zrobiłem tak ze 2x jak bardzo potrzebowałem odblokować szybko jakiś perk, gdzie w tym raz dla sprawdzenia czy tak się w ogóle da, a tak to nie cheatowałem :P

 

Jechałem 50h na 5 int, lecz niedawno zostałem zmuszony wbić 6, bo jednak zbyt bardzo potrzeba tego perka nauka. Początkowo sobie analizując myślałem, że jeśli chcę faszerować wszystkich śrutem, to mi się to totalnie nie przyda, a tu du*a... to jest przydatne, a wręcz obowiązkowe do wielu rzeczy.

 

Grałem jakoś z 30h na przetrwaniu i odpuściłem sobie schodząc do trudnego czasem wbijając bardzo trudny jak chciałem w danym miejscu mieć jakieś większe wyzwanie...

 

Ta gra wydaje się strasznie głupia na przetrwaniu, szczególnie, że w wielu miejscach jest jakiś mega głupi balans. Ileż to do jasnej cholery można przeżyć headshotów z odpicowanego opór shotguna strzelając z 30 cm prosto na ryło. Absurdalnie duża ilość legendarnych przeciwników. Ten durny level scaling psuje wszystko jeszcze bardziej. Ogólnie tutaj jak zbierzesz jakąś broń, której długo szukałeś/czekałeś, to później właściwie je totalnie olewasz, bo praktycznie nie warto tego zbierać. Ile to ja grubasów zostawiłem latając nawet niskim poziomem. Ostatnio jak latam to tymi PA też mi sra na prawo i lewo. Ogólnie największy zarzut jaki mam na teraz do tej gry, to durny level scaling sprawiając, że praktycznie wszystkie bronie w grze wraz z PA, to najzwyklejszy złom.

 

Ogólnie level scaling oraz ekonomia... no brak słów. Prawie kopiuj/wklej ze skyrim.

 

 

 


Ja podobnie, póki co mam 50 lvl i sporo lokacji odkrytych. Kupiłem sobie gablotke na figurki ostatnio. Mam już kilkanaście :) Najszybciej się robi exp na tych śmiesznych zadaniach typu oczyść miejsce, uratuj kogoś i tak w kółko :D Do tego mam mało punktów inteligencji i maksymalny poziom Savant, więc czasami wpadają duże bonusy :D Edit: Nie wiem czy szczęście pomaga, ale mam aż 12 punktów szczęścia :D

 

 

Właśnie mam dylemat czy dawać tego savant na 3 w ogóle. Obecnie zostawiłem go po prosu na 2 poziomie. Ten perk sam w sobie wydaje się takim cheatem  :o

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

 

Właśnie mam dylemat czy dawać tego savant na 3 w ogóle. Obecnie zostawiłem go po prosu na 2 poziomie. Ten perk sam w sobie wydaje się takim cheatem :o
Bez przesady. Działa zgodnie z zasadą, że głupi ma szczęście :D Nawet nie pomyślałem, że można wczytywać grę kilka razy, żeby dostać bonus i jak nie wykorzystuje go w ten sposób to dla mnie jest ok
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak w ogóle... można śmiało robić misje różnych frakcji jednocześnie? Czy to się bardzie jakoś mocno gryzło?

 

można, twórcy bardzo przekonują, by iść za kolejarzami dając od nich (paradoksalnie) najlepsze zabawki, głupie to to jak tapeta w motylki, no ale takie poprawne politycznie... aż się chce rzygać tęczą

wracając do tematu, sporo można ugrać każdą z frakcji zanim dochodzi się do rozdroży

 

 

 

Battle for Bunker Hill wydaje się takim momentem, ale nic bardziej mylnego, wystarczy nie strzelać do nikogo (do wieżyczek można) i zrobić w miarę sprawnie co tam masz w planach, następny quest z instytutu z kolei już blokuje ciąg dalszy z bractwem, także dobrze BoS i Railroad ogarnąć wcześniej, choć dalej słabo wiem co i jak, na pewno wątek z safehousami można swobodnie zamknąć i w niczym to nie szkodzi, afaik odbudowa Liberty Prime też nie psuje niczego

 

Minutemen są całkiem z boku i nie mają wpływu, można śmiało ciągnąć, choć to taki trochę po macoszemu potraktowany wątek, mnie rozczarował liczyłem na coś więcej niż yyy uuu zrób za nas to i tamto, bo jesteśmy lamerami

 

 

Link to post
Share on other sites

Mam chyba z 8 pancerzy wspomaganych, kilkanaście rdzeni fuzyjnych, ale póki co ani razu ich nie użyłem (nie licząc misji z Szponem na samym początku). Zabijam z daleka, składając się. Z bliska w ogóle nie strzelam normalnie, tylko z VATS. Zrobiłem sobie dużo parków z tym związanych jak Pośpiech Kostuchy, Tajemniczy Nieznajomy i coś tam jeszcze. Do tego 12 pkt szczęścia i mam co chwile obrażenia krytyczne. Zabijam tak całe armie wrogów, a większość mocarnych przeciwników biorę na strzała krytycznego w głowę. Tajemniczy Nieznajomy też wymiata bo zabija nawet Szpona jednym strzałem. Gram cały czas na poziomie trudnym. W planach mam jeszcze wiekszy rozwój VATS :) Nie lubię FPS'ów i jak by zabrali VATS w Fallout, to nie grałbym w tę grę.

