Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Ok,w takim razie rzeczywiście różnicy nie będzie,ale ponawiam pytanie - zasilacz będzie odpowiedni? (chciałbym posiadać 50-100W zapasu nawet podczas maksymalnego obciążenia kompa)

I czy każdy podzespół został dobrany prawidłowo? Długo zastanawiałem się nad płytą,a ten Gaming 5 od Gigabyte'a to podobno jedna z najlepszych płyt jakość/cena,więc chyba wybór prawidłowy.Pamięci - najtańsze 2400 - powinny być ok,na forum i na morele zbierają dobrą opinię,więc tu także bez zmian.Przy wyborze reszty podzespołów kierowałem się,szperając na forum.

Co do tej obudowy - a w podobnej cenie nic się już nie znajdzie? Ta Z9 U3 to taka strasznie bajerancka,bardziej cenię sobie design i prostotę,dlatego kierowałem się Korsarzem.

 

 

Mowa o tym zestawie - http://www.morele.net/inventory/info/8e5Qc0/

Edytowane przez kubon351
Link to post
Share on other sites

zestaw jest ok (nie patrze na obudowe), zasilacz moze zmien na Cooler Master G650M 650W, jezeli plyta glowna za droga to ta tez jest dobra http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fatal1ty-z97-killer-z97-lga1150-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-z97-killer-642225/

 

zasilacz 650W da juz zapas ktory chcesz, bo 550W tez da rade ale zapasu wielkiego nie bedzie

Edytowane przez JCown
Link to post
Share on other sites

 

 

Ok,w takim razie rzeczywiście różnicy nie będzie,ale ponawiam pytanie - zasilacz będzie odpowiedni? (chciałbym posiadać 50-100W zapasu nawet podczas maksymalnego obciążenia kompa)

Bez najmniejszych problemów

 

 

 

Co do tej obudowy - a w podobnej cenie nic się już nie znajdzie? Ta Z9 U3 to taka strasznie bajerancka,bardziej cenię sobie design i prostotę,dlatego kierowałem się Korsarzem.

Z allegro Gelid Darkforce, ewentualnie Antec GX500.


 

 

bo 550W tez da rade ale zapasu wielkiego nie bedzie

100W to nie jest dużo zapasu? 

Link to post
Share on other sites

Pytanko na szybko, Ile bym musiał uzbierać hajsu, żeby kupić komputerek do gry w lola ( głównie ). Od paru aktualizacji mam około 15 FPS ( jak jest dobrze ) a czasami nawet skaczące 7/8/9 fps ( Tak ,da się grac na takich tylko jest trudno bo klatkuje i trzeba myśleć w przód gdzie postać będzie za chwile. ) Teraz w wakacje mam więcej czasu i mogę popracować trochę więc chciałbym jak najtańszy zestaw i żeby było gdzieś 30 fps. Monitor mam LG Flatron M228WA nie wiem ile uzbieram ale jakbym uzbierał wiecej to moze bym kupił lepszy. Ze starego kompa raczej nic, 

Link to post
Share on other sites

Siemka potrzebuje taniego pc jako drugi do streamu :)

Co powiecie o tym?:

CM g450m

MSI b85m g43

Xeon e3 1220 v3

Crucial 2*4GB

Seagate 2TB (końcówka 001)

Zalman z3

Msi gt610 (pasywna, ta ponieważ to chyba najtańsza karta do Windows 8.1)

Fera 2

I oczywiście avermedia u3

Edytowane przez Nezo01
Link to post
Share on other sites

Procesor:
Intel Core i5-4590 /3.3GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

 

Chłodzenie:
SilentiumPC Fera 2 HE1224

 

Płyta główna:
Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

 

Pamięć RAM:
Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

 

Dysk twardy:
Seagate 2TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

 

Drugi dysk twardy:
Crucial MX100 128GB (550/150MB/s)

 

Karta graficzna:
Gigabyte Radeon R9 280 OC 3GB DDR5 384bit (1072/5000)

 

 

Nagrywarka DVD / BluRay:
Liteon iHAS124 SATA (black)

 

Obudowa:
Zalman Z3 Plus USB3.0 white (b/z)

 

Zasilacz:
Thermaltake Smart SE 530W 80+ Bronze 140mm modular

 

 

 

Wszystko będzie grało ze sobą? Czy będzie potrzebny na SSD podstawka z 3,5 na 2,5 czy w obudowie jest?

 
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Proszę o waszą opinię/poradę na temat zestawu.

 

                                                         

procesor            Intel Core i5-4460 1150 3.2GHz 6MB

 

karta graf.          MSI GeForce GTX 750 TI OC 2GB DDR5

 

płyta główna      1150 ASRock FATAL1TY H87 PERFOMANCE

 

zasilacz              SilentiumPC 600W Deus G1 80Plus Bronze lub Corsair vs 550

 

pamięć ram       DDR3 Kingston 8GB 1600MHz CL9 HyperX Blue

 

obudowa          Cooler Master Elite K350 lub SPC Brutus 410

 

dysk twardy     SEAGATE 1TB 7200obr. 64MB SATA 3

 

I teraz tak: Czy dokupić dodatkowy dysk ssd np. 128 gb, a dane trzymać na hdd? WIem, że to dobre rozwiązanie, ale nie chciałbym dodatkowych kosztów, jeżeli to niekonieczne.

 

Zasilacz Corsair vs 550 wraz z obudową SPC Brutus 410 jest do kupienia taniej jako używany zestaw, ale nie wiem czy to opłacalne kupować używany zasilacz oraz czy 550W wystarczy, ale podejrzewam, że przy 550 miałbym ze 100W luzu.

 

Co myślicie o tym zestawie?

Edytowane przez emiruh
Link to post
Share on other sites

 

 

zasilacz              SilentiumPC 600W Deus G1 80Plus Bronze lub Corsair vs 550

Pierwszego nie nazwałbym zasilaczem, drugi jest mierny. 

 

Zestaw jest bardzo słabo sklepany, stąd proponowałbym założyć Ci temat (uwzględniając wzór) w tym dziale.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam 2 pytania.

Jaki jest minimalny kontrast ekranu komputera, przy którym da się normalinie pracować?

Jaką obowe i jaki zasilacz kupić do zestawu:

Płyta głuwna - asus Z87-pro

Procesor - intel core i5 4790k

karta graficzna - GF GTX 660Ti

Ram - DDR3 Kingston 2 x 8 GB

dysk twardy - Toschiba 1 TB

Zczytywarka płyt- Asus DRW

karta dźwiękowa - Asus xonar DGX.

Edytowane przez Wojtegg55555
Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej do wzięcia, jednak pierwsze co musisz zrobić po odebraniu tego komputera to wyczyścić twardy dysk,bo nie wiadomo czy sprzedawca to zrobił, a może mieć różne syfy na HDD. Pod względem cena/wydajność jest ok.

Link to post
Share on other sites

Dzieki, tez tak mysle, tym bardziej ze tydzien juz cos szukam i dopiero to mi wpadlo w "oko" ;P dogadalem sie juz z typem i jutro zamawiam, jeszcze pytanie, na przyszlosc np tak za rok wystarczy chyba podmienic GPu i powinno dalej dawac rade ? oczywisce +/- bo nigdy nic nie wiadomo ;P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...