Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

mówię ogólnie o ludziach myślących antysystemowo

 

 

 

Taaa już on biegnie by być w koalicji z PO :D

 

Ja strasznie nie lubię czarnej mafii.

Dlatego racjonalnie myśląc to chciałbym zobaczyć koalicję partii Kukiza z PO, PiS sie po prostu boję :D nie chce księży z większą władzą i kasą do tego ten psychopata będzie pewnie za wszelką cenę chciał rozwiązać "sprawę smoleńską" nie zważając na to jakie mamy stosunki z Rosją a obecnie już wszystkie znaczące kraje UE zaczęły dogadywać się z nimi bo tak trzeba po prostu. Korwin i Wipler to buce zwłaszcza ten drugi cwaniaczek i dorobkiewicz może Kukiz nie musi wiązać się z Korwinem mając takie poparcie. PSL to całkowity nepotyzm i kumoterstwo. Ta partia powinna być zdelegalizowana. SLD nie wiem nie interesuje mnie za bardzo.

 

A wróżąc przyszłość:

JOWy to złe rozwiązanie. Poczytałem o tym trochę. Na 90% do wyborów za kilka miesięcy ludzie dokładnie dowiedzą się co to są JOWy i dlaczego są złe, Kukiz źle zrobił, że całą swoją kampanię oparł na JOWach i jest to jego główny filar. Niestety jakby zrezygnował z JOWów to wyszedłby na głupka. Przez to może bardzo dużo stracić i poparcie dla jego partii przy wyborach będzie pewnie oscylowało w granicy 5%.

Dla mnie najważniejsze żeby PSL znikło. To największy syf.

Link to post
Share on other sites

Zapomniałeś tylko o podstawowym fakcie - Kukiz przejechał się kiedyś na obietnicach PO i właśnie przez to zaczął walczyć z nimi. Nigdy nie zgodzi się na taką koalicję.

 

 

 

Zbigniew Stonoga 4 godz. · Edytowany ·  DSK Firma która wreszcie dobiła SLD-Dziękuję. BK-35 AD-32 PK-20 JKM-4 MO-2   Moje typy na 16.30  Takie wyniki przed ogłoszeniem podał Zbigniew Stonoga. Przypadek? Wszystko ukartowane. Pomijam że specjalnie zamienił miejscami Komucha z Dudą.

 

Miejmy nadzieję, że się nie spełnią, chociaż od początku mam obawę...

Edytowane przez KIciulek
Link to post
Share on other sites

Bredzisław dostał pstryczek w nos. Piękny wynik Kukiza.

Nie jest ani za PO ani za PIS, ale dziwi mnie to straszenie Kaczyńskim. Duda w przeciwieństwie do Bredzisława nie pokazywał się z Kaczyńskim tak jak to robił Bredzisław Szczykunowycz Krzesełko i wszędzie gdzie on to i jego wodzowie partii tj. Kopacz HGW i innymi przydupasami. Z dwojga złego wolę Dudę, przynajmniej potrafi się wysławiać i nie czytał podczas wypowiedzi z kartki.

 

 

 

nie chce księży z większą władzą i kasą do tego ten psychopata będzie pewnie za wszelką cenę chciał rozwiązać "sprawę smoleńską"

Bo tyle krzywdy ta "czarna mafia" Ci zrobiła, że klepiesz biedę z nędzą, a jedyne co Cię boli to oczy od nadmiaru propagandy TVNu i wybiórczej w tej kwestii.

 

Wczoraj Kraśki i inne gady w studiu wyborczym TVP mieli mocny ból du*y, że ich guru Bredzisław nie wygrał pierwszej tury, a zbuntowany tłum z Kukizem na czele pokazał, że będzie siłą polityczną na jesieni.

 

 

za wszelką cenę chciał rozwiązać "sprawę smoleńską" nie zważając na to jakie mamy stosunki z Rosją a obecnie już wszystkie znaczące kraje UE zaczęły dogadywać się z nimi bo tak trzeba po prostu.

No już nie powiem kto grał na nosie Putinowi wspierając banderukrainę... To byli między innymi Ci z którymi byś chciał aby Kukiz się ugadał.

 

Mi się marzy koalicja wszystkich antysystemowych kandydatów. Na to się chyba również zanosi czytając info z poszczególnych sztabów na FB. Jeśli zdobędą te 20% na jesień to żadna z partii systemowych nie przegłosuje bez nich ustawy.