 

Edytowane przez lycone
Link to post
Share on other sites

Chcę tylko zaznaczyć, że przy int 10 servant działa hmmm w ogóle działa? Bo ja z ciekawości zrobiłem spam F9 i ani razu przy takim int nie dostałem premii za questa. Zrobiłem save przed wydaniem na tego perka i jak się okazało nawet jak bym zyskał te % co jakiś bardzo ogromny odstęp czasu to i tak bym stracił 3 poziomy na to. Jak ktoś buduje mięśniaka to jest to najlepsza droga, ja buduję Panią "Universaliz" i nic nie ma być dla niej obce od noża po fat mana. Dodatkowo dodajmy do tego perka na rdzenie do power armora no i mamy wynik - 120 rdzeni w ekwipunku z perkiem to tak jakby mieć ich 240. Podejrzewam, że z takim zapasem mogę sobie pozwolić na gatlinga i jeszcze zostanie do czołgu aż za dużo. Po prostu robię półbogini. No może nie do końca bo nie zamierzam robić poziomu 275, ale chodzi mi o obsługę broni, możliwość modyfikacji, dobra charyzma, skradanie itd itp. Jak zrobię to co mam w planie to wrzucę tutaj ostateczny build jak zacznę robić questy.

 

Popatrzyłem sobie na statystyki... Stimpaków użyłem 15... Mam 57 poziom i zabiłem już tego wszystkiego z parę wagonów. Już pomijam, że gram na survivalu. Jeszcze ten poziom ma jakieś u mnie szanse, z perkiem na automaty i to nie do końca rozwiniętym miałem całkiem niezłą zabawę z Gunnerami. Nabój .38(którego mam skromnie z 12k sztuk), broń never ending i lecisz spray'n pray. Ciekawe co będzie na automatycznej plaźmie :D

Link to post
Share on other sites

Mam chyba z 8 pancerzy wspomaganych, kilkanaście rdzeni fuzyjnych, ale póki co ani razu ich nie użyłem (nie licząc misji z Szponem na samym początku).

 

Spoko... Ja na 36 lvl mam 45 rdzeni fuzyjnych gdzie w sklepie nie kupiłem ani jednego. Zużyłem też chyba ze 4 sztuki  :P

 

 

 

Chcę tylko zaznaczyć, że przy int 10 servant działa hmmm w ogóle działa? Bo ja z ciekawości zrobiłem spam F9 i ani razu przy takim int nie dostałem premii za questa.

 

 

Działa, działa tylko masz sporo mniejsze szanse niż ktoś kto ma np. 5 int. Tak czy inaczej wychodzisz sporo do przodu jakbyś dał to na niskich lvl. Wystarczy popatrzeć na graf jak to wygląda.

Pamiętaj, że ten bonus nie tyczy się tylko misji, a też wszystkich akcji w grze za które dostajesz exp. Przykładowo ostatnio za jakiegoś mocniejszego ghula dostałem 187 expa bodajże.

Edit.

 

Sobie tak jeszcze kminię... Jak to się ma np. do używek -2 int

Link to post
Share on other sites

Jak Ci się chce to sprawdź tego savanta obniżając sobie inta, różnymi rzeczami.

 

Gadget... Ty tam taki przedsiębiorczy, ze gotujesz i kręcisz bimber, to weź sprawdź  %-)  Przy 10 inta jak tyle masz standardowo, to od razu powinno być widać różnicę.

 

Sam bym sprawdził, ale musiałbym ogarniać itemy z tą karą do int :P

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Best moonshine to mam tego całkiem sporo :D Na razie będzie ciężko bo mam w ten weekend na uczelni kolokwium więc tak do soboty wieczorem w fallouta nie pogram. Jak wbiję teraz poziom to zrobię zapis, dam servanta i nachleję się wódki, a potem pójdę do "Danza" na party hard - "Semper evicta", zobaczymy czy będzie jakiś boost.

Link to post
Share on other sites

Ktoś tu pisał wcześniej o jakimś dobrym sklepie z dużą ilością ammo. Miał dać namiary, ale chyba przegapiłem... Ktoś coś? Korzystam teraz z bazaru w Diamond City i restauracji Drumlin, ale mało tego. Lubię rozważać wszystko 50 cal i 308 cal.

Link to post
Share on other sites

każda frakcja ma swój sklep poza tym i Diamond City mamy

  • Buker Hill, choć tamtejsi często na szlaku, część siedzi na stałe, Carla często zahacza o Sanctuary Hills, pod warunkiem, że zrobisz z tego jako taką osadę
  • w Goodneighbor są trzy sklepy
  • wieśniacy handlują w Abernathy Farm, Finch Farm oraz Warwick Homestead
  • Vault 81 ma sklep
Link to post
Share on other sites

Osobiście od tych handlarzy nie kupuję nic poza ammo, ale teraz mam go tyle, że właściwie już tego nie robię. Ekonomia w tej grze ssie po oporze. Nie no dobra... teraz planowałem zacząć kupować niektóre śmieci do budowy jak mi brakuje czegoś, bo i tak kasy mam sporo.

 

Na ~25 lvl miałem jakoś 15k golda, to kupiłem wszystkie najdroższe sklepy do osady i jeszcze mi sporo zostało.

Link to post
Share on other sites

Zbiera się po prostu z misji gdzie zawsze targuję cenę do oporu, bo mam sporo charyzmy. Zbieram dużo. Ostatnio to zbierałem pełne pancerze bojowe aby porozdawać mieszkańcom  :wariat:

 

Czy w tej grze da się normalnie postawić latarnię czy czegoś takiego nie ma?

Link to post
Share on other sites

Skąd tyle kasy bierzesz, ja mam jakieś 12k teraz dopiero? :D Ja gram na trudnym i mam 800 sztuk .50 cal i jakies 400 sztuk 308 cal, ale szybko mi schodzi bo dużo ludzi zabijam kalecząc im nogi itd. :D

Miałem jakieś 20k sztuk amunicji 5mm nim wbiłem 60 poziom, z perkami to wychodzi odpowiednik nawet 60k kapsli AFAIK.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...