Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

wodego

Rejestracja: 08 gru 2018
OFFLINE Ostatnio: dziś, 20:14
*****

#2669641 Temat ogólny o prockach Intel

Napisane przez wodego w 23 luty 2020 - 22:55

Jaki błędny management? Sprzedaż tak ogromna, że trzeba było fabryki nowe stawiać, zapotrzebowanie tak duże, że procesory drożały w stosunku do cen premierowych. To jest marzenie każdej firmy, a Ty piszesz o błędnym zarządzaniu?


 • 1


#2669516 Brak dźwięku na HDMI

Napisane przez wodego w 23 luty 2020 - 14:05

To dobrze, że nie ma dźwięku, bo gdyby miał, to świadczyłoby to o siłach nadprzyrodzonych.


 • 1


#2669427 Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko

Napisane przez wodego w 22 luty 2020 - 23:01

Generalnie jestem przeciwko dawaniu kasy. Daje się wędkę, a nie rybę.

Wędka, to jest możliwość pracy, a więc samodzielność w utrzymaniu. Ale co z tego? Z tej wędki ludzie mieli tyle kasy, że nie starczyło do przysłowiowego pierwszego. Na zachodzie operując dokładnie tą samą wędką (ta sama praca) dostajesz 3-4 razy więcej środków na życie. Stąd się brały (biorą) wyjazdy lekarzy, fachowców oraz zwykłych ludzi. To nie jest tak, że PiS nic z tym nie robi, bo żaden rząd nic z tym nie robił. No... przepraszam, za komuny rząd o to dbał, bo nie pozwalał łatwo wyjechać za granicę. Po wstąpieniu do Unii Polska miała najliczniejszą emigrację zarobkową chyba w historii UE. W UK/IE drugim narodem są Polacy. A propaganda PO trąbiła o zielonej wyspie. Tak było dobrze, że ludzie nie wytrzymywali tego dobrobytu i masowo wyjeżdżali. Ja też już od dawna nie mieszkam w PL.

 

Czytałem artykuł kilka lat temu, że w UK za 10 lat będzie brakować dużo pielęgniarek (już brakuje). W związku z tym tamtejszy rząd wprowadza ustawę, że będą honorowane świadectwa pielęgniarskie (czy jak to tam się zwie) z takich a takich krajów. Co oni na głowę upadli? Przecież to będzie w przyszłości, po co się martwić tym, co będzie? W PL właśnie tak się rozumuje, teraz brakuje pielęgniarek (czy innych fachowców), ale po co coś robić? Przecież dobrze jest. A potem płacz Morawieckiego, że PL kształci lekarzy dla zagranicy:

 

Stosunkowo biedna Polska zapłaciła za wykształcenie lekarzy dla bogatej Szwecji, bogatych Niemiec, bogatej Francji - mówił premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lesznie (woj. wielkopolskie).


 • 3


#2669316 Huawei P9 lite - problemy (nie) do rozwiązania?!

Napisane przez wodego w 22 luty 2020 - 13:43

Każdy serwis w takich przypadkach zaczyna od wgrania softu na nowo. To tak jak by zainstalować windowsa na czysto. Być może potrzebne będzie odblokowanie bootloadera. Znajdziesz jak to zrobić.


 • 1


#2669225 Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko

Napisane przez wodego w 21 luty 2020 - 23:13

Na zachodzie (UK z autopsji) jest właśnie 3 pokolenie ludzi nie pracujących, żyjących z zasiłków na dzieci.

Z samych zasiłków na dzieci nie da rady wyżyć. Ale jest masa innych zasiłków socjalnych, które przysługują rodzinom. I z sumy tych zasiłków można normalnie żyć.

 

W znaczniej części krajów stawiających na socjal ta kasa na dzieci jest w formie odliczenia od podatku albo beneficjów bezgotówkowych. - w znacznej części krajów jest to gotówka.

 

A takie 500+ to w zasadzie nie zmieni nastawienia normalnemu ludziowi, bo dziś jest a jutro może nie być.

Tak samo praca - dziś jest, jutro może nie być. Dlatego nie opłaca się pracować.

 

chcieli podpuścić ludzi do wyprodukowania taniej siły roboczej i kopnąć z czasem w pupę - czyli rodzice wyprodukowali Ciebie, żebyś był tanią siłą roboczą? Nie zawiodłeś ich?

 

A tu zoonk, coraz mniej ciemnego narodu - idź z innymi i nie zakładaj rodziny, nie miej dzieci. Zrób to na złość rządowi.