Podejrzewam, że nie będzie koalicji ani z jednymi ani z drugimi i to oni właśnie będą decydować czy ustawa przejdzie czy nie.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Ja mam mieszane uczucia co do Dudy. Przede wszystkim robi dobre wrażenie. Jest elokwentny, rozmawia z ludźmi (na wykopie oczywiście nie odpowiedział na niewygodne pytania, ale trudno mu się dziwić tak naprawdę) ale z drugiej strony ma bardzo sztuczną twarz. Taką nijaką... Ponadto z jego wypowiedzi można wywnioskować, że albo naprawdę wierzy w to, iż chce coś zmienić albo został tak dobrze przeszkolony przez PRowców, że nic z niego nie da rady wyciągnąć...
Tak czy siak chyba lepsza nijaka twarz niż głupi buc, który na dobrą sprawę nie wie co podpisuje i sam nie wie jakie ma poglądy. W dodatku nie pojawił się na debacie i przez ostatnie 5 lat zaliczył tyle wpadek, że nie wiem jak ludzie mogli na niego oddawać swoje głosy (tzn wiem jak - oddawali głosy, żeby PiS z psychopatą, pozwoliłem sobie przytoczyć określenie jednego z użytkowników, które bardzo mi się spodobało, Kaczyńskim na czele nie doszedł do władzy).

 

Chyba wszyscy myślący ludzie chcieliby aby Kukiz stworzył ugrupowanie polityczne z innymi antysystemowymi kandydatami, którzy są naprawdę inteligentnymi osobami i widać po nich, że naprawdę chcą coś zmienić.

 

Wielokrotnie słyszałem opinie, że Kukiz jest muzykiem, że nie zna się na polityce i nie byłby w stanie zrobić nic dobrego. Z tym, że nikt nie jest idealny i nieomylny. Nikt nie zna się na wszystkim. Nie sposób być dobrym zarówno w sprawach ekonomicznych jak i w stosunkach międzynarodowych. Grunt to otoczyć się dobrymi i mądrymi ludźmi, a myślę że Kukiz byłby w stanie to zrobić. Ponadto można korzystać z usług organizacji pozarządowych takich jak chociażby Centrum Edisona, w sprawach ekonomicznych.

To co najbardziej podobało mi się w kandydaturze Pawła Kukiza to fakt, że chciał oddać większość władzy obywatelom. Zmiana konstytucji, która sprawiałaby że wynik referendum obywatelskiego miałby dla polityków charakter obligatoryjny a nie tylko informacyjny. W tym momencie niezależnie od jego wyniku, sejm mógł zrobić co tylko chciał - zwykle po prostu wyrzucał wszystko do kosza.

WSZYSTKIE ważne dla społeczeństwa ustawy powinny być uchwalane właśnie w ten sposób. Zarówno podniesienie wieku emerytalnego, podniesienie podatków czy finansowanie partii ze skarbu państwa jak i legalizacja marihuany, zwiazków partnerskich czy in-vitro. To MY powinniśmy decydować czy tego chcemy czy nie a ONI powinni zrobić wszystko żeby nam się przypodobać.

Dlaczego frekwencja na wyborach jest tak niska? Bo obywatele nie wierzą w to, że coś może się zmienić. U władzy ciągle są ci sami ludzie, którzy tak namieszali i zadłużyli Polskę że grozi nam bankructwo.

POTRAFISZ POLSKO! W październiku szykuje się rewolucja.

Link to post
Share on other sites

Outlaw nie każdy musi wyglądać jak Dwayne Johnson, mimo wszystko i tak nawet jak porównamy pod względem urody kandydatów na prezydenta to leśniczy http://www.sejm.gov.pl/jpg/posel6/168.jpgi tak zajmuje ostatnie miejsce.

Edytowane przez pietrrokov
Link to post
Share on other sites

Nie chodzi mi stricte o wygląd. Chodzi o to, że Duda zachowuje się strasznie sztucznie. Z jego twarzy nie da się wyczytać żadnych szczerych emocji. Nawet jak się uśmiecha to oczy ma ponure. Coś jak The Captain w How I Met Your Mother.

 

Bronek rzeczywiście wygląda jak typowy leśniczy ale z drugiej strony sprawia wrażenie takiego przyjaznego misia, kochającego dziadka który rozdaje nieznajomym dzieciom cukierki i w sumie dlatego też część ludzi na niego głosuje. Szkoda tylko, że w jego żyłach płynie szlam zamiast polskiej krwi.

