Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

Wybory korespondencyjne, w takiej formie jaką proponuje PiS, nie będą demokratyczne i ja nie wezmę w nich udziału. Do setek tysięcy Polaków za granicą, też przyjedzie listonosz z przesyłką? Jak w kraju czasowo nie mieszkają, to już nie mają żadnych praw? Już nie są Polakami? "Walczyłem" ze starą komuną, będę "walczył" z nową...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

To Ty twierdzisz że walczyłeś, zapewne głosując na Bolka?

Chociaż ja głosowałem na Kwacha...

Żeby obalić Bolka.

Resztę życia będę przeciwko wszystkim co podnieśli rękę na Olszewskiego.

Edytowane przez AudiAWX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na co mam odpowiadać? Jak nie miałem wtedy prawa głosu.

No to były wybory typu mniejsze zło, jak zawsze zresztą. Miałeś kiedykolwiek prawdziwy wybór?

Zresztą jak walczyłeś z komuna to na kogo głosowałeś? Posmiejemy się razem.

A Kaczyniak tak współpracował ze go wygryźli...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oddawałem nieważny głos, bo były anonimowe. Natomiast sposób wymyślony przez twoich ulubieńców, zaprzecza anonimowości, bo jest do sprawdzenia (teoretycznie) kto na kogo głosował. Za tamtej komuny, raczej nie było to do sprawdzenia...Myślę, że czas przestać się sprzeczać i atakować. Różni nas wiek, doświadczenie, przeżycia, co zupełnie nie stawia żadnego z nas wyżej, czy niżej. W żaden sposób nie chciałem cię urazić, a jeśli tak to odczuwasz, to przepraszam... 

Link to post
Share on other sites

Co Ty z tymi obrazami? Czy my się wyzywamy od Ujów?

Zresztą mi to lotto nawet jak ktoś tak ciśnie, ważne żebym ja nie zapędził się tak daleko.

Każdy ma prawo do swojego myślenia, tylko dobrze żeby było na podstawie obserwacji otoczenia.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja to chętnie oddam głoś na ekipę, która chociaż w jakimś stopniu odetnie się od przeszłości, postawi krechę i zacznie realizować swój plan. Póki co SLD wspieram i Czarzastego, bo to jeden z nielicznych, którego mogę słuchać. A pis to mnie mierzi z tym swoim IPN-em, na który idzie od cholery kasy, tym kultem wyklętych, którzy mordowali cywili, tym grzebaniem palcem w grobach i pisaniem (zakłamywaniem) historii na nowo. A już szczytem jest stawianie przeciętnemu politykowi pomników po całym kraju.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to jeszcze raz ci napiszę: demokratyczne wybory organizowane są również w Rosji i na Białorusi. Nie mam zdolności prekognicji, co będzie w PL to się okaże, mam tylko swoje przypuszczenia jak będzie. :)

Rozumiem, że w twoim mniemaniu przedstawiłeś wartościowe argumenty a nie ad putinum ad hitlerum czy inne rewelacje stosowane przez politycznych skandalistów do szokowania ludzi.

Tzn, Ja rozumiem, że taką logiką do straszenia/urabiania elektoratu posługuje się jakiś aparatczyk wystepujący publicznie w mediach ale normalnej przeciętnej osobie w której interesie jest chłodna i rzeczowa analiza sytuacji to tak nie bardzo przystoi a już na pewno nie świadczy dobrze o stanie mentalnym.

Edytowane przez JoJoPieniaczopulos
Link to post
Share on other sites

Czym, że jest ta transcendentna figura retoryczna?: "DUCH DEMOKRACJI"?

Duchy to podobno straszą

 

Formalny termin legalnych wyborów to 10 maja i nie ma w tym nic niedemokratycznego, operując chłodną zdystansowaną logiką, mającą w poważaniu "marketing polityczny" tych czy owych.

 

Czy się przesunie i na kiedy może być co najwyżej wynikiem konsensusu gdyż nie ma " chyba" narzędzi formalnie istniejących by je przesuwać np o miesiąc, półtora czy dwa.

 

Czy korespondencyjne wybory są ok?  A jaki jest kontekst tego pytania? Ano jak poniżej.

