Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

6 godzin temu, Karister napisał:

 

Co z tego, skoro zabrali odliczanie składki zdrowotnej? Dla mnie to jest pożegnanie z UoP od przyszłego roku. Banda debili. I tak już mieliśmy najwyższy procent PKB na socjal i najniższy na rozwój oraz naukę w Europie. Teraz będzie jeszcze większe dno i kibel. Niech najlepiej rozdadzą wszystko za głosy.

 

I na co pójdziesz? Na B2B gdzie będziesz miał 9% bez możliwości odliczenia? Nie będzie to opłacalne. Oni dążą do tego, żebyś nie chciał być na B2B tylko grzecznie wrócił na UoP i mieli wyższe wpływy do budżetu.

Link to post
Share on other sites

Na szybko licząc jeśli to klepną w takiej formie to jestem w tyłek, taki tam prezencik do PIS'u dla "klasy średniej" czy jak tam kto wolu "gorszego sortu". 

Dobrze wiedzą jakie jest ich poparcie wśród średnio zarabiających. Dobra zmiana w dobrej formie.

Link to post
Share on other sites

Kolejny program z serii bieda+, oni dążą do tego żeby wszyscy mieli po równo, oczywiście z wyjątkiem polityków, ich rodzin i znajomych. Ale jestem wściekły, 45 lat biedowania w komunie nic ludzi nie nauczyło, jak widać wielu wciąż tęskni.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, orbik napisał:

 

I na co pójdziesz? Na B2B gdzie będziesz miał 9% bez możliwości odliczenia? Nie będzie to opłacalne. Oni dążą do tego, żebyś nie chciał być na B2B tylko grzecznie wrócił na UoP i mieli wyższe wpływy do budżetu.

 

Będzie opłacalne, bo zarówno UoP, jak i B2B dostały po du**e. UoP też straciło możliwość odliczenia zdrowotnej, tylko zapomnieli o tym powiedzieć na oficjalnej prezentacji. Zamiast obiecanego wyrównywania form zatrudnienia (co nawet ma sens), zaorali UoP do końca. Dla mnie przyszły rok na UoP to jest ponad 1000 na rękę mniej miesięcznie, nawet z wyższą kwotą wolną i oddalonym II progiem. Strata na odliczaniu zdrowotnej jest olbrzymia. Po przejściu na B2B 1500 do przodu względem sytuacji obecnej. Czyli całościowo B2B vs UoP to nadal 2500PLN różnicy na miesiąc dla mnie. Nigdy się na to nie rzucałem, ale teraz mnie już zachęcili. Nie miałem ciągot, aby unikać płacenia składek, jakie były, lecz to jawne okradanie to już przegięcie pały.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Karister napisał:

 

Będzie opłacalne, bo zarówno UoP, jak i B2B dostały po du**e. UoP też straciło możliwość odliczenia zdrowotnej, tylko zapomnieli o tym powiedzieć na oficjalnej prezentacji. Zamiast obiecanego wyrównywania form zatrudnienia (co nawet ma sens), zaorali UoP do końca. Dla mnie przyszły rok na UoP to jest ponad 1000 na rękę mniej miesięcznie, nawet z wyższą kwotą wolną i oddalonym II progiem. Strata na odliczaniu zdrowotnej jest olbrzymia. Po przejściu na B2B 1500 do przodu względem sytuacji obecnej. Czyli całościowo B2B vs UoP to nadal 2500PLN różnicy na miesiąc dla mnie. Nigdy się na to nie rzucałem, ale teraz mnie już zachęcili. Nie miałem ciągot, aby unikać płacenia składek, jakie były, lecz to jawne okradanie to już przegięcie pały.

Weź sobie jeszcze raz policz wszystko bo te tabelki są o kant du*y rozbić. jedno, że zapłacisz zdrowotnego dajmy na to 9% z 20 000 a drugie że zamiast od 18 tyś to od 20tyś policzysz dochodowy.  1500zł różnicy to nie jest kwota, która przekonuje do pójścia na B2B jako ucieczki od etatu z racji braku urlopu. 

 

Na UoP Gowin już zapowiedział, że będzie jakaś ulga/współczynnik niwelujący duża podwyżkę.