Link to post
Share on other sites

bo chce zmian w tym kraju

Jakich zmian chopie, będzie to samo co zawsze czyli skakanie sobie do gardeł, by zaszły jakieś konkretne zmiany to trzeba by pozbyć się w pierwszej kolejności większości zasiadającej w dużym zabytkowym pomieszczeniu. Nie wybieram się na drugie podejście, podobnie jak Paweł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jest coś takiego jak kultura wypowiedzi publicznej. Na jakiej podstawie Outlaw twierdzisz,że w żyłach Bronka płynie szlam? Ja rozumiem wolność wypowiedzi i takie tam jeszcze inne prawa do swobodnej i szczerej oceny ale w każdej nawet najbardziej krytycznej,szukam uzasadnienia logicznego i rozsądnego. Nie bronię nikogo tylko pytam dlaczego?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wybieram się na drugie podejście, podobnie jak Paweł.

W tym przypadku trzeba wybrać mniejsze zło, a takim na pewno będzie Duda. Nie przepadam za jednym ani za drugim, ale mam już dość reprezentowania kraju przez nieudacznika Komorowskiego. Jeden jest pionkiem Tuska, drugi pionkiem Kaczyńskiego.

Tak jak wspomniałem wcześniej Duda w przeciwieństwie do Komora nie pokazywał się w towarzystwie wodza partii i wydaje się być bardziej samodzielny.

 

 

 

Jakich zmian chopie, będzie to samo co zawsze czyli skakanie sobie do gardeł, by zaszły jakieś konkretne zmiany to trzeba by pozbyć się w pierwszej kolejności większości zasiadającej w dużym zabytkowym pomieszczeniu.

Siedzenie na tyłku też nie przyniesie zmian.

Irytuja mnie głosy, że mój głos nic nie da, nic się nie zmieni. Takim myśleniem to będziemy dalej na mapie świata tylko jakimś tam pierdziszewem.

 

Coś się zaczęło dziać na scenie politycznej. Tylko kandydatów antysystemowych na scenie politycznej i ogromne poparcie jednego z nich świadczy o tym, że ludzie maja dość tej bandy czworga.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Na jakiej podstawie Outlaw twierdzisz,że w żyłach Bronka płynie szlam?

 

Twierdzę tak na takiej podstawie, że nie robi NIC, żeby poprawić życie zwykłego obywatela. Podpisuje wszystko co mu podsuną pod nos, chce się tylko jak najbardziej przypodobać Unii i Angeli Merkel.
Był zamieszany w aferę dzięki której z mojej uczelni (tj. WAT) wyprowadzili kilka milionów złotych (był wtedy ministrem sprawiedliwości).
W dodatku te wszystkie machlojki i afery, przepychanie ustaw w nocy, robienie nam siary na arenie międzynarodowej, zasypianie w różnych dziwnych miejscach i te błędy ortograficzne... W dodatku sam nie wie co mówi, co chwile zmienia swoje poglądy i ogólnie pieprzy głupoty.
Gdyby miał chociaż za grosz honoru i gdyby był Polakiem a nie Europejczykiem, sam by zrezygnował z tego urzędu.

Dla nich liczą się tylko ich zyski a nie dobro kraju i obywateli. Dlatego moim zdaniem w jego żyłach płynie szlam. Jest zepsuty do szpiku kości. Jest sprzedajną marionetką.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up - życie i doświadczenie nauczyło mnie jednego. Zanim kogoś publicznie o coś oskarżę,muszę być tego pewny i opierać się tylko na niezbitych dowodach. Zdarza mi się rzucać oskarżenia bezpodstawne ,których podstawą są nieudowodnione domysły ale robię to w gronie prywatnym i na prywatnym gruncie a nie publicznie. Wracając do tematu ja także za tym człowiekiem, jako politykiem,nie przepadam bo uważam,iż nie posiada pewnych predyspozycji osobowych,które na takim stanowisku są niezbędne. Na podstawie wielu wygłaszanych przez niego przemówień,wystąpień itp. moja pamięć zachowała tylko wiele słów ze śladową ilością konkretnej treści,niestety....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli uważasz moje słowa za bezpodstawne - poczytaj o tzw. Aferze Uczelnianej.
Już nie mówię o tym, że strzelnica i broń z WATu była udostępniana mafii Pruszkowskiej ale to inna sprawa...

Prawda jest taka, że większość z nich ma na sumieniu jakieś przekręty, chociażby cała ta akcja z kilometrówkami.

Może trochę przesadziłem z niektórymi epitetami odnośnie Komorowskiego ale tak bardzo boli mnie to jak wyglądają struktury rządzące w naszym kraju, że brakuje mi innych, bardziej cywilizowanych słów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Bo tyle krzywdy ta "czarna mafia" Ci zrobiła, że klepiesz biedę z nędzą, a jedyne co Cię boli to oczy od nadmiaru propagandy TVNu i wybiórczej w tej kwestii.