PO sama chciała przeprowadzać wybory korespondencyjne w przeszłości i im to pasowało gdy to oni mieli je przeprowadzać. Teraz z kolei im żle bo to nie oni by je organizowali, i vice wersa oczywiście z PISem oczywiście, choć sytuacja nie jest do końca analogiczna. Gdy PO chciało to nie panowała globalna pandemia a była normalna dobra pogoda.

 

Jak w takim razie w tym kontekście powinienem ocenić wybory korespondencyjne?

1.Przez pryzmat abstrahujący od polityki : Ambiwalentny, tzn nie mam problemu o ile możliwe jest zachowanie anonimowości.

2. Przez pryzmat polityki: widzę świnie taplające się we własnych rzygowinach i mówiące, że ktoś im brudzi. Choć rozumiem, że inni widza tylko efekt marketingu politycznego a więc spoty reklamowe jakie to nasze parówki są bio eko i w ogóle nasze mięso urosło na drzewach a nie pochodzi z mielenia świń.


Nie są,i być ich nie powinno,zarowno korespondencyjnych jak i zwykłych,lecz dlaczego łagodzą zaostrzenia i pozwalają wychodzić w maseczkach?Przypadek?Wybory tuż tuż.

Czasem zanim się coś chlapnie, warto jednak zrobić powierzchowny research.

https://www.ft.com/content/6751dafc-117a-47d2-ada3-44223254f2d2

Edytowane przez JoJoPieniaczopulos
Link to post
Share on other sites

Takie rzeczy to poza kulisowo się załatwia a nie bije piane w sejmie.

Mi się wydaje, że sprawy by nie było,  ale PIS wygrał wybory to Liberalny Salon  postanowił rzucać brzytwami  i szukać gdziekolwiek punktów oparcia i postanowili wystawić na licytacje własnie tę kwestię.

No i teraz się będą przelicytowywać, oczywiście zakulisowo.

Edytowane przez JoJoPieniaczopulos
Link to post
Share on other sites

"- To raport, który ma służyć jedynie poinformowaniu o tym, co kraje zrobiły w sprawie restytucji mienia. Nie mówi o tym, co powinny zrobić ani czego nie zrobiły. Nie mówi też o pieniądzach - mówiła ambasador USA. 

Więcej: https://biznes.radiozet.pl/Prawo-pracy/Ustawa-447.-Co-to-jest.-O-co-chodzi.-Restytucja-mienia-ofiar-Holokaustu"- wklejam tylko interpretację. Natomiast bezpośrednie roszczenia powinny być w kierunku agresora (Niemcy) oraz późniejszego okupanta naszego kraju, czyli Rosji...I to by załatwiało sprawę do końca.
Link to post
Share on other sites
zym, że jest ta transcendentna figura retoryczna?: "DUCH DEMOKRACJI"?

 

To figura metaforyczna odnosząca się do idei. Idea jest koncepcją filozoficzną, niematerialną. Stąd analogia do ducha.

Rozszerzając - duch, poza cechami wspólnymi, pełni tutaj rolę głębszej przenośni wskazując na nasze demokratyczne korzenie minionych przodków. Stąd pisze się "w duchu czegoś" lub "żyć w duchu czegoś" - czyli w pierwotnych założeniach idei, na których opiera się omawiane zjawisko. Nie jesteśmy istotami powstałymi tu i teraz z próżni. Jesteśmy istotami historycznymi, przedłużeniem i dziedzictwem reliktów przeszłości - i to nie tylko w filozoficznym tego słowa znaczeniu, ale też z punktu widzenia biologicznych faktów. Twoje geny są wynikiem nieprzerwanego, biologicznego procesu przekazywania życia. Geny stanowią biologiczną instrukcję życia dla organizmu, podczas gdy systemy filozoficzne są częścią instrukcji życia opartej na niematerialnych aspektach wyznawanej hierarchii systemu wartości.

 

Formalny termin legalnych wyborów to 10 maja i nie ma w tym nic niedemokratycznego, operując chłodną zdystansowaną logiką, mającą w poważaniu "marketing polityczny" tych czy owych.

