Skocz do zawartości

Mayhems Aurora 2- Beta


Recommended Posts

Teee, to może rzeczywiście może to kosztować 40zł (jakieś 10euro). Chciałem zamówić 3 koncentraty czerwone, żeby mieć na zapas bo o ile pamiętam z jednej butelki wychodzi litr płynu, a jak patrzę to sam Photon 270 zmieści koło 600ml. Chyba dobrze to policzyłem bo z tym rezem wejdzie mi w układ koło 2 litrów. Węże dam nowe a całą resztę przeczyszczę na błysk i porządnie wypłukać. Na razie zawieszę chyba robię akrylowych rurek, bo o ile rurki to groszowe sprawy to złączki są sakramencko drogie.

 

Z tego co czytałem to aurora nie lubi 90 stopniowych kolanek, Jak myślisz w układzie mam dwie 90stopniowe złączki a reszta jest prosta lub 45 stopni. Będzie ok?

Link to post
Share on other sites

 

 

Z tego co czytałem to aurora nie lubi 90 stopniowych kolanek, Jak myślisz w układzie mam dwie 90stopniowe złączki a reszta jest prosta lub 45 stopni. Będzie ok?

 

Nie będzie żadnego problemu, przecież w blokach (CPU, GPU) też masz załamania 90* przy wlotach i wylotach płynu...

U siebie mam jedno "kolanko", ale już zamówiłem dwa kolejne ponieważ w najbliższym czasie będę zmieniał MOBO na Maximus VII Formula, ma blok na sekcji zasilania, więc będę łączył właśnie ten blok z blokiem CPU złączkami 90* ponieważ jest między nimi strasznie mała odległość i zwykły łuk wyglądałby kijowo...

Link to post
Share on other sites

No ja chcę zrobić tak:

 

  1. rez
  2. kolanko 90st
  3. prosta złączka
  4. pompa (pompa na poziomie kolanka 90st, więc zasadniczo poniżej reza zwłaszcza tak wysokiego jak photon 270)
  5. prosta złączka (lub 45st)
  6. kolanko 45st
  7. rad
  8. i cała reszta

Swoją drogą jestem trochę zdziwiony, że mam tak mało miejsca i to w takim bydlaku jak Phantom 630. Aha udało mi się dorwać w Niemczech oryginalny, w pełni przeszklony panel NZXT do mojej budy.

Link to post
Share on other sites

 

 

jestem trochę zdziwiony, że mam tak mało miejsca i to w takim bydlaku

 

Bo EP jest odrobinę większy :D 8 centymetrów szerszy, 10 cm wyższy i 10 cm dłuższy  :rotfl:

 

http://i.imgur.com/0rXW5fl.jpg

Daria do tej pory się śmieje że kupiłem coś między obudową a ścianką działową. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

mam już pomysł

 

Tryskawką. Tak jest najlepiej bo nalać z butelki nie dasz rady bo się nie odpowietrza dobrze. Tryskawka kosztuje grosze w aptece (dałem 20 centów).  

 

Tak wygląda ten top:

 

http://img.tapatalk.com/d/13/12/12/agezybe9.jpg

 

 

 

nie zatrzyma ona może perełek z Aurory

 

;) No coś Ty.  

Link to post
Share on other sites

Kupiłem w sklepie (coś jak polska castorama) butelkę z rurką. Pojemność 1L i już ją porządnie wyczyściłem. Dziubek jest długi więc nie będzie chyba problemu.

 

Teraz myślę jak zamocować pompę bo mi wsadziłeś mi niezłego klina w odniesieniu do tego że z topu koolance i w wypadku Aurory nie można dać za topem (jako outlet) kolanka 90stopni i teraz kombinuję jak to zmontować ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Hehehe i osobiście bym się bardzo zastanowił nad projektem układu zwłaszcza reza. U mnie na XSPC Photon, A2 przy dwóch wężach (wlot/wylot) zamocowanych na spodzie reza powoduje że zasysana jest niemal sama woda/nośnik a mikroperełki które tworzą efekt nie są w stanie dostać się do wlotu i siedzą w zbiorniku. Wczoraj zamówiłem przejściówki i spróbuję zrobić układ przelewowy, tak aby aurora z układu wpadała do reza na górze a pobierana była na spodzie. Innej opcji nie ma. Wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem do A2 jest, a raczej są układy Bitsa z fontanną. Szkoda że w photonie nie da się wkręcić takiej rurki, no ale cóż - zdarza się.

Link to post
Share on other sites

 

 

U mnie na XSPC Photon, A2 przy dwóch wężach (wlot/wylot) zamocowanych na spodzie reza powoduje że zasysana jest niemal sama woda/nośnik a mikroperełki które tworzą efekt nie są w stanie dostać się do wlotu i siedzą w zbiorniku.