To zwyczajne tłuste świnie które dostają kupe kasy z budżetu na swoje dyrdymały.

Propaganda, antysystem, tvn itd typowe korwinowskie hasełka. Pewnie pół roku temu budowałeś ołtarzyk krulowi.

 

 

No już nie powiem kto grał na nosie Putinowi wspierając banderukrainę... To byli między innymi Ci z którymi byś chciał aby Kukiz się ugadał.

To i tak nic w porównaniu do psychopaty Jarka a ugadywać się trzeba. Na tym polega polityka. Nie zawsze dostaje sie takich z którymi chce się współpracować. Pani Merkel jest bardzo dobrym przykładem rozsądku i zawsze próbuje ugadywać się z różnymi stronami, Niestety nam takiego polityka brakuje, Nemce zawsze mają farta.

Niestety JOWy całkowicie zabetonują na wieki wieków na scenie politycznej PiS i PO.

Link to post
Share on other sites

Mnie też jest smutno z tego powodu ale sytuacje ,o których piszesz istnieją wszędzie gdzie pojawi się człowiek jako taki. Tak jest od zawsze....Nasza demokracja jest bardzo młoda i w sumie cieszę się,że są tacy młodzi ludzie jak ty,którym się wiele rzeczy nie podoba.Tylko uważam,że pracę powinniśmy zacząć od siebie,naszych najbiższych,po prostu od własnego podwórka. Patrzymy na "górę" nie widząc co się dzieje na "dole". Jakoś nie słyszę w rozmowach młodych ludzi opinii o samorządzie,dziłalności lokalnej gminy,pracy radnych itp. Ja wiem,praca,praca i jeszcze raz praca i po prostu nie ma czasu i siły.No to kto ma to zrobić? Starzy emeryci i renciści? Układy i znajomości zaczynają się właśnie na dole.Co mi z nowej góry,która nic nie zmieni w moim dole? Nic po prostu nic.Dla mnie gorszy jest ten złodziej na dole niż ten na górze...

 

odp. do Outlaw...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites
To i tak nic w porównaniu do psychopaty Jarka

niby w jaki sposób jest on psychopatą? Nie, że go w jakikolwiek sposób popieram...

 

 

 To zwyczajne tłuste świnie które dostają kupe kasy z budżetu na swoje dyrdymały.

Propaganda, antysystem, tvn itd typowe korwinowskie hasełka. Pewnie pół roku temu budowałeś ołtarzyk krulowi. 

U ciebie pewnie stoi za to ołtarzyk z palikotem  od kilku lat. Pewnie hasełka gajowego do ciebie wybitnie najwidoczniej przemawiają.

Jak to leciało? zgoda, zgoda, zgoda, tamci to krzykacze i najgorsze zło, my budujemy Polskę w której żyje się jak w krainie mlekiem i miodem płynącej?

Edytowane przez KIciulek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U ciebie pewnie stoi za to ołtarzyk z palikotem  od kilku lat. Pewnie hasełka gajowego do ciebie wybitnie najwidoczniej przemawiają.

Jak to leciało? zgoda, zgoda, zgoda, tamci to krzykacze i najgorsze zło, my budujemy Polskę w której żyje się jak w krainie mlekiem i miodem płynącej?

Żadne hasełka do mnie nie przemawiają bo to tylko hasełka i obietnice bez pokrycia. Dla mnie najważniejsze żeby w końcu wykopano ten syf jak PSL i SLD wolałbym na ich miejscu dziadka z demencją (Korwina ale dobrze by było bez Wiplera) albo to co Kukiz stworzy.

Młodzież z PO z tych co znam to także totalny  syf, cwaniaczki i ludzie którzy chcą tylko kasę i reszta ich kompletnie nie interesuje. Więc ta partia za kilka lat to będzie dnem. Z PiSu przynajmniej prezentują chociaż namiastkę idei (katolskiej bo katolskiej ale i tak dużo lepiej niż z PO)

PiSu się boję bo obecnie Kaczyński wygląda jak Lord Voldemort :D i od dłuższego czasu stoi z boku i zbiera złość w sobie. Boje się, że w końcu wybuchnie i wypnie się na Niemcy (a Merkel tak próbuje budować coś między Polską a nimi), będzie szukał konfliktu z ruskimi wchodząc w sojusze z USA i banderowcami 'BO SMOLEŃSK" (oczywiście jakby PiS wygrało).

