Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

A zaraz będzie pisać o tym, jaki Ty to jesteś niewinny.

 

Naucz się pisać poprawnie po polsku, albo wracaj na bloga i tam sobie takie rzeczy wypisuj.

 

Cytat został użyty z tego powodu, aby został dowód na jego wielka inteligencję.

 

@up

http://i1.memy.pl/obrazki/589a517692_hahahaha_dobry_zart.jpg

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

A już się chciałem zapytać który i... osobnik upośledzony umysłowo to zrobił.

 

Jeden z Grupy Trzymającej Władzę na forum Benchmarka :menda:

 

http://img202.imageshack.us/img202/5661/20100202143053.jpg

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Naucz się pisać poprawnie po polsku, albo wracaj na bloga i tam sobie takie rzeczy wypisuj.

 

Cytat został użyty z tego powodu, aby został dowód na jego wielka inteligencję.

 

Rozumiem, że oceniasz moją umiejętność rozumowania na podstawie... jednego błędu, spowodowanego moim gapiostwem? 

 

Napisałbym coś więcej, ale na publicznym forum nie wypada.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego każda wypowiedź niewygodna dla Ciebie / stawiająca Cię w gorszym świetle to prowokacja? Czy prowokacją nie jest zmienianie chłopakom nazwy tematu na taki, który ma za zadanie "wbić szpilkę"?


Ja też już niby prowokowałem, pisząc że biorę pieniądze za pracę (ale to dziwne, praca = płaca, Xor rewolucjonista %-) ) ... a może sprowokowałem, bo okazało się, że temu bezproduktywnemu i zbędnemu Piotrkowi (i nieumiejącemu pisać po polsku) - ktoś chce wyłożyć gotówkę za (o ironio) pisanie...


A może opowiesz wszystkim jak sprowokowałeś Michała, a potem sam wlepiłeś mu z kolegami punkty za jego ripostę.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Mnie zastanawia pewna kwestia. Mianowice, w jakim celu ZUS i OFE umieszczają reklamy w telewizji. Przecież nie ma dla nich konkurencji i nie ma innego wyboru, a oni i tak się reklamują. Bezsensu. Na to idą pieniądze ze składek ludzi.

 

Systemem dużo lepszym byłoby to aby każdy odkładał we własnym zakresie. Nie trzeba by żywić tych wszystkich urzędników, a ludzie summa summarum zarabiali by więcej i byli by w stanie więcej odłożyć. Z NFZ tak samo. Powinno się je zlikwidować. Urzędnicy generują olbrzymie koszty. Prywatne firmy zawsze będą tańsze, bo muszą zaoferować konkurencyjne ceny aby się liczyć na rynku. Politycy nie chcą tego zrobić bo wtedy byłoby mniej dla nich.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

@@wojo12
Oczywistym jest, że ZUS i KRUS oraz OFE jak i NFZ w obecnym kształcie nie mają racji bytu. Pieniędzmi, przeznaczonymi na emerytury oraz leczenie, powinny zarządzać prywatne instytucje ubezpieczeniowe, które zrobią to lepiej niż te państwowe. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest zlikwidować to co jest teraz a ubezpieczenia na przyszłość, zarówno na emeryturę jak i na przypadek choroby, powierzyć prywatnym instytucjom. Do tego należy znieść obowiązkowość ubezpieczeń na rzecz ich dobrowolności.

 

A po co się reklamują? Nie chcą stracić ubezpieczonych czyli pieniędzy. Gdy nastanie okres deklarowania się osób, czy wybiera się OFE, zapewne wielu tego nie zrobi w ogóle - bo ludzi nie będą wiedzieć a państwo im o tym nie powie (bo w jego interesie jest aby jak najwięcej pieniędzy wpływało tylko do ZUS z pominięciem OFE). Zatem OFE (wszystkie razem w jednej reklamie) uświadamiają społeczeństwo aby zadeklarować odpowiedni dla siebie wybór. Rozumiesz?

Edytowane przez Igorrodz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Powiem szczerze, że sam raczej nie posiadałbym nigdy broni ale jestem za tym, by był do niej łatwiejszy dostęp. I owszem, uważam że czułbym się dzięki temu bezpieczniej. O przyzwoleniu na resztę używek, tfu - NIE ZABRANIANIU ICH - i nie karaniu za ich posiadanie nawet nie wspominam bo dla mnie jest to kwestia bezdyskusyjna. :P

Link to post
Share on other sites

Ja jestem za wolnością obywatela i nie zabranianiu mu niczego co nie krzywdzi innych ludzi. Wydaję mi się, że człowiek wiek co jest dla niego dobre a co złe i potrafi zadbać o siebie. Takie ograniczenie to tak jakby wmawianie społeczeństwu, że jest głupie.

Link to post
Share on other sites
Gość Ingvarr

Dokładnie - większośc ograniczeń nakładanych na człowieka to traktowanie go jak idiotę, który nie potrafi sam zadbać o sibie, nie wie co jest dla niego dobre a co złe. Za dzieci odpowiadają rodzice - ok, dorośli odpowiadają sami za siebie. Tak powinno być w normalnym państwie. W Polsce niestety tak nie jest, podobnie w większości krajów Uniii Europejskiej, o której przekonuję się iż dobra nie jest a Polska nie ma żadnego racjonalnego interesu aby w niej być.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

traktowanie go jak idiotę

Dlatego, że ludzie  idiotami. Znaczna większość społeczeństwa to idioci, a protekcjonalizm państwowy broni interesu ogółu przed zepsuciem go przez idiotów.

Takie jest założenie. Jak to wygląda w praktyce to inna para kaloszy, ale faktem jest, że elita intelektualna tego kraju leży pod Katyniem, większością jest swołocz i jakoś trzeba z nimi współżyć zanim kraj się nie odrodzi.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość Ingvarr

Ludzie nie są idiotami, ludzie są konformistami, wybierającymi zawsze to co łatwiejsze i przyjemniejsze. Ludzie wolą zachować to co maja teraz niż narazić się na ryzyko zmian - bo zmiany zwiazane są z wysiłkiem i pracą oraz ryzykiem, których wolą, mówię głównie i ogólnie o Polakach, uniknąć. Jedyna aktywność to tak, która rodzi sie w czasie dużego zagrożenia - wtedy odradza sie solidaryzm i wspólna walka. Gdy jednak zagrożenie się kończy, jest usuwane to znowu ludzie sie dzielą. Czy podziały są dobre? Nie sa złe ponieważ jestesmy różni i mamy róze zdania na wiele spraw. Niemniej zawsze staramy się bardziej być konformistami niż aktywistami i wolimy aby to inni nami sterowali. Gdy jednak w tej grupie znajdzie sie ktoś, kto sterowanym nie chce być ale swoje życie, swoje sprawy bierze we własne ręce to "grupa trzymająca władzę" próbuje różnymi środkami go uciszyć lub zmusić do posłuszeństwa. Podobnie jest i na forum, gdzie niewygodnych dla moderacji userów się atakuje, często poniżej pasa, logiczne nawet argumenty dewaluuje a jak to nie daje rezultatów - banuje. Dowodem na to sa ostatnie afery na forum. Ja sam nie stoję po żadnej ze stron - moderacja ma też swoje  racje, które mogę zrosumieć - mówię po prostu to co widzę. Jakie społeczeństwo taka polityka i rządzący, jacy userzy takie zachowania moderacji - prosta zależność. Niestety.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...