 

Czy nie ma nic niedemokratycznego z prawnego punktu widzenia? Może. Ale prawo i sprawiedliwość ((ʘ‿ʘ)) nie zawsze idą ze sobą w parze. A tym bardziej nie zawsze idą w parze z przyzwoitością i zdrowym rozsądkiem. Prawo jest często jedynie narzędziem w rękach polityków (niektórzy użyją mocniejszego porównania do zawodu pań lekkich obyczajów), a nie wyznacznikiem moralności - niestety.

 

 

Czy się przesunie i na kiedy może być co najwyżej wynikiem konsensusu gdyż nie ma " chyba" narzędzi formalnie istniejących by je przesuwać np o miesiąc, półtora czy dwa.

 

Oczywiście, że są narzędzia. A podstawą jest ochrona życia i zdrowia obywateli. Wszelkie takie masowe wydarzenia zwiększają ryzyko rozprzestrzeniania się epidemii, a biorąc pod uwagę poświecenia swobód i wolności obywatelskiej jakie zostały dokonane jest to bardzo demoralizujące zachowanie władzy, która pokazuje że interesuje ją "dobro" narodu tylko kiedy nie wchodzi to w drogę prywatnym interesom rządu.

 

 

Czy korespondencyjne wybory są ok? A jaki jest kontekst tego pytania? Ano jak poniżej.

 

Niezbyt podoba mi się możliwość łamania demokratycznej zasady prawa do anonimowości głosujących, bo to otwiera wiele furtek dla władzy o reżimowych zapędach. Już pomijając potencjalne fałszowanie.

 

 

PO sama chciała przeprowadzać wybory korespondencyjne w przeszłości i im to pasowało gdy to oni mieli je przeprowadzać. Teraz z kolei im żle bo to nie oni by je organizowali, i vice wersa oczywiście z PISem oczywiście, choć sytuacja nie jest do końca analogiczna. Gdy PO chciało to nie panowała globalna pandemia a była normalna dobra pogoda.

 

Oho, znów wracamy do standardowej retoryki "A bo PEŁO". Żyjemy tutaj i teraz, z obecnymi problemami.

 

 

Jak w takim razie w tym kontekście powinienem ocenić wybory korespondencyjne?

 

W takim, że obecnym priorytetowym problemem jest skupienie się na pracowaniu i wdrażaniu strategii organizacji społeczeństwa do funkcjonowania w warunkami zagrożenia epidemicznego, zajęciu się problemem służby zdrowia, stabilizacji gospodarki i w końcu opanowaniu sytuacji do stopnia, w którym będzie można konsekwentnie przywracać normalne funkcjonowanie społeczeństwa. Teraz są inne priorytety, ale widać niektórzy przedkładają swoje interesy polityczne ponad powinności wobec narodu. Byle szybciej, byle zdążyć przed utratą wystarczającego poparcia.

Edytowane przez Arthass
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Oczywiście, że są narzędzia. A podstawą jest ochrona życia i zdrowia obywateli. Wszelkie takie masowe wydarzenia zwiększają ryzyko rozprzestrzeniania się epidemii, a biorąc pod uwagę poświecenia swobód i wolności obywatelskiej jakie zostały dokonane jest to bardzo demoralizujące zachowanie władzy, która pokazuje że interesuje ją "dobro" narodu tylko kiedy nie wchodzi to w drogę prywatnym interesom rządu.

 

Zapomniałeś wymienić te narzędzia.... natomiast górnolotnych frazesów nie zapomniałeś. Ciekawe.

Niezbyt podoba mi się możliwość łamania demokratycznej zasady prawa do anonimowości głosujących, bo to otwiera wiele furtek dla władzy o reżimowych zapędach. Już pomijając potencjalne fałszowanie.

 

Kolejne dziwadło retoryczne. Anonimowość nie jest wartością demokratyczną tylko co najwyżej normą sankcjonowaną PRAWNIE. Mylisz Praworządność z Demokracją.. Demokratyczny to jest jedynie system wyłaniania władzy - głosowania.

 

 

 

 

Oho, znów wracamy do standardowej retoryki "A bo PEŁO". Żyjemy tutaj i teraz, z obecnymi problemami.

