Skocz do zawartości

Mayhems Aurora 2- Beta


Recommended Posts

@eVerest

 

Tak jestem tu na stałe (już ponad 4 lata). Moja żona jest japonką, a poza tym pracuje w jednej z firm zajmujących się dostarczeniem rozwiązań sieciowych dla firm.

 

@jacekgothic

Kurczę. Ciekaw jestem czy dojdzie. Jak zadzwoniłem do Angeli aby ich poprosić o zrobienie zakupów (nawet z ich prowizją), bo leżą u nich rzecz które już kupiłem - to powiedzieli prosto z mostu, że bezpośrednio u Mayhems'a nie kupują bo ich już kilka razy wyrolowali. Jeśli paczka do Ciebie Jacku dojdzie w jednym kawałku to pewnie będę musiał się przeprosić z Paypalem. Szkoda, że się nie zgadaliśmy bo mogliśmy wysłać razem kasę i przesyłka do PL zawsze byłaby tańsza a ja bym dał Ci kasę na wysyłkę gratów do Japonii. Cóż - polak mądry po szkodzie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

że bezpośrednio u Mayhems'a nie kupują bo ich już kilka razy wyrolowali.

 

Hmm... Biafra ma raczej dobre doświadczenia z zakupów u nich... 

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Najbardziej mnie martwi, że zamówiłem zwykłą przesyłkę pocztową bez możliwości monitoringu...

Trzeba było brać kuriera :/

 

Z doświadczenia wiem, że np. EK lepiej traktuje indywidualnych klientów zamawiających bezpośrednio w ich sklepie, niż sklepy, które tam zamawiają. Dowiedziałem się tego podczas "przygód" jakie miałem zamawiając, usiłując zamówić bloki GPU...

Link to post
Share on other sites

Jacku jak zalejesz swojego blaszaka, to bardzo proszę o zdjęcia. Masz niezwykle schludną konstrukcję i jeśli rzeczywiście będzie to wszystko warte świeczki (a myślę, że będzie) to z miejsca kupuje wszystkie zabawki, fakt - trzeba będzie poczekać ale czasu akurat mam pod dostatkiem.

Link to post
Share on other sites

Serwus,

 

Mam dość idiotyczne pytanie.

 

Mam zamiar na dniach kupić rez Photon 270mm z docelowym użyciem z Aurorą 2 (na teraz pewnie będzie X1) i powstaje pytanie jak podłączyć węże. Z manuala wynika, że wszystkie 3 porty umieszczone na spodzie phantoma mogą funkcjonować jako in/outlet. Tutaj powstaje pytanie czy aurora w takim układzie da odpowiedni efekt w rezerwuarze. Myślałem jeszcze o obróceniu reza i użycia fill portu jako outlet (podłączonego do pompy) a trzy otwory w tak obróconym rezie jako inlet. Oczywiście jest to przykład. Nie wiem jak jest skonstruowany spód Photona (tam gdzie są trzy otwory G1/4) jednak mam obawę że jeśli są w jakikolwiek sposób połączone, może to stwarzać problemu. Osobiście chciałbym wszystko zrobić po bożemu i ciągnąc węże do tych trzech otworów jednak z tego co widziałem Biafra ma ten rez (270mm taki jaki chce kupić) więc może on tutaj zabierze głos jako człowiek, który już to "macał".

 

Szukałem po sieci i nie znalazłem, żadnych filmów czy nawet zdjęć pracy Aurory (jakiejkolwiek) w tym rezerwuarze, a że Photon do tanich nie należy, więc wolę się na wszelki smerf, zapytać.

Link to post
Share on other sites

Rezerwuar jak każdy inny (z tym,że wykonanie kosmiczne), ale lepiej nie kombinować z obracaniem bo góra nie będzie sprzyjać przepływowi. Poza tym przejściówka jest wymagana by w ogóle coś podłączyć bo otwór jest większy. 

Nie ma znaczenia jak to podłączysz na dole

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Na górze jest taka kratka która zdecydowanie utrudni przepływ. I tak jak napisał natsu- gwint jest dużo większy niż G1/4. Nie ma sensu z tym kombinować. A jak się zastanawiasz czy w tak dużym rezie widać efekt aurory to zobacz sobie temat Jacka. 

Link to post
Share on other sites

Ok. Film Jacka rozwiał moje wszelkie wątpliwości. Efekt jest naprawdę świetny. W poniedziałek kupię rez Photon 270, w sumie mógłbym wziąć mniejszy ale jak szaleć to szaleć. Może w przypływie euforii kupię jeszcze akrylowe rurki. Strasznie mi się podobają ale ceny złączek (myślę o rozwiązaniu Primochilla) są po prostu kosmiczne. Z tego co liczyłem to do mnie wejdzie jakieś 14 złączek. Myślałem aby robić to na raty ale chyba lepiej jest się "szarpnąć" i zrobić wszystko za jednym zamachem. Jeszcze będę musiał zamówić aurorę z Anglii, a do tego czasu chyba będę leciał na samej wodzie destylowanej.

 

Ciekawi mnie jedno. Obecnie pracuje cały mój układ na Mayhems X1 blood red - docelowo chce iść w Aurore red i tak się zastanawiam czy kupować tego bliza czy wystarczy samo płukanie wodą destylowaną (w zamkniętym obiegu). W sumie produkty Mayhems'a są dość podobne pod kątem składu (pewnie Biafra mnie zastrzeli), więc nawet jak nie wypłukam tego jak Biltz to chyba nie powinno się to gryźć. Niby pieniądze mam ale problem jest z przesyłką - Japończyki jeszcze są gotowe mi dowalić karę za wysyłkę żrących substancji pocztą.

 

Jacku powiedz mi jeszcze jak czyściłeś układ?

Link to post
Share on other sites

 

 

jak czyściłeś układ?

Spuściłem pastel, zalałem dwa razy destylką cały układ i za każdym razem pracował kilka minut. Następnie rozłożyłem wszystko, węże do śmietnika a całą resztę wypłukałem wodą destylowaną i tyle. Patrzyłem do wnętrza bloków, lśnią z czystości, zero syfu. Chłodnice też bez żadnych nalotów w środku... A gdyby były pozostałości destylki w chłodnicach, czy też blokach, to nic nie szkodzi i tak koncentrat rozcieńczałem tą samą destylką, więc suszenie sobie darowałem :D  Trzeba tylko uważać żeby nie nachlapać na MOBO, GPU szła na samym końcu, więc z uważaniem na nią nie było problemu.

Link to post
Share on other sites

 

 

(pewnie Biafra mnie zastrzeli)

 

:menda: 

 

Masz całkowitą rację. Podobne są w składzie i mają podobne pH więc blitz nie będzie konieczny. Tego blitza to bym zalecał gdybyś miał jakiś płyn od EK, fesera albo coś co barwi/brudzi bloki. Po X1 będziesz miał tak czyściutko jak Jacek po pastelu. Zrób podobnie jak zrobił Jacek i będzie git. Ważne żeby przy każdym płukaniu destylką dać temu pochodzić żeby wymyła wszystko dokładnie.  

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się co do płynów od EK, skórczybyki barwią jak koszulka made in china. Mój drugi blok na gtx680 od koolnace był kupowany jako używany i jako paranoik otworzyłem go i czyściłem, syf był straszliwy. Patrząc jednak na X1 to wszystko wygląda na czyste (węże, rez). Oczywiście jak będę zalewał Aurorę to zrobię jak Jacek i dam nowe węże a bloki i top rozkręcę, wyczyszczę oraz przy okazji sprawdzę jak się płyn zachowywał w układzie. Chyba zrobię tak że każdy element podłączę osobno do pompy (mam starego swiftecha) i wpuszczę w niego wodę destylowaną i pozwolę popracować przez jakiś czas. Oczywiście każdy element wcześniej wyczyszczę za pomocą IPA a owo płukanie ma za zadanie usunąć resztki alkoholu i sprawdzić szczelność.

 

Przy okazji może zmienię złączki bo te od alpha cool to jakieś cholerne nieporozumienie. Nakrętki nie trzymaj wymiarów i jedne bez najmniejszych problemów mogę nakręcić a inne po prostu tak haratają wieżę że człowieka krew może zalać. Z tym musze pomyśleć bo cały wic polega na tym że mam sporo 90 i 45 stopniowych złączek w okolicach procka a ceny rozwiązań od Bits's czy innych firm podliczone do kupy są spore. Może spróbuję pobawić się szlifierką precyzyjną i trochę stępię krawędzie tych nakrętek od AC. Natsu miał racje - LC to kupa fajnej zabawy.

 

Tak czy siak na teraz najważniejsze jest zamówić nowe węże, Aurorę z Anglii, oraz (w końcu) w pełni przeszklony bok do mojego Pahntoma 630, żeby to w końcu wyglądało jak powinno. Reza pewnie zamówię w poniedziałek.

Link to post
Share on other sites

Wiedzieliście, że bez większego problemu można "wyczyścić" zabarwioną Aurorę :wariat:

Znalazłem sposób, znaczy moja Pani znalazła na to sposób...

Po ostatnim barwieniu zostało mi jej trochę w szklance, więc moja wzięła szklankę do mycia, wylewając płyn zostawiła osad (efekt aurory) który osadził się na dnie szkła i dość mocno trzymał. Po zalaniu tego wodą i rozmieszaniu nadal jest aurora, tylko znów biała %-):D

Tak więc na upartego, można odwrócić efekt barwników, będzie jedynie problem z inhibitorami korozji w nowym płynie, który na dobrą sprawę byłby tylko destylką z cząsteczkami efektu Aurory.

Można byłoby pokombinować z Biocide Mayhemsa :D

Link to post
Share on other sites

Jacku. Mam szybkie pytanie. czy jak zamawiałeś Aurore to ile kosztowała Cię wysyłka do polski i jaką opcję (o ile miałeś) wybrałeś. Dziwi mnie że jak jestem na formularzu i wybieram opcję ( jest tylko jedna) to wychodzi dość tanio (raptem 40euro) co jest dość niską kwotą za prawie kilogramową paczkę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...