Skocz do zawartości

szatkus

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  1756
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez szatkus

 1. Gdzie Python też jest "wolny jak cholera". Zresztą sam piszę Pythonie i dobrze wiem w jakich przypadkach osiąga zadowalającą wydajność. To jest praktycznie ta sama klasa języków. Jak naklepiesz jakiś kod w Ruby albo Pythonie i porównasz z kodem w Javie to 99% przypadów to drugie rozwiązanie będzie szybsze. Te języki są wystarczająco szybkie, żeby spełnić swoją rolę i to wystarczy.
 2. Wbrew numerkom one się tak bardzo nie różnią.
 3. %windir%\System32\rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState Standby
 4. szatkus

  Czy gt630 wystarczy?

  Polecam najpierw sprawdzić co ogranicza. Szkoda wydawać 2 stówy jeśli problem nie leży w karcie.
 5. szatkus

  Czy gt630 wystarczy?

  Skąd mamy to wiedzieć? https://www.youtube.com/results?search_query=gt+630+cs+go
 6. szatkus

  Prosty program

  Wcześniej odpowiadałem na oko, teraz wrzuciłem ten kod na szybko do IdeOne. Klucz powinien być zmieniony na inta, bo inaczej wczytuje kod znaku na wejściu zamiast liczby. Poza tym kod w pętli mocno przekombinowany i nie użyłeś funkcji, którą Ci poleciłem. Łap: http://wklej.org/id/1958954/
 7. szatkus

  Prosty program

  "wart" to powinien być char, a nie int. Poza tym sprawdzaj czy wartość nie przekracza 'z', jeśli tak to odejmij 26. No i w treści masz, że jeżeli zostaną wprowadzone małe litery to masz przekonwertować do wielkich, czyli http://www.cplusplus.com/reference/cctype/toupper/
 8. Wielkość pamięci jest zawsze dobierana tak, żeby była większa niż optimum. Cała reszta ma większe znaczenie. A najbardziej proces technologiczny, które teraz, friendly reminder, zejdzie do 14nm.
 9. Nie podczepisz 16GB HBM2 do Hawaii. 8GB GDDR5 dla karty tej klasy to już jest dużo. Przepustowość jest ważniejsza niż pojemność. To nie lata 90.
 10. Nie wszystkim musi smakować. Dwoma układami nie dadzą odświeżyć całej linii. Gdyby uznać tamtą tabelkę za prawdziwą to Polaris 10 i 11 wystąpią jako kolejno 480X i 490X. 470X to pewnie skęcone Hawaii albo wyżyłowana Tonga. Nowe są co najwyżej pamięci (GDDR5X).
 11. Chyba nie myślisz, że 28nm tak łatwo pójdzie w odstawkę? A z innych wieści, prawdopodobnie jeden z Polarisów będzie miał 232mm^2 https://www.linkedin.com/in/jurgen-hao-8483a768
 12. Tak bajdełejm to jakiś czas temu Raja w wywiadzie mówił, że pracują nad dwoma chipami, Polaris 10 i Polaris 11. Reszta to kotlety.
 13. Naprawdę już nie pamiętacie jak wygląda przejście na niższy poziom technologiczny? Najpierw produkuje się taki taki układ, żeby przebijał top poprzedniej generacji o jakieś 30-60%. Chodzi o to, żeby jak najwcześniej można to było wydać i opłacało się to sprzedawać w cenach do których przyzwyczajeni są klienci. Charlie pisał, że wizualnie Polaris jest niewielki, więc takie poziomy wydajności jak w tej tabelce miałyby sens.
 14. Dotychczasowe informacje na to wskazywały. Ogólnie tabelka nie jest jakoś szczególnie absurdalna, więc raczej nie fejk albo stworzona przez kogoś ogarniętego.
 15. Poza tym tutaj są gotowe API do tego, więc po co pisać taki program od zera? http://www.liblas.org/docs.html
 16. Chodzi o ten format? http://www.asprs.org/a/society/committees/standards/asprs_las_format_v10.pdf
 17. szatkus

  Polskie znaki

  U mnie jest w przeglądarce UTF-8 i widzę polskie znaki. Sprawdź czy czegoś nie ustawiłeś na sztywno w przeglądarce. Yyyy... ok, moja przeglądarka domyślnie dekoduje w UTF-8 jak kodowanie jest nieokreślone. Rzuciłem okiem w kod i po prostu deklaracja kodowania jest niepoprawna.
 18. @@Alpi, kolega najwyraźniej ma jakiś lęk przed programowaniem, więc podaję alternatywę. Nie wiem czy coś się zmieniło, ale kilka lat temu jak używałem Unity to taki przystępny nie był. @@Downator, kiedyś używałem Games Factory i o ile mnie pamięć nie myli to miał wystarczające możliwości, żeby stworzyć coś podobnego do The Stick of Truth. To było wiele lat temu, więc polecam sprawdzić czy Clickteam nie wydał czasem czegoś nowszego/lepszego. W sumie w RPG Makerze też by się dało zrobić coś takiego, ale to trochę jak wbijanie gwoździa śrubokrętem
 19. Z tego co napisałeś to Twój pomysł mieści się w miarach tego co da się osiągnąć w Game Makerach. Spokojnie można by nawet odtworzyc Stick of Truth (może poza paroma technicznymi szczegółami). Unity w tym wypadku to według mnie armata na muchę. To jest zaawansowane narzędzie, a nie zabawka dla początkujących.
 20. Do końca roku dużo czasu. Jak ta gra ma działać tak jak piszesz to nie będzie jedna linijka. Logika (czyli kod) będzie się rozwijać razem z grą. Jak koniecznie chcesz wyklikać grę to weź jakieś Game Factory.
 21. Github chociażby. Ale tam masz raczej większe projekty, więc kody się nadają w najlepszym wypadku do poczytania, a nie przepisywania. W ogóle dziwny pomysł z tym przepisywaniem kodu...
 22. Rozumiem, że wcięcia Ci rozwaliło forum? W każdym razie zrób pętlę po 55 elementów i rób dzielenie z resztą przez 11, na podstawie tego co wyjdzie ustawiaj x i y. Np. dla elementu 13 to jest (1, 2) czyli przesunięcie o jeden blok na osi Y i 2 bloki na osi X. A poza tym używaj stałych, bo np. jak Ci się kiedyś wymarzy, żeby rządek miał nie 11, a 9 kosmitów to będziesz musiał zmieniać ten kod przynajmniej w czterech miejscach.
 23. Jeszcze nie widziałem takiego hardkora, który by używał Notepada (oprócz początkujących, sam klepałem pierwsze HTMLe w notatniku, kiedy nie obsługiwał jeszcze skrótu CTRL+S) Minimum edytory typu Notepad++, optymalnie np. WebStorm.
 24. Kto robi stronki samym Notepadem? Co prawda WYSIWYG się nie sprawdził, ale jednak ludzie stosują z deczka lepsze edytory. Generalnie to najszybciej pewnie będzie użyć jQuery + wszelkich potrzebnych pluginów. CSSa nie unikniesz, ale możesz sobie ułatwić nieco robotę używając SASS albo LESS.
 25. Poszukaj po prostu źródła zdjęcia (np. używając wstecznego wyszukiwania) i sprawdź jak to jest. Jak nie będzie jasno powiedziane to skontaktuj się z autorem zdjęcia.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...