 

W cytacie, było i o PO i o PIS więc nie manipuluj. To nie przystoi osobie nie zaangażowanej politycznie i z dystansem podchodzącej do rzeczowej analizy rzeczywistości. Jeżeli chcesz się wypowiadać poważnie  to zawsze musisz przytaczać kontekst. Bez niego wypowiedzi są niemerytoryczne a często i demagogiczne.

Jest takie powiedzenie, SĘDZIA SPOKO, ŚLEPY NA JEDNO OKO.

No ale wtedy to nie mamy o czym rozmawiać jak tu zamykasz oczy na kontekst i interesuje Cię forsowanie jakieś tej czy owej narracji w sposób wybiórczy.

 

 

W takim, że obecnym priorytetowym problemem jest skupienie się na pracowaniu i wdrażaniu strategii organizacji społeczeństwa do funkcjonowania w warunkami zagrożenia epidemicznego, zajęciu się problemem służby zdrowia, stabilizacji gospodarki i w końcu opanowaniu sytuacji do stopnia, w którym będzie można konsekwentnie przywracać normalne funkcjonowanie społeczeństwa. Teraz są inne priorytety, ale widać niektórzy przedkładają swoje interesy polityczne ponad powinności wobec narodu. Byle szybciej, byle zdążyć przed utratą wystarczającego poparcia.

Fajnie, że pominąłeś cały wcześniejszy kontekst. Widać tak Ci wygodniej funkcjonować w świecie metaforycznych figur. Ja preferuje zakotwiczenie w faktach i realiach.

 

P.S.

skoro jesteś takim ideowym zwolennikiem ducha demokracji i praworządności ( choć te kwestie często się wykluczają, ot paradoks) to czemu nie chcesz wyborów w formalnie prawnym terminie 10 maja?

Chcesz złamać praworządność w imię ducha demokracji?

 

Także podsumowując. Nie ma byle szybciej. Jest normalny, ustalony wcześniej i sankcjonowany prawnie termin.

Chcesz cokolwiek przesuwać musisz pokazać narzędzia prawne oraz konkrety w postaci terminów, na kiedy i dlaczego wtedy oraz dane świadczące o tym, ze w tym wyznaczonym terminie przez Ciebie nie będzie już epidemii. Zacznij od narzędzi. Sfere frazesów, proszę pomiń.

 

Pozdro.

 

Edytowane przez JoJoPieniaczopulos
Link to post
Share on other sites
Zapomniałeś wymienić te narzędzia.... natomiast górnolotnych frazesów nie zapomniałeś. Ciekawe.

 

http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/11.htm

 

Tak na marginesie będąc już w temacie, czy widzisz również problem w dyskusyjności narzędzi opresyjnych jakie obecnie stosuje władza wobec podstawowych swobód i praw obywatelskich? Czy oburza Cię to w takim stopniu jak uzasadnione powody przełożenia wyborów w obecnej sytuacji?

 

 

Kolejne dziwadło retoryczne. Anonimowość nie jest wartością demokratyczną tylko co najwyżej normą sankcjonowaną PRAWNIE. Mylisz Praworządność z Demokracją.. Demokratyczny to jest jedynie system wyłaniania władzy - głosowania.

 

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej stanowi, iż „wybory są powszechne, równe, bezpośrednie i proporcjonalne oraz odbywają się w głosowaniu tajnym, są więc pięcioprzymiotnikowe.

 

Tajność głosowania

Naruszenie przepisów o tajności głosowania

KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 2 kwietnia 1997 r.

Art. 127

1. Prezydent Rzeczypospolitej jest wybierany przez Naród w wyborach powszechnych, równych, bezpośrednich i w głosowaniu tajnym.

 

 

Jeżeli chcesz się wypowiadać poważnie to zawsze musisz przytaczać kontekst. Bez niego wypowiedzi są niemerytoryczne a często i demagogiczne.