Edytowane przez orbik
Link to post
Share on other sites

Po co mam to liczyć jeszcze raz? Nie mam żadnych wątpliwości co do mojego wyniku. Urlopu będę miał nawet ciut więcej i stałą stawkę miesięczną przeliczoną z kosztu pracodawcy na moje netto. Czyli bez strat w miesiącach ze świętami. Wszystko mam już przeliczone i wygląda to idealnie. Jeśli porównujesz B2B z UoP w przyszłym roku, to różnica docelowa wynosi 2500 miesięcznie. 1500 to jest tylko różnica po przejściu na B2B w nowym ładzie vs UoP w obecnym, starym ładzie. Porównywałem moją obecną sytuację z przyszłą w ten sposób. Czyli po staremu bym siedział i płacił, jak do tej pory, ale że chcą mi zabrać 1000, to ja go nie oddam, a do tego wezmę sobie jeszcze 1500.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Bo PiS od dawna promuje patologię patrz 500+
Program z założenia szczytny ale realizacja już tragiczna.ile to patologicznych rodzin siedzących na zasilkach dorobiło sobie dzieci aby brać 500+..
Znam rodziny które biorą po 3tys samego 500+
Zaden z rodziców nie pracuje bo po co.

A teraz mamy dalsze promowanie patologii ten co nie umie nic, co mu się nie chce będzie miał tyle samo i to za darmo co gość pracujący na dwa etaty, czy wykształcony w swoim fachu.

PiS chyba sobie nie zdaje sprawy z tego że tym swoim nowym ladem promuje czarna strefę.
Ja już słyszę po znajomych że będą obcinać umowy a różnica będzie wypłacana pod stołem w kopercie....

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, raiders napisał:

Ja już słyszę po znajomych że będą obcinać umowy a różnica będzie wypłacana pod stołem w kopercie....

Mało tego, teraz to się będzie opłacać i pracodawcy i pracownikowi, powrót do patologii zatrudnieniowej.

 

Godzinę temu, raiders napisał:

PiS chyba sobie nie zdaje sprawy z tego że tym swoim nowym ladem promuje czarna strefę.

Oni mają daleko w tyle ten kraj, interesuje ich tylko i wyłącznie klepnięcie następnej kadencji,  przegrana oznaczałaby konieczność zawinięcia się ze stołków przez nich i ich rodziny oraz rozliczenie z wałków które sobie teraz kręcą na całego.  Zabierają więc swoim przeciwnikom którzy i tak by na niech nie zagłosowali a rozdają elektoratowi.

 

Jestem jak najbardziej za polityką prorodzinną, ale od samego początku byłem przeciwnikiem 500+ w takiej formie zamiast ulg podatkowych, a to był tylko początek, całą kasę na odbudowę gospodarki chcą znowu przebimbać na kupienie głosów w następnych wyborach. Przerażające jest, że w istocie im się to uda, sondaże nie podostawiają złudzeń. Mimo całej naszej historii nie dorośliśmy jako społeczeństwo do prawdziwej demokracji i taka jest gorzka prawda. Minęło zaledwie 30lat a Polska znowu jest na kolanach przed jakimś obłąkanym starcem. Nie bardzo wiem jak mam szanować ludzi który popierają taki stan rzeczy, skoro sami siebie nie szanują. Smutne to i zarazem żałosne. 

 

 

  • Lubię to 2
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
14 minut temu, pendzel_3 napisał:

rozliczenie z wałków które sobie teraz kręcą na całego

Niby dorosły chłop a w bajki wierzy :D Oczywiście przydałaby się akcja taka jak z Ceausescu, szybki sąd i czapa. Ale u nas to nierealne, ręka rękę myje.

17 minut temu, pendzel_3 napisał:

Mimo całej naszej historii nie dorośliśmy jako społeczeństwo do prawdziwej demokracji i taka jest gorzka prawda. Minęło zaledwie 30lat a Polska znowu jest na kolanach przed jakimś obłąkanym starcem.

No niestety, lwią część inteligencji wymordowano podczas II wś. Większość narodu to potomkowie chłopów pańszczyźnianych co widać na każdym kroku, a już zwłaszcza po "elitach".

