Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Witajcie (to mój pierwszy post:D):

 

Najpierw aktualna konfiguracja:

 

Procek AMD X2 255 3.1 @ 3.4 GHz

Płyta Asus M4A88T-V EVO (tylko AM3)

RAM 2x2GB DDR3 1333MHz

Grafika GeForce 8600GT

System na SSD

Zasilacz 400W

 

W tym tygodniu stanę się najprawdopodobniej posiadaczem Radeona 5750 (załóżmy, że tak).

 

Pytanie: Czy jest sens robić upgrade procesora (np. na Phenoma II X4 965, oczywiście tylko używki, bo na AM3 już nic nie ma... /czy 400W zasilacza wystarczy?/), żeby zyskać nieco w grach i cieszyć się kompem pewnie przez rok-dwa, jak na moje wymagania, czy raczej sobie to darować, poczekać może z rok i kupić wszystko nowe? :)

 

Dodam, że nie jestem fanem najnowszych gier, ale czasem w coś lubię zagrać. Na pewno zmiana 8600GT na tego 5750 już da jakiś efekt. Pytanie, czy upgradeować również procesor? :)

 

Wybaczcie, jeśli moje pytanie jest zagmatwane, muszę się wczuć :) 

Link to post
Share on other sites

Hello :D

 

Robie mały upgrade z pierwszej generacji i5 na i5 4690 chyba bez K bo raczej nigdy się nie bawię w kręcenie ale zobaczymy jaka będzie różnica w cenie. 

 

zasadniczo potrzebuje pamięci i płytę

 

A teraz moje pytanie:

Jakie firmy obecnie są godne polecenia a od których lepiej się trzymać z daleka (mam tu na myśli niezawodność z pudełka oraz jak funkcjonuje serwis)

 

msi nadal cieszy się dobra jakością i porządnym serwisem?  podoba mi się od nich płyta z97 gaming 5 z tego co o niej czytałem to mimo ze jest dla "graczy" to cena nie jest bardzo zawyżona do tego co oferuje. Co sądzicie o tej płycie może polecacie coś zupełnie innego ?

 

jeśli chodzi o pamięci to dotychczas miałem g.skill-e  serie eco i  bardzo dobrze mi przez lata służyły wiec chciał bym coś znowu z tej firmy spróbować dobrać kości, myślę o  F3-12800CL7D-8GBXM, pamięci te mają bardzo fajne opóźnienia jak za te pieniądze ale nie znalazłem ich na liście kompatybilnych pamięci ze strony msi, ale według listy na stronie g.skill ta płyta przyjmie te kości. Komu wierzyć ?    Te pamięci są ok ?  G.Skill nie zaczął wypuszczać bubli ? Może polecicie coś innego ?

 

wielkie dzięki 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Hello :D

 

Robie mały upgrade z pierwszej generacji i5 na i5 4690 chyba bez K 

 z97 gaming 5

 

Skoro I5 bez k to szkoda brać płytę na chipsecie z97. Po 1 i tak nie wykorzystasz potencjału płyty a po 2 marnujesz pieniądze. Co do płyt MSI są jak najbardziej ok. Unikałbym Asusa ze względu na fatalny serwis.

 

Co do ramu jest ok, mniej więcej od wszystkich dostajesz to samo, tylko radiatory inne  :D I tak każda firma daje wieczystą gwarancję na ram.

Link to post
Share on other sites

Podaj dokładny model tego zasilacza. Jaki masz budżet?

 

Modecom Feel 400-ATX (tyle, co pamiętam - jeśli konieczne są dokładniejsze dane to dotrę do nich jutro).

 

Mogę wydać maks. 300zł. Na chwilę obecną jest za taką cenę do wyboru:

 

ATHLON II X4 635 4x2.9GHZ za 270zł

 

lub 

 

PHENOM II X4 820 4x2.8GHZ 4MB L3 AM3 za 300zł.

 

Pytanie - czy zmiana mojego X2 255 na któryś z nich przyniesie jakąś wymierną korzyść, czy i tak nie uchroni mnie od zmiany podzespołów powiedzmy za rok, wobec czego teraz zamiana procka nie ma większego sensu... ? :) No i czy zasilacz da rady? :)

 

EDIT: Prócz SSD mam też 3xHDD, jeśli to jakoś istotnie wpłynie na rozważania zasilaczowe :)

Edytowane przez ozi1024
Link to post
Share on other sites

Najpierw trzeba zająć się tym wyrobem zasilaczopodobnym. Najlepiej jak najszybciej kupić nowy, a obecny wrzucić do jakiegoś wulkanu.

 

OK. Zająłem się tym, zamówiłem Thermaltake Smart SE 530w. Pozostaje mi mieć teraz nadzieję, że mój aktualny procesor jeszcze troszkę pociągnie jakichś gierek, bo w takim razie nowy kupię dopiero z płytą Am3+, kiedyś. Dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Czy z podanego zestawu lepiej wymienić kartę graficzną czy procesor i płytę główną z podanego zestawu ( głównie gry).

 

Procek amd phenom ii x4 955 podkręcony na 3,6

Płyta Asus Gigabyte GA-890XA-UD3

RAM 2x4GB DDR3 1600MHz

Grafika Radeon hd6850

Dyski SSD 128 i WD Caviar Black 1,5TB

Zasilacz Cooler Master Vanguard v700

Obudowa Fractal Design Arc r2

 

Obecnie rozdzielczość 1440x900 ale po zakupie procka i grafiki będzie upgrade.

Link to post
Share on other sites

Czytałem o chyba skutecznym, prostym patencie odpalenia menadżera zadań oraz GPU-Z, a później jakichś wymagających gier. Można spojrzeć na wykresy procentowego zużycia procka i grafiki i na tej podstawie oszacować co ma mniejsze możliwości. Intuicyjnie wydaje mi się, że więcej zyskasz zmieniając grafikę :)

Link to post
Share on other sites

Na wstępie chciałbym wszystkich serdecznie przywitać, jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum. :)

 

A teraz do rzeczy:

 

Typ procesora: QuadCore Intel Core i5-750, 2666 MHz S.1156 8MB Cache

Płyta Główna: Asus P7H55-M LE

Pamięć RAM: Patriot 4GB DDR3 667 Mhz 

Karta Graficzna: Gigabyte Geforce GTX 260 896 MB OC

Dysk twardy: Seagate Barracuda 500GB 5900 rpm.

Obudowa: Logic B21.

 

Chciałbym zacząć modernizację tego sprzętu od płyty głównej i procesora. Co myślicie na ten temat? :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...