 

Przytaczanie w kółko kontekstu tła PO i wyciąganie trupów z szafy dla racjonalizacji działań obecnej władzy nie jest poważną dyskusją. I tak, właśnie to jest przykład braku merytorycznej treści oraz demagogi. To rodzaj zabiegu erystycznego z gatunków Tu quoque (potocznie kwakania), stosowany nagminnie przez propagandę PiS. Wieczne przedstawianie problemów przy pomocy dychotomii tej patologicznej symbiozy PiS-PO. Wydaje się, że to PO jest wręcz niezbędne do egzystencji PiS by usprawiedliwiać taką retoryką każde swoje wątpliwe działania. Co wy byście bez tego PO zrobili? To dzięki niemu PiS może wiecznie grać na oblężoną twierdzę, kontynuując tą strategię polityki nawet kiedy posiada już pełnię władzy. Po odsunięciu na bok tej strategii okazuje się, że PiS tak naprawdę niewiele poza tym ma do zaoferowania bez kreowania tej dynamiki "my i oni". "Dziel i rządź". Prezes odrobił zadanie domowe z dyktatorskiego sprawowania władzy. Może jednak wreszcie czas wziąć odpowiedzialność za własne decyzje?

 

 

Jest takie powiedzenie, SĘDZIA SPOKO, ŚLEPY NA JEDNO OKO. No ale wtedy to nie mamy o czym rozmawiać jak tu zamykasz oczy na kontekst i interesuje Cię forsowanie jakieś tej czy owej narracji w sposób wybiórczy.

 

Kontekst jest taki, że obecnie mamy światową pandemię i stan zagrożenia epidemicznego w kraju. Kto tutaj wyrywa sytuację z kontekstu przenosząc ją w czasy rządów PO, KIEDY NIE BYŁO PANDEMII? Jedyne co z tego jak na razie wywnioskowałem to przesłanie, że PEŁO było jeszcze bardziej "be". To jest Twój kontekst? I co on wartościowego wnosi do dyskusji na temat problemu OBECNEJ sytuacji?

 

 

skoro jesteś takim ideowym zwolennikiem ducha demokracji i praworządności ( choć te kwestie często się wykluczają, ot paradoks)

 

Dla niektórych się zapewne wykluczają. Ja nie widzę żadnych przeszkód logicznych w ich współistnieniu.

 

 

to czemu nie chcesz wyborów w formalnie prawnym terminie 10 maja?

 

Ponieważ istnieje dla mnie konkretna hierarchia systemu wartości, gdzie życie i zdrowie człowieka stoi w niej wyżej ponad formalnościami prawnymi. Prawo jest tworzone dla ludzi, a nie ludzie dla prawa. Szczególnie, jeśli prawo uwzględnia takie sytuacje wyjątkowe jak obecna. Z punktu widzenia zestawienia wszystkich potencjalnych net-benefits do net-harms, które mogą odbić się na interesie państwa jak i indywidualnego obywatela, przełożenie wyborów nie ma wirtualnie żadnych negatywnych konsekwencji na tych płaszczyznach, a może mieć wiele negatywnych skutków w ich forsowaniu. I ja to wiem, Ty to wiesz, oraz obecny rząd to wie. A jeśli płaszczyzny interesu państwa jak i indywidualnego obywatela nie stanowią tutaj osi podejmowania decyzji to pozostaje jeszcze jedna istotna płaszczyzna rozważań net-benefits wobec net-harms - prywatny interes polityczny, gdzie ewidentnie wygrywają dla władzy korzyści net-benefits kosztem pozostałych.

 

 

Chcesz złamać praworządność w imię ducha demokracji?

 

Nie muszę złamać, bo istnieją ku temu narzędzia prawne. A nawet gdybym miał podejmować taką decyzję, to hierarchia systemu wartości gdzie życie i zdrowie ludzkie stoi ponad ideologiami byłaby dla mnie wystarczającym powodem. Prawo ma służyć ludziom - nie na odwrót, a jeśli intencjonalnie naraża ich życie i zdrowie to z systemem prawnym jest problem, a nie ze społeczeństwem.

 

 

Także podsumowując. Nie ma byle szybciej. Jest normalny, ustalony wcześniej i sankcjonowany prawnie termin.

 

W obecnym KONTEKŚCIE sytuacji, zważając na to że od dawna nie funkcjonujemy w normalnym trybie swobód i praw obywatelskich (oj, gdzie Ci te konteksty nagle zaginęły?), jest to ewidentnie forsowane rozwiązanie. NIE ŻYJEMY OBECNIE W NORMALNYCH WARUNKACH, jakbyś jeszcze nie zauważył tego faktu.

 

 

Chcesz cokolwiek przesuwać musisz pokazać narzędzia prawne oraz konkrety w postaci terminów, na kiedy i dlaczego wtedy oraz dane świadczące o tym, ze w tym wyznaczonym terminie przez Ciebie nie będzie już epidemii. Zacznij od narzędzi. Sfere frazesów, proszę pomiń.

 

Narzędzi prawnych władza ma pod dostatkiem. Narzędzi, które nawet - zdaje się zgodnie ze zdaniem przedstawicielami władzy - uprawniają ją do nadawania policjantom uprawnień daleko wykraczającym poza ich kompetencje czy nadawaniu sobie praw do jawnego szpiegowania obywateli łamiąc wszelkie prawa ochrony prywatności danych wrażliwych. Rozszerzone narzędzia prawne do tworzenia specustaw nadaje im wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego (autorstwa PO, wow). Mają do dyspozycji jeszcze kilka innych stanów nadzwyczajnych. Tam gdzie jest dobra wola znajdą się narzędzia.

 

Tacy praworządni Ci przedstawiciele PiS... No nie wytrzymam. Rozmontowywali przez lata filary demokratycznego państwa prawa, upolitycznili instytucję niezawisłych sądów, a teraz mają problem z przełożeniem wyborów, kiedy na szali leży zdrowie i życie społeczeństwa. Przepraszam, ale zarzucanie rozmówcy posługiwaniem się frazesami i demagogią brzmi w KONTEKŚCIE dyskusji opartej na takiej retoryce jak nieśmieszny żart.

Edytowane przez Arthass
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że żartem jest dystanoswanie się od opcji politycznych i przytaczanie pełnego kontekstu wydarzeń( w ogóle to skandal, jak ktoś smie smieć)  a poważne w twoim wykonaniu jest jechanie po linii politycznej konkretnej opcji dosłownie 1 do 1 z komunikatów dnia.

 

Ja wysiadam z takich dyskusji. To nie polityka. To nie realia. To marketing polityczny zwany propaganda.

 

P.S.

W skrócie przychylasz się do partyjnej koncepcji. Wprowadźmy stan klęski zywiołowej czy tam wyjatkowy bo to daje 90 dni przerwy od wyborów od ZAKOŃCZENIA owego stanu. Więc najlepiej zrobić na jesieni ( kij, że może być np druga fala wirusa ale zdrowie ludzi już wtedy będzie bez znaczenia), w ogóle najlepiej opóxnić wybory, bo teraz ich nie wygramy, opóźnić do samego epicentrum kryzysu bo tedy będzie amunicja do nawalanek politycznych a przy okazji podmieni się kandydata na takiego co nie był wybrany by przegrać i zrobić z niego kozła ofiarnego przegranej.

 

Mi zwisa interes partii tej czy owej. Tobie wręcz przeciwnie, jesteś ewidentnie bardzo zaangażowany.

Ja bym chciał np by politycy siedli razem, zawarli konsensus, że wybory przesuniemy np na czerwiec/lipiec po to by nie było problemu na jesieni i można było się skupić na gospodarce/ służbie zdrowia. To by była troska o ludzi a nie te farmazony jak powyżej i kombinacje jak by tu najwięcej ugrać. Sam na wybory najpewniej nie pójdę bo nie chce sie przerejestrowywać a nie mam jak wziać kwitka do pozamiejscowego głosowania.

Edytowane przez JoJoPieniaczopulos
Link to post
Share on other sites

Informacja Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 9 kwietnia 2020 r.