 • 1


#2669172 Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko

Napisane przez wodego w 21 luty 2020 - 17:27

@jarrino

Acha, czyli cały naród co bierze 500+, to alkoholicy. Twoi rodzice pewnie też każdy dodatkowy grosz (fuchy, "załatwianie") przeznaczali na wódkę, dlatego takimi kategoriami rozumujesz.

 

Na zachodzie odpowiedniki 500+  istnieją od dekad - tam to dopiero muszą łoić. Po ulicach trzeźwi chodzą tylko emeryci, co już dzieci odchowali i nie dostają tego dodatku.

 

Z takim rozumowaniem, to należy tak uciskać naród, żeby w portfelu jakieś ochłapy zostały, a tylko państwo ma zbierać kasę na godne życie dla elit rządzących.


 • 2


#2669156 Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko

Napisane przez wodego w 21 luty 2020 - 15:39

AudiAWX, dnia 20 Lut 2020 - 20:38, napisał: OK. Inflacja rośnie, ale i tak obecnie mi więcej zostaje, mimo że więcej wydaję

 

to mam wrażenie jakby odpaliła mi się propaganda alternatywnej rzeczywistości

 

Ludzie zauważyli, że pomimo wzrostu cen więcej zostaje im w kieszeni. Zaczęli apelować o jeszcze większy wzrost cen, żeby jeszcze więcej pieniędzy im zostawało na zachcianki, na które wcześniej sobie nie mogli pozwolić. Rząd odpowiedział:

 

- Niestety, obowiązuje wolny rynek i nie możemy narzucić przedsiębiorcom podwyżek cen i usług. Ale z uwagi na żądania obywateli zdecydowaliśmy się podnieść niektóre podatki.

 

Odbyło się referendum, @AudiAWX był pierwszy na głosowaniu, oczywiście głosował na "tak", wywiad z nim przeprowadzili. Rząd nie chciał, ale musiał podnieść podatki dla dobra społeczeństwa, które tego oczekiwało...

 

Taki scenariusz można napisać dla pewnej TV i jak widzimy są chętni aktorzy, którzy nawet grać (udawać) nie będą musieli, bo właśnie takie mają przekonania.


 • 1


#2668332 Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko

Napisane przez wodego w 16 luty 2020 - 22:52

W PL zabierają dokładniej 28%. W IE zabierają 7% (różnica brutto a netto).


 • 2


#2668059 Czy tak wysokie temperatury są normalne? MSI GF65 Thin 9SD (9SD-027PL)

Napisane przez wodego w 14 luty 2020 - 22:46

Nie słyszałem o laptopie gamingowym, który by miał niskie temperatury.


 • 1


#2666668 Szczepionki

Napisane przez wodego w 07 luty 2020 - 15:48

W związku z tym na jaką opcję byś postawił jak byś mógł decydować?

 

- narzucona kontrola urodzeń - tą opcję często podkreślałeś czyli okupacja biedniejszych krajów,

- samokontrola "mądrego" społeczeństwa -  tak jak w Japonii,

- likwidacja szczepionek, powrót do selekcji naturalnej - nie dotyczy oczywiście elit, swoja rodzinę byś szczepił,

- może jakaś wojna? - najlepiej jak "mądre społeczeństwo" po cichu doprowadziłoby do konfliktu na przeludnionym terenie.

 

A może taka opcja? Szczepionki powodujące bezpłodność:

https://www.gosc.pl/...ka-bezplodnosci


 • 1


#2666495 Szczepionki

Napisane przez wodego w 06 luty 2020 - 18:07

W EU, Japoni, te wskaźniki były ujemne

 

Dalej są ujemne. Japonia - dobry przykład. Od wielu lat sprzedaje się tam znacznie więcej pampersów dla dorosłych niż  dla dzieci. Ponad 27% społeczeństwa ma ponad 65 lat, a obywatele znani są z długowieczności. Opieka nad starszymi ludźmi jest kosztowna, część rodzin  oddaje rodziców do domu opieki. Sami seniorzy chcąc ulżyć dzieciom popełniają przestępstwa, aby trafić do więzienia i mieć darmowe utrzymanie. Pewnie Japończycy są dumni z tego, że przyczyniają się do zmniejszenia problemu przeludnienia.

 

Kontrola urodzeń niech będzie tam gdzie wskaźniki są wysokie, afryka, azja południowa, ameryka południowa.. Posiadanie do 2 dzieci chyba nie jest jakąś wielką tagedią

 

Czyli co proponujesz? Okupacja biednych krajów przez "społeczeństwa wyższego poziomu"? Posiadanie max. 2 dzieci nie jest szybkim rozwiązaniem (patrz Chiny), nie lepiej zakaz posiadania dzieci przez np. 10 lat? Wtedy łatwo było by kontrolować przestrzeganie tego zakazu w krajach, gdzie nie istnieje spis ludności. Te "lepsze" państwa stworzyłyby odpowiednie służby, które podczas patroli zabierałyby te napotkane nielegalne dzieci. Sprawa prosta, bo łatwo rozpoznać dzieci ok. dwuletnie, a zakaz trwa już 4 lata. Ludność tych krajów byłaby zadowolona, że "lepsza" część świata o nich dba. Takich chcesz rozwiązań? W historii były już odpowiednie miejsca, gdzie pozbywano się nadwyżki populacji.