 

Również mam wlot i wylot na spodzie reza i żadnych problemów :roll:


 

 

Obawiam się że mój rez zatokowy zebrał by wszystko co stałe w aurorze

 

"Zatokowce" nie nadają się do A2, zbyt wiele "martwych punktów"

Link to post
Share on other sites

Jacku, zgadzam się, ale masz inny rez bez tych patentów z XSPC. U mnie a2 siedzi w rezie a w wężach mam płyn a'la X1, czyli niemal całkowicie przeźroczysty. Po prostu budowa Photona (ja mam 270mm) nadaje się do A2 jak pięć do nosa bo wyrzut płynu wpływającego do reza nie idzie do góry ale na boki i zaraz obok spustu gdzie pompa zaciąga płyn. Odpowietrzanie dziadka jest ciężkie bo poszczególne otwory G1/4 nie są miedzy sobą odseparowane. Tak więc płyn wiruje zasadniczo w dolnych partaiach a owe perełki są podrywane do góry i nie mają szans być "zaciągnięte" przez pompę.

 

Wg mnie najlepszy do A2 będzie Rez bitsa z aqua pipem czy to z góry czy z dołu. Po pierwsze dlatego że w wysokich rezach aurora będzie się ruszać na całej wysokości reza a perełki będą miały szansę byc zaciągnięte przez pompę. U mnie w Photonie coś się dzieje tylko do połowy wysokości reza (nawet na najwyższej prędkości) a u góry prawie wszystko stoi lub ledowo co się rusza. Trochę bez sensu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Hehhe.

 

Ja zostaję przy czerwonej, zwłaszcza, że rozwiązałem problem z XSPC PHOTONEM i A2. Ten rez tak nadaje się do A2 jak ja do baletu i teraz mam dwa wloty i wylot płynu. Ogólnie A2 jest fajna ale bardzo wybredna jeśli chodzi o rezy i przepływ wody. Tak czy siak jest nieźle choć mam wzrost temp w układzie o około 5 st. Jakoś się nie martwię bo chyba będę zmieniał moje GTX680 na jednego GTX980. Wydajność podobna lub nawet lepsza u Maxewella a mnie prądu zużyje i więcej VRAM. Tylko czekam jeszcze czy nie wyjdzie jakieś Ti no żeby był jakiś wybór bloków do tej karty.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Taka ciekawostka odnośnie nowych chłodnic Mayhems Havoc ;)

 

 

Dear Resellers,

Back in January we wrote to you regarding our RX V2 being sold in China on TaoBao and Alibaba without our permission. This was being done by the factory which used to manufacture the RX and RS series. Since then we have had to repeatedly send IP infringement notices to these site to remove the listings. While this is successful it's a constant battle.
 
More recently we have seen our designs being offered with custom logos. The first instance of this was from Dazmode in Canada and his Darkside brand. As a result of this we had to stop all business with Dazmode.
 
Unfortunately we noticed another company doing the same a couple of months ago. Mayhems posted some photos of radiator prototypes on Facebook that looked suspiciously familiar. We made contact with Mayhems to make them aware that the radiators were made with our tooling and designs. We requested that they changed the design and made their own tooling before going into production.
 
This week Mayhems released the radiator with only minor changes. The logo has been changed and they have a chamfer at the back of the header tank, but it's still clearly recognisable as an RX radiator. Internally it's using our core design with some extra baffles to make it four pass instead of two. Nearly all of the radiator is still made with our designs and tooling.
 
We would politely ask resellers not to stock Mayhems radiators until they make something with their own designs and tooling. We don't want XSPC radiators to be displayed and sold alongside these copies.
 
Mayhems Havoc radiators are made using our old V2 design and tooling, so the radiator will have lower performance, lower finishing quality and likely a higher price than the RX V3. As a result we don't expect them to sell many. That being said, it still damages our brand and it's insulting to us to see someone put their logo on our work and call it their own.
 
If you have any questions please ask.
 
Best Regards,
XSPC ASIA

 

I odpowiedź

 

 

This has been sent out from Paul Lockly Owner of XSPC to re sellers world side.

 
Which is a complete lie as none of his tooling was ever used and also the production method for the FPI is different as are the internal baffle which again put his rads to shame. This is why Mayhems held back a few months while we double checked every thing.. XSPC has for years tried and failed to close down Mayhems by phoning, skyping, emailing re sellers and asking not to stock our products because its harming his business (this was confirmed from more that 2 re sellers) which is totally true as we produce better products than him and he doesn't like it.. If XSPC had any standing they would take us to court in the UK, how ever they very well know they have NO LEGAL CLAIM what so ever so they have reverted to the above email in Privet trying to pull a fast one.
 
Now please don't go taking sides and slating XSPC because we feel they do make some good blocks and products and i do respect there product range. They have come along way in the last few years and this little bump is just that. Business is business smile.gif and we don't need to lower our selfs to his level smile.gif

 

Let the battle begin :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

trudno się nie zgodzić. Aurora2 miałabyć dobra okazuje się zaledwie trochę lepsza niż stara. Pięknie wygląda to fakt ale cała reszta jest średnia. X1 i pastel są najlepsze. 

 

Chłodnica jest średnia i wcale nie jest lepsza od tego co jest na rynku. Jakby stworzyli niezły rez dla A2 to byłoby coś. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...