Sylwester Marciniak, szef Państwowej Komisji Wyborczej:
"W demokratycznym państwie wybory to nie tylko głosowanie".
"Proces wyborczy musi opierać się na jasnych i jednoznacznych normach wyprowadzanych wprost z Konstytucji"
"Dla realizacji tego celu prawo wyborcze musi być stabilne, w szczególności proces jego modyfikacji nie może budzić żadnych wątpliwości prawnych"


"Państwowa Komisja Wyborcza podtrzymuje swój apel zawarty w stanowisku ogłoszonym 27 marca 2020 r., skierowany do organów władzy i administracji publicznej oraz komitetów wyborczych, o konieczne współdziałanie w sprawach organizacji i przeprowadzenia wyborów z uwzględnieniem zarówno zdrowia i życia wyborców, jak i dobra Rzeczypospolitej Polskiej, a w konsekwencji podjęcie rozstrzygnięć, które będą gwarantowały możliwość rzeczywistej realizacji konstytucyjnych praw wyborczych obywateli"

Podsumowując apel PKW: Uchwalane przez sejm zmiany w prawie wyborczym budzą właśnie takie wątpliwości prawne, czytaj: żaden niezależny sąd nie zatwierdzi wyborów w takiej formie. Problem w tym, ze niezawisłość sądów też już jest w tym kraju wątpliwa. No ale po co komu państwo funkcjonujące na zasadach demokratycznych, które m.in. opiera się na filarach trójpodziału władzy? :) "Praworządni" dyktatorzy z PiS już się tym dawno zajęli ;)

Edytowane przez Arthass
Link to post
Share on other sites

Wszystko jedno, kto jest przy władzy, twoi, moi czy jeszcze inni, tak się nie robi. Ja nie rozumiem jednego. Dlaczego jak napiszę, że nienawidzę tego rządu, to zaraz otrzymuje zwrot, że jestem wielbicielem PO,SLD czy innych? Gdzie to jest napisane? Tak mogą napisać tylko klęczący przed Jarosławem, współpracownikiem Bolka...

Link to post
Share on other sites

Oj oj, jak się okazuje korespondencyjne wybory, ba nawet takie z internetu będą dla PO bezproblemowe

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wybory-prezydenckie-borys-budka-negocjuje-z-jaroslawem-gowinem-wybory-w-2021-roku/499nmgm

 

Wychodzi na to, że jedyne na czym im zależy to przesunięcie wyborów w środek kryzysu gospodarczego jak już będzie na czym uprawiać demagogie polityczną. Czyli powierzchownie przedstawione przeze mnie analiza była strzałem w 10.

 

Dla mnie absurd, nie wiadomo czy nie będzie kolejnej fali wirusa, czy zmutuje, nic nie wiadomo.

Szczepionka? Nawet jak będzie w przyszłym roku to jeszcze testy a potem dystrybucja na 40 mln obywateli.... więc w zasadzie kolejny rok zakładać, że nie będzie testów na efekty uboczne... bo niby kiedy...

Edytowane przez JoJoPieniaczopulos
Link to post
Share on other sites

 

 

a potem dystrybucja na 40 mln obywateli....
 

 

Dystrybucja to pikuś. Wyłapanie i zmuszenie tej grupy ludzi która będzie za wszelką cenę chciała udowodnić, że nikt ich nie zmusi potrwa 10 razy dłużej niż zaszczepienie całej reszty.

 

Nie dalej jak wczoraj rozmawiałem z jedną osobą na ten temat. Stwierdziła ona, że szczepionka nie zatrzyma choroby, bo i tak nie wszyscy będą chcieli się chcieli zaszczepić. Trochę czasu mi zajęło wytłumaczenie na przykładzie poboru do wojska, że "chcieć, czy nie chcieć to sobie można" a jak przyjedzie ci 4 z żandarmerii z 2 policjantami pod drzwi, to będą mieli to gdzieś i cię za nogi wywleką, oczywiście dopiero po wcześniejszym, kilkukrotnym zachęceniu wysokimi karami finansowymi. A jak się trafi gieroj co się będzie ukrywał to przypominam, że nawet rezerwiście za nie stawienie się na wezwanie do jednostki grozi do 3 lat więzienia, więc i w przypadku szczepienia na śmiertelną (ich zdaniem, bo tak ogólnie to zdania są podzielone) chorobę nie zawahają się takich kar wprowadzić, szczególnie, że tak długo jak epidemia trwa, tracą masę pieniędzy. A wiemy do czego socjaliści są zdolni kiedy skończą się pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...