 

Wyobrażam sobie jakby świat wyglądał gdyby nie bylo szczepień, byłoby kilka razy mniej ludzi na planecie.

 

Czyli wyznajesz zasadę Kalego? Moja rodzina niech się szczepi aby nie chorować, a inni powinni przestrzegać prawa naturalnego czyli naturalna selekcja...


 • 1


#2666398 Szczepionki

Napisane przez wodego w 06 luty 2020 - 07:37

Jeżeli społeczeństwo osiągneło wyższy poziom rozwoju, to żadna kontrola urodzeń nie jest potrzebna.

Raz żałujesz, że nie ma żadnej kontroli, teraz piszesz, że społeczeństwo jest na takim poziomie, że kontrola nie jest potrzebna... Ale rzeczywiście społeczeństwo osiągnęło wyższy poziom, bo wojny są prowadzone za pomocą wyrafinowanych narzędzi. Już nie jest to miecz i łuk. W przyszłości te narzędzia będą jeszcze lepsze zgodnie z osiągnięciem jeszcze wyższego poziomu. A więc pewna grupa będzie kontrolować (jak do tej pory, tylko skuteczniej), aby trochę "przetrzebić" ludność na danym obszarze. Zaprawdę to jest wyższy poziom rozwoju...


 • 1


#2666279 Szczepionki

Napisane przez wodego w 05 luty 2020 - 18:23

Planeta by odetchnęła.. może za dużo jest ludzi, nikt tego nie kontroluje.

 

Rozumiem, że jesteś za kontrolą urodzeń. Czyli powinno to wyglądać tak:

 

Do @leto87 przychodzi pismo:

Narodowy Departament Kontroli Urodzeń informuje, że pan leto87 wraz z małżonką nie otrzymali zgody na urodzenie dziecka. Zgodnie z wytycznymi w/w programu ponowne staranie się o zgodę na posiadanie potomka można składać najwcześniej za 5 lat. Otrzymanie pozwolenia będzie uwarunkowane od przyszłej sytuacji demograficznej. Jednocześnie informujemy, że niniejsza odmowa uprawnia państwa do złożenia wniosku na 500- czyli zwrotu podatku w wysokości 500zł za nieposiadanie dziecka. Gratulujemy!

 

@leto87 oczywiście nie będzie zamierzał w przyszłości składać ponownie podania, bo jest przeciwnikiem przeludnienia ziemi, a 500zł zwrotu podatku piechotą nie chodzi.

 

 

Natura zrobiłaby to za nas

 

Dlatego wyznawaj prawo naturalne jak to promuje pewna grupa. Człowiek zachorował, natura/Bóg tak chciał, nie ma co ingerować. Nie można przecież działać wbrew prawa/woli w/w. @jarrino dobrze podpowiada, namawiaj rodzinę do całkowitej rezygnacji z medycyny, niech natura wszystkim się zajmie.

 

Wydawać by się mogło, że zwolenników pewnych chorych rozwiązań ze świecą trzeba szukać, a tu się sami się zgłaszają.


 • 1


#2666152 Prędkość w telewizorze raz 1mb A raz 80mb/s

Napisane przez wodego w 04 luty 2020 - 22:09

Podpięty przez wifi bo kablem testowałem i nie działało to dobrze

Jak po kablu nie działało dobrze, to po WiFi powinno działać jeszcze gorzej.


 • 1


#2666148 Wymiana rtx 2070 na 2080 Super a sterowniki.

Napisane przez wodego w 04 luty 2020 - 22:04

Być może spotkałeś się z problemami przy wymianie karty, ja nigdy nie miałem problemów. Wymieniałem i działało.

 

Kiedyś przy samochodzie odkręcałem zardzewiałą śrubę od jakiejś osłony i się ukręciła. Od tej pory już nigdy nie odkręcam śrub kluczami. Zawsze je nawiercam, potem specjalny zestaw gwintowników lewoskrętnych i śruba wykręcona. Wszystkim na około doradzam ten sposób, bo jedna śruba na 1000 wykręconych się ukręciła. Już nie dam się nabrać na tradycyjne odkręcanie kluczem... :menda:


 • 1