  • Lubię to 3
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Panowie mam prawie 6 dyszek na karku i jestem całe życie dymany w tym ojczystym kraju (ale pięknym jakim jest Polska) , oczywiście chodzi o kasę i życie za nią , przeżyłem wiele haseł typu socjalizm dobrem człowieka , trzecia Japonia , mieszkania dla młodych, zielona wyspa itd bez liku można wymieniać .

Kto by nie rządził to zawsze kiła nie wiem dlaczego nie można wzorować się na innych państwach gdzie jest dobrobyt i ŁAD( czy tam politycy i rządzący mają więcej brózd na mózgu? nie poprostu tam nie kradną i nie szastają kasą wiemy na co.Tam jest odpowiedzialność i kompetencja) a co najważniejsze demokracja ale nie kontrolowana jak u nas, wiem że nie ma u nas prawdziwych polityków bo i skąd, w czasie WW II wybito inteligencję i resztę zdrowo myślących a po wojnie rządzili długo Ci co pokończyli instytuta w Moskwie, potem ludzie bez pojęcia o polityce a teraz to już nie napiszę kto.

Ciągle Ci co są u władzy kradną i wprowadzaja na stołki ludzi nie kompetentnych ale za to wiernych i oddanych, tak to trzeba napisać bez poprawności politycznej, brak odpowiedzialności za błędy, nawet nie potrafią się przyznać do tego - honor, ambicja a cóż to takiego dla człowieka który jest odpowiedzialny za kraj i ludzi w nim żyjących.

Za komuny i w ogóle po wojnie nie byliśmy ta podzieleni jak teraz, jesteśmy narodem który się uwstecznia, zawistnym i sprzedającym za parę srebrników jak Judasz który potem zrozumiał swój błąd i ze wstydu się powiesił a teraz by zabrakło drzew dlatego tak pośpiesznie wycinają je.

Tak mi dobrze że na emeryturę chyba nie pójdę( nie wiadomo czy bedą mieli z czego wypłacać ) ponieważ przy nawet dobrych zarobkach żyje się coraz trudniej,ceny galopują jakoś nie chcą się uwsteczniać jak naród. Jak żyję to ceny i życie ciąglę idzie w górę nie ma stabilności jak w innych cywilizowanych krajach.

Europa się z nas śmieje a i  może pół świata czy my jeszcze będziemy normalnym narodem który sam zadecyduje o swoim losie?

 

Edytowane przez Han44
  • Lubię to 1
  • Smutne 2
Link to post
Share on other sites
50 minut temu, Han44 napisał:

Europa się z nas śmieje a i  może pół świata czy my jeszcze będziemy normalnym narodem który sam zadecyduje o swoim losie?

 

Niestety nic na to nie wskazuje, tendencja jak widać jest wręcz odwrotna.

 

52 minuty temu, Han44 napisał:

Za komuny i w ogóle po wojnie nie byliśmy ta podzieleni jak teraz,

To jest część planu, jak ciemny naród nie ma naturalnego wroga to trzeba stworzyć sztucznego... śpiewka stara jak świat, ale jak widać dalej w naszym społeczeństwie skuteczna.

Smoleńsk, uchodźcy, lewaki, lgbt... z tym, że każde paliwo wcześniej czy później się wypala, ale zawsze można jeszcze przecież przekupić ciemnogrodzie ich własnymi pieniędzmi. 

Ps. teraz to już nie tak do końca własnymi bo zaczynają sięgać głębiej do kieszeni tym którzy coś w życiu osiągnęli, na rzecz tych którym się nic nie chce, ale Ci drudzy to przecież lepszy elektorat. Socjalizm pełną gębą...

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 21.05.2021 o 20:30, dodo napisał:

Wyobrażacie sobie coś takiego w Polsce?

 

Aby tak się zachowywać trzeba przede wszystkim mieć honor. U nas praktycznie nikt już nie pamięta co to honor.

 

 

Pasuje też do tematu o religii ...  ehhh

87c041ab5ae0ef9985c34c8c6ec22cf7.jpg

  • Lubię to 2
  • Haha 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...