 

Komorowski to totalne dno i albo jest tak głupi że żadna ustawa tego nie przewiduje albo ma skrajnie głupich (może celowo?) doradców w kampanii bo wszystko to co robi od początku kwietnia zraża do niego wyborców. Gafa za gafą i błąd za błędem. Teraz z tymi JOWami i referendum też. On nie myśli. Takimi działaniami zraża ludzi bo robi z nich idiotów. Chociaż system JOW jest zły dla PO bo da władzę PO na wieki wieków. Nie wprowadzali tego bo PSL nie chciało a są z nimi w koalicji.

 

Duda jakby uniezależnił się od Kaczyńskiego i reszty Macierewiczów to byłby na pewno lepszy od Komorowskiego bo gorszego chyba już być nie może ale niestety wydaje mi się tylko "pionkiem kaczora".  Ogólnie to ja nie idę głosować bo nie ma na kogo i tyle.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się. Duda byłby do strawienia gdyby nie miał nic wspólnego z Kaczyńskim i Macierewiczem. Ale każdy wie, że ma i to dużo i będzie tak jak z Lechem... Panie Prezesie, melduję wykonanie zadania. Kaczyński i Macierewicz to dwa wariaty, mówimu tu o ludziach, którzy są ślepi na wszelkie dowody w sprawie Smoleńska. Oni nadal obstają za zamachem i chcą ścigać "zabójców" Lecha i wsadzać do więzienia. Swoją drogą ciekawe czemu Antek nie ma jeszcze żadnej sprawy wytoczonej. To facet, który może poszczycić się bilansem takim, że wszyscy ludzie oczerniani przez niego na przestrzeni lat zostali ostatecznie oczyszczeni przez sądy z zarzutów, a Państwo wypłaciło im duże odszkodowania. Państwo znaczy Pan, Pani, itd. Żeby Duda jeszcze nie był taki światopoglądowo średniowieczny to poszedłbym z przekonaniem na niego oddać głos, choćby tylko po to by ograniczyć władzę PO.

 

Fajne były reakcje po ogłoszeniu wyników w poszczególnych sztabach... u Dudy....yeah!!! U Kukiza.... yeah!!! U Komorowskiego.... spokojnie, cicho, emocje ekstremalnie powściągnięte.

Link to post
Share on other sites

Mamy przyjąć jakieś ~1500 uchodźców w 'pierwszej paczce" :( ciekawe ile takich paczek będzie do końca roku....

 

Komisja chce, by kraje członkowskie w najbliższych dwóch latach przyjęły 20 tysięcy uchodźców przebywających w obozach poza Unią Europejską, na przykład przy granicy z Syrią. Polska, zgodnie z wytycznymi Komisji, miałaby przyjąć prawie tysiąc imigrantów. Na przesiedlenie do Unii Bruksela przeznaczyła 50 milionów euro. Ale to nie koniec obowiązkowych przydziałów. Komisja Europejska chce też, by wszystkie unijne kraje przyjęły solidarnie imigrantów, którzy nielegalnie dostali się na stary kontynent, przepływając Morze Śródziemne.

 

 

Idioci z Brukseli takim tekstem dają zielone światło nielegalnym imigrantom. W AU jak wprowadzono obozy dla imigrantów drastycznie spadała liczba uchodźców bo wiedzą, że nie maja tu czego szukać i nie dostaną nic za darmo.

Koszt utrzymania jednej rodziny to setki tysięcy złotych na dzień dobry nie licząc dalszych kosztów (mieszkanie, zasiłek, opieka socjalna, pomoc w kształceniu i znalezieniu pracy, nauka języka).

Link to post
Share on other sites
Komisja Europejska chce też, by wszystkie unijne kraje przyjęły solidarnie imigrantów, którzy nielegalnie dostali się na stary kontynent, przepływając Morze Śródziemne.

 

Skoro Hiszpania, Francja i Włochy nie potrafią utrzymać granicy to niech sobie zachowają nielegalnych imigrantów dla siebie. Jeszcze brakuje tego, by Polacy mieli utrzymywać obce narody i to w dodatku na swoich ziemiach. Unia Europejska niszczy Europę i jej narody wraz kulturami. To jest chore. Jak tak dalej pójdzie to nie będziemy się obawiać ruskich tylko wojen domowych wynikających ze zderzenia różnych kultur.

Edytowane przez KIciulek
Link to post
Share on other sites

Widzę,że tu sami "chrześcijanie"...To według was te kraje powinny zatopić te statki czy tam łodzie? Ciekawe co będziecie mówić jak Anglia zacznie wywalać Polaków z powrotem do kraju. Wtedy będą źli angole tak? Ja nie mówię,że to jest dobre i potrzebne ale stało się...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...