Skocz do zawartości

Mayhems Aurora 2- Beta


Recommended Posts

 

 

Let the battle begin

 

Kolejna drama podobnego pokroju. Już było całe zamieszanie odnośnie plastyfikatorów które zaczęło się w podobny sposób. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Spodziewałbym się raczej że te chłodnice będą dość wydajne.   

Link to post
Share on other sites

 

 

Spodziewałbym się raczej że te chłodnice będą dość wydajne.

 

Wydajne będą, taka firma raczej nie będzie sprzedawała pod swoim logo byle czego.

 

 

 

Skąd wiadomo,że tandeta

 

Nie chodziło mi o wydajność, jak słusznie zauważyłeś, jeszcze nie ma testów.

Osobiście nie lubię chłodnic, które mają tylko dwa wloty w niektórych przypadkach jest to dość duże ograniczenie w budowie układu a już na pewno nie ułatwia tego...

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Pozegnanie z Aurora 2 Red

 

Niestety po 3 miesiacach urzytkowania musialem wczoraj spedzic wieczor na plukaniu calego systemu .  Aurore zalalem ok 3 miesiecy temu , przez pierwsze 2,5 miesiaca wszystko bylo swietnie niestety przez ostatnie 2 tygodnie plyn zmienil barwe na bardzo ciemna wisnie i stracil calosc perlistego wygladu z tego tez powodu zdecydowalem sie na wymiane i cale szczescie . Krajobraz po bitwie mozna by powiedziec to to co zastalem po zlaniu plynu .... na dole rezerwuaru bagno... milimetrowa warstwa bialej brei ... blok procesora tez nie lepiej ,grafiki niestety nie mialem mozliwosci rozkrecic ale to co wyszlo po przeplukaniu przerazilo mnie :D tak samo jak to co wyplukalem z chlodnic. Reasumujac jedynie przewody byly wolne od syfu i to po 3 miesiecznym uzytkowaniu O_o. Wizualnie plyn oceniam na 10 jednak czy tez przez to iz mam zatokowy rezerwuar czy tez przez sporej wielkosci chlodnice plyn poprostu sie "rozpadl" i dostaje ocene 3 jak ilosc miesiecy przepracowanych w systemie. Na szczescie wychwycilem odpowiedni moment do wymiany.

 

To moj zestaw : 

 

1x Alphacool NexXxoS XP³ Light - Acetal Edition - Intel/AMD
1x Alphacool Repack - Single Laing D5 - Dual 5,25 Bay Station
1x Alphacool VPP655 - Single Edition
1x Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper 360mm

1x 240mm Alphacool NexXxoS Monsta radiator

2x evga gtx 780 classified hydro copper waterblock

Link to post
Share on other sites

 

 

jednak czy tez przez to iz mam zatokowy rezerwuar

 

Niestety to najprawdopodobniej jest problem. No i zmiana koloru oznacza zakwaszenie układu więc możliwe że nie było to na starcie wystarczająco dobrze domyte :(

Link to post
Share on other sites
Układ sam się płukał   

 

Plukac moze ci sie i plukal  ale jak nie masz jakiejs magicznej sztuczki czy tez pudelka to tylko przemiesciles osad :D w inne miejsce :)

 

 

 

Ps. na szczescie cala sytuacjia nie miala wplywu na temperatury a teraz przy przezroczystym plynie bede mogl bardziej obserwowac co tam sie dzieje w srodku :)

 

 

Niestety to najprawdopodobniej jest problem.

 

Bralem po uwage to przy wlewaniu dlatego tez plyn dostal odemnie note 3 a nie 0 :)  

Edytowane przez Volto
Link to post
Share on other sites
to tylko przemiesciles osad

 

Nie osad, tylko cząsteczki, które dają efekt aurory. Jak masz zbyt niskie ciśnienie w układzie, to niestety tak się dzieje jak opisałeś. Jak przez dwa tygodnie trzymałem pompę na ~ 25%, to płyn był kolorowy, ale efekt aurory zupełnie znikną...

Po włączeniu pompy na 100% na kilka godzin, aurora wyglądała jak zaraz po zalaniu układu...

Swoją po zlaniu "wyczyściłem" z barwnika. Obecnie mam koncentrat (z odzysku :wariat: ), 250ml biały, na 2 litry gotowca, wystarczy zalać go destylką i ewentualnie po sprawdzeniu pH dodać odrobinę Biocide.

Link to post
Share on other sites

Ja również się pozbyłem Aurory2 -RED z układu. Kilka przemyśleń:

 

1. Rezerwuar od XSPC (Photon 270) zupełnie się nie nadaje do Aurory. Przy dnie jest martwa strefa (zaraz obok "świetlówki") i perełki się tam osadzają. Dodatkowo nawet prze pełnej mocy pompy D5 (ze względu na tą kretyńską płytkę która ma zapobiegać tworzeniu się wiru) strumień wody nie jest w stanie wprawić w ruch Aurorę od połowy zbiornika, rozwiązanie to zrobienie podwójnego biegu z wlotem od spodu i od góry - koszmar jeśli chodzi o napełnianie i odpowietrzanie. 

 

2. Nie wiem czy to wina moich bloków czy nie ale po rozkręceniu bloków (i to po ostrym płukaniu zobaczyłem istny koszmar. Perełki zaczęły zatykać miejsca między finami bloku CPU i GPU. Na szczęście miękka, zużyta szczoteczka do zębów dała radę.

 

3. Wzrost temperatury w całym ukąłdzie o dobre 6 stopni. Niby nic ale jednak umiało się dać we znaki przy ostrym graniu na podkręconym i7 3930K.

 

4. Trwałość mizerna. Po około 2 miesiącach w zbiorniku (zapewne ze względu na rozmiary i średnicę) nadal było widać efekt aurory jednak w wężach - prawie nic. Dopiero po skręceniu pompy na pierwszy albo drugi bieg (co w wypadku mojego reza było jakąś tragedią) coś było widać. Najprawdopodobniej gdzieś się perełki osadzały. Lub wynika to z kretyńskiej budowy Photona która nie tylko utrudnia pracę AUrory ale też powoduje zupełnie niepotrzebne wydłużenie odpowietrzanie ukłądu (porty na spodzie nie są odseparowane od siebie i powietrze wypychane z układu jest zatrzymywane przez debilną płytkę anty wirową i zaciągane z powrotem do układu). Wadliwy projekt Photona powoduje że pompa zasysa przede wszystkim wodę która wpływa do rezerwuaru co powoduje wytrącenie się perełek które bardzo wolno opadają. Rozwiązaniem jest zwiększenie gęstości A2 jednak jest to rozwiązanie na krótką metę. Na szczęście Photona łatwo było wypłukać bo jest ze szkła jednak to jest chyba jedna dobra rzecz w tym rezie, bo nawet nalewanie wody umie wpieprzyć (nie wiem po co ta kratka na wlocie). 

 

5. Czyszczenie to jakiś koszmar. Płukanie za pomocą kranówki mało daje ze względu na to że aurora naprawę nieźle zatyka finy na blokach, a samych chłodnic się nie da rozkręcić. Tak więc za pomocą samej wody sporo czasu upłynie (i sporo destylki) zanim wszystko się wypłukał. Ja kupiłem flirt do wody (czyszczenie wstępne, mechaniczne) z gęstym filtrem i dopiero to - po około kilku dniach wychwyciło wszystkie perełki z układu które były wymywane z chłodnic. Filtr błyszczał się jak lustro. Na szczęście filtr był wysokiej jakości z wysokim przepływem i pompa nie musiała jakoś bardzo się wysilać. Tak czy siak płukanie układu to zabawa dla cierpliwych. 

 

6. Węże lekko zżółkły ale nic na tyle poważnego żeby o tym pisać epopeje. 

 

7. Mimo bardzo dobrego doświetlenia wnętrza cieżko ładnie wyeksponować efekt A2 i to w każdym koloe

Jak dla mnie auror nadal jest piękna ale ze względu na utratę właściwości i to dość szybko, jest na chwilę i raczej nie do codziennego użytku. Wynika to z faktu, że przy mocno rozbudowanych układach Aurora będzie się wszędzie osadzać i nie daj bóg aby pompa nie pracowała dłużej jak kilka dni. Poderwanie Aurory w dużym układzie jest bardzo trudne. W mojej opinii najlepszym układem jest układ z jednym GPU i CPU i niskim rezem lub wysokim z aquapipe od bit'sa. XSPC zupełnie się do Aurory nie nadaje. Pomysł niezły ale jednak wracam do X1 red. Mniej z nim problemów.  

Link to post
Share on other sites

 

 

Poderwanie Aurory w dużym układzie jest bardzo trudne

 

Huh To widac co uklad to inne zachowanie tego plynu ja w swoim mialem kompa 2 tygodnie wylaczonego bo bylem na wakacjach i po powrocie wszystko bylo super nie mialem zadnych problemow A2 dopiiero cos 2 tygodnie temu sie stalo.... pewnie zona jakas klatwe nalozyla :)  

Link to post
Share on other sites

Hehehe. Moja ładniejsza połówka cały czas klnie ile wydaje na moją maszynę. :D Faktem jednak jest że A2 jest bardzo wybredna i delikatna i wszystko zależy od części jakie składają się na układ. Może bloki Koolance są zbyt restrykcyjne i działają jak filtry, których A2 nie trawi. Może to wina reza albo czegoś innego. Tak czy siak moja przygoda z A2 jak na razie się skończyła. Teraz będę bawił się akrylowymi rurkami bo wyglądają świetnie a patrząc na mój mostek SLI od Bits jakość i wygląd akrylu bile wszystkie węże.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

 

 

Pytanie czy z srebrnej zrobię coś na wzór Sunset Yellow?

 

Myślę że tak z odpowiednimi barwnikami.

Mogę Ci wysłać na próbę oczyszczoną A2 koncentrat na 2 litry A2 za darmo, ja już się w tym nie będę babrał.

Rób sobie z tym co chcesz :D  Do testów idealna bo